Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2294

Répához meg ilyen aprómagvú vackokhoz biztos jó.

Előzmény: tgwh3 (2293)
tgwh3 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2293

Mondtam hogy védesd le... megnézném mennyi idő alatt vet el pár száz m2-t :D Répamag is megy így? Mondjuk barackfához nem jó...

Előzmény: gergerg (2292)
gergerg Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2292

Lenyúlták a Vető 3000 professional-t ! 

 

Előzmény: gergerg (160)
tgwh3 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2291

Hát ja, de egy nagy fúró is kb. drága, minél nagyobb átmérő, annál inkább :D

De érdemes lenne végigjárni a forgácsoló üzemeket, meg a hasonló helyeket, pl. szerszámélezőket, hátha van elfekvőben egy-egy szép 40-50-es csigafúró :D

Egyetlen baja lesz, méghozzá hogy az élszalagját soha a büdös életben nem fogod tudni jól megköszörülni... meg lehet, pontos méretet nem fog vinni, de még így is kérdéses el tudod-e találni a szöget, meg úgy általában a csigavonal élezését, mert az a lényeg.

Esp_ Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2290

Találtam egy kézi megoldást, ahol nagy fúróhegyet használ az illető, nem tűnik rossznak, csak még fejleszteni kéne.

http://www.instructables.com/id/Quick-made-hand-cranked-compost-shredder/?ALLSTEPS

Előzmény: tgwh3 (2289)
tgwh3 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2289

Van komposztaprító házilag, ott kb. 10 ezer forintért biztosan kapsz két darab kést, van egy ember aki gyártja. Le is edzi, szóval tuti.

Gyárilag a legolcsóbb talán egy homlok palástmaró, igaz fémekre fejlesztették ki, de talán működhet, de az is 15 ezer forint...

Esetleg befogni egy fához való fűrészkorongot, és dobálni bele az anyagot, de az is erősen kérdéses... 

A legjobb lenne talán vagy kést gyártatni, ahogy az első pontban írtam, vagy szerezni olcsón egy - akár használt - homlok palástmarót...

Esp_ Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2288

egy másik verzió komposzt aprítására

 

Előzmény: Esp_ (2287)
Esp_ Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2287

pedálos mulcsozó, de olcsón 2 db hengerkés létezik? vagy 1 db és ellendarab

 

csabanoble Creative Commons License 2013.11.17 0 0 2286

Dryvit hálóra fekteted a hgymákat.
Újra könnyen felszeded.
Ha nemszeded fel akkor sem vándorol el.
Illetve nem túl humánus, de max egy hagymát tud a tolvaj elvinni mert az üvegszövet rendet tesz a gyomrában.

Előzmény: Ali-bá (2281)
tgwh3 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2285

Akkor biza vagy a macskát, vagy a kapát, vagy a kertészt kell lecserélni :D vagy át kell térni rizstermesztésre, esetleg halastó a kerítés mentén :D

Előzmény: Ali-bá (2284)
Ali-bá Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2284

Ha az segítene akkor nem lenne semmi gondom miatta.

Előzmény: tgwh3 (2283)
tgwh3 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2283

Kapatox Ali-bá, kapatox :D no meg macska.

Előzmény: Ali-bá (2281)
BWels Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2282

Sajnos arra nem tudok megoldast

Előzmény: Ali-bá (2281)
Ali-bá Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2281

Kósza pocok ellen nem tudsz valami bevált módszert? 3-5 évente előjönnek megeszik a tulibánhagymákat és kirágják gyümölcsfáim gyökerét.

Előzmény: BWels (2280)
BWels Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2280

üdvözletem,

 

most vettem eszre ezt a topikot, kicsit visszaolvasgattam, mond meg a szomszednak vagy akik nyulat tartanak probaljak meg a nyulak melle masik ketrecbe tengeri malacot-kat tesznek.

Ano aposom igy vedekezett ellenük, ha patkanyt eszreveszik ektelenül sikitanak es elmenekülnek onnet a patkanyok :-)

Előzmény: Ali-bá (2223)
gergerg Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2279

Szuper! Este csak kerekedett a szemem, miért nevezek 2 gödröt magaságyásnak, így már azért más!

Előzmény: gb272 (2273)
tgwh3 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2278

Hmm... hümmhümm...

12 ezer forint per ágyás, ha három sor van, az úgy nem is tűnik vészesnek. Az ötlet mondhatni remek.

 

Nem tudom jól látom-e, de a hálóra szerintem jobb megoldás lenne, ha az első sor zsalukőre tennéd rá, és a hálóra a második sort, úgy jobban fogja. Lehet nem lesz olyan stabil, de pár helyen egy-egy marék beton, vagy betonvas megfogná. Sőt, betonvas állon ki pár métert, és lehet rá futtatni akármit! Vagy húzni rá egy fóliát.

 

Az utat körülötte lehet mélyíteni is, így még derékbarátabb lenne.

 

De azért földet teszel még bele, nem? :D pl. hálós kép. Vagy azok nem ültetve vannak, csak komposzt az aljára?

 

De még tovább lehet gondolni, pár ezer forint, és homokos-kavicsos réteggel emeled meg, meg még a vízelvezetés is meg van oldva. Vagy homoktalajon megtartja a vizet, egy kis agyaggal keverve.

 

Ausztriában láttunk egy jó gyógynövényágyást, bár kicsit drágább lenne, téglából, de nagyon jól nézett ki.

 

Laci/Zápolya Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2277

Szia!

Nem igazán látom az okát a magaságy épitésének: eszméletlenül rosz talajnak nem látszik, sem belvizes területnek. A 1,5 m szélesség egyáltalán nem sok. A növényeket lehetne társitani. A borsó vagy saláta hamar kikerül és azt követően mehet bele más. A szabadföldben is úgy csinálom, hogy a borsó között hagyok helyet és oda kerülnek a paradicsom vagy paprika palánták amikor már lehet, vagy oda ültetem a tökféléket. Amikorra elkezdenek jelentősen növekedni pont leterem a borsó és igy nem zavarják egymást.

Esetleg ezt is megnézheted (az elvét): http://www.scribd.com/doc/102744677/All-New-Square-Foot-Gardening

Előzmény: gb272 (2270)
gomba2008 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2276

Az ötlet zseniális. Mármint a zsalukő. Nem is értem, hogy nem jutott eszembe. Lenyúlható, vagy már szabadalmaztattad? :)))

 

Egyetlen kis apróság mint negatívum. Talán túl szélesek. Vagy csal a szemem, nem tudom, de hogyan éred el a közepét?

Olvastam régebben többektől ellenjavallatot, de én magam egyet sem tudok felhozni ellene. A csigákat távol lehet tartani sokkal könnyebben, mint a hagyományos ültetésnél, nem hugyálja le a kutya, nem túrja szét, látom vakond ellen is behálóztad, szerintem ez remek.

Ami szerintem külön előnye, hogy olyan helyen, ahol vacak a talaj, vagy csak más talajt igénylő növényeket akar az ember ülteteni, ez a megoldás.

Talán kicsit jobban kell figyelni a locsolásra, mint a hagyományos ültetésnél, de tekintve az elmúlt évek csontszáraz nyarait, szinte tökmindegy. Így is úgy is öntözni kell.

Előzmény: gb272 (2274)
Mariska néni Creative Commons License 2013.11.16 0 0 2275

Gratulálok! És irigykedek...

Előzmény: gb272 (2274)
gb272 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 2274

,,

gb272 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 2273

,

gb272 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 2272

..

gb272 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 2271

.

gb272 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 2270

Sziasztok!

 

Eszkábáltam néhány emelt ágyást, van valakinek tapasztalata hasonló témában?

Pl. milyen növények, zöldségek szeretik, mikre kell figyelni, stb...

Elképzelés szerint egyikben eper lesz, másikban répa, zöldség, hagyma, a harmadikban borsó, negyedikben paradicsom.

A zsalukő által alkotott részekben virágok, fűszernövények lennének.

Néhány kép is készült.

 

tgwh3 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2269
gomba2008 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2268

Na mégegy. Ezt tegnap hirtelen felindulásból találtam ki. Atomtámadás ellen ez sem véd, de a fagyás, és a kutyák ellen megteszi.

 

 

Frissen ültetett kis mandulafa, és a selyemakácom, ami tavaly palackok alatt telelt most a kutyák felségterületén vannak végleges helyükre ültetve.

 

Előzmény: gomba2008 (2267)
gomba2008 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2267

Sétálok nagyokat a helyi Tesco polcai között, aztán rohanás haza a hadtápot előállítani, futás ki a kertbe, mert körmömre ég minden. Akkor megyek el itthonról, ha nagyon muszáj. Dolgozni pl. muszáj. :)) Meg időnként ügyintézni, vásárolni. Csámborogni nem szoktam, sajnálom rá az időt. Inkább akkor már a kutyákat viszem futni ki a határba.

Amióta falusi vagyok "kissé" antiszociális lettem, nem tagadom. :)))

Olyan jól meg lehet szokni, hogy szinte mindent el lehet intézni a neten, nem nagyon kell menni semmiért. Jön a futár, hozza amit rendeltem, online ügyintézést is feltalálták már vagy 10-15 éve.

A bontott ablak ha beesik egyszer, nem fogok tiltakozni természetesen, de most épp ez van, nem egy nagy cucc megcsinálni, nem kellett hozzá semmi, csak pár db. léc, csavarbehajtó, olló, meg kötözőmadzag. Ablakoknak azért kicsit komolyabb keret kell, nem csak egy ilyen eszkábált.

A növényeim meg nem várnak, nekik MOST kell telelő.

Előzmény: Ali-bá (2260)
gomba2008 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2266

Pár éve kaptam bontott ablakokat, de akkor még annyira az építkezés sokkjában éltünk, hogy nem volt sem időm, sem pénzem megcsinálni, helyem tárolni pláne nem, tehát továbbajándékoztam mielőtt totálisan tönkrementek volna az udvaron. Ma már tudnék vele mit kezdeni, de faluhelyen nemigen szokás kidobálni, a hátamon meg elég necces lenne hazacügölni a közeli városból is. :))

 

Azért vágtam le az alját, hogy egymásba tudjam csúsztatni őket. Más ötletem nem volt a rögzítésre. Most még kapott egy fóliaborítást, mert elfogyott a palackom, idén már nem is lesz annyi, hogy két rétegben tudjam megcsinálni. Hamarjában vettem egy nagy darab olcsó fóliát, ráborítottam, a réseket minden lehető módon igyekeztem betömködni. Dugig van, és a citromom még be sem fért. Most éppen 10 fok van alatta. Amikor süt a nap, az necces még, mert 30 fok fölött van pillanatok alatt. Ez már nem kell a növényekre, de nem is kell ettől félni, egyre inkább azt kell figyelni, hogy ne fagyjon alatta. Egy hordóban vizet vittem be az északi fal mellé, az a legmelegebb, mert mögötte a kazánház. Részben a telelő vizigazoknak, halivadéknak, részben a hőtartásra spekulálok. Ha minden kötél szakad, akkor egy akváriumfűtőt be tudok üzemelni pár órára. Remélem nem lesz rá szükség. Tavaly a kert sarkában a sufni oldalában tákoltam egyet össze, nem is volt légmentesen lezárva, kicsike is volt, de az egy éves füge, és a selyemakác csemete is kitelelt.

Majd meglátom tavasszal. Ha működni fog, bővítem.

Előzmény: Ali-bá (2260)
gomba2008 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2265

Ok, de hol?

Előzmény: Törölt nick (2262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!