Keresés

Részletes keresés

Tiba153 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 7637

Sziasztok! Van egy 48H6400-as tv kb4 éves. Hibajelenség: a jobb alsó piros led villan ha megpróbálom bekapcsolni távirábyítóval a készüléket, de valójában nem kapcsol be. Másik távval is próbáltam. Mi lehet a baj? Valakinek tipp?

Köszönöm Tibi

dos48 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7648

Ssszameg, dejszen nekem is ott van lent a jobb alsó sarokban a (valószínűleg) DVD-t kezelő szektorban.

Ezt meg én köszönöm.  :)

 

Előzmény: GTI100 (7647)
GTI100 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7647

Nagyon köszi. Az enyém távírányítóján is van képernyős gomb, csak eddig eszembe se jutott kipróbálni, egyfolytában a Menü>Beállítások>Képernyő beállítás>Képernyő formátum lépésekkel szenvedtem. Igen így is visszaáll Wide-ra kikapcsolás után de csak azt a épernyős gombot kell megnyomni, ami jóval egyszerűbb meg gyorsabb mint a menüben lépkedni.

Előzmény: dos48 (7645)
dos48 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7646

...ironikus, hogy a másik tévémen (egy Sharpon amit túlnyomórészt nézek) ezt nem tudom megtenni mert ritkán alkalmazott rádióvezérléses távirányítója van, nem infra. A fene egye meg.  :)

 

Előzmény: dos48 (7645)
dos48 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7645

Engem is bosszantott. Azután rájöttem hogy egy régebbi távvezérlőm ami Sony TV/DVD öszvér, közvetlenül kapcsolja a képernyőméretet.  Sony DVD RMT-D147P, azt hiszem még a katódsugárcsöves időszakból való. Képernyőábrás gomb, négyfelé mutató nyíllal, nyomkodásra sorban kapcsolja a normál, teljes, zoom, széles zoom formátumokat. A TV ki- és bekapcsolása után így is visszaáll teljes formátumra, de ugyebár egy-két nyomással beállítható a kívántra. A TV tehát tudja a közvetlen kapcsolást, csak bactak rátenni a távirnyire. Próbálj meg egy pár régebbi Sony távirányítót összekéregetni.

 

Előzmény: GTI100 (7644)
GTI100 Creative Commons License 2019.09.13 0 0 7644

Nézegettem én a Sony Bravia topicot is, de ott csak kérdések vannak, a válaszok nem nagyon ezért itt próbálkozom, hátha nem márka specifikus a problémám. A Sony Bravia tévémen mindig a wide képernyőformátum jelenik meg így alul felül van egy-egy széles fekete csík a képernyőn. A Beállításoknál be tudom állítani a Zoom formátumot, ekkor a csíkok eltűnnek és a kép kitölti a teljes képernyőt. Így jó nézni, azt szeretném ha ez megmaradna, de ez a Zoom formátum minden kikapcsolás után eltűnik és a bekapcsoláskor mindig a Wide formátum jelenik meg és elég macerás minden egyes alkalommal több lépésen keresztül újra meg újra beállítani a Zoom formátumot. Ez gyárilag ilyen, vagy hibás tévém, vagy mit tudok tenni hogy megmaradjon a Zoom beállítás? Köszi

BASEBALL_FAN Creative Commons License 2019.09.07 0 0 7643

egyébként 1 felhasználó írta, hogy azt azért tudjam hogy javarészt átlag emberek segítenek a samsung fórumba is akik szeretik a samsung termékeit és értenek hozzá, nem hivatalos samsung emberek. bár szerintem akad 1 -2 samsung alkalmazott is.

Előzmény: nicko (7640)
BASEBALL_FAN Creative Commons License 2019.09.07 0 0 7642

Mindegy nekem segítettek a tv részbe kb minden topikba ott a megoldva jelzés, szerintem ír oda samsung alkalmazott is, de én még nem olvastam hogy vegyél ezt azt, csak megoldást,,, lényegtelen én ott oldom meg  a tv kérdéseket mert írnak rá, itt 1szer kérdeztem hetekig senki se...

Előzmény: nicko (7640)
nicko Creative Commons License 2019.09.07 0 0 7641

olyat vegyel ami nativba adja a 4K-t mert azon a nalunk foghato HD csatornak is olyan minosegben jonnek mint a 4K korszak elotti valos 100Hz-en.

Az olcsobb 4K tevekem 50Hz-en ketyeg a HD ami sport vagy akcios filmnel hajtepes minoseg. Nyilvan nem az 50"-os 120.000Ft-os tevek a jok ilyen celra.

Előzmény: sziwacs7 (7636)
nicko Creative Commons License 2019.09.07 0 0 7640

nem ertetted mit irok.

eveken at segittem masoknak itt is es mas forum is, jol tudom irtak oda olyanok is akik kereskedok voltak....es nem ertettek hozza.

Előzmény: BASEBALL_FAN (7639)
BASEBALL_FAN Creative Commons License 2019.09.07 0 0 7639

Értenek hozzá ha kötöszködés helyett beleolvasol látod...   ugyanolyan felhasználók írna oda mint itt átlag emberek.. de mint mondtam okoskodás gelyett inkább nézd meg és látod, hogy az eladáshoz a fórumnak semmi köze.

Előzmény: nicko (7638)
nicko Creative Commons License 2019.09.07 0 0 7638

vagy nem ertenek csak erdekuk az eladasa ;)

Előzmény: BASEBALL_FAN (7637)
BASEBALL_FAN Creative Commons License 2019.09.06 0 0 7637

A linkelt fórumon tán több segítséget kapsz ott olyanok írnak akik értenek a samsung tv-hez .

Előzmény: sziwacs7 (7636)
sziwacs7 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 7636

Kicsit elhagytam mostanában a témát, de most szeretnék venni egy új tv-t. Most egy 48"-os 3D van ezt cserélném le.

Mit érdemes SAMSUNG-ból venni? A MM-ban tudnék vásárolni mert csereutalványom van.
Előre is köszi

BASEBALL_FAN Creative Commons License 2019.07.31 0 0 7635

https://eu.community.samsung.com/t5/TV/bd-p/hu-tv

 

 

hivatalos magyar samsung fórum, lehet hogy segíthetnek neked (is), én nekem segítettek.

Előzmény: zasasa01 (7634)
zasasa01 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 7634

Sziasztok.Van egy Sansubg UE40EH6030W 3D tv.A kép fordítva jelenik meg.Tükörképben.Factory resetet megcsináltam,de ugyan úgy ezt produkálja.Hol tudom visszaállítani?Köszönöm. Service menübe a belépés: Infó-menü-mute-power.

BASEBALL_FAN Creative Commons License 2019.07.18 0 0 7633

helló a tv kép beállításoknál mit jelent a film mód? érdemes bekapcsolni? (nem a külön FILM nevű sablonra gondolok, hanem a sablonokon belül némelyiknél van bekapcsolhatóó 1 és 2 es számú mód .

nicko Creative Commons License 2019.07.04 0 0 7632

en meg evekkel ezelott szervizmenube belepve letiltottam a frissiteseket F6500-on.

juniusban volt 5 eves a tv hibatlanul uzemel

nem veletlenul nem ad ki changelockot a samsung a "frissiteseihez"

Előzmény: magoston2 (7631)
magoston2 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 7631

Ma nekem is elkezdett kikapcsolgatni az 5500-as tv-m.

Bekapcsolom, elindul, pár másodperc múlva kikapcsol, és magától újra be, de aztán megint ki és megint be.....

Azért írom, hogy is, mert több ilyen esetet olvastam a neten. Ha valaki hasonló cipőben jár, itt a megoldás:

https://eu.community.samsung.com/t5/TV/UE32D55000-LED-TV-ki-%C3%A9s-be-kapcsol-mag%C3%A1t%C3%B3l/td-p/719055

Nekem az exit gomb hosszú nyomására belépett a megfelelő menübe, frissült és úgy néz ki, hogy minden OK.

Androidfan Creative Commons License 2019.05.01 0 0 7630

Fogadd el, így jártál. TVGO mobileszközökre van kitalálva, nem támogatja sem a chromecast-ot, sem a miracast-ot.

Előzmény: GTI100 (7624)
Akela85 Creative Commons License 2019.04.26 0 0 7629

Nekem csak a fülesen kell hogy szóljon. Lényeg hogy este mást ne zavarjon a TV.

Viszont ahogy olvastam a hsz-ed eszembe jutott hogy alapjáraton nem a tv hangszorója van használatban, hanem egy hangfal szett ami nyilván a 3,5 jackbe van bedugva...

Előzmény: GPS (7627)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.26 0 0 7628

Azt írta, hogy a TV-jének NINCS BT adaptere, így 2 variáció maradt. Vagy az optikairól szedi le, ahogy már írtam, vagy a 3,5-ös füleskimenetről, ami meg egy vicc, mert jó eséllyel a tv hátuljának kellős közepén lesz egy fekete lyuk és lelövi a TV hangszórót. Ámbár ez akkor járható út, ha az optikairól amúgy külső hangszórókat használ, és nem kell ki-be húzgálnia a fülest.

De miért kell neked egyszerre, szimultán szóljon a füles és a hangszóró? Miért nem állítod be hangmenüben az optikai kimenetnél a késleltetést?

Előzmény: GPS (7627)
GPS Creative Commons License 2019.04.26 0 0 7627

 

Ha veszek egy AUX dugós BT adapter akkor össze tudom kapcsolni a tv-t a fülessel?

 

Igen, így össze tudod kapcsolni és működik is.

Csakhogy ebben az üzemmódban CSAK TE fogsz TV-zni, más egy gramm hangot nem fog hallani a szobában.

 

Ugyanez a gondom volt nekem is - csakhogy nálam szempont, hogy egyszerre szóljon a TV-hangszóró is, meg a füles is.

 

Na ez viszont már kemény dió - mert a digitális hang mindig el van csúszva a TV-hangjához képest, ezért jó visszhangos az élmény :-)))

.

Előzmény: Akela85 (7625)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.25 0 0 7626

Sokszor le lett már írva, olvass kicsit vissza.
Veszel egy optikai-analóg átalakítót, ebbe dugsz egy bluetooth transmittert, amivel a fülesed működik.
A Tv hangmenüjében az optikai jel késleltetését hozzáigazítod a fülesen át vett élményhez.

 

De messze nem biztos, hogy neked tökéletesen meg fog felelni, ez az összekókányolás. Jobb a dolog, ha a fülesnek saját transmittere van, és nem a bluetooth szabvánnyal játszik, hanem házon belülivel, mint a drótnélküli egereknél, billentyűknél szokás a saját usb bigyó.

 

samsungosék úgy csinálják a tv-t, hogy ne tudd teljesen, logikusan kihasználni. Ne tudj akármit az usb-re dugdosni, kódolás nélkül felvenni, stb, stb.

Előzmény: Akela85 (7625)
Akela85 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 7625

Sziasztok!

Adott egy UE32F4500AWXZH modell. 6 éves, és megvagyok vele elégedve.

Lenne hozzá egy JBL TUNE500-as BT fülhallgató.

A tv-nek nincs BT adaptere.

Egy usb-s BT jeladót rádugtam a tv-re de nem reagált semmit...

Ha veszek egy AUX dugós BT adapter akkor össze tudom kapcsolni a tv-t a fülessel?

Vagy van valami más ötletetek?

 

Válaszokat előre is köszi

GTI100 Creative Commons License 2019.04.21 0 0 7624

Szerencsére itt nem csak Samsung tévékről van szó hanem egyéb a tévé nézéssel kapcsolatos műszaki problémákról is. Ezért bátorkodom én is itt megkérdezni, hogy vajon az én problémám megoldására kaphatok-e valami jó ötletet. Vettem egy EzCast tévé okosítót. Teljesen jól működik, a telefon kijelzőről mindent átvisz a tévé képernyőre, youtube meg egyéb videókat is. Csak pont amire igazán használni akartam a TVGO alkalmazás az nem megy. A telefonomon jól látom de csak kicsiben a TVGO-n keresztül a műsorokat de ezek képe a tévé nagy képernyőjén már nem jelenik meg. Mit tudok ezzel csinálni? Vagy fogadjam el hogy így jártam?

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.15 0 0 7623

Elég, ha csak ráteszel egy darab mágnest a csavarhúzóra, kicsit feljebb. :)

 

De tényleg hagyd a picsbe, legalább a winyós része működik.

Előzmény: pimre (7622)
pimre Creative Commons License 2019.04.15 0 0 7622

Úgy se mozdult. Én inkább arra tippelek, hogy az előlapot kellett volna leszednem, de kis feszegetés után eltekintettem ettől is. És feladtam az egészet. nem nekem való egy ilyen szerkezet szétszedése.

Annyira laikus vagyok hozzá. Egy példa, hogy a csavarok kiszedéséhez mágneses fejű csavarhúzót akartam. Kimentem a szomszéd műszaki boltba venni egyet. Erre elmondta az eladó, hogy ezt úgy szokták, hogy odateszik egy mágneshez a csavarhúzót 1 órára, és mágneses lesz. Kipróbáltam, és tényleg, sőt 1-2 perc is elég volt.

 

Kell egy ilyennek egy komoly műszaki szerkezet szétszedésével próbálkoznia? :-(((

Előzmény: Jocó0423 (7621)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 7621

Valószínűleg csak oldalra tolva jön ki mert ilyen a csatlakozója.

Előzmény: pimre (7620)
pimre Creative Commons License 2019.04.15 0 0 7620

Kicsavartam őket, de valami más is tarthatja, mert nem akar megmozdulni a lemezburkolat. Csak nem látom, hogy mi lehet, és hol keressem.

Előzmény: dos48 (7619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!