Azért, mert a megállásból adódó társdalmi kényszerek szükségszerűen kommunisztikus elosztási diktatúrához vezetnek, az meg a rohamos hanyatláshoz, a kutatás-fejlesztés megszűnéséhez és a szabadság felszámolásához.
Meg azért, mert vannak éhes versenytársaink, akik természetesen nem fogják hagyni, hogy a magunk választotta szintre beállva egy helyben maradjunk. Ne legyenek illúzióid a "harmadik világ" nemzeteinek természetadta jóságát és toleranciáját illetően.
Különben, ha úgy érzed, hogy az a helyes, hogy csökkenjen a fogyasztás (természetesen az étkezési, kulturális, informatikai, egészségügyi, környezetvédelmi fogyasztások és az alternatív energiák kutatására fordított javak is), akkor valóban helyes az államcsődöt előidézni kívánó görög harcosokat támogatnod - az ő harcuk győzelmes végén pontosan ez az idilli állapot sejlik fel.
Jelen pillanatban az látszik, hogy a nemzetközi tőkések mesterséges konfliktusokat generálnak, hogy azokból saját maguk számára hasznot csináljanak.
Tegyük fel X beruház, hogy ledurrantja a WTC-ert (előtte még nagyobb összegre biztosítja persze), felbérel erre - nem feltétlen azonos családi vérvonalú - embereket, majd ezen oknál fogva még felelősnek kikiáltva háborút csinál harmadik országában.
Továbbá az látszik, hogy a fedezet nélküli pénz kvázi egyfajta hit. Aztán ebben a hitrendszerben különféle jogosítványokat osztanak ki, pl. vannak nagyobb - pl. nemzeti, de épp devizaformától függően akár az ilyen lehet egész nemzetközi is pl. euró vagy a dollár - és vannak kisebb - pl. falusi takarékszövetkezet - jogkörrel bíró bankok.
A nemzetközi hitelezők - ami persze szintén egyfajta bank valamilyen pénztípussal - meg akár országokat is felvásárolhatnak, látatlanul, Parlament néven eljátszatott színházakra bízva a lakosságnak szánt nyugtató "választásokat".
Érinti a többi euróövezetbeli országot is. Például az euró folyamatosan gyengül a dollárral szemben, egyesek már arról írnak, hogy 1:1 lenne a reális átváltási arány.
Éppen az eurós országoknak kell összeszedniök a görögök megsegítésére felajánlott összeget, a szlovák szomszédaink szívnak is miatta rendesen.
Nagyon egyetértek Geyzával. Ha nincs aki fogyaszt, akkor hová is termel a tőkés? Az elöregedésről pedig érdemes lenne elolvasni az alábbi cikket: http://gazdasagiradio.hu/cikk/38833/
De ne gondold mar hogy ezek a nagy bankvezerek ertik.
A multkor hallgattam a Freddie mac vezetojet az amerikai szenatusban vontak felelossegre , es szepen elismerte , hogy igen, hoztam hibas donteseket.
A penzugyi vilagban minden attol fugg, hogy Soros es a hasonlok aznap reggel milyen kedvvel ebredtek , vagy hogy eppen mit akarnak gyengiteni vagy erositeni , hogy meg keressenek nehany milliardot.
Tokmindegy hogy milyen kozgazdasz mit mond.Lehet hogy az egesz vilaggazdasag a Soros babajanak aznap ejszakai teljesitmenyetol fugg..???!!
Ez alapvetően optimista forgatókönyv, bár igaz lenne.
Csak attól tartok, hogy az odavezető út kissé rögös lesz.
De lehet, hogy inkább azt a megoldást kellene választanunk, ami valami olyasmit jelentene, hogy az ember az alapvető szükségletei kielégítésén túl inkább egy szerény, visszafogott életre rendezkedik be, nem az őrült fogyasztásra.
Mert a kapitalizmus útja valamiképpen mindenképpen extenzív fejlődést jelent - ha nem a 800 lóerős autó kifejlesztése a cél, hanem a kisfogyasztásúé, ahhoz is le kell cserélni az összes autót, meg majd az összes mobiltelefont mobilszámítógépre, aztán agyhullámok irányította számítógépre.
Mikor Németországban éltem, nem tegnap volt, már akkor is divat volt az Aussteiger-ségről álmodozni, azaz kiszállni a termelés mókuskerekéből, elmenni egy szigetre, horgászni, heverészni és nagyokat kefélni.
Egy ido utan mar nincs mit lopni , ill. a jelenlegi vilaggazadasagi valasag eseteben , az a borond konkret penz , amirol szo van , es ami korbeforgott az egesz vilagon , es amire esztelen hiteleket adtak ki , mar nem eleg!!!
Az egesz "bankszektor' es "tozsde" egy nagy haramiacsapat.Nelkuluk jobb lenne a vilag.
Hogyne lenne. A FIAT pénzek szükségszerűen NULLA érték felé tendálnak. De nem erről van szó, hanem a demokrácia addig nem működik, amíg az emberek túl nem jutnak a 100 millió vs 100 milliárd megkülönböztetésének kérdésén.