Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 180

De a rezidens nem egyenértékű a mérnökkel, a mérnökkel összevethető szakorvos viszont mellényzsebből megveszi a mérnököt. 

 

Mondom ezt úgy, hogy van a családomban orvos is, mérnök is szép számmal. 

Előzmény: mmormota (179)
mmormota Creative Commons License 2011.07.10 0 0 179

Egy jó kezdő mérnök az iparban könnyen elérhet 200 nettót, egy rezidens a felét kapja. Ez a helyzet nem maradhat így sokáig, külföldön az orvosok jobban keresnek mint a mérnökök. (mérnök vagyok)

Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 178

Azért mennek tömegesen külföldre, mint amiért sok iparos, mérnök stb elmegy a miénknél gazdagabb államokba. Leginkább a rezidensek támolyognak ki, akik elvárnák, hogy egyetem után azonnal olyan színvonalon éljenek, mint a betegektől kapott jattal kitömött negyvenes-ötvenes szakorvos. 

 

Ami meg a hivatalos béreket illeti, végzettségnek, életkornak, beosztásnak megfelelően kapnak a bértábla szerint. Mit kell azon érvelni, ennyi jár, az a rezidens aki most hőbörög, mikor beiratkozott nagyon jól tudta mi a pálya. Más, diplomás állami alkalmazott sem kap többet.

Előzmény: eke (177)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 177

Azt gondoltam a hazi bérekkel fogsz érvelni.

 

Miért nem azokat mutatod?

Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 175

"miért mennek tömegesen külföldre"

 

Német, brit, skandináv 80-120e eurós ajánlatok magasabbak, tárgyi feltételekről nem is beszélve. De ezt minden szakma művelője elmondhatja, hogy a világ leggazdagabb államaiban magasabb lenne a jövedelme, mint egy középkategóriás fejlődő országban, nem? 

Előzmény: eke (174)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 174

Minden szakmának vannak kiemelkedő keresetű tagjai, a cserépkályhástól a sebészig.

 

Ezzel együtt nekem gyanús hogy ha kőkazdagra keresik maguklat szinekurával, akkor miért mennek tömegesen külföldre? Nem a pénzért? Hálátlanok!

Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 173

A paraszolvenciát, meg a kötelező magánrendelésre járást (amiről számla nincsen) meg biztos a betegek találják ki. 

Előzmény: eke (170)
mamicska Creative Commons License 2011.07.10 0 0 172

nem szégyen, ha az ember nem ért valamit. Figyeli azokat, akik okosabbak és tanul.

 

Világért nem ugat bele ordenáré módon személyeskedve, hanem illedelmesen kérdez. Igaz?

 

(hamar kiderül és nevetségessé válik az, aki a tájékozatlanságát próbálja elfedni durvasággal)

Előzmény: Törölt nick (169)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 171

Túl nagyokat ugrasz.

Induljunk a kályhától.

Mi az a GMO növény? Aztán levezetheted a világ tönkretételét.

Előzmény: Törölt nick (169)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 170

Bocs tényleg nem minimálbéren, kb anniyért amennyiért utcaseprőket alklmaznak. Gondolom csereszabatos a tudásuk és helyettesíthetik is egymást amikor téged kezelnek.

 

 

Előzmény: Törölt nick (162)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 168

Értem szigorún a lényegi kérdések mentén vagy tájékozott.

 

Mit akarsz még megosztani a GMO ismereteidről? Vagy ez a hsz összegezte?

Előzmény: Törölt nick (163)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 167

Szerintem egy kis odafigyeléssel, háttértájékozódással simán érthető. Nyilván a 100 as IQ követelmény.

Előzmény: Derek (165)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 166

Lehet hogy rossz tapsztalataid vannak a megnemértettségből de tisztán a "génkezelés" jelentését kérdeztem tőled.

Csak tudod hogy mit értesz egy általad használt szó alatt?

 

Nem hiszem hogy olyanba kotnyeleskednél amihez nem értesz. Vagy mégis?

Előzmény: Törölt nick (159)
Derek Creative Commons License 2011.07.10 0 0 165

Mennyire ismeretterjeszto ez a mu ? Mert ha 5 ev biologuskepzes kell hozza akkor nagyon kevesen ertik meg

Előzmény: eke (161)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 164

Hosszú, meg nem is érdekel, csak arra vagyok kíváncsi, miért olyan nagy baj ha GM a vetőmag. Mert most a neten túrkálva úgy tűnik, pro és kontra egyaránt van érv, nem lehet azt mondani hogy szar ahogy van és punktum. Ahogy lentebb írtam, inkább tűnik kereskedelmi háborúnak.

Előzmény: eke (161)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 162

"orvosok: tudod azok a faszok akik az egyetem után minimálbéren még 10éven keresztül szakvizsgázgatnak..."

 

Nem minimálbéren, később pedig bőven kompenzálnak adómentesen. Egyébként sok fasz van köztük, ez igaz.

Előzmény: eke (160)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 161

"Azt írják a folymatról, hogy különböző forrásból származó DNS molekulákból egy új molekulát kombinálnak, ebben lesznek az új gének. Utána ezt beviszik a folyamatnak alávetett szervezetbe, így kap módosított vagy új géneket. "

 

Ilyet szakember nem írhatott le...

 

Kezdetnek: Dudits Dénes: Zöld géntechnológia és agrárinnováció.

Olvasd el.

Előzmény: Törölt nick (155)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 160

Gondolom ezt a személyeskedő pamfletet nem a megismerés szándéka miatt írtad.

 

Mi a transzgenikus növényekről a véleményed? És azt milyen tárgyi tudásra alapozod? (dgonolom nem dőlsz be a propaganda újságírás torzításainak!

 

Nos?

 

Ha vakbélgyulladásod lesz akkor kire fogod bízni annak diagnosztizálását?

Itt a topikon kérsz segítséget, vagy elmész orvoshoz? (orvosok: tudod azok a faszok akik az egyetem után minimálbéren még 10éven keresztül szakvizsgázgatnak...)

Előzmény: Törölt nick (159)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 156

antibiotikumok = antibiotikum (ok nélkül)

Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 155

"Komolyan szertném tudni mi a különbség."

 

Magam is keresgélek a neten, mi a fac ez a nagy GMO hiszti. 

 

Azt írják a folymatról, hogy különböző forrásból származó DNS molekulákból egy új molekulát kombinálnak, ebben lesznek az új gének. Utána ezt beviszik a folyamatnak alávetett szervezetbe, így kap módosított vagy új géneket. 

 

Állítólag ezzel új allergének kerülnek a táplálékláncba, illetve a GMO hozzájárul a mikorroganizmusok antibiotikumok rezisztenciájáho'. Súlyos, de az a gáz, hogy vannak tanulmányok amik ennek az ellenkezőjét bizonyítják. 

 

Leginkább trade war (?)

Előzmény: eke (151)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 154

Látom valódi hozzáértő vagy!

 

Hogyan történik ez a "génkezelés"???

 


Előzmény: Törölt nick (144)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 153

kedves Marha!

Részletesen? Vagy te is gázóraleolvasó vagy?

Előzmény: pindiy (140)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 152

látom nem nézted meg:

 

Hibridkukorica vetőmagelőállítás

 

F1 nemzedék

 

Addig nem tudunk párbeszédet folytatni, mert vaknak mesélnék szépírásról...

 

 

Előzmény: Törölt nick (137)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 151

"Ahol az idegen azt jelenti, hogy nem a növény eredeti génkészletéhez tartozik."

 

Minden nemesítés a az "új gének" elszaporoításán alapszik.

A különbség annyi hogy az ismert tulajdonságú természetes gént tudatosan alkalmazzák, vagy megvárják hogy szelekcíóval megtalálják-e ezt a mutációt és fel tudják-e szaporítani? Mi a különbség?

 

Komolyan szertném tudni mi a különbség. Mondjuk természetesen tudom, a kérdés hogy szerinted mi a különbség?


Előzmény: Törölt nick (134)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 150

Neked őszintén számít hogy a termést milyen indok miatt nem tudod elvetni mégegyszer?  (60éves gyakorlat)

Lásd még "hibridvigor"..

Inkább amiatt aggódj hogy a rezsidet miből fizeted és hogy milyn szempotnok szerint fogod versenyeztetni hóvágán a sárga csekkeket...

Előzmény: Törölt nick (131)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 149

Ez valami gonolatolvasási kísrélet eredménye vagy csak valami random szöveggenerátor dobta ki így a betűket?

 

A rám bvonatkozó állítosokat idézetek nem fogják igazolni ugye?

Milyen kabátot is loptam?

 

 

Előzmény: Törölt nick (130)
eke Creative Commons License 2011.07.10 0 0 148

a selejt bosszúja:

 

"A mezőgazdasági bizottság elnöke szerint az sem elképzelhetetlen, hogy szándékosan került génkezelt termék az országba, hazánk ugyanis azon kevés országok közé tartozik, melyek génmentes termékeket állítanak elő."

 

Na jó kezekben van az ország!

 

A gázóraleolvasók fognak még itt vakbelet és szívkorszorúeret  is műteni, tuti génmentesen.


Előzmény: dvhr (127)
pindiy Creative Commons License 2011.07.10 0 0 146

Itten tán nem is volt szándékosság, legfeljebb a csomagoló gépeket rosszul mosták át....szándékosság ottan van, amokor olcson csempészik be Romániából a lopott vetőmagot, erre harap a paraszt....aki meg lopja, annak meg mindegy, hogy GMO vagy nem GMO....

Előzmény: RontóPál (143)
RontóPál Creative Commons License 2011.07.10 0 0 143

na jó, de mi értelme lenne  a szándékosságnak? sztem beszopatták a gazdákot, h vegyék meg, mert jó lesz, de bukta lett...

Előzmény: pindiy (141)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.10 0 0 142

neked télleg nem érdemes mondani semmit. úgytűnik rutinból tudod hogy úgyse érted, oszt meg se próbálod érteni... marad helyette a naftalinszagú böfögés a stíluson : )

Előzmény: mamicska (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!