Keresés

Részletes keresés

Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 174

Es itt szallok ki a vitabol.

Előzmény: Camo_BDU (171)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 173

Ezert szeretem a fact check oldalakat.

Előzmény: Camo_BDU (169)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 172

Elarulni alkotmanyt? Kapjal mar kicsit fejedhez. Pici fegyverregulacioert kampanyolok, nem rendszert megdonteni. Vegyel vissza, eletem. Egyszer jo vicc volt, de en azt hiszem, neked nem volt meg allampolgarsagra penzed, vagy akaratod.

Előzmény: Camo_BDU (163)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 171

Te vagy t-ista mert az Alkotmányt és az amerikaiak jogait tőled kell félteni. Te vagy aki elárulod azt az országot ami befogadott. És még büszke is vagy rá. Amúgy egy t-istára se emlékszem hogy bármit tett volna a fegyvertörvényeket kihasználva. 2 repülőről tudok, azután semmi nem volt. Bolondok voltak, de azok nem követeltek semmit. De mégis, most jut eszembe Boszton. Volt két t-ista, 1 szaros főzőkuktával. Menj és követeld a főzőkukták betiltását. Tiltasd be a főzést is, a biztonság kedvéért. Majd eszünk nyers húst, meg ropogós rizst.

Előzmény: Maule (165)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 170

Nem ez volt. Azóta már kérdezték az embereket, 4% mondta hogy szerinte ez egy fontos téma. A többi mást mondott fontosnak.

Előzmény: Maule (168)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 169

A CBS az mióta független? Demokrata pártmédia. A másik se egy gallup, hanem egy egyetem weboldala? 

 

Képzeld, én meg hozhatok NRA weboldalán közzétett pollokat. Vajon azok eredményét mennyire tartanád az ország lakosságára tükrözve helytállónak?

 

De én tisztességes vagyok így a Gallup és a valódi közvéleménykutatók adatait hozom. 

Előzmény: Maule (166)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 168

Kutassanak, akkor majd hozok. Ez volt az utolso nagy kozvelemenykutatas errol a temarol.

 

Előzmény: Camo_BDU (167)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 167

86%

 

Március? Már bocs, de nem volt róla vitaMert hogy nem Júliusban kérdezték meg a közvéleményt erről, az biztos. 

 

Aztán mi az a quinnipac, meg mi az a scribd? Valami Demokrata miniblogok? Ne röhögtess már ilyenekkel.

 

Hozz Júliusi pollt független közvéleménykutatóktól. Gallupra és hasonlókra gondolok. 

Előzmény: Maule (156)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 166
Előzmény: Camo_BDU (164)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 165

outdated. Beszeljuk ujra. Goverment kilo teged egy drone-nal, akarmilyen arzenalod van. Jelenlegi fegyvertorvenyek viszont lehetoseg terroristaknak. Igy van jol? Nem lehet valtoztatni rajta?

 

Előzmény: Camo_BDU (161)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 164

"Orszag tobbsege igenis szigorubb torvenykezest akar, fact check pollokat hoztam bizonyitani,"

 

Nem, valami politikusról hoztál cikket. Aztán betettél egy még korábbit, de egy poll se volt benne. Mondtam hogy ne hazudozz. Obama mondott 90%-ot, de annak semmi köze az igazsághoz. Én hoztam pollt, amiben 4%-nyi mondta azt, hogy a fegyverkorlátozási vita a fontos, a többi más dolgokat helyezett előbbre, mint pl. az egészségügyet, a munkanélküliséget és a gazdasági problémákat. Egy másik poll-t is hoztam, ahol 54% mondta hogy nem kell szigorítás.

 

A 90% hazugság.

Előzmény: Maule (162)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 163

Te vagy aki elárulja az Alkotmányt és te akarsz tenni valamit velem? Mit akarsz? Megölni, mert én nem venném el az emberek jogait mint te? 

 

"Ilyen torvenyekkel meg lehetne allitani"

 

Ne zavarjon hogy a SHook lövöldözőnek nem is volt saját fegyvere. A stabbing spree nem zavar? Az se zavar hogy van ahol busznyi embereket gyújtanak fel? Ha fegyverfóbiás vagy menj Angliába, vidd Pierce Morgan-t is. Vagy Dél-Amerikát ajánlom, Mexikóban is milyen jól betartják a drogbandák a fegyvertiltó törvényeket. Tízezrével ölik le az embereket. De ha neked az tetszik, mehetsz oda. Az Egyesült Államok nem neked való, de csomagolhatsz, mehetsz. Én pont azért hagytam ott Európát, mert untam az ilyen hazudozó dumákat és jogokat szerettem volna leuralás helyett. 

Előzmény: Maule (160)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 162

Hagyjuk mar ezt a hazudozast ram kenni.  Orszag tobbsege igenis szigorubb torvenykezest akar, fact check pollokat hoztam bizonyitani, innentol teny, es te hazudsz.

Torvenyt akarok valtoztatni, nem alkotmanyt.

Előzmény: Camo_BDU (159)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 161

"the right of the people to keep and bear arms"

 

Ez beszél a lakosságról. 

Előzmény: Törölt nick (152)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 160

Ilyen torvenyekkel meg lehetne allitani Sandy Hook lovoldozoket, mikozben Camu felek meg heppin tarthatnak arzenaljukat. Onnantol csak az a kerdes, mint tegyunk Camu-val, ha bekattan.

Előzmény: Maule (158)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.04 0 0 159

"nagy kapacitasu tomeggyilkos"

Tudsz fogalmazni normálisan is, vagy csak ilyen szavakat tudsz használni?

 

Az Alkotmányban az Internetről se írnak. Mondhatnák azt is, hogy a szólásszabadság csak újságpapírra érvényes, az Internetre nem, mert régen nem volt Internet.

 

Régen nem volt autó, tehát akkor az autót át lehet csak úgy kutatni? Arra nem érvényes a 4th Amendment?

 

Nem mellesleg nem fogok duplacsövű vadászpuskákkal járni az utcán, csak azért mert Biden egy idióta és ilyesmiket akar. 

 

Az is ironikus hogy az Alkotmányt változtatnád. Meg hogy törvényekkel tennél neki keresztbe. Ahogy mondtam ha esküdtél a védelmére akkor nem vagy más mint esküszegő. Ha nem tetszenek a lőfegyverek és az amerikai történelmi kultúra akkor lehet költözni, senki nem fog visszatartani.

 

"NRA kampanypenz"

 

Az NRA a pénzt az 5.000.000 tagjától szedi be, de csak azoktól a tagoktól akik amúgy is küldenének pénzt a Republikánusoknak. 

 

"en itt elek, es itt el a linkelt 80-90 % is, akik szigorubb fegyvertorvenyeket szeretnenek."

 

Már mondtam hogy ne hazudozz. Légből kapott számokkal hiába dobálózol, itt ezzel nem tudsz senkit becsapni. Aki gondolkozik az tudja hogy amiket állítasz, az nem igaz.

Előzmény: Maule (151)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 158

Camu szerint ilyen loophole-ok nincsenek, de vannak. Ezekrol szolt volna torveny, amit kongresszus leszavazott.

Előzmény: Maule (157)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 157

Ezek kb a lukak a mostani torvenykezesben. Felelos fegyvertartok nem ertem, miert akarjak fenntartani oket. Kerik magukat orulteknek, terroristaknak, hogy hasznaljatok ki.

Előzmény: Maule (156)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 156

Kerdezd meg magadat, hogy valaszolnal te. Hiszem, hogy te is, es ismeroseid is egyetertetek ezekkel.

 

"Would you support or oppose a law requiring background checks on people buying guns at gun shows or online?" Support: 86 percent. Oppose: 13 percent.

 

 "Some proposals would require a background check on anyone attempting to purchase a gun in order to determine whether the prospective buyer has been convicted of a felony or has a mental health problem. Please tell me whether you would favor or oppose a background check for a prospective gun buyer under each of the following circumstances. ... If the buyer is trying to purchase a gun at a gun show." Favor: 83 percent. Oppose: 17 percent.

 

"If the buyer is trying to purchase a gun from another person who is not a gun dealer but owns one or more guns and wants to sell one of them." Favor: 70 percent. Oppose: 29 percent.

 

"If the buyer is purchasing a gun from a family member or receiving it as a gift." Favor: 54 percent. Oppose: 45 percent.

 

"Please tell me whether you would favor or oppose a background check for anyone who wants to buy ammunition for a gun." Favor: 55 percent. Oppose: 44 percent March 26-April 1, 2013. "Do you support or oppose requiring background checks for all gun buyers?" Support: 91 percent. Oppose: 8 percent

 

 March 20-24, 2013. "Would you favor or oppose background checks on all potential gun buyers?" Favor: 90 percent. Oppose: 8 percent.

Előzmény: _Boros_Tás._ (154)
_Boros_Tás._ Creative Commons License 2013.08.04 0 0 155

hol van a 80-90%?

_Boros_Tás._ Creative Commons License 2013.08.04 0 0 154

Erdekes dolog ez a 80-90% amirol beszelsz.

Jelentos ismeretsegi korben mozgok igy rengeteg ember velemenyevel talalkozom.

Ezek az emberek teljesen eltero eletstilusban elnek. De egyetlen egy sem tartozik az altalad emlitett 80-90%ba. 

Ami erdekes, hogy akivel errol beszeltem eddig az mind azt mondta, hogy nem talalkozott azokkal akik az altalad felhozott listahoz tartoznak.

Nekem ez igy nagyon furcsa, mert ha valoban olyan nagy letszamu lenne a tamogatottsaga akkor kellene ismernem vagy legalabb a kapcsolotaimnak kozuluk tobbet is. 

Előzmény: Maule (151)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 153

Egyetertunk. Es itt hozzaszoloknak semmilyen fegyvere nem lett volna elveve, regisztralva, ha torveny atment volna. Semmilyen joguk nem csorbult volna, sot. Annyi lett volna csak, hogy nem lehetett volna susmus vasarlas.

Előzmény: Törölt nick (152)
Maule Creative Commons License 2013.08.04 0 0 151

Az alkotmanyban nem esik szo arrol, hogy is eshetne, hogy nagy kapacitasu tomeggyilkos fegyverek. Nagy tarak. Internetes vasarlas, gun show. Ezeket torvenyek szabalyozzak, amik valtoztathatoak. Es eleg szavazattal alkotmany is valtozik neha, de erre fegyverugyben 50-100 evig nincs esely. Torvenykezesre van.

 

Sulfur: 4 demokrata szenator szavazott minimalis szigoritast jelento fegyvertorveny ellen. Ergo, nem tamogatom azt a partot, amelynek jeloltjei ilyen fontos szavazatkor az NRA kampanypenz tamogatasat tartjak fontosabbnak, a szavazopolgarai tobbsegenek akarata elleneben. Inkabb independent jeloltet, es olyan szervezeteket, akik ellensulya szeretnenek lenni NRA hatalmanak.

 

Ezek a peldak, hogy hol melyik orszagban - en itt elek, es itt el a linkelt 80-90 % is, akik szigorubb fegyvertorvenyeket szeretnenek.

Előzmény: Camo_BDU (145)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.03 0 0 150
Előzmény: _Boros_Tás._ (149)
_Boros_Tás._ Creative Commons License 2013.08.03 0 0 149

Ennek a rendornek legalisan volt regisztralt fegyvere. Az aldozat fegyvertelen volt. Be kellene tiltani a rendoroknek a fegyvereit. 

Kivancsi leszek milyen buntetest fog kapni a rendor a gyilkossagert.

 

 

http://losangeles.cbslocal.com/2013/08/01/eyewitness-records-santa-ana-officer-shoot-kill-unarmed-homeless-man/

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 148

Nekem ezekbol elegem van.

 

Lead, follow or get out of the way. (Thomas Paine)

Előzmény: Maule (143)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 147

Van ilyen sok. Be sem jött és már veri az asztalt. De ezzel az esküszegéssel megfogtad. Fogadok ha van esze elkubcsorog innen.

Előzmény: Camo_BDU (145)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 146

Mi a puna? Hol indul az NRA? Elnök, szenátor, kongresszmen lesz?

Ki hitn vón.

Előzmény: Maule (144)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.08.02 0 0 145

Ismételgesd csak. Vagy 5x elmondtad már, de attól még mindig nincs igazad, van törvény, sok törvény, leírtam sokszor, aztán mégis mindig ugyanazt ismételed el, holott már elmondtam hogy miben tévedsz és hogy a törvények mit mondanak, a média és a sajtó pedig félreinformál.

 

"Nekem ezekbol elegem van."

 

Semmi gond, ahogy mondtam a világon az Egyesült Államok az egyetlen ország ahol viszonylagos szabadság van ebből a szempontból. Bármelyik másik országba költözöl, ott kevesebb lesz a lőfegyver. 

 

Mexikót ajánlom, ott legális fegyvertartás nincs. Egész Dél-Amerikában nincs igazán legális fegyvertartói jog. Oroszország, vagy Afrika is jó hely lehet, főleg hogy ott a macsétás mészárlást már tényleg művészi szintre emelték.

 

http://www.nbcnews.com/id/35759877/ns/world_news-africa/t/machete-wielding-rioters-kill-nigeria/#.UfsBR5LOtzw

 

Észak Koreában lehetetlen hogy magánember lőfegyverhez jusson. Gondolom az már csak jó hely lehet. Még turistákat is fogadnak, talán bevándorlókat is. A lényeg hogy hajlongani kell a vezérek szobrai előtt. Csúcsszuper Orwelli diktatúra, civil jogok nélkül.

 

De ha Észak Korea valamiért nem tetszene, akkor még mindig ott a fél-kommunista kína, ahol 20-50 emberáldozatot követelő buszfelgyújtások történnek. Semmi fegyver, nem kell aggódni, csak nyílt láng és gázolaj. 

 

"Neked ez a number 1 issue"

 

Bocs, de de kezdtél el erről beszélni, nem én. Szétoffoltad vele a topicot és összehordtál itt hetet-havat, amiknek a fele se volt igaz. Én csak megcáfoltam az állításaidat. És igen, engem érdekel a saját biztonságom, a szeretteim biztonsága, az otthonom biztonsága, hogy megvédhessem magam és a családom a bűnözők és az őrjöngő őrültek ellen. A mi életünk ér annyit hogy megvédjük. 

 

Azt azért nem értem hogy mit írtál még. Hogy szavazhatnál az NRA ellen, ha egyszer esküdt tettél arra hogy az Alkotmányt megvéded? Mert ha nem tettél volna esküt, akkor nem is szavazhatnál, mert nem lennél állampolgár. Nem igaz?

 

 

"I hereby declare, on oath, that I absolutely and entirely renounce and abjure all allegiance and fidelity to any foreign prince, potentate, state, or sovereignty of whom or which I have heretofore been a subject or citizen; that I will support and defend the Constitution and laws of the United States of America against all enemies, foreign and domestic; that I will bear true faith and allegiance to the same; that I will bear arms on behalf of the United States when required by the law; that I will perform noncombatant service in the Armed Forces of the United States when required by the law; that I will perform work of national importance under civilian direction when required by the law; and that I take this obligation freely without any mental reservation or purpose of evasion; so help me God."

 

Vagy letetted az esküt Isten előtt, aztán esküszegővé válsz ahogy nekimész annak az Alkotmánynak aminek a védelmére tetted az esküt.

 

Amerikába költözöl, hogy aztán Amerika Alkotmányát támadd? Te akarod az amerikaiak és mások jogait elvenni? Ha nem tetszik Amerika, lehet máshová költözni. A költözés legális, senki nem fog visszatartani. 

Előzmény: Maule (143)
Maule Creative Commons License 2013.08.01 0 0 144

En csak olyan jeloltre szavazok majd, aki hajlando NRA ellen szavazni. Leszunk igy sokan.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!