Keresés

Részletes keresés

rituka77 Creative Commons License 2020.02.15 0 0 47177

Szia. ,,Beltenyészet jeleit mutatta,, ezt hogy érted ,miből látod ?

Rita

Előzmény: meszi67 (47176)
meszi67 Creative Commons License 2020.02.15 0 0 47176

:) Köszönöm, de nem az én érdemem! A tojásokat Szürujjas fórumtársunktól kaptam /ő meg talán Thor-tól szerezte/ , és egy idegen vérű kakast hoztam a tyúkokhoz, mert az a  vonal már egy kicsit a beltenyészet jeleit mutatta.

Előzmény: bitter6704 (47172)
meszi67 Creative Commons License 2020.02.15 0 0 47175

"Nagyon tetszenek az "ausztrálok" is, de én tojástermelő tyúkokat szeretnék." 

Na ezt meg hogy érted? Szerintem az australorp mindkét másikra ráver egy kicsit tojáshozamban --bár a vorwerket csak leírásból ismerem, soha nem tartottam.

Előzmény: bitter6704 (47171)
meszi67 Creative Commons License 2020.02.15 0 1 47174

Köszi Tibi, zavarba hozol  :) 

Előzmény: TazazTibi (47170)
bitter6704 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 47173

Természetesen megvilágosodott ( közben ) előttem, hogy az általam említett linken a Meszi állománya látható. Most már én is tudom. Köszi és Üdv! : )

Előzmény: TazazTibi (47170)
bitter6704 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 47172

Az egészséges mértékű elfogultság önmagunk iránt sohasem árthat. Szerintem ezt hívják önbecsülésnek. Erre a mai világban egyre nagyobb szüksége van az embernek.

Nagyon szépek a madaraid. Gratulálok hozzájuk! : )

Előzmény: meszi67 (47168)
bitter6704 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 47171

Egyelőre csak játszadozom a gondolattal, hogy rendelek néhány tenyésztojást. Azt is csak kis tételben, a hagyományos keltetési eljárással ( kotlóssal ).

Nagyon tetszenek az "ausztrálok" is, de én tojástermelő tyúkokat szeretnék. Ezek közül is a Leghorn és a Vorwerk az amiket szívesen tartanék.

 

Előzmény: Omosimama (47166)
TazazTibi Creative Commons License 2020.02.14 0 0 47170

Már hogyne ismernénk Meszit :) nyugodtam vásároljál tőle....

Lelkiismeretesebb tenyésztővel úgy sem fogsz találkozni!

Ha az itáliaiakat ismered akkor ezeket is ismered... tulajdonságban nagyjából ennyi közös vonás van köztük :)

Előzmény: bitter6704 (47162)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.14 0 0 47169

Köszönöm a tippeket! :)

meszi67 Creative Commons License 2020.02.14 0 1 47168

Igen, ahogy írod, a "kissé ideges, mozgékony, félénk" találó jellemzés. Meg azt is tapasztaltam, hogy egy picit válogatósak is. De egyébként nincs baj velük.

 

A belinkelt fickót jó régóta  ismerem :),  szerintem rendes csávó --bár egy picit talán elfogult vagyok vele... 

Előzmény: bitter6704 (47162)
Omosimama Creative Commons License 2020.02.14 0 0 47167

Felénk is laknak ragadozómadarak, pár napja egy házigalamb rajt riogatott valamelyik. Úgyhogy délután volt az udvarban egy galambkám, de szerencsére nem sérült meg. Evett-ivott, aztán pár óra múlva elrepült.

Szerintem madár ellen inkább a figyelmes, időben riasztó kakas(ok) a jó hatásfokú védelem, ha a tyúkoknak van hova elbújni gyorsan. No meg nálam a fél falu macskája grasszál a kertben, azok se vendégvárók. A felnőtt tyúkokat nem bántják.

A növendékeket, míg “anyányiak” nem lesznek, külön tartom behálózott területen.

Eddig még nem volt se madár, se négylábú általi veszteségem (bár körbe vagyunk építve, úgyhogy róka, kóbor eb nem tud bejönni)

Csak a patkányok keserítették az életemet, ritkították a fürjeimet, ha csak egy pici rést istaláltak.

Omosimama Creative Commons License 2020.02.14 0 0 47166

Hát, ha az “elég vad“ fogalma tartalmazza, hogy a mellette felnőtt, nála sacc kétszer akkora ausztrált dominálja, akkor igen. És tényleg több időt kellene velük töltenem, hogy kezesebbek legyenek.

A Mátrabaromfitól már kétszer rendeltem, jó eredménnyel. Sajnos ausztrált nem tartanak.

A linket nem ismerem.

 

Előzmény: bitter6704 (47162)
claas patrol Creative Commons License 2020.02.11 0 0 47165

Ha abból indulunk ki , hogy a ravazdiak ez éj leple alatt jönnek úgy 80% -ban , akkor semmi esetre sem . Nálam ezért van a kifutó elo. az az vill. pásztorozva estétől reggelig .

A pulyka nem jól lát és a gyöngytyúk után szinte rákövetkezve ülnek el , az az gallyaznak fel .A tyúkok még vidáman kapirgálnak . Nappali esetben a fiatal(nak vélt ,szin után) rókát a ribillióval és a két bak (félvér kanadai vadpulykák) szerintem elriassza . De ezt csak arra alapozom , hogy nincs veszteségem így . (növendékeket simán viszi) . A macskákat is kegyetlen gyorsan futásra kényszerítik ..., na azt sokkal könnyebb megfigyelni  :-))   :-))

A róka nagyon *rafkós* , leénekli (táncolja a kinti fáról is a gyöngytyúkot), ezért este a kint fel gallyazotakat behordom . Mindig van egy kettő gézengúz , aki nem hajlandó beülni a tyúkosba este .

Ilyen szélbe meg külön élmény ez a hadművelet .

Előzmény: majdmegse (47164)
majdmegse Creative Commons License 2020.02.11 0 0 47164

Szia!

Az róka ellen is jó?

Nálunk már a 3. rókaeset volt! 

Előzmény: claas patrol (47163)
claas patrol Creative Commons License 2020.02.11 0 0 47163

Nálam a veszteség bőven 50% felett van . Ebből csak alig 10% a róka -koma ... ,rablómadár a fő gézengúz akció . A kifutó le van hálózva ,de reggeltől estig teljesen szabadon vannak . (tanya jelleg)... A májusi kelésű gyöngytyúkok és szintén májusi bronzpulyka bakok közös etetőn és esti (éjszakai ólban) vannak . Van elrejtőzési lehetőségük is (bokros dzsungeles rész is..) Így most némi csend van , alig alig rablás .A gyöngyösök azonnal rikácsolna amire a pulykák is (bakok) felfújva tollazatukat és idegesen reagálnak rohangálva . A kifejlett tyúkok ,kakasok azonnal menekülőre fogják és elbújnak ahol csak tudnak .

A viador és más ázsiai fajták (igen drágák fajtatisztán !) ... nem jobb megoldás , mint pl. egy kopasz nyakú jól szocializálódott apaállat (kakas) , hazai fajtát értve ez alatt . Lényegesen kevesebb a beszerzési ára ,így és kevesebb a valószínűsége , hogy "beltenyészetileg terhelt" .

Csak a kakasra építkezés nálam nem vált be . A kifejlett pulyka bakok viszont igen .

Kicsit bőven vázoltam a tapasztalatom jelenlegi állapotát . A tavalyi veszteségem ,sajnos meghaladja az ötven növendék legszebb példányait .  :-((   :-(( 

 

Előzmény: Törölt nick (47161)
bitter6704 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 47162

Sziasztok!

Azt olvastam a Leghorn fajtáról, hogy kissé ideges, félénk fajta. Mondhatni, hogy elég vadak. Érdekelne, hogy mi erről a tapasztalatotok, véleményetek.

Az is érdekelne, hogy esetleg a Mátrabaromfitól rendelt e már közületek valaki tenyésztojást? Ha igen, milyen eredmény született belőlük?

Szintén érdekelne az alábbi linken található tenyésztojásokról kialakult vélemény, tapasztalat, ha esetleg ismeri valaki közületek. Előre is köszi.

 

https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/termeny/tojas/leghorn-tojas-tenyesztojas-elado/h_7006684

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.10 0 0 47161

Sziasztok!

Nem ismertek véletlen olyan harci kakas fajtát ami meg tudja védeni a tyúkokat a ragadozó madaraktól?Ma reggel rátámadt egy a kedvenc tyúkomra.Megsebesítette annyira hogy le kellett vágnom.Mire kiértem a nagy szélben alig hallható támadásra már késő volt.Szakirodalmat nem találtam a netem ezügyben.

Köszönöm a válaszokat..Csak az írjon kérem aki vágja a témát.

Köszönöm!

meszi67 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47160

Az australorpok nálam is évek óta viszik a prímet, egyelőre nincs napirenden a lecserélésük.

Előzmény: Omosimama (47157)
meszi67 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47159

:))

Rendben :)

Az én leghorn vonalam a Thorr-Omosimama-Szűrujjas tengely vonulatának produktuma,  megspékelve egy alföldi tenyésztő kakasával. Ők mindannyian azt állították, hogy a jószág Leghorn. Ha valaha kiderül, hogy ez nem volt igaz --vagy akár erre csak a legcsekélyebb gyanú is felmerül--  az átkom a fejükre fog hullni! :))    

Előzmény: claas patrol (47158)
claas patrol Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47158

Nem...nem , a kérdés nem ez miatt volt ...(!)   

Sok esetben az importok hybridek ... (sőt alig van már más) Értem ez alatt amelyik a háztájiban meg állná a helyét .  ,-))

Semmi hitt-vita gerjesztési szándékom nincs ...   :-))

Előzmény: meszi67 (47155)
Omosimama Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47157

Nálam a leghorn kakast a fiam főnixnek hívja. Mert repül ám a három tyúkkal együtt. A kakas gyönyörű, de nekem nem jön be ez a fajta. Nagyon tetszik, de valami miatt nem tojnak annyit, mint számítottam. Azt hiszem, az ausztráloknál maradok. A baranyaiakat is szeretem - mind a négyet - most kíváncsi leszek a vegyesekre. Összeszedek 20 vegyes tojást (ausztrál-leghorn, baranyai, leghorn-ausztrál, baranyai), és szerzek hozzá 20 ausztrál tojást. Fehér tojást a sajátomból nem keltetek, mert az már negyedik generációs beltenyészet lenne.

Előzmény: meszi67 (47156)
meszi67 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47156

Látod, hogy még a leghorn nevet sem mertem leírni, hanem fecskének neveztem őket :)))

Előzmény: meszi67 (47155)
meszi67 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47155

Igazából nem tudom, hogy "tiszták"-e, mert nem a pedigréjük miatt szeretjük őket :) 

 

Ahhoz meg nem venném a bátorságot, hogy az időnként itt-ott  fellángoló   "leghorn kontra fehér itáliai"  fajtameghatározásban állást foglaljak :)  

Előzmény: claas patrol (47154)
claas patrol Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47154

Ha szabad kérdeznem ,hogy honnan tudtok *tiszta* Leghornokat beszerezni ?  

Előzmény: meszi67 (47152)
claas patrol Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47153

:-)) Gratulácijoó !!  xDD 

Nálunk nehézséges hadművelet , (pl. órákig áramszünet ...) *Pulyka anyóci* azért biztosabb szerintem . De még nem bíbelődnék velük ilyen korán , őszi kiállítások , meg már nem érdekelnek igen rég óta . (meg a semmilyen kalitkázós műfaj)  ...   ,-))  ,-))

Előzmény: meszi67 (47150)
meszi67 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47152

Szia, köszi! Igen részben a Te ivadékaid :) részben befrissítettem idegen vérrel a vonalat. 

Előzmény: Szurujjas (47151)
Szurujjas Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47151

Leghorn csapat? Akkor végül bejött a fajta számodra is - vélelmezem, ha már keleteted is :-))) Sok sikert a szezonra Meszi!

 

Előzmény: meszi67 (47150)
meszi67 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47150

Nálam is elkezdett kotlani néhány hete a műanyag pulyka :)  Az idei első fecskék

Előzmény: claas patrol (47149)
claas patrol Creative Commons License 2020.02.09 0 0 47149

Nálam meg a 4 pulyta *anyóból* , tojóból három elkezdett kotlani . Elég korai jelenség . Bronz és Kanada-i Wild szülök első 'generácijoója' ... Május végi kelésűek . Nagyon szép formákat tojtak és belsőre is ok-sy ... (megfőztem és megnéztem). Nekem korai lenne pipézni ,csibézni még márciusra .

Kis macera türelemmel a bakok is kézből elfogadják a felkínált finomságokat . Elég rafkós és okos szárnyas a pulyka , átreppen és elgyalogol a szomszéd téli salátás kiskertjébe ...  ,-))

De kap töllem egy egy doboz 'tojcit' és így szent a béke ...(fogcsikorgatva)  :-))  :-))

Na de csiga sincs a kertben a környéken ...

Előzmény: rituka77 (47148)
rituka77 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 47148

Szia. Énis gondoltam hogy ,,mix ,,jércéket kéne vennem,de olyan nem igazán van a közelembe eladó.😔2 évvel ezelött Newhaspire és plymuth kereréket vettem .csodásak voltak egy még él belöle és sose volt baj velük. Igaz  2. Alkalom ez, 8 év alatt. Tehát valószinűnek tartóm fajta függő lesz . És Téli depresszió. Most D vitamint adok nekik. Szerintem az a bajuk. Rita

Előzmény: claas patrol (47147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!