Keresés

Részletes keresés

szovjetóra Creative Commons License 2012.09.08 0 0 1536

Szia Dani!

 

otika70 foglalt nekem asztalt. Több mint valószínű, hogy Vályi Tanár Úr is ott lesz.

Ütésbiztosítás dolgában még nem történt előrelépés. Nem érem el a srácot, ha valami van feltétlenül jelentkezem.

Üdv: Zsolt

Előzmény: Horology (1524)
otika70 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 1535

Köszi!

Előzmény: szovjetóra (1534)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.08 0 0 1534

Szovjet

Előzmény: otika70 (1533)
otika70 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 1533

Csiribú-csiribá:

 

Előzmény: szovjetóra (1532)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.06 0 0 1532

Ha varázsolsz nekünk ide egy szerkezeti képet,abból egyértelműen meg lehet  tudni állapítani.

Előzmény: otika70 (1531)
otika70 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 1531

Sziasztok! Agyalok ezen a Buranon.

 

 

 

Ugye az biztos, hogy ez még a szovjet időkben készült? A CCCP miatt gondolom.

 

De ez a "ZAKAZ MO" felirat nem csak a Vosztokokra volt jellemző, nemcsak ők voltak az ún. hadi beszállítók? Tudom, mit jelent szó szerint, azzal nincs gondom.

 

A másik: nem furcsa, hogy a TACHYMETER nem oroszul van?

 

Valaki nem tudja belőni, hogy mikori kiadás lehet ez a változat? Azért érdekel ennyire, mert meg akarom tartani.

szovjetóra Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1530

Szia!

Csak gratulálni tudok!

 

Nagyszerűek ezek a krónók. A 980/ 1.2.3.4.5.6....stb.

... az adott tokozás-számlap.Több órából is csináltak a szovjetek-oroszok limitált szériákat.

Nálad az elsőnél a 980.-ból az 524,illetve 980/728

 

Üdv!

Előzmény: otika70 (1528)
otika70 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1529

A preci képek is lemaradtak valamiért, íme:

 

 

És a második Buran képei:

 

Előzmény: otika70 (1528)
otika70 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1528

Sziasztok!

 

Hétvégén volt szerencsém eljutni a müncheni órabörzére. No az nem a szovjet órák gyűjtőinek mekkája, de azért mindig akad valami a horogra. Először mindig begörcsölök, hogy semmi nincs, aztán szép lassan előjönnek az érdekességek.

 

Először egy precision jött szembe. Nem egy nagy szám, de bronzverkes és működik.

Ugye írtam a múltkor, hogy az elsőre 3 évet vártam, most 1-2 hónap után itt a következő:

 

 

A következő 3 órát meg úgy hozták oda, zsebből árulták.

Az első egy MIG-29-es Buran:

 

 

 

 

 

A második is egy MIG-29-es Buran, csak közben elkotortam a képeit, ez az egy maradt:

??? ezek a 980-as limitációk hogyan vannak? a 980 csak a teljesen azonos számlapú, tokozású órákra vonatkozik?.

 

 

A harmadik pedig egy Poljot Nautilus, bocsássátok meg neki, hogy ő már Russziás:

 

 

 

 

És ami nem került hozzám:

- egy 3133-as Kommangyírszki kronó!!! Kék, tengeralattjárós változat. Nagy dilemma után nem hoztam el.

- egy ütött kopott Ural, amiért az 50 euró sok volt, de még a 20 is sok lett volna.

- viszont egy Typ-1-es Kirovát eltaktikáztam-

 -ja,és persze volt néhány 3017-es Sekonda,Poljot 280-300 euróért

- volt néhány fedélzeti óra, volt valami műszerfal óra is, de ezekhez én hozzá sem tudok szagolni

 

Itt kevés szovjet/orosz óra van, de az a jó, hogy nem is kapkodnak értük.

Horology Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1527

Brutális, gyönyörű!

 

Sok sikert a javítsához!

Előzmény: otika70 (1526)
otika70 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1526

Sziasztok!

 

Múlt pénteki egyik szerzeményem. Egy asztali elemes Majak. Maga az óra nagyon jó állapotban van, elfelejtettem róla képet készíteni. De engem a werkje fogott meg. Még sohasem bontottam ki egy ilyen elemes órának a hátulját. Nem is gondoltam, hogy ez ennyire mechanikus. Ez szinte belefér a mechanikus órák kategóriájába.

 

Igaz, hogy nem indult el új elemmel sem, de majd keresek egy hozzártőt, aki elindítja:-)

 

 

 

 

 

Igazából hogyan nevezik ezeket a típusú szerkezeteket?

 


Horology Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1525

Sziasztok!

 

Egy barátomnál láttam meg ezt az órát. Héber számlapos Molnia.

Horology Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1524

Szia Zsolt?

 

Te jössz Székesfehérvárra 22-én?

 

Üdv:
Dániel 

Előzmény: szovjetóra (1520)
imre.v75 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 1523

 

 

       Szevasz Zsolt!

 

       Köszi szépen a részletes tájékoztatást.

       Még van néhány hét gondolkodási időm (szept. 30.-ig),

       az egyéni szempontjaimmal, gondolataimmal nem akarom

       untatni a Fórum olvasóit.

 

       Üdv:   Imre

 

Előzmény: szovjetóra (1520)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.02 0 0 1522

Modulok:

 

Vizsgarészhez rendelt követelménymodul azonosítója, megnevezése:

 


0900-06 Informatikai, munkaszervezési és-tervezési, technológiai alaptevékenységek végzése

 

0934-06 Órás vállalkozás működtetése

 

0935-06 Mechanikus órák javítása

 

0936-06 Órák szervizelése

 


szovjetóra Creative Commons License 2012.09.02 0 0 1521

Többen is kérdezték:

 

Szeptember 22.

Székesfehérvár, 8000 Székesfehérvár Kossuth u. 9.

Óremúzeum előtti szabad téren - börze.

 

Bővebb felvilágosítás:

 

Kovács Jenő Órásmester

torel@t-online.hu

 

 

 

 

 

szovjetóra Creative Commons License 2012.09.02 0 0 1520

Szia Imre!

 

Hát ennek örülök!

 

Kérlek szépen...



Az adataidat (név, szül. idő, hely, cím, e-mail cím) kell elküldeni a Tanár Úr e-mail címére. Utána fog a Tanár Úr küldeni egy jelentkezési lapot.

El kell majd menned egy orvoshoz, egy olyanhoz aki megállapítja hogy alkalmas vagy e órásnak - tehát amolyan ,,pálya alkalmassági" vizsgálatra.

Gondolom ez nem lehet gond.

A tanfolyam ebben az évben ha minden jól megy, akkor még a modulzárós lebonyolítási rendszer szerint történik, így vizsgáztam le én is.

Jövőre állítólag már más lesz, más feltételekkel.(nem ilyen jó)

 

Ami a következőket jelenti:
- 4 konzultáció + 4 modulzáró vizsga (kb.két-három hetenként követik egymást),
- az ünnepeknél (Karácsony,Újév, Húsvét) persze nagyobb szünetekkel,
- a tandíjak - természetesen az idén már lehetnek magasabbak - 4 x 30000,- Ft amit mindig az adott modulzáró vizsga előtt kell befizetni, ez azért van így, mert ha valaki megunja, beteg lesz, nem bírja tovább, miegymás, csak azt az összeget bukja (bukhatja) el, amit addig befizetett.

Tehát egy konzul+egy modul az 30000.-

- okj vizsga kb 68000,- Ft, amit egy összegbe kell fizetni,

- lehet kérni, + pár ezer forint - a sikeres vizsga után még a

EUROPASS CERTIFIKAT SUPPLEMENT-ot, ami gyakorlatilag ennyit jelent:

Az OKJ-s vizsgáztatással foglalkozó intézmények feladata az Europass bizonyítvány-kiegészítők kibocsátása. A bizonyítvány-kiegészítő (Europass Certificate Supplement, rövidítve ECS) egy európai uniós dokumentum. Célja, hogy az OKJ-s végzettségek külföldi (és hazai) elismertetésében segítséget nyújtson az állampolgároknak. A munkáltatók - és más képző intézmények - felvételiztetéskor ebből a dokumentumból tájékozódhatnak, hogy a szakképesítéssel rendelkezőnek pontosan milyen szaktudása van. (nekem van angol, és német is- ezt érdemes)

- előre láthatólag 12 főnél indítanak osztályt

További részleteket Vályi Tanár Úrtól, és lányától Emőkétől tudhatsz meg.

Remélem tudtam segíteni Imre, meg annak is aki olvassa, és kedvet érez ehhez csodálatos szakmához!

 

Aki őnála tanulhat, Vályi Huba Tanár Úrnál -  az megtiszteltetés.

Én ezt elmondhatom magamról, hálás vagyok a sorsnak.

A szakma iráti alázata példaértéű, és egyedülálló. A tudása is.

 



Ha jelentkezel, sok sikert kívánok!

 

Az iskola:

 

  Budapesti Szolgáltató és Kézműipari Szakképző Iskola
Budapest 1082
Práter utca 31.
Telefon: 1/ 333-1762

 

 

 

 

 

 

Előzmény: imre.v75 (1519)
imre.v75 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 1519

 

 

      Szevasz Zsolt!

 

      Egyelőre vacillálok, hogy jelentkezzem-e az Órás tanfolyamra.

      Ha nem nagy fáradság, vázold röviden légy szíves a képzés menetét.

      Valószínűleg érdekel másokat is, hogy az egyes "modulok" milyen

      témakörrel foglalkoznak.

 

      Üdv:

                     Imre

Előzmény: szovjetóra (1514)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.01 0 0 1518

Sajnos nagyon nehéz már ,,pont olyat" találni. De ha most a funkcióját ellátja, akkor már megérte. Majd csak leszt lehetőség azonossal pótolni.

Nem tudok sokat az órádról, de a leírásod alapján azt tanácsolom ne akarj más hátlapot szerezni hozzá.

Ugyanis valószínű hogy acéltokos óráról van szó - általában ezek azok amik 200 M vízállóak(Amfibian jelölés) - tehát nem tennél jót az összképnek, de a típusazonosság is elveszne.

Üdv!

Előzmény: zozzino (1517)
zozzino Creative Commons License 2012.09.01 0 0 1517

Köszöntem!

 

Igen, ez volt a végső ítélet. Voltam is alktrészforrásnál. Sajnos ezzel annyi bajom van, hogy az eredetitől eltérő kialakítású. Nem olyan a vastagsága, a krómozása, stb... Persze lehet, hogy ennyire nem szabad válogatósnak lennem, mert a működés az elsődleges, de szerettem volna a lehető legeredetibb formáját megőrízni. Rossz érzés látni, tudni, h nem az van benne, rajta, amivel eredetileg szerelték...

A másik, hogy szeretném lenntartani a szervizköltséget, amennyire lehet, ha ugyan ilyenről szabad beszélni (2,5-3 eFt a kicsit hosszabb felhúzó tengely koronával), mert szeretem az órám.

 

Mástól a (társ?) fórumon kaptam egy javítási ötletet, az munkaigényesebbnek tűnik, de az is megoldás.

 

Melyik lenne a legmegfelelőbb? (remélem nem sértek meg ezzel senkit!)

 

 

Amit még szintén keresek az órámhoz:

 

Amphibian vésetű hátlappal van szerelve, helyette szeretnék valamilyen típusazonos Komandirszkije hátlapot. Méretet sajnos most sem tudok, csak annyit, hogy "2 füles" kellen.

Előzmény: szovjetóra (1516)
szovjetóra Creative Commons License 2012.09.01 0 0 1516

Ha azt állapította meg az órás hogy a felhúzótengely rövidebb a kelleténél, akkor már ,,dolgoztak" a koronazáron, mégpedig a kopás kiküszöbölése végett.

Ilyenkor a mutató állítás után nem tud visszamenni a megfelelő (felhúzás) pozicióba. Kényes egy jószág az biztos.

Megfelelő helyeken még lehet ilyet szerezni-kapni.

Mindenképpen komplett koronazár cseréje szükséges - én ezt ajánlom.

Üdv!

Előzmény: zozzino (1515)
zozzino Creative Commons License 2012.09.01 0 0 1515

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

 

Egy nagyon szép állapotú, mechanikus Vosztok Komandirszkije nem éppen boldog tulajdonosa vagyok.

 

Sajnos az óráról kiderült, hogy a felhúzó tengelye rövidebb a kelleténél, éppen csak annyira, hogy teljes leállás után, felhúzást és időbeállítást követően már nem indul újra, a tengely kiakad(?). Legalábbis hozzáértő órás ezt állapította meg.

 

Ami még probléma, hogy a tengely és a korona egy szerkezeti egységet alkot, nem szerelhető, így egyben kellene cserélni. Órás szerint más megoldás nem lehetséges.

 

Jómagam csak használó vagyok. Per pillanat képpel, pontos méretekkel nem tudok szolgálni.

 

Akinek ötlete, véleménye van a problémámmal kapcsolatban így látatlanban is, azt szívesen veszem!

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

szovjetóra Creative Commons License 2012.08.31 0 0 1514

Sziasztok!

 

Tisztelt Gyűjtőtársaim, Kedves Fórumozók!

 

Órás OKJ tanfolyam indul, felnőtt képzési rendszerben.

 

A tanfolyam helye: Budapesti Szolgáltató- és Kézművesipari Szakképző Iskola. 1082. Budapest, Práter utca 31. A tanfolyam kezdése várhatóan 2012. október, vége 2013. október.

További információ és részletek: www.oktatora.hu. 06 35 342 802. valyi.huba@t-online.hu

 

Lehet jelentkezni nálam is: sovietwatch@gmail.com

 

Jelentkezési határidő: szeptember 30.

Horology Creative Commons License 2012.08.29 0 0 1513

Szia!

 

A digitális változatot megvettem. Vályi Ödöntől van egy régi könyvem, az is nagyom jó és igen nagy terjedelmű. Azt egyszer egy antikváriumban vettem 3000 Ft-ért egy másik óráskönyvvel egyben. Ez szerintem nem volt rossz bolt. Mindenkinek csak javasolni tudom az elektronikus változatot (ez 4 CD), mert nagyon sok, nagyon jó könyv van benne. A régi könyvek is jók, mert olyan fogások is benne vannak amik esetleg a későbbiekben nem, vagy csak más szerszámokkal tárgyalnak.

 

Üdv

Előzmény: jkuritar (1511)
otika70 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 1512

Szia!

Akkor én nagyon jól vettem. Kb. 2éve a három kötetet talán 15 ezerért. Azt is sokallottam. Persze, hogy mennit ér, az attól is füg, hogy ki mennyit profitál belőle. Nekem még nem hozta vissza az árát:-(

Előzmény: jkuritar (1511)
jkuritar Creative Commons License 2012.08.28 0 0 1511

Ez már tényleg durva ár!

Ha érdekelnek a könyvek, Vályi úrtól megveheted digitálisan az összeset!

ITT: http://oktatora.hu/

 

A papír nekem is jobban tetszik, de talán így egyszerűbb :)

Előzmény: Horology (1510)
Horology Creative Commons License 2012.08.27 0 0 1510

Szia! Nem rossz Ötlet ez az információmegosztás a különböző érdeklődési köröket illetően.

 

Ide nézzetek! Vályi Úr tankönyvét nagyon nagyra értékelik:

http://ekszer-ora.vatera.hu/oraszij_csat_alkatresz/valyi_huba_orajavitasi_szakmai_ismeretek_iii_1629279098.html

 

Korábban -amíg alacsonyabb volt az ára- én is gondoltam ré, hogy meglicitálom, de sajnos ezt már nem engedhetem meg magamnak.

 

Üdv.

Előzmény: otika70 (1504)
otika70 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 1509

Szia!

Rád gondoltam, amikor megvettem ezt a viszonylag ritkább számlapos Poljotot, (2609), sajnos az állapota nem a legszebb, de azért egész kellemes darab lett belőle.

 

 

 

 

Előzmény: szovjetóra (1507)
otika70 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 1508

Szia!

 

Igen, egyből láttam, hogy csak a tokban különbözik az enyémtől a Poljotod. Gyönyörű!

Egyébként azóta beszereztem még egy ugyanolyat. Eddigi egyetlen 1 Ft-ért megnyert licitem volt. Persze nem működik, de majd egyszer.

A másik Poljot is a kedvencem, van ilyenem, vagyis a fiamnak.

 

A Rakéta azóta megszépült. Makulátlan számlap, új plexi, új szíj. Majd mutatom.

 

Kíváncsi vagyok nagyon az új újságra. Úgy érzem, az jobban nekem való lesz mint a régi magazin.

 

És kíváncsi vagyok erre a fehérvári vásárra is. Idén nem sikerült kijutnom Furtwangenbe, hátha ez kárpótol valamelyest...bár azzal az élménnyel nehéz versenyezni:-(

Előzmény: szovjetóra (1507)
szovjetóra Creative Commons License 2012.08.25 0 0 1507

Nekem is vannak újdonságaim.

Az egyik óra kisértetiesen hasonlít otika70 topiktárstól kapott órámhoz.

 

Ő lenne az:

 

 

 

 

 

Mikor tőled kaptam az aranyozott tokosat, nagyon örültem neki.

Ugye hasonlít ahhoz?

Azt is rendbeteszem majd  idővel.

 

 

 

Aztán itt van egy másik, ez is nagyon szép. Ritka számalappal, ritka tokozással:

 

 

 

 

 

 

Mindenkinek további kellemes, órákban is gazdag hétvégét!

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!