Keresés

Részletes keresés

jablonka Creative Commons License 2012.09.05 0 0 352

Meg is értelek.

Előzmény: Törölt nick (347)
jablonka Creative Commons License 2012.09.05 0 0 351

A demokratikus állam nem így gondolja.

A társadalalomban a politikai pártok, a kultúra és a művészet klf. ágai, az élsport, a vallások... sajnos nem tudnak teljesen önfinanszírozók lenni, hiába szeretnénk, hogy ezt vagy azt tartsák el, akik tagok vagy akiknek tetszik.

 

Előzmény: Borosnya (346)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 350

Európa Európa, és nem keresztény.

Előzmény: jablonka (340)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 349

Mondom: elég baj az. Hitet - mármint dogmákat, egyházi előírásokat - nem az iskolában kell oktatni, hanem a templomban vagy az egyház által fenntartott intézményben. És azt is kizárólag az egyház pénzéből, amihez adományokból, pályázatokból, legális - adózott! - üzleti tevékenységből jutott.

Előzmény: jablonka (348)
jablonka Creative Commons License 2012.09.05 0 0 348

Ott is marad.

Előzmény: Borosnya (345)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 346

De sajnálom. Tartsák el őket a hívők, nekem semmi közöm semmilyen egyház semmilyen papjához.

Előzmény: jablonka (343)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 345

Elég baj az.

Előzmény: jablonka (342)
jablonka Creative Commons License 2012.09.05 0 0 344

Usain Bolt-tal "fiatalít" a Vatikán:

http://www.magyarkurir.hu/hirek/o-katolikus-usain-bolt-jamaicai-futo

 

Mondjuk, nem egy szerény csávó.:-) 

jablonka Creative Commons License 2012.09.05 0 0 343

Nem tudom, hogy emelték volna, viszont emléxem, 2009-ben meg akarták szüntetni.

De nem vagyok up to date ebben a kérdésben.

 

Nem sajnálod tán tőlük?

 

Előzmény: Borosnya (337)
jablonka Creative Commons License 2012.09.05 0 0 342

Érintett vagyok, noha se nem lófráltam, se nem térítettem.

A hír továbbra is igaz. Hitéletre nincs állami pénz.

A hitoktatás az oktatás rubrikában van. :-)

Előzmény: Amocsok4 (336)
jablonka Creative Commons License 2012.09.05 0 0 341

Ezen a téren valóban sok feladata lenne az egyház vezetésének.

Martini sajnos már meghalt. Benedeket pedig német létére sem látom annyira erősnek, hogy itt gyorsan és hathatósan

tudna valamit elindítani.

 

Előzmény: Amocsok4 (320)
jablonka Creative Commons License 2012.09.05 0 0 340

"Európa neve még véletlenül se keresztény,..."

 

Jól tudod, hogy a civiliziós és kulturális megnevezésról volt ott szó.

Előzmény: Borosnya (319)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 337

2001 óta az állam fizetéskiegészítést ad a négy történelmi egyház kistelepüléseken dolgozó papjainak. Harmincezer forintról indult, nem tudom, most hol tart.

Előzmény: Amocsok4 (336)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 336

Emlékszem még azokra a sanyarú időkre, mikor a fórumon lófráló vagy térítő híveknek még azt kellett bizonygatniuk, hogy az állami támogatásból bizony csak az öregotthonokat, műemlékvédelmet és hasonlókat finanszírozza az egyház, a hitéletet meg a hívek. De ezek az idők már elmúltak, ma már nem kell bizonygatni.

Előzmény: Amocsok4 (327)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 335

Lehet, hogy csak vannak érzékenyebb fülűek, meg másra érzékenyebbek. Nekünk például a harangok frekvenciája báncsa a fülünket, a müezziné meg nem nem bántaná. Nem tudom, mert olyan nincs nálunk, de van itt egy topik, ahol az arra érzékenyek panaszkodtak egykor.

Előzmény: Borosnya (334)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 334

Dunaújvároson is őrjöngtek a lakók, mert a lakótelep közepén levő templom minden áldott nap úgy harangozott reggel hatkor, hogy a plafon beszakadt. Nem tudtak aludni, pihenni - aztán végre azzal leálltak, de a napközbeni zajongás, amit mértek és meghaladta az ötven decibelt, végül megmaradt.

Gondolom, erősen megszaporodtak a hívők a templom környékén.

Előzmény: Amocsok4 (333)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 333

Én meg tervezem, hogy kirakom a teraszra a nagyteljesítményű hangszóróimat, és minden harangozás után 10 perccel, hasonló hangerővel bejátszom az ébresztő vekker csipogását. Ébresztőőőőőőőő!

Előzmény: Borosnya (331)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 332

Ja! Hajaz a papi cirádákra, értelmetlen díszekre, hogy visszautaljak a bíboros figyelmeztetéseire (316).

 

- Szerénység, elvt paptársak! Szerénység!

Előzmény: Amocsok4 (330)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 331

Mi Siklóson éltük át, hogy reggel hatkor harangozott a ferences vagy milyen templom, hétkor meg a másik, az is katolikus. És mi csak vendégségben voltunk ott pár napig, de akik ott éltek, azt mondták, hogy az őrület határán vannak, már megpróbáltak mindent, hogy legalább egyszerre gilinggalangoljanak, de teljesen hiába.

Előzmény: Amocsok4 (330)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 330

"...miután az illetékes ún. Felvonulási Bizottság határozatával dacolva provokatív hangerővel játszott egy katolikus templom előtt."

 

Bizonyos mértékben meg tudom őket érteni. Az én kis falumban kb. 150 méterre van a templom, 50 méterre meg a katolikus iskola. Harangzúgás sztereoban. Igen, nem elírás. Az iskolába is telepítettek egy harangot. Hogy minek, miért? ??? Talán, mert van rá pénz. Úgy egyáltalán, néha az az érzésem, hogy tengernyi pénz van.

OK! Természetesen nem fogok vonulgatni meg rendőröket verni miatta, meg nem kell senkinek sem 10 óráig alukálnia, de a templomi egyet is hallhatta mindenki, minek a második? Ez előre megfontolt, szándékos zajszennyezésnek minősül nálam.

Előzmény: Borosnya (329)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 329

Csak úgy dúl az ökumené:

 

http://nol.hu/kulfold/hatvan_rendor_serult_meg_az_eszak-belfasti_zavargasokban

 

A rendbontást a szokásoknak megfelelően a koronahű protestánsok és az Ír Köztársasággal való újraegyesülést zászlajukra tűző katolikusok ellentéte robbantotta ki. Először egy protestáns zenekar haragította magára a nacionalistákat, miután az illetékes ún. Felvonulási Bizottság határozatával dacolva provokatív hangerővel játszott egy katolikus templom előtt. Ezután megtorlásul a katolikus republikánusok meneteltek hétfő délután az összetűzések egyik „hagyományos” helyszínén, a Carlisle Circus és Shankill Road környékén.

Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 328

"Nyilván a háttérben..."

Estleg Bakuban?

Bocs! Móricka szindróma.

Előzmény: Törölt nick (302)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 327

Megérkezett az állami támogatás

http://www.magyarkurir.hu/hirek/megerkezett-az-allami-tamogatas

 

Ebbe a topikba is érkezett ma egy örömhír.

 

"...örömmel jelezzük, hogy az állami költségvetésből a kistelepülési, hitoktatási és közgyűjteményi támogatás a mai napon megérkezett számlánkra."

Bold kiemelés tőlem.

Semmi cicó.

Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 326

Én meg tartózkodnék az eredményhirdetéstől, mert mindkettőtöknek hasonlóan mocskos a fantáziája. (Szegény Zeusz.) :)

Előzmény: Borosnya (324)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 324

Én meg még nem ittam kávét és nem olvastam rendesen vissza.  :)))

Előzmény: Törölt nick (323)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 322

Sőt feltalálta a zasszonynak az első robotot. Igen praktikus főisten volt, meg kell hagyni.

Előzmény: Amocsok4 (321)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 321

Nono! Állítólag Zeuszben a szerelem lángja is fellobbant. Három gyermekük is született, valamint Európát nagyon praktikus ajándékokkal lepte meg. Azért mert isten volt, nem feltétlenül érzéketlen és gonosz. :)

Előzmény: Borosnya (319)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 320

Névtelen leveleket írkálni nem szép dolog, de bizonyos esetekben célszerű és hasznos lehet (én még nem írtam,... bár itt a fórumon, álnéven... annak számít?). Névtelenül általában akkor ír az ember, ha közlendője miatt valameilyen retorzió fenyegeti. A fenyegetettség érzése persze lehet paranoia is, de ha  a névtelen levelek tömege már olyan mértékeket ölt, amiről a bíboros beszámol, ott kell némi esélyt adni a reális fenyegetettségnek is. És tudom, hogy az egyház nem egy túldemokratizált szervezet, de az akkor is ciki, hogy még az igazmondó levelek esetében is el kell bújni.

 

"Ezt viszont értelmezni kéne:

 „Sajnos vannak papok, akiknek az a céljuk, hogy püspökök legyenek, és ez sikerül is nekik”"

 

Kívülről egyértelmű. A papi hivatás naggyábul letojva, "Éljen a Karrierizmus!".

Előzmény: jablonka (316)
Borosnya Creative Commons License 2012.09.05 0 0 319

Európa neve még véletlenül se keresztény, hanem egy krétai királylány neve, akit Zeusz szöktetett meg némi kettyintés céljából.

Előzmény: jablonka (288)
Amocsok4 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 317

Lustaság. Küldés előtt másolni szoktam, ha túlléptem a korlátot, beillesztem. Ez most kimaradt. :)

Előzmény: jablonka (313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!