Keresés

Részletes keresés

tereros Creative Commons License 2011.07.27 0 0 249

"Később, amikor már híres volt, előadásain azzal hökkentette meg hallgatóit, hogy tudományos beszéd helyett rögtönzött hegedűkoncertet adott."

(http://jewbox.hu/index.php/interjews/vilagstetl/2-vilagstetl/968-einstein-a-cionizmus-egyik-szimboluma)

Előzmény: tökösmákosrétes (244)
freesleep Creative Commons License 2011.07.27 0 0 248

független? azért ha valaki szerint magyartanárok átvették a hatalmat, és hibásan ír, akkor ez egy ellenérv, hacsak nem szándékosan hibázik

 

amúgy akkor érdemes érvelést számon kérni, ha az ember maga is érvel, és nem kinyilatkoztat

Előzmény: tökösmákosrétes (242)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.07.27 0 0 247

Van erre egy régi mondás: tudjál egy kevésből sokat és sokból egy keveset.

 

(a szurkálódók szerint ennek ideális esete a semmiből mindent, mindenből semmit :D )

Előzmény: Törölt nick (225)
alias78 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 246

Nem teccik érteni.... 

 

Mert az élet nemcsak az autószerelésből, és az étkezésből áll. És nemcsak abból, hogy valaki kitalálta a porszívót és mosógépet, gratula nekik! De mert van mosógépem és porszívóm, van több szabadidőm is. És ebben a szabadidőmben szívesen olvasok, színházba, koncertre járok, és a szabadidőm kellemes és értékes eltöltése a humán beállítottságú emberek munkájától függ! 

 

Ha senki nem ír könyveket, nem szerez zenét, nem rendez színházi előadást, nem tart kulturális ismeretterjesztőt, az életem egy robottá válik a munkahelyi számitógép, vagy automata gyártássor és az otthoni mosó- vagy mosógatógép között. És akkor meg mi értelme van? 

 

 

Előzmény: tökösmákosrétes (217)
tereros Creative Commons License 2011.07.27 0 0 245

Barátod a gugli. ;) Einstein legalább 2 nyelven tudott (németül, angolul, de lehet, hogy héberül is) Hegedült.

 

Ha neked nincs rá igényed, hogy több témában is tájékozott legyél, ne tedd! De ne is kérkedj vele, mint sokan, hogy nem értenek a pl. matematikához!

tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 244

"Úgy tudom, hogy ausgetippelt Einstein nagyon jól hegedült..."

 

Én elhiszem Neked, hogy a szülei - akiktől korán elköltözött - hegedü gyakorlásra kényszerítették fiatalon,  de nem gondolom, hogy a relativitáselmélet kevesebb lenne a hegadütudása nélkül.

 

Előzmény: Barisnya (241)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 243

Miért is ne?

 

A legjobb matematikusok, fizikusok stb. imádják pl. a zenét, sőt értik is.

 

A bátyám szerint abszolut hallás kell pl. a matematikához és

 

abszolut érteni kell a 2-es számrendszerhez a muzsikusoknak is.

 

És a többi, és a többi.

 

Nálunk a napokban két  melós  beépitett néhány uj ablakot, szigetelték a házat, stb.

 

Köszönet a férjemnek, hogy ilen embereket talált:

 

Csodálatos volt nézni, hogy milyen precizen, tisztán - nem oda szarva-piszkitva -  dolgoztak és az eredmény  csodálatos, szép, esztétikus és megnyugtató volt.

 

Köszönet nekik.

 

 

 

 

Előzmény: tereros (231)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 242

"ebben az esetben viszont mégsem vették át eléggé:) kivéve persze, ha 20-25 évnél korábban végeztél"

 

Én viszont valamennyire tudok gondolkodni és nem ragadok egy hibán ami a témától független és már elismertem. Őszintén szólva nem tartom nagy teljesítmények hogy észrevetted. Azt viszont, hogy ezen rugózol az azt jelzi, hogy örülsz, hogy belém tudsz kötni anélkül, hogy érvelned kelle. Persze az érvekhez valódi gondolatok kellenének...

Előzmény: freesleep (234)
Barisnya Creative Commons License 2011.07.27 0 0 241

Úgy tudom, hogy ausgetippelt Einstein nagyon jól hegedült...

Előzmény: tökösmákosrétes (236)
freesleep Creative Commons License 2011.07.27 0 0 240

"Persze ez csak a saját fikcióm. :)"

 

igen, szerintem is)

Előzmény: tökösmákosrétes (237)
Maccskacico Creative Commons License 2011.07.27 0 0 239

Mint ahogy az sem érdekel senkit, hogy Shakespeare, van Gogh, Beethoven mennyire értett a matekhoz, meg a fizikához. 

Előzmény: tökösmákosrétes (236)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 238

Igazad van:

 

ez azonban a III. évezred eleje torz értékrendjének  eredménye.

 

 

 

Amig nem tisztelik a melóst és a melós nem tiszteli az értelmiséget,addig valóban szar van a palacsintában.

 

Manapság a mások iránti tiszteletből van olyan hiány, ami miatt  elébb-utóbb összeugrik a derék emberiség,

 

mint már annyiszor a történelemben,

 

és mindig ugyanaz lett a vége.

 

Ha pedig a két entitás éppoly cinikus, mint amennyire  hataloméhes  politikusoktól várják a megváltást, addig igy is lesz:

 

Fölzabálják egymást és önnön családjukat is.

 

 

 

 

 

Előzmény: tökösmákosrétes (233)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 237

"és azt gondolod, hogy ennek oka a magyarszakosok alulról jövő forradalma?"

 

Valami ilyesmire gondolok, de minisztériumi támogatás nélkül ez nem ment volna.
(Lehet, hogy valameyliküknek, vagy többüknek sikerült felküzdeniük magukat.
Persze a politika se egy reál tantárgy... így nem is csoda, hogy kiknek lehet jobb

érzéke ahhoz.  ;) )

 

Persze ez csak a saját fikcióm. :)

 

Előzmény: freesleep (235)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 236

Meg tudja valaki mondani, hogy pl. Einstein mennyire értett a történelemhez, nyelvekhez, zenéhez?


Persze nem mondom, hogy nem jó, ha értett hozzá, de kit érdekel ez?

 

Előzmény: tereros (231)
freesleep Creative Commons License 2011.07.27 0 0 235

és azt gondolod, hogy ennek oka a magyarszakosok alulról jövő forradalma?

Előzmény: tökösmákosrétes (233)
freesleep Creative Commons License 2011.07.27 0 0 234

ebben az esetben viszont mégsem vették át eléggé:) kivéve persze, ha 20-25 évnél korábban végeztél

Előzmény: tökösmákosrétes (230)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 233

Az igaz, hogy mindenkire szükség van - megfelelő arányoknál!

A jelenlegi humán/reál arányokkal pont az a baj, hogy nincs mindenkire szükség!

 

Előzmény: Törölt nick (228)
Barisnya Creative Commons License 2011.07.27 0 0 232

Igaz, hogy alkalmazott-  és műszaki tudományokban is van olyan, hogy vki 2-es érettségivel bejut az egyetemre, oszt ott morzsolódik le,. Vagy 6-7 év alatt szerez diplomát...Van egy ismerősöm, mechatronikai mérnök szakon. Átsorolták az elektromérnökökhöz, mert az egész évfolyamából (22 ember), egyedül maradt.. Mondjuk 1 meghalt...

Előzmény: wok (1)
tereros Creative Commons License 2011.07.27 0 0 231

"A kölcsönös tisztelet elébbre viszi a világot."

Na, ezzel meg én értek egyet.

 

Ha már szakbarbárok meg Leonardo...

Engem nagyon jóleső érzéssel tölt el, hogy szeretem az irodalmat, a verseket, a történelmet. Minden reál beállítódásom ellenére is. Többnek érzem magamat tőle és nagyon sajnálom, hogy a zene ismerete -olyan szinten, amilyenen szeretném- kimaradt az életemből. De nem érzem magam szakbarbárnak, akivel csak a tantárgyairól lehet beszélgetni. Ültem az érettségin és ha már egy-egy témakörről nem is tudnék összefüggően beszélni, az összes kérdésre, amit a töri tanár feltett, tudtam a választ. Igaz: a mai társadalom is inkább elismeri azt a tanárt, aki mondjuk 22 órában csak matekot tanít tehetséges gyerekeknek és ott vannak a tanulói a versenyeken, mint mondjuk engem, aki napi átlag 2x "zökken át" matekból-fizikába vagy épp infóba, hogy legalább ne utálják a tantárgyat, ha már szeretni sem akarják. (Milyen ciki lenne már szeretni a matekot? ;))

 

Persze nem akarnék csak matekot tanítani, hiszen akkor miért tanultam a másik kettőt? :)

 

Előzmény: Törölt nick (220)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 230

"én leginkább a magyar tanárokra gondolok) vették át valahogy a hatalmat az elmúlt 20-25 évben"

 

"pedig ez sokkal jobb, mintha svéd tanárok uralkodnának az iskoláinkban"

 

Tök igazad van, nem olvastam vissza, csak elküldés után...

(magyartanárok)

 

 

Előzmény: freesleep (226)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 229

Prüntyike!

 

Mondtam én, hogy nyelvtanász vagyok?

 

Ha nincs mondanivalód nem baj.

 

Ha sumákolsz, az baj.

 

Elsőként neked,

 

amugy meg a hazának.

Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 228

A 2. pontomra nem szenteltél elég figyelmet.

Egyetértek: a Pisták többfélék és több helyről jönnek.

 

Azzal is egyetértek, hogy mindenkire szükség van:

 

szépemlékű nagyanyám szerint  a tudós beleragadna a szarba, ha nem lenne takaritója,

 

a takaritó meg soha nem mászna ki a szellemi szarból, ha nem lennének tudósok.

 

És akkor  merül az emberiség  mindíg a közös szarba, ha nem tiszteli egymást.

 

A politika, illetőleg egyes politikusok nagy szemetek, mert ezt felismerve az oszd meg és uralkodj legalantasabb módszeréhez folyamodik, pedig nem ezért szavaztuk meg a kis szarháziakat.

 

De a történelemben mindenkor győznek ezzel  és ha elég hatékony a történetírásuk, meg van elég "körmöci arany", még szentekké is válhatnak.

 

A puhább gerincű politikusok mind erre vágynak, sokszor eredménnyel.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Maccskacico (219)
freesleep Creative Commons License 2011.07.27 0 0 226

"én leginkább a magyar tanárokra gondolok) vették át valahogy a hatalmat az elmúlt 20-25 évben"

 

pedig ez sokkal jobb, mintha svéd tanárok uralkodnának az iskoláinkban

Előzmény: tökösmákosrétes (217)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 224

"Leonardo da Vinci üdvözletét küldi."

 

Wright fivérek pedig Leonárdót üdvözlik!

Előzmény: Hierro Nyh. (218)
Maccskacico Creative Commons License 2011.07.27 0 0 223

Ennek eredménye, hogy egyre kevesebb a való világban tájékozodni, gondokodni tudó, gyakorlatias, közvetlen gazdasági hasznot hajtó (termelésre fogható) egyedek kerülnek ki az iskolapadból.

 

Ez is egy szép kerek "pistaság". 

Előzmény: tökösmákosrétes (217)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 220

Nem a túloktatással van baj, hanem azzal, hogy a szenya emberek nem tisztelik egymást.

 

Volt idő amikor a kétkezi munkást tisztelték. Büszke volt mindenki a sakmájára,  és okkal.Mindenki kiválóan  tette a dolgát, aki meg nem, őket más szinten eltartották, mert szarból nőhet a legszebb liliom, magyarán a zseni nem a zseni szülőktől jön.

 

Amerikában (sok rossz is terjed onnan,de)  a melós együtt golfozik a milliárdossal.

Tisztelik egymást.  Okkal.

 

Az elmult 70 év  - a maga szörnyű módján - éppen a felemelni kivánt melósokat degradálta a földbe, igy ma már nem trendi mondjuk kiváló kőművesnek lenni.

 

Pedig egy kiváló kőműves és egyéb  iparos legalább annyit tesz le a köz asztalára mint a többiek.

 

A kölcsönös tisztelet elébbre viszi a világot.

 

A kölcsönös megvetés megöl mindent, amit jövőnek nevezhetnénk.

 

 

Előzmény: Jókai út 27 (215)
Maccskacico Creative Commons License 2011.07.27 0 0 219

Azt kellene észrevenni, hogy nem csak egyféle "pista" van. 

Sajnos minden rétegben vannak "pisták", akik azt hiszik magukról, hogy ők szarják a spanyolviaszt, ezért, vagy azért, a többi ember meg felesleges.

Pedig egy jó társadalomban mindenkire szükség van. Tanárra, rendőrre, melósra, mérnökre, tudósra, utcaseprőre, szinészre, stb. 

Nagy baj van ott, ahol egymásra mutogatnak, hogy te nem kellesz, te vagy a rossz. 

Előzmény: Törölt nick (214)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.07.27 0 0 218

A világot (sajnos, vagy nem) a szakbarbárok viszik előre!

 

Leonardo da Vinci üdvözletét küldi.

Előzmény: tökösmákosrétes (217)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 217

A világot (sajnos, vagy nem) a szakbarbárok viszik előre!

 

A mai alsó és középiskolában - nem tudni miért, talán a kissebbségi komplexusukból eredő hajtóerő - a humán  (én leginkább a magyar tanárokra gondolok) vették át valahogy a hatalmat az elmúlt 20-25 évben. Szép lassan pedig elhumánosodtak az iskolák.

 

A humán tartárgyak felülírták a tesmozgást - azaz az egészséges fejlődést - és a reál tantárgyak oktatását.

 

Ennek eredménye, hogy egyre kevesebb a való világban tájékozodni, gondokodni tudó, gyakorlatias, közvetlen gazdasági hasznot hajtó (termelésre fogható) egyedek kerülnek ki az iskolapadból.

 

Az a véleményem, hogy az elmúlt 20 éveben voltak olyan időszakok amikor ez nem a hozzánemértés, hanem a kifejezett rombolási szándék hátszelével alakulthatott így.

 

Visszatérve a kezdőmondatomra:

Ha nekem pl. egy autószerelő elb@ssza a kocsimat fejreállok vele, nem igazán fog vígasztalni, hogy hány Ady verset fog nekem fejből elszavalni!

Ahogy az sem tölt el nagyobb megelégedettséggel, ha a McDonads-ban egy diplomás bölcsész szolgál ki!

 

Teccikérteni?

 

Persze lehetne folytatni a végtelenségig....

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 216

Ezzel egyetértek.

 

Emlékszem, ha körmöst kaptam, letagadtam anyám előtt, mert ha megtudta, szorúltam erősen.  Ma meg a majmok a tanárnak esnek. Rémes.

 

Egyébként cseppet sem értek egyet azzal, hogy a tanítónak ne legyen fenyítő joga.

Az embergyerek nem sokkal jobb mint egy kis maki majom.

 

Néha biza oda kell csapni. Épp annyira, hogy orientáljon, de ne gyalázzon.

 

Az állam és szervei, valamint egyéb  civilszervezetek meg arra valók, hogy a fenyitőjog ne legyen megalázó, alantas, aljas és förtelmesen fájdalmas.

 

 

 

 

 

Előzmény: tereros (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!