Keresés

Részletes keresés

gekko69 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 795

Szép jó estét kedves Lakótársak!

Nemrég költöztünk be a házba ami elsőre nagyon barátságos, persze a koszt kivéve.

Takarít valaki mióta ki rúgták a régieket? Szerintem nem...

Szombat óta rendszeres hordja le az egyik új lakó vagy lakók a szemetet a közös helyégkbe vagyis a bejárati ajtó előtti részhez a lakása szemetét...felháborítónak tartom, hogy képes valaki vagy valakik ilyen körülmények között normálisan beilleszkedni a ház életébe.

Mi lehet otthon a lakásában? Vajon a régi szemetét is ide hozta amit az előző lakásában hordott össze? Ne aggódjon kedves mindent szemét tárolónak néző új lakó ha megtudom ki maga oda hordoma  alkása elé a szemetét amit az előtérben volt szíves elhelyezni. Azért mert az van kiirva a szemét tárolóra, hogy nem tárolhat ott karont, és egyébb tűzveszélyes anyagot, nem tudom miétr gondolja, hogy az előtérben kevésbé veszélyes?!

Remélem nem fogok többet vagy ennél többet csalódni a házban és a kedves lakó észreveszi magát.

Bár kihagytam, hogy a gyereket meglehet nyugtatni nem kell egésznap hagyni hagy üvöltsön és tőle zengjen a ház még a negyediken is....

Én se vagyok tökéletes de megpróbálok nem belemászni a másik életébe avval, hogy úgy teszek mintha csak én laknék itt.

Üdv.

SBUC Creative Commons License 2011.09.01 0 0 794

Szia!

Uhh, nem semmi, hogy ekkora ár különbségek vannak. Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.

Előzmény: kekkém (793)
kekkém Creative Commons License 2011.09.01 0 0 793

Szia!

Mi tegnap másoltattuk a XIII. kerületben az Aranykulcs üzletben (Viktor Hugo utca 19. - a Lehel tér felőli vége), 2600-at kértek.

Üdv,

A.

Előzmény: SBUC (790)
SBUC Creative Commons License 2011.08.31 0 0 792

Szia! Köszönöm a gyors választ, mindenképpen megkeresem.

Előzmény: sypsyp (791)
sypsyp Creative Commons License 2011.08.31 0 0 791

Szia! A Puskás Ferenc stadion metrómegállóval szemben, a Hungária krt–Kerepesi út sarkán a kulcsmásoló nekem fél éve 3-5000 Ft-ot mondott erre a kulcsra.

Előzmény: SBUC (790)
SBUC Creative Commons License 2011.08.31 0 0 790

Sziasztok!

Kedves lakótársak segítségeteket kérném! Lakáskulcsot  szeretnék másoltatni, amit 13 ezer Ft-ért vállalnák Kméten. Ha jól emlékszem régebbi lakógyűlésen valaki említette, hogy 2-3 ezer Ft-ért másoltatott lakáskulcsot Pesten. Ha tudjátok, hogy ez hol lehetséges légyszi írjátok meg.

Előre is köszönöm!

pumpkin1 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 789

Szia!

Csak bíztatni tudlak a lakásvásárlásra. Szerintem minden új házban döcögősen indul kicsit az élet, még nálunk is van mit javítani, de szerintem összességében nagy gondok nincsenek. A környék valóban nem a legjobb egyelőre, de ezen a téren is javulás várható.

Üdv.

Előzmény: Dansy (787)
kriszta930 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 788

Kedves garázzsal rendelkező Lakótársak!

Tisztelettel megkérnék Mindenkit, hogy a saját beállóját használja! (Akinek nem inge, ugyebár nem veszi magára.)

Tegnap este hulla fáradtan hazaértem, és nem tudtam beállni a saját helyemre. Nem volt vicces.  :-( Még jó, hogy a mellettem levő beálló időnként üres (bár ott is többször többféle autó parkolt már). De ez a lehetőség előbb-utóbb megszűnik, mert elkelnek a beállók.

Ha éppen elutazom pár napra és előtte egyeztetünk (!), hogy azalatt valaki beállna a helyemre, nem bánom. De így?!

Köszönettel:
K.

Dansy Creative Commons License 2011.08.24 0 0 787

Sziasztok!

Lakáskeresésben vagyunk a párommal és az Ambrózia házban is találtunk tetszetős lakásokat!Segítségeteket szeretném kérni,mert olvastam itt hideget-meleget... Összeségében milyen a környék, lakópark, a lakások, lakók, az építettő, a költségek? (1-2. max.3. emeleti világos lakást szeretnénk)

Előre is köszönöm a segítséget!Üdv:Szilvi

kriszta930 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 786

Jelentem: volt takarítás. Másfél hét után...

Előzmény: kriszta930 (785)
kriszta930 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 785

Peti, köszi az infót, de azt én is tudom, hogy festés volt (különben nem vetettem volna fel a témát). Néha szoktam otthon is lenni; észrevettem. :-)

Csak az volt a problémám, hogy az első festés után talán már mindjárt másnap csili-vilire feltakarították a folyósót. :-) A második festés után meg semmi. De nem csak aznap nem, hanem napokon át. :-(((

K.

Előzmény: sypsyp (784)
sypsyp Creative Commons License 2011.08.22 0 0 784

Kriszti: Anett üzeni, hogy festés volt az első emeleten, ezért volt koszos a folyosó péntekig. Remélhetőleg akkor csak ennyiről van szó, és továbbra is rendesen takarítanak :)

Előzmény: kriszta930 (782)
hóvirág50 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 783

Sziasztok!

Csak azt nem értem miért nekem írod ha problémád van a takarítással?

A takarító vállalkozót nem én ajánlottam mint írtam, és nem én vagyok az illetékes aki ezzel foglalkozik, esetleg a problémát megoldja.

De ha velem szeretnél levelezni, amikor ráérek semmi akadálya. 

Üdv.:

Előzmény: kriszta930 (782)
kriszta930 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 782

Én sem az előzőt, sem a mostanit nem ismerem. Egyszer sem láttam a takarítási folyamatot. De most már az eredményét sem. :-(

Ha más emeleteken tisztaság van, akkor úgy látszik, hipertér-ugrás volt és kimaradt az 1. emelet a takarításból. :-(

K.

Előzmény: hóvirág50 (781)
hóvirág50 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 781

Sziasztok!

A vállalkozót nem én hoztam, nem is ismerem személyesen, bár az előző Csabicit sem ismertem. 

A 4. emeleten tisztaság van, végre látszik, hogy van takarítás!

Valamelyik nap a takarítónőt személyesen is láttam mikor dolgozott.

Arról nem is beszélve, a kukatároló az előzőekhez viszonyítva feltűnően tiszta, látszik, hogy végre ki lett takarítva ott is!

Üdv.

Előzmény: kriszta930 (780)
kriszta930 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 780

Sziasztok!

Mi a helyzet a takarítással? Van már új vállalkozó?

Azért kérdezem, mert a 2 héttel ezelőtti folyósófestés után gyöngyörű tiszta volt az 1. emelet - a sötétszürke járólap tényleg sötétszürke volt.

A múlt hét keddi festés óta szerintem változatlan a "tisztaság": a sötétszürke járólap eredeti színe azóta sem bukkant fel. :-(

Más szinteken rendesen takarítanak?

Köszi:
K.

Előzmény: hóvirág50 (754)
kriszta930 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 779

Korai volt az öröm: tegnap már megint nem volt világítás, tök sötét volt a garázsban. :-(

Ez csak addig fog tartani, míg valaki meg nem sérül és akkor jöhet egy jó kis kártérítési per... De miért kell ezt megvárni?! :-( Ahelyett, hogy normálisan - működőképesen - megcsinálják.

K.

Előzmény: kriszta930 (777)
kriszta930 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 778

Sziasztok!

MEGINT nem szóltak ELŐRE, hogy festés lesz és vegyük be a lábtörlőket. Tény, hogy a festők felszedték és jól behajtogatva a kilincshez préselték. Már 2. napja próbálom meg kiegyenesíteni a lábtörlőt...

Még 'jó', hogy a hétvégén nem álltam neki letisztítani a bejárati ajtót kívülről a múlt heti festés miatt. Akkor még csak néhány festékpötty volt az ajtón, de mivel még mindig nem ég a folyósón a lámpa (hiába szóltam az illetékeseknek), így a félhomályban amúgy sem lett volna hatékony a takarítás. De minden rosszban van valami jó: ha letakarítottam volna, most a guta ütött volna meg, mert az e heti festésnél úgy összegányolták az ajtót, hogy csak na... :-(

K.

kriszta930 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 777

HURRÁ! Végre van világítás a garázsban! :-) Igaz, műteni nem lehetne ennyi fény mellett, de legalább a liftig el lehet jutni.

K.

Előzmény: kriszta930 (775)
kriszta930 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 776

Sziasztok!

Szerintem is jó volt. De leginkább az igen kreatív ötletek (asztal, grillrács, stb.) tetszettek. :-)))

K.

Előzmény: pumpkin1 (773)
kriszta930 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 775

Szia Szabi!

Aug. 3-án - amikor az az 1 fénycső még működött - írtam F. Zolinak (István másolatban) egy e-mailt, hogy a garázs tök sötétben balesetveszélyes és közbiztonsági szempontból sem kellene így hagyni... Választ azóta sem kaptam a levelemre és pár napja már az az egyetlen hátsó fénycső sem világít. :-(((

Egyébként ha elég gyorsan be tudsz parkolni + bezárni a kocsit, akkor még némi "mázlival" a lejáróban világító 2 fénycső (a 3-ból!) némi fényforrást biztosít. Már amit a falak nem takarnak el. Én nem tudok annyi idő alatt beállni (megvárom, mire lezárul a garázskapu; elpakolok mindent az utastérből; lezárom a kocsit), hogy még abban a pici fényben betaláljak a liftig. :-(((

Egyszer (!) mintha már takarítottak volna a garázsban...

K.

Előzmény: SZAbi (774)
SZAbi Creative Commons License 2011.08.07 0 0 774

Mikor lesz garázs átadás átvétel?? Tudja valaki?

nem az egyes helyekre gondolok hanem úgy az egészre....

Szörnyű ami ott van. Csak a benti, hátsó részen ég a lámpa, kosz van, sötét, folynak a csövek,

áll a víz minden eső után (nem, nem ott ahol nincs tető, attól 20 méterre), ki kellene festeni,

és rendbe rakni az egészet mert egy vicc az egész...ez a ház leglepukkantabb része!

Októberben azt gondoltam egy ideig, h majd csak meglesz, megcsinálják, akkor még a lakások voltak fontosabbak, oké, de mostmár augusztus van minden lakás elkelt sztem (max. 1-2 lehet még) és szinte semmi sem történt....

pumpkin1 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 773

Tényleg jó volt, kéne ilyet még!! :)

Előzmény: sypsyp (771)
sypsyp Creative Commons License 2011.08.07 0 0 772

Előzmény: sypsyp (771)
sypsyp Creative Commons License 2011.08.07 0 0 771

Sziasztok! Sikeresen lebonyolítottuk az első lakóközösségi gazolást a vadkenderrelparlagfűvel szennyezett közös kertben. Kár, hogy ilyen kevesen jöttetek el, kiváló szalonnákat sütöttünk utána. :-)

azzurri06 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 770

Megnyugtató:-) Bár pár hónap múlva úgyis kiderül, hogy sikeres volt-e az átállítás. És a garázzsal most mi a helyzet?

Előzmény: pumpkin1 (769)
pumpkin1 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 769

Szia! Üdvözöllek körünkben! Annyiban pontosítanám sypsyp barátomat, hogy a probléma tavasszal megoldódott, csak a szabályzót kellett átállítani. Igaz, sok idő már nem volt tesztelni, mert jött a meleg, de szerintem sok gond már nem lesz vele.

Előzmény: azzurri06 (767)
sypsyp Creative Commons License 2011.07.28 0 0 768

Sajnos inkább az utóbbi. Bár én épp nem fáztam.

Előzmény: azzurri06 (767)
azzurri06 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 767

Sziasztok! Mi is új lakók leszünk (remélem, minél hamarabb költözhetünk), ezért én is szeretném elkérni valakitől az eddigi lakógyűlések anyagát. És egy kérdés, ami a fórumot olvasgatva eszembe jutott: a fűtésprobléma megoldódott tavasszal? Vagy csak azért nem fáztok, mert (elméletileg) nyár van? :-) Előre is köszi!

kriszta930 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 766

Sziasztok!

Ma festették a folyósók mennyezetét (legalábbis az 1. emeleten). Holnap az oldalát fogják festeni.

Praktikus tanács: a lábtörlőket vegyétek be az ajtó elől. :-)

K.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!