Keresés

Részletes keresés

Sztarij Granicsar Creative Commons License 2013.10.08 -1 0 146

Tisztelettel köszöntöm a jelenlévő Hölgyeket és Úrakat!

 

Már régóta olvasgatom a fegyveres fórumokat és gyűjtöm a tapasztalatokat úgy a légfegyveres, mint a gáz-riasztó fegyveres témakörben.

Ezek és a saját ízlésem lehetőségeim alapján meg is vásároltam egy nagyon szépen és gondosan felújított Baikal IZH 60 acélházas légpuskát. Szeretném a jövőben távcsővel használni és ehhez kérnék tanácsot.

Ezt a távcsövet néztem ki magamnak, a leírt tudása és ára alapján:

 

http://www.magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=7&id=PROD130719092456

 

Az volna a kérdésem azokhoz, akik a távcsövet és a puskát is ismerik:

1. Nem rúgdossa-e szét a puska rövid időn belül ezt a távcsövet?

2. Mennyi élettartam várható a puskától és a távcsőtől normál otthoni hobbilövészet során?

3. Állítható-e a parallax-állítás annyira, hogy már 6-7 métertől éles legyen a cső képe?

 

Ha esetleg ez a cső nem megfelelő az elvárásaimnak, tud-e valaki hasonló tudásút 20.000 Ft,- alatt javasolni?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

jopek13 Creative Commons License 2013.10.06 0 0 145

" a keletieknél nem,azok még bundában járnak."

 

Felénk nincs, a fent leirt mondatban szerepéőknél biztosan akad. :-)

Előzmény: dészáz (144)
dészáz Creative Commons License 2013.10.06 0 0 144

hát,ha mondod biztos jó lehet!

küldesz? :-))

Előzmény: jopek13 (143)
jopek13 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 143

A lapos tetvek sörkéit ha szépen elosztod akkor mildot-nak is jók lehetnek. :-D

Előzmény: dészáz (136)
lori75 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 142

"...sima rugóval nagyjából 10cm volt letámasztva falra, légrugóval 5cm kb. ülve térdre támasztva."
Szerintem még ne dobd el az ötletet, érdemes volna azonos módon új összehasonlítási lövést csinálni, mert a rugóst ha kemény alapra támasztod(fal, ablak, vagy ajtófélfának szorítod) a ficánkolása visszacsap, ami lerontja a szórást. Tegyél az előtusa alá valami összetekert rongyot a stabil alapra, hogy a puska szabadon mozoghasson minimális befolyással(nézz utánna "Altillery hold"). Ugyanezen módon meglőni a légrugóval is...
Ha még így is szembetűnő lesz a szóráskép javulása a légrugónak köstönhetően, megpróbálnám leszűkíteni a légcsatornát, ami a légtérből vezeti a szuflát a diabogyó seggébe. Így nyersz egypár m/s-t. Esetleg nem lehet megnövelni a kiinduló gázmenyiséget/nyomást a légrugóban?

Előzmény: Krammer András (135)
lori75 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 141

a

Előzmény: Krammer András (135)
lori75 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 140

"...sima rugóval nagyjából 10cm volt letámasztva falra, légrugóval 5cm kb ülve térdre támasztva"
Szerintem még ne dobd el az ötletet, érdemes volna azonos módon új összehasonlítási lövést csinálni, mert a rugóst ha kemény alapra támasztod(fal, ablak, vagy ajtófélfának szorítod) a ficánkolása visszacsap, ami lerontja a szórást. Tegyél az előtusa alá valami összetekert rongyot a stabil alapra, hogy a puska szabadon mozoghasson minimális befolyással(nézz utánna "Altillery hold"). Ugyanezen módon meglőni a légrugóval is...
Ha még így is szembetűnő lesz a szóráskép javulása a légrugónak köstönhetően, megpróbálnám leszűkíteni a légcsatornát, ami a légtérből vezeti a szuflát a diabogyó seggébe. Így nyersz egypár m/s-t. Esetleg nem lehet megnövelni a kiinduló gázmenyiséget/nyomást a légrugóban?

Előzmény: Krammer András (135)
dészáz Creative Commons License 2013.10.05 0 0 139

a keletieknél nem,azok még bundában járnak. :-)

Előzmény: mastersergeant (137)
Donci62 Creative Commons License 2013.10.04 -1 0 138

" Le vagyol maradva bacod ;-))) "

 

Csak ná, de ha figyelmesebben olvastad volna a hsz-át, magad is rájöhettél volna, hogy már csak leginkább a "nyelvészkedés" jut eszébe arról a bizonyos női testrészről.:-DDDDD

Előzmény: mastersergeant (137)
mastersergeant Creative Commons License 2013.10.04 0 0 137

Jó pár éve már csak a kopasz barack a divat, Jani báttya! Le vagyol maradva bacod ;-)))

Na amúgy én egy régi rádióból kimentett, un. "litze" huzalból készítettem sima szálkeresztet. Majdnem jó lett na! :-)))

Előzmény: dészáz (136)
dészáz Creative Commons License 2013.10.04 0 0 136

jogos,és az nem is fáj neki,főleg ha a nyelvemről szedem le! :-))

Előzmény: Donci62 (134)
Krammer András Creative Commons License 2013.10.04 0 0 135

Én 15m-ről lőtem egy olyan lapra, amin elosztva három céltábla volt és sima rugóval nagyjából 10cm volt letámasztva falra, légrugóval 5cm kb ülve térdre támasztva.

Igazából a FÉG cső hozta meg az eredményt, mert a gyári cső nagyon szórt.

A légrugó nagyon tetszett, a puska viselkedése teljesen más lett, csak sajnos sebességben nem tudja azt a puska, amit szerettem volna.

Kicsi a légtár, és a lassú rugóval nem jó.

Előzmény: lori75 (128)
Donci62 Creative Commons License 2013.10.04 -1 0 134

Hát ne a haját húzd ki, hanem máshonnan vételezz erősebb szőrszálat. És főleg ne a piacon, hanem négyszemközt helyszín és időpont egyeztetésével.:-DDDD

Ne keress kifogásokat, ha kifeszíted az is egyenes lesz és mint írtam erősebb is.:-DDDD

Előzmény: dészáz (131)
dészáz Creative Commons License 2013.10.04 0 0 133

jah.és a lila karika a szemem alatt az attól,hogy nekiszorítottam a csövet? :-)

 

Előzmény: lori75 (132)
lori75 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 132

Az üzlet, az ület! Meg kell űket győznöd, hogy csak egy hajszálon múlik, mer eddig a "kínai távcső" szakmai körökben egy pejoratív fogalom. Ez egy lehetőség, mérföldkő, azaz befektetés, és ezentúl az eredeti kínai célkereszt egy fogalom lesz!

Előzmény: dészáz (131)
dészáz Creative Commons License 2013.10.04 0 0 131

félek,ha a józsefvárosin valami kínai csajnak kihúzom a haját,akkor pofán vágnak! :-))

Előzmény: lori75 (130)
lori75 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 130

A "vadászban" egy brutál vastag "T"kereszt volt, visszaadtam, úgytudom szerelőhöz került. A gagyit kivágtam a kukába, és az utolsót hál' istennek sikerült kireklamálnom.

A cseh oldalon olvasgatva, valaki a felesége hajával oldotta meg ezt a problémát:)

Itt kerülnek a szőkék hátrányba:))))))

Bezzeg egy takaros csendes kis ázsiai feleség, mint az isten álldása XD

Előzmény: dészáz (129)
dészáz Creative Commons License 2013.10.04 0 0 129

nincs egy fölös szálkereszted?

 

Előzmény: lori75 (127)
lori75 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 128

András, megkérdezhezem milyen mértékben változott a szóráskép a légrugó bezserelése után?

Valami konkrét adat, esetleg fotó?

Előzmény: Krammer András (104)
lori75 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 127

Sajnos van...Nekem már sikerült pár távcsövet elintéznem. Az első gagyi után, eleinte furcsálottam hogy még egy vadász ismerősömtől kapotott komolyabb darabot is szétrúgott, aminek azért több ezer Joule-t is le kellett volna nyelnie. A rugósakat (főleg az erősebbeket),"scope killer"azaz ctcs.-gyilkosnak szokták titulálni. Ez azért van mert komplikált a"visszarúgásuk". A rugó sütéskor hátra löki a puskát miközben a henger nyomul előre, majd amikor eléri a kritikus légnyomást hirtelen megáll a légpárnán (ami ideális esetben cca 1mm, ez a rugótól és a hengertömegtől függ) ez a puskát előre rántja, és ez az a mozdulat, ami egy átlag, akár méregdrága  távcsőnek nem ízlik. A rugóerőség és hengertömeg összehangoltságtól függően a légpárnáról kisé visszaugrik a henger, majd nekifeszül a légtér fenekének, s ekkor kapja a második, gyengébb rúgást előre, összességében a harmadikat...Nálam nem volt látványos célkereszt leszakadás, két darab egyszerűen szétszórta random módon a diabogyókat, és egynél a klick ment el(két hónaposan).

Az átlag ctcs. a hagyományos visszarúgás ellen van csak levédve, s nem a mindkét irányú vibrációk ellen.

Az egész puska tömegének megnövelésével, le kell kopogjam, eddig úgy tűnik a tcs. élettartama is megnőtt...új tusa, far és csősúly.

Viszont érdemes és olcsóbb rögtön egy olyan távcsövet választani, ami biztos hogy bírni fogja a gyűrődést. Pl.: NS AirKing, Delta Titanium...

Előzmény: Krammer András (114)
barugon Creative Commons License 2013.10.02 0 0 126

  A cső megvan, hétvégén priviben jelentkezem.

Előzmény: ppiercing (125)
ppiercing Creative Commons License 2013.10.01 0 0 125

Üdv: megvan még a cső?mit kérsz érte?  hossz? külső átmérőt írd meg. köszi ..

Előzmény: barugon (122)
Krammer András Creative Commons License 2013.09.25 0 0 124

Szia!

 

Ezt miért írtad nekem?

Előzmény: barugon (122)
Krammer András Creative Commons License 2013.09.25 0 0 123

Akkor annyi! :)

De nagyon jó lett vele a puska! :)))

Előzmény: Törölt nick (121)
barugon Creative Commons License 2013.09.25 0 0 122

  Van egy kovácsolt, 4.5-ös légfegyó csövem valahol. Alig használt.

  Ha érdekel, beszélhetünk róla!

Előzmény: Krammer András (119)
dészáz Creative Commons License 2013.09.23 0 0 120

elszakad a szálkereszt.

Előzmény: Krammer András (114)
Krammer András Creative Commons License 2013.09.22 0 0 119

Gondolom, emlékszel rá, mennyit nyűglődtem vele, már minden kapott a puskában szuperfiniselést, de nem hozta meg semmi a sikert, a csőcsere után viszont azonnal érezhető a javulás.

Szerintem a huzagolás valamiért nem tudta rendesen megforgatni a lövedéket.

A tuningos témában valaki írta, hogy csak öt ormózatos a 61-es csöve és ne várjak tőle sokat.

A FÉG csövébe nem tudtam megszámolni, de szerintem a duplája van kb.

Előzmény: dészáz (116)
jopek13 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 118

még kiderül hogy jobb az orosz cső mint a német. :-))

Előzmény: dészáz (116)
jopek13 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 117

Én még nemtalálkoztam szétment távcsővel, de olvsom hogy úgy szét tud rázódni, hogy nem érdemes megjavítattni.

 

" sőt az egyik lencse ki is esett belül" ez nagyon tetszett, mármint ez a szöveg:-) elképzeltem ahogy lövéskor széthullik.

 

Ez persze nem bosszantásból írom, nem a Te hibád.

 

Előzmény: Krammer András (114)
dészáz Creative Commons License 2013.09.22 0 0 116

róka lgr-jében egy izs 61-es cső figyel,és qrva pontos vele......

a Tiéddel nem tom mi lehetett.

Előzmény: Krammer András (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!