Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2013.12.19 0 0 1574

'Norvégoknál, dánoknál szerintem Planéta meg Tóth Gabi már simán az felnőtt válogatottban, vagy legalább a környékén lenne.....'

 

Tóth Gabi? Helyette ott van a válogatottban Misi, és őt sem tudjuk igazából mire használni:S

Előzmény: enndru (1553)
RnD Creative Commons License 2013.12.19 0 0 1573

'Na ehhez kellene pl Planétát beépítani és Szanit rábeszélni, hogy ne birkózzon, lőjjön kintről, mert jó keze van....'

 

Ehhez mondjuk Planéta lövéspontosságának javulnia kell, mert még mindig nem az a hajde..... (Novemberben például a BSE-Veszprém meccsen.....inkább ne is beszéljünkróla:S) Zácsik meg teljesen hangulatember, plusz nagyon hamar elmegy a  kedve és a bátorsága is egy-egy komolyabb meccsen. Szani mentalitása egészében véve nagyon távol áll az átlagos 'kézilabdás-mentalitástól', ami ugye a pályán egy deszantos katona mentalitása kell hogy legyen.....nah ő aztán nem ilyen.

Előzmény: Cseszi75 (1535)
RnD Creative Commons License 2013.12.19 0 0 1572

Jelenleg mindkettőnél többet érnénk Mayer-rel......

Előzmény: RnD (1571)
RnD Creative Commons License 2013.12.19 0 0 1571

'Kapuba most Ogu, aztán jöhetnek a fiatalabbak.  A balszélt teljesen másként látom, legalábbis ami a vb-t illeti, ide Szepesi Schatzl, jobblövő KOvács Anna, Planéta, később Szekerczés Luca. Beálló: Cifra egész jó volt szinte végig, mellé Sirián, Kisfaludy, Horváth Betti.....'

 

Hát ez a szokásos Cseszi-féle keret, amiről nehéz eldönteni hogy mennyire vegyük komolyan.

 

'Kapuba most Oguntoye  Herr mellé' gondolom, bár most Herr-t valamiért szemérmesen kihagytad:S (Az is jó kérdés hogy miért éppen Ogu, mert ősszel az Érdben korántsem védett meggyőzően. Csak nem azért mert ő anno ETOs volt?) Balszélen én megnézném még Erdősit is, bár az idei siófoki éve (meg Vova) betett neki; jobblövőben Szekerczés.....? Őt nem tudom mikor láttad játszani utoljára, de idén már magyar bajnoki meccseken is csak perceket kapott, szóval ő egyelőre aligha. Beállós poszton a Cifra melletti egyértelműen első számú jelöltet, Mészáros Reát kihagyni legalábbis abszurd (és nem érv ellene az hogy támadásban ki tudja milyen, mert támadásban is jó). Helyette Cseszi felsorolt három ETOs (vagy ex-ETOs) játékost, hogy mutassa mennyire pártatlan:). Sirián jó, de ő csak akkor jöhet szóba ha felnőtt mecceken nemcsak tízperceket kap Loke mellett; Kisfaludy meg Horváth Betti már az 1990-es junior-EB óta a nagy igéretek a beállós-posztra a válogatottban, de azóta inkább egyre csak távolodnak tőle, sajnos. Jelenleg mindkettőnél többet érnénk Mayer-nél, bár KEB-et ismerve Cseszi előbb lesz a női válogatott beállósa mint Mayer.

 

Szóval ez a lista cum grano salis értendő leginkább:)

Előzmény: Cseszi75 (1528)
RnD Creative Commons License 2013.12.19 0 0 1570

'(Soós Viki) miért nem köszöni meg az eddigi lehetőséget és megy játszani egy olyan csapathoz, ahol állandó játéklehetőséghez jutna?....'

 

Könnyen lehet hogy már jövő nyáron. Ha az ETO felhozza jobblövőbe Planétát a Veszprémből, akkor Soós Vikivel aligha hosszabbítanak Győrben.

Előzmény: Omega12 (1520)
Dhomasson Creative Commons License 2013.12.19 0 0 1569

Jó, azért nem ugyanaz a lengyelek és a magyarok helyzete. Nálunk azért volt "alapanyag", az ínséges évekről nem elsősorban a gyenge játékosállomány tehetett.

Nyilván, ha a holnap kinevezendő foci szöv.kap szájából hangzik el hasonló mondat, hogy évek kellenek neki, azt könyebben elfogadja a közvélemény, mint KEB esetében tette volna.

Más kérdés, hogy egyetértve veled -én a magam részéről KEB-nél sem bánkódtam volna, ha nem jön azonnal eredmény, de látom, hogy elindultunk a Rióig vezető úton.

És persze elvárható, hogy a szövetség ne a közhangulat alapján mutasson utat a kaptánynak. Persze a bronz után így ők is egyből tudták magukat fényezni.

Előzmény: jasszgeri (1557)
enndru Creative Commons License 2013.12.19 0 0 1568

Elnézve meccs közben az arcokat, sok minden jutott róla eszembe, de az végképp nem, hogy lenéztük volna őket. Mire fel is tettük volna, hiszen az utóbbi években igencsak negatív a mérlegünk velük szemben.

Előzmény: jasszgeri (1565)
jasszgeri Creative Commons License 2013.12.19 0 0 1567

pont ez jutott az eszembe nekem is. nincs kulcsar anitank. lehet kritizalni az atlovoinket es az iranyitot tamadasban, de azert nem mindegy, h ki a beallos es lekot-e teljesen 2 embert a falban, vagy lehet mellette figyelni az atlovesekre is. szinte az osszes komolyabb csapat ki tudott lenpi rank idoben. az agyonhajszolt brazilok meg ugy ugraltak ki, h rossz volt nezni a tamadasainkat.

Előzmény: lunanoctis (1537)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1566

Ja, Klári is bírózott, ha nem is ilyen egyértelműen, és Hajdut sem igen értem.Mondanám, hogy azt mégsem mondhatja, hogy gyengén meccseltem, de anno az olimpián még magát is kritizálta elmaradt cseréért, majd leestem a székről, hogy egy edző magát szidja. :)

Előzmény: Tonio 2.0 (1564)
jasszgeri Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1565

Eduarda Amorim: Úgy gondolom, hogy az dönthetett a mérkőzésen, hogy mi jobban akartuk a győzelmet, mint a magyarok, jobban küzdöttünk érte, különösen a végén, mivel nekünk még nincs érmünk nagy világversenyről, a magyarok pedig tavaly bronzérmet szereztek az Európa-bajnokságon. A magyarok talán egy kicsit le is becsültek minket, úgy érzem. A világbajnokságon a fő célunk az éremszerzés, éppen ezért nem is számít, hogy kivel játszunk majd a legjobb négy között, csak az, hogy el tudjuk érni a kitűzött célunkat.

http://www.cunder.hu/hu/hirek/hir-oldal/archive/2013/december/article/brazil-gyozelem-magyar-kieses/

 

volt az az eset, mikor a visszafuto brazil golszerzo a magyar kispad fele gesztikulalva orult a goljanak. gondolom mikor atvettuk a vezetest a 2. felidoben be-beszologattunk nekik.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1564

Majd visszanézik a lányok, és rájönnek, hogy butaságot beszéltek csalódottságukban.

Amúgy a legkisebb gáz még ez a mai napon.

Előzmény: Krüger Frédi (1562)
enndru Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1563

Meglehet :) Mondjuk most ott nem egyszerű belenyúlni a dolgokba figyelembe véve az elmúlt nem is tudom hány év éredménysorát. Viszont ha nem jönnének az eredmények, akkor szerintem bátran neki kezdenének a fiatalításnak.

Előzmény: Fradista Utazó (1559)
Krüger Frédi Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1562

""Tény, hogy sokat rontottunk, de néha többen voltak a brazilok" - magyarázta az ötgólos Görbicz Anita, és nyilván arra a helyzetre gondolt, amikor a második hosszabbításban Kovacsicz egyedül tört kapura, de a játékvezetők lépéshiba miatt elvették a labdát, a kétgólos vezetés helyett pedig a brazil egyenlítés jött."

 

Ez meg így már kezd ultragáz lenni:(

Előzmény: johevi (1530)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1561

A norvégoknál egyedül Nora Mörk, aki fiatal, és kulcsjátékos.

Előzmény: Fradista Utazó (1559)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1560

Nézd, először a klubcsapatában kellene elegendő játéklehetőséghez jutnia. Ugyanez vonatkozik Siriánra is.

Előzmény: G. Lorant (1556)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1559

Hát, a norvégok igencsak nyögvenyelősen fiatalítottak. Az egész keretükben a VB-n Stine Oftedal volt a legfiatalabb játékos, ő '91-es születésű, és közben a 16-os keretből 5 játékos is 30 felett van. Ráadásul Oftedal az egész VB-n alig 80 percet játszott.

Előzmény: enndru (1553)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1558

KEB mondjuk Győrben sem rizikózott túl sokat... Nem tűnik annak a rizikózós, fiatalokat a mélyvízbe bedobó edzőnek.

 

Előzmény: Dhomasson (1555)
jasszgeri Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1557

"nála meg az volt a baj, h az ínséges évek után mindenki eredményt várt tőle, talán ezért sem mert egyből rizikózni a fiatalokkal."

 

ez viszont egyertelmuen a szovetseg "erdeme". ha nem MERT. a roman prosporton van egy szep osszeallitas a lengyel noi kezilabdarol. nagyjabol atforditottam google-lel angolra. a lenyeg, h van evi 6-7 millio euroja a szovetsegnek vmi olajtarsasag jovoltabol a felzarkoztatasra. idehivtak a dan edzot. o kerekperec kijelentette, h evekre van szuksege es addig ne szoljanak bele, hagyjak nyugodtan. megegyeztek. mar eremert jatszanak, holott van egy bl nullapontos klubcsapat gericcuk es 2 nem rossz idegenlegiosuk. 2010-ben neveztek ki az embert.

 

mi meg kozben a romanokkal kulonmeccset vivunk 10 eve, h ki pazarolja el jobban a tehetsegeit az idiota koncepciokkal.

Előzmény: Dhomasson (1555)
G. Lorant Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1556

Én beállós poszton a Fradiban és a válogatottban is bedobnám a mélyvízbe Mészáros Reát. Érthetetlen, hogy a Fradiban miért  olyan kevés lehetőséget kapott, azon  kevés idő alatt, amit a pályán töltött ősszel, mindig nagyon jól játszott. Én Cifra mellett őt hoztam volna beállósnak a vb-re!

Előzmény: Tonio 2.0 (1524)
Dhomasson Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1555

nála meg az volt a baj, h az ínséges évek után mindenki eredményt várt tőle, talán ezért sem mert egyből rizikózni a fiatalokkal.

viszont így, hogy jött az eredmény, talán idénre bátrabb lett volna, csak sajnos az élet közbeszólt. 

Előzmény: Cseszi75 (1547)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1554

Támadásban ma játszott egyedül jól. Ja, még a csehek ellen, az első meccsen, de azóta észre sem lehetett venni.

Az előző 6 meccsen a beállók összesen dobtak 6 gólt, ha jól emlékszem (bocs, ha 7-et vagy 8-at).

Előzmény: Mimikeke (1552)
enndru Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1553

Norvégoknál, dánoknál szerintem Planéta meg Tóth Gabi már simán az felnőtt válogatottban, vagy legalább a környékén lenne.

Előzmény: Cseszi75 (1528)
Mimikeke Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1552

Cifi ?

Stabil volt.

Előzmény: Tonio 2.0 (1549)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1551

Görbe all-starja ma amúgy elúszott, Susann Müller gólkirálynői címe meg attól függ, lő -e Nascimento 21-et a hátralévő két meccsén.

Egy piros lapunk sem volt az egész tornán.

jasszgeri Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1550

en tudtam, h ma althaus betli lesz. a bonaventura ikrek 2 dolgot nem szeretnek. a kemeny jatekot es a balkani hangulatot a lelaton. utobbi eseten antipatiaval kezelik a hazai csapatot, elobbi eset miatt gondolom pedig tudtak, mire szamithatnak ha a vb-n megszokott stilusban adja elo mind elol, mind hatul ezert volt olyan visszafogott. a negyeddontoig althaus kb. 10 2percest uszott meg. :)

woltering pedig vagy meg tud orulni es a szemedet is kifogja v telitet betli. mindig is hullamzo volt.

Előzmény: lunanoctis (1532)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1549

Szandrát nem igazán értem. Ha valaki olyan képességű játékos, mint ő, hogy képes ilyen bátortalanul játszani?

A spanyolok elleni meccsért hálásak lehetünk neki.

De jó lenne, ha sorozatban képes lenne jó teljesítményre, és nem lenne ilyen ingadozó a játéka.

Mondjuk folyamatos jó formát kevés játékosunk mutatott.

Görbétől volt extra és gyenge is, Tomori meg ment, csinálta, de kevés volt az extra. Talán Bódi játéka tetszett a legjobban a vb-n kiegyensúlyozottság szempontjából.

Előzmény: Omega12 (1544)
Omega12 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1548

Pár napja pont erről írtam, hogy most pedig Hajdú nem mert és talán nem is akart belerondítani KEB munkájába. 

Nagyon balszerencsés ez az állapot, amibe a válogatott jutott KEB betegségével. 

 

Talán, ha tavaly nem jutunk négy közé akkor próbálkozott volna. 

Előzmény: creedence2 (1543)
Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1547

Miért fiatalított volna most, tavaly sem tette, pedig tavaly aztán még ennyi tét sem volt

Előzmény: The AVE (1545)
creedence2 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1546

ez egy kicsit erős azé..kicsit több tiszteletet

Előzmény: Fradista Utazó (1540)
The AVE Creative Commons License 2013.12.18 0 0 1545

Ezért is nagy kár, h KEB nem tudta most ellátni a feladatát, neki nagyobb felhatalmazása lett volna fiatalítani, amire ez a VB tökéletesen alkalmas is volt, ahogy többen írták. Hajdu meg szépen elbújt a felelősség elől és hozta azt, ami az elvárt volt. Tulajdonképpen még meg is lehet érteni, az elvárást volt kár így kitűzni.

Előzmény: Omega12 (1539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!