Keresés

Részletes keresés

kb100 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 887

18-as löttyel. Igaz, hogy ezek 30-70, esetleg még magasabb VG arányúak.

Előzmény: kb100 (886)
kb100 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 886

Az a helyzet, hogy ez előbbieket lazán, de már a sima GS Air-t is simán lehúzom tüdőre, mert le lehet. Igaz ezt viszonylag nagyobb levegőlyukakkal. Ízek, gőzök szerintem rendben vannak.

 

Talán majd egyszer megfejtem... :)

Előzmény: MortalWombat (885)
MortalWombat Creative Commons License 2018.03.16 0 0 885

Mondjuk a tekeréssel lehet finomhangolni az e-cigit.

A különbség - szigorúan: TUDTOMMAL - abban van, hogy hogy szívod a cigit. Egyből tüdőre, vagy először szájüreg, és úgy tüdőbe (mint az analógot)

A "közvetlenül tüdőre" alacsonyabb Ohm-os, sok esetben dupla vagy tripla tekerést kíván, de ahhoz olyan akku is kell, ami mindkét/mindhárom tekerés egyszerre meg tudja hajtani. Viszont ez esetben hígabb, alacsonyabb (fele) nikotintartalmú liquidet kíván, mert nem mindegy, hogy egy szájüreget töltesz meg gőzzel, vagy egy egész tüdőt. 

 

Én szájüreg, majd tüdő konstellációban használom a sajátom, ezért nem kell egy izom kazán/akku, ezért elegendő egy 20/30W iStick is, és ezért volt elegendő az előregyártott kazán pl. a GS Air-be.

Nekem mindig 0,9 Ohm fölé kell tekernem, és 0,4-es huzalt használok.

Még én sem tudom, miért jobb a vékonyabb huzal/sűrűbb tekerés/organikus vatta/stb...

Egyszerűen csak megtekerem, és használom. 

Bár ezek szerint én is alaphiányos vagyok.

Mondjuk az ecigi szervízben láttam olyan tekeréseket olyan huzalokkal, hogy csak néztem.  

Előzmény: kb100 (884)
kb100 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 884

Ilyenre sosem vetemednék, mert tudom, hogy kinek a víz, kinek a G-22, bár a sima vízen kicsit csodálkozom :)

 

Lehet nem voltam egyértelmű, de a kazántérben nem tevékenykedtem, csak a külső érintkezőkön. Alaposan végigérlelve a dolgot: nyilván nem tett jót neki a kvázi 3 év (tank nélküli) állás, ezért volt ideje oxydréteget  növeszteni, vagy bármit.

 

Nálam mindenesetre kisebb csodát tett a szer, főleg amikor az ohmok elkezdtek ugrálni... rendszeresen használni fogom.

 

Nézegettem már többször is ezeket a tekeréseket (Googli egyetemen), de valahogy még nem vonzott be a dolog. Valószínűleg jó móka lehet, de lehet még éretlen vagyok hozzá. A gyári kazánokból kiindulva, szerintem amúgy sem mennék subOhm-ra, legfeljebb 1.2-1.5 között próbálnék valamit összevacakolni.

 

Valójában miért jó az 1ohm alatti élet? Komolyan nem értem, mert úgy érzem, hogy egyelőre tökre kielégít a Kanger OCC 1.2-1.5ohm, de még az iStick GS Air 2 1.2ohm-ja is nagyon jól hozza a süti ízeket és hozzá még a füstöt is rendben találom. Vagy csak még alaphiányos vagyok?

Előzmény: MortalWombat (883)
MortalWombat Creative Commons License 2018.03.16 0 0 883

Hát lehet megkövezni, de vízzel.

Elmosom sima tiszta vízzel, radiátoron kiszárítom, összeszerelés előtt meg áttörlöm még egyszer papírtörlővel.

Ennyi! Sosem volt még problémám.

Illetve egyszer, de akkor az érintkező nem ért el a másikig, az e-cigi szervízben beállították, azóta semmi probléma.

 

Amúgy RBA-nál akkor van gond, ha nem lett jó a tekerés, illetve inkább ha kevés volt a vatta, és a liquid akadálytalanul ömlik a kazánba. Ilyenkor át kell tekerni újból.

 

Előzmény: kb100 (881)
Zoli523 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 882

Sziasztok! Kihasználatlanság miatt eladó. 

Aspire nautilus dobozában. 

Ára 4500-Ft. 

Érdeklődni a sezlonyrugo23@gmail.com-on lehet.

Előreutalással tudom postázni. 

Üdv Zoltán. 

 

kb100 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 881

A 8 ev az nem keves. Amenyiben ezt tisztan toltad vegig, le a kalappal!

 

Ma esti szerencsetlenkedesem eredmenye: ugyan szarazon igen, de jo kontakton nem feltetlenul tartottam az erintkezoket. Ezert amikor ma este a 1.5o kazant 2o-nak latta beragtam. Muszaki ember leven mindenfele cucc van itthon. A valasztasom egy G-22 dry contact cleaner-re esett. Szoszmentes papirra fujva, a kritikus reszeket azzal atdorzsolve, majd hanyatestem, mert a helyes ertekek jelentek meg a kijelzon, es az izek, a "fustok" ujra a helyukre kerultek. Valami olasz cucc (Veronabol), de csak ajanlani tudom. Ugyan hulyen nez ki, de bekerult a napi vitaminok melle :)

 

Az ordog mindig a reszletekben rejlik... Ezert kerdeznem, hogy Te mivel, hogyan takaritod a cajgot?

Előzmény: MortalWombat (874)
kb100 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 880

Az hogy zeneljen, total felesleges marhasagnak tartom. Hatterkep...?  Hova? Nagyobb a felho? Nem is hiszem, hogy ilyen van, erre fejlesztenenek, azt plane nem, hogy ennek lenne piaca.

 

Mindenesetre nagyon kosz a valaszokat! Egyelore nem ugralok, meg nyugi lesz, inkabb tomitogyuruket szerzek a Kangerhez :)

Előzmény: MortalWombat (879)
MortalWombat Creative Commons License 2018.03.13 0 0 879

Amúgy a Zazo előtt nekem is GS Air volt, elég volt az is.

 

Mi a feljebb? Mutattak már nekem színes kijelzős, 3 akkus, RAM-mal ellátott akkut is, amin zenét is lehetett hallgatni, mert volt rajta fejhallgató aljzat. Sőt, mintha képet is lejátszott volna, meg állítható volt a háttérkép is, ha jól emlékszem. De az ára is valami 100eFt környékén volt. (Erre mondjuk nem ennék meszet, valami ilyesmi összeget említett a srác.)

Van, akinek ez a feljebb, és van, akinek ez csak parasztvakítás. Kinek a pap, kinek a Pappné!

Előzmény: kb100 (878)
kb100 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 878

Lehet nem vagy az emberem, viszont tokre megerositettel abban amit jelenleg gondolok: miszerint ezek a jelenlegi kezsegeim tulajdonkeppen tokre kielegitenek. Van meg 2db GS Air, de azokat az izekhez illetve utazashoz hasznalom. Ha lepnek valamerre, akkor talan "feljebb", de vajon merre lenne innen a feljebb...?

 

Jo, kosz, nekem jo volt ez a valasz!

Előzmény: MortalWombat (877)
MortalWombat Creative Commons License 2018.03.13 0 0 877

Ha hiszed, ha nem, már 3 éve iStick 20W és 30W-m van, kb. 2 éve Zazo Subtank Mini, és nem gondolkodom a cseréjén.

Mindkét akksiban már volt elektronika csere, és az egyikben akku csere.

Mindkettő működik, a Zazo-t meghajtja,csak 0,9 Ohm fölé kell tekerni, mert a 20W-s csak attól fentebb hajt, alatta letilt.

Nekem ez a szett is elég, sokkal fontosabbnak tartom a likvid ízét, erejét. 

Nagyobb akku nem kell, mert nekem felesleges a 2-es tekerésű RBA, az egyest meg ez a kettő is meghajtja.

 

Ha cserélnék, akkor valami 1 db 18650-es akkus gépet vennék, és egy felülről tölthető porlasztót.

Amúgy nem én vagyok az embered, mert nem vagyok nagy hardveres, én csak szívom, meg élvezem.

Most vettem 7eFt-ért 50/50-es 500ml 12mg-s izesítetlen alaplikvidet, ahhoz vettem ma 3*10ml aromát, meg 10gramm mentolkristályt, aztán beindítom a boszorkánykonyhát. 

Előzmény: kb100 (876)
kb100 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 876

8 ev tapasztalat az mar nem keves.

 

2db iStick30, illetve az emlitesre meltoak kozul, Kanger subtank mini, es Eleaf GS Air 2 (rovid) utan, ha mar csak egy iranyba szeretnek szeretnek haladni (egy bazi jo jod, egy bazi jo tank, (csak tudore)), akkor miket javasolnal?

 

Elore is kosz!

Előzmény: MortalWombat (874)
kb100 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 875

Tokre egyetertek, ezek igy igazak ahogy mondod. (Irod.)

 

Nem csak a szad volt budos, hanem ugy temagad... kb. mint egy maganyos, azott hamutarto.

MortalWombat Creative Commons License 2018.03.13 0 0 874

Szerintem a lényeg a leszokásban a jó (ízben és erősségben) liquid, és egy korrekt kezdő szett.

Ha ez megvan, minimális akaraterő kell az átszokáshoz.

Nekem ment: reggel 9-kor elfogyott az analóg, be volt készítve az e-cigi, azóta ezt használom (8 éve).

Sosem gondoltam arra, hogy visszaszokjak.

Néha elszívok egy analógot, de borzalmasan büdösnek találom.

 

Egy kollégámat rászoktattam 4 hónapja az e-cigire, azóta lazán beelőzőtt liquidkeverésben, hardverben.

Neki is volt 30 éves analógos múltja, azt mondja, nem is nagyon gondol már rá. 

Bezzeg egyfolytában új hardveren agyal. És ez így van jól!

 

Amúgy a legrosszabb dolog az e-cigiben, amikor rájössz arra, hogy milyen büdös voltál, amikor analógot szívtál, és te nem érezted. Bezzeg a környezeted, családod!

kb100 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 873

A régebbi bulikból kiindulva, ahol esténként akár két csomag analóg is simán eltűnt: durván jók tudnak lenni ezek a digit bulik. Ahogy beteríted a társaságot levegővel az mindent visz :)

kb100 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 872

Talán valamiért úgy ártettem, hogy egymás toltad a kétféle cuccot... oké, akkor semmi.

 

Szerintem ha úgy érzed, akkor emeld a tétet. Mármint a napi ml adagot, mert olyant még nem hallottam, hogy ettől lett volna baja bárkinek is.

 

Igaza van a barátodnak: rohadt büdös az analóg. Amióta kezdek ízeket és illatokat érezni, csak alátámasztani tudom ezt a véleményt. Ja, és mindent sósnak :)

Előzmény: vakrepulo2 (871)
vakrepulo2 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 871

én egy kicsit szerencsésebb vagyok, mert könyebben tudom elengedni, mikor anno leszoktam így volt:

 

V napig 1 doboz analóg

V nap és V nap + 2 hónap közt: csak villany és direkt nem korlátoztam magam semmiben

V nap + 2 hónap és V nap + 4 hónap közt: csak villany az is gyengén, buliban, meg olyan alkalmakor mindig nálam 2 tőltet super808-as, hétköznap próbáltam magam korlátozni, buliban semmi korlát

V nap + 4 hónap és V nap + 5 hónap közt: hétköznap szintes semmi, ott próbáltam is magam határozottan korlátozni és levettema nikotin arányt szinte 0-ra, buliban nálam 1 db super808-as, de próbáltam nem elővenni

V nap + 5 hónap után, egyszer csak leraktam

 

szóval én nem szívtam párhuzamosan és szépen fokozatosan elkopott

 

most megint itt vagyok: V nap és V nap + 2 hónap közt

 

egyébként haverom, aki kb 30 éve bagózik napi 1-2 dobozzal, velem együtt kezdte most a villanyt. 1-2 hétig még keverte, de utána annyiszor mantrázta magának, hogy büdös tőle a ruhája, hogy most már csak villanyt tól, mondjuk nem 2 ml mint én, hanem 4-6-ot

Előzmény: kb100 (870)
kb100 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 870

Még egy apróság ami eszembe jutott: megítélésem szerint az nem helyes döntés, ha analóg mellé megy a villany is. Csak az vagy ez a jó döntés.

Előzmény: kb100 (869)
kb100 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 869

Tudom, tudom: soha ne mondjam, hogy soha, de azért nagyon igyekszem mindent megtenni, hogy tisztán csak a villanybagón tudjak maradni. Próbálok nem visszacsúszni, legfeljebb ez marad a legrosszabb szokásom, na bumm. Feltételezem bántottad magadat ezért eleget...

 

 

Nekem az elmúlt bő 3 évben sajnos csak hetekre sikerült lerakom az analógot, ezért én bőven bántottam is magamat. Talán nem vettem elég komolyan, hogy majd-majd... nem voltak optimálisak a körülmények, nem is tudom, ürügy akadt bőven. Amikor a kifogások és okok elfogytak, akkor azokat simán legyártottam és azokat használtam. Tisztában voltam vele, hogy 40 éves analóg cuccos múltat nem lehet félvállról venni, valószínűleg nem könnyű menet, de nagyon nincs más választásom. Éppen "hosszabb" repülő út előtt álltam. Gondoltam, most vagy soha. Ha ezt most még előtte nem lépem meg óriási balfék vagyok és az is maradok. Február 8-án újratöltöttem a tankokat, és úgy érzem, hogy a fejemben akkor kerültek helyükre a puzzle darabkák. Azóta elvagyok, viszont nekem ehhez az állapot fenntartásához napi 6-10ml lé szükséges. Pont.

 

Ami nekem talán segít: a jól megválasztott erősség, a több és többféle tank, így az ízeket rugalmasabban tudom variálni, viszonylag sok és sokféle ízű és erősségű lé, illetve 2db mod. Szerintem erős analógos múlttal rendelkező, de kezdő villanybagósnak induló készlet szintem ez lenne a minimum. Nem mondom, hogy nem jut eszembe a régi @ar, de egyre ritkábban. Ezeken a ritkuló hullámokon úgy tudok úrrá lenni, hogy azonnal nyúlok a szerhez, tehát annak mindig kéznél kell lennie. Kétségtelen tény, ha tehetném, ha olyan lenne a társadalmi berendezkedésünk, a normáink, akkor egész nap, bármilyen élethelyzetben oralizálnék ezzel az izével. Bízom benne, hogy ez a rögzültség idővel csökkenni fog. Töprengtem azon is, hogy a 18-as lét mikor kellene csökkentenem. Azt kell, hogy mondjam, fogalmam sincs. Így egyelőre nem is aggódom ezen a kérdésen, mert remélem, hogy ezt is érezni fogom majd.

 

Ne tőlem, mert hiszen magam is lábadozó kezdő vagyok, de inkább tegyél fel kérdéseket a témával kapcsolatban, minthogy megint visszacsússzál. Szerintem lesznek válaszok :)

 

Drukkolok Neked!

Előzmény: vakrepulo2 (868)
vakrepulo2 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 868

".....a heti 10-15ml mar eleve nem ertem. Miert kell neked a villanybago?"

 

azért kell, mert több hosszabb-rövidebb megszakítással 24 éve dohányzom

az utóbbi időben munkanap kb napi 15-18 szálat, hétvégén 5-10 szálat szívtam

 

ebből a szintből mikor átálltam napi 2 ml folyadék ment első héten, utána több, most megint csak kb 2 ml

 

egyébként 5 évvel ezelőtt már 1szer leszoktam az analogról. Egy kb fél éves villanybagozás után teljesen leraktam mind kettőt majd egy évre, csak egyszer felébredtem és azt mondtam: "hoppácska cigizni jó, miért nem csinálom?" és már nyúltam is az analóg után

most azt akarom megismételni amit 5 éve csináltam, mármint az első felét

 

Előzmény: kb100 (867)
kb100 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 867

1. Persze. Ez nalam is igy van. Sajnos a pg-t nem birom, mert verezni kezdett az inyem, de a 30-70-el tok jol jol elvagyok. Nem tul regi regi tapasztalataim szerint: minel magasabb a vg arany, annal gyorsabban fogy a cucc. Ezt igazolom, igy van. Nem baj :)

 

2. Lehet tul gyorsan szivod. Hagyjal ki 1-1 percet, szivja meg liquddel magad a kazan (vatta). De amikor szivod azt alacsony watton, lassan tedd. Probald elerni a 4...7 secet.

 

3. Itt meg nem tartok :)

 

4. Szinte biztos, hogy te cseszel el valamit. Ez hosszu text lenne, de a heti 10-15ml mar eleve nem ertem.

 

Miert kell neked a villanybago?

Előzmény: vakrepulo2 (859)
kb100 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 866

Nem vagyok nagy adu-asz a kerdesben, de: ma van bo egy honapja, dobperges: hogy elvagyok tisztan, csak a villanybagoval. Ezt kb 3 eves suke-boka bena probalkozas elozte meg, de igy ez most k jo! Tudom, nem nagy dolog, de nekem szinte hihetetlen, hogy 40 ev analogot kovetoen, ahol 1-2 doboz kozott fogyott naponta, ezzel most elvagyok.

 

Szerintem egyelore ezt ugy ertem el, hogy eleg eleg eros a katyvasz (18), jo helyrol jo levesem volt, illetve, hogy jokat rendeltem utanpotlasnak. Nehez meghatarozni, hogy miert nem kivanom az analogot, de talan sokat fejlodott es csiszoltam a technikanom a th erzes miatt. Tisztan tartom a kutyuk minden porcikajat, valosagos napi szeansz lettlbelole. A bo "fust", illetve talan az izek kananja amiket ki lehet probalni.

 

A legfontosabb talan a technika lenne, mert alacsony teljesitmenyen is lehet jo th-t, nagy fustot, sok nikotint osszehozni.

Előzmény: vakrepulo2 (865)
vakrepulo2 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 865

na lehet ezt gazdaságosan szívni

kicsit jobban figyelek, hogy mindig bőséges legyen a folyadék szint és nem annyira vehemensen szívom és máris bírja a 3 hetet

Előzmény: vakrepulo2 (861)
xtctraxx Creative Commons License 2018.03.05 0 0 864

GearBesten ma kezdődik ecigi promóció, szerintem érdemes szétnézni :)

965HD Creative Commons License 2018.02.23 0 0 863

http://www.ecigionline.com/hu/joyetech 

Szia. Ennek az e ciginek a pro C változata alkalmas szájból tüdöre való használatra is. Porlasztó kérdése. 4ml-es a tartály és cserélhető az aksi is benne. Nézz utána a leírásokban. Üdv

 

Előzmény: Dzsoz! (862)
Dzsoz! Creative Commons License 2018.02.23 0 0 862

Sziasztok!
Egy segítségkéréssel kezdeném, remélem hamarosan pozitív beszámolóval folytathatom :)
Szóval első e-cigi vásárlás előtt àllok, igazából árat és akkumulátort tudom csak értelmezni, 10-13 ezer között keresnék. Van két kinézett iStick Basic nevű termék 2300 mah akksival, vagy ijust S 3000 mah akksival (13000 ft) ésolyan kis kompakt mérettel. Valaki probálta már esetleg? Mi a vélemény, tapasztalat róla? Vagy esetleg mit tudnátok ajánlani hasonló àrkategoriában? Jó lenne ha szájtüdő és egyből tüdő mint a vizipipa funkció is lenne. Köszönöm előre is a válaszokat! Szép napotn apot mindenkinek!

vakrepulo2 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 861

köszi a választ

akkor nem olyan veszélyes a helyzet, csak beégett a fejembe, hogy anno azt mondta az eladó, hogy a kazán kb 1 hónap

majd megtanulom gazdaságosabban szívni

Előzmény: 965HD (860)
965HD Creative Commons License 2018.02.22 0 0 860

Szia. Az első két kérdésedre nem tudok válaszolni.

3. Ha már égett íze lett akkor ki kell dobni mert nem lehet takarítani. Én próbáltam nekem nem sikerült. Nekem kb 1,5-2 hét egy porlasztó.

4. A 0.6 ohm-os porlasztó hamarabb kuka legalább is én ezt tapasztaltam. Én a nagyobb gőzért használok ilyet. 10-15ml elfüstölésével szerintem nem kellene hogy kuka legyen. Nekem ez kb 3-4 napi adag. Remélem tudtam segíteni. Üdv

 

Előzmény: vakrepulo2 (859)
vakrepulo2 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 859

lenne 1-2 kérdésem, hátha valki tud rá válaszólni:

 

1)

az lehet hogy más vg-pg arányú folyadékok ugyan abban a kazánban (lásd link) más hőfokon párolog?

https://www.google.hu/search?q=joyetech+ego+aio+kaz%C3%A1n&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj5npngnbfZAhUDCewKHYdeA-MQ_AUICigB&biw=1188&bih=575

 

liquidet cseréltem és tisztára ez az érzésem

 

2)

az lehet hogy más vg-pg arányú folyadékok ugyan azt a kazánt (lásd előbbi link) hamarabb használja el, hamarabb lesz neki égett íze?

 

3)

ha már kicsit égett ize lett, akkor a linkben szerpelő kazánt lehet takarítani? 

 

4)

az természetes hogy a fenti linkben szereplő kazán 0.6 ohmos változatát egy joyetech ego aio-ban használom, kb hetoi 10-15 ml elfustölésével, akkor 2-3 hét alatt kinyírok egyet? ilyen gyorsan használódna, vagy én cseszek el valamit? (((a most legfrisebb folyadékom mellett, szinte égeti a szám a szopóka, olyan meleg)))

Előzmény: Tulip990911 (858)
Tulip990911 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 858
Előzmény: CGB (857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!