Keresés

Részletes keresés

cassis611 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 4229

bizony,békés az arca,ami megis cáfolja azt a híresztelést,hogy meggyilkolták Őket, Maryt agyonverték de állitolag Rudolfnak el volt törve az álkapcsa ...a kép mindent cáfol

m_andi Creative Commons License 2012.11.11 0 0 4228

Mifelénk is szokás megnézni a halottakat, de én ennek nem vagyok híve. Én a saját édesanyámat sem néztem meg (meg ő is ezt akarta), de a szűk család megnézhette.

 

Gizellának eléggé eltorzult az arca, de pl Rudolf olyan békésen néz ki, mintha aludna.

Előzmény: Birby (4222)
maya40 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 4227

Manapság már az is zavarónak tűnik, ha egy temetésen fotóz valaki, de pl. a dédmamám koporsója körül még lefényképezték a gyászoló családot

Előzmény: cassis611 (4224)
cassis611 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4226

Kronprinz Rudolf - Mayerling 123 Jahr érdemes megnézni a youtubon nem engedi bemásolni...kedves kis összeállitás a zenéje azt hiszem a musicalböl egy részlet,magávalragadó a dal olyan nagyon Rudolf:))

cassis611 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4225

egy eléggé fiatalkori kép Rudolfról...igazi tini:)

 

cassis611 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4224

Birby a post morten photo a 19 század vége és a 20. elején divott nagymértékben,megdöbbentö rengeteg albumra bukkantam ráés biza kissé morbid ahogy élök társaságában fotozták a halottat. A képeslap valóban arra szolgált ,hogy aki nem tudott résztvenni a temetésen legyen egy emléke(én ugyan fázom az ilyen dolgoktól)...

Birby Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4223

Én nem is figyeltem meg ennyire de tényleg el van torzulva az arca...

Mindenesetre a bajai ellenére az a 76 év elég szép kor, pláne ha megnézzük hogy Mária Valéria milyen rövidke életet élt....

Előzmény: Jtoti (4219)
Birby Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4222

Mifelénk  szokás megnézni a halottakat közvetlenül a temetés előtt, így egyáltalán nem iszonyodom az ilyen látványtól, de azért később otthon a karosszékben nem szivesen nézegetnék egy ilyen képet.

Tudom hogy a dinasztiákban ez szokás volt ,pl Rudolf , László főherceg vagy Sissi mamája Ludovika is le van fényképezve már halottként.

Lehet ez csak ilyen "közemberi" felfogás....

Előzmény: maya40 (4218)
maya40 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4221

Stefiről viszont ez a kép nagyon tetszik.

 

 

Olyan igazi "Herceg menyasszonya" ártatlan és komoly, de bájos

maya40 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4220

Végül is, ha jól emlékszem, agyvérzése(i) voltak élete vége felé, gondolom ez is hozzájárult az arca elváltozásához.

Előzmény: Jtoti (4219)
Jtoti Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4219

Megint csak jó és menthető képeket sikerült hoznod:)))

Tényleg elképesztő kép szegény Gizelláról, de hát kora és állapota

alapján ezt sikerült kihozni belőle a ravatalra....

Ma már szerencsére a halott kívánsága korlátozza ezt!

Előzmény: Birby (4217)
maya40 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 4218

Képeslapon még tényleg nem láttam, de az ilyen felvételek a halottakról szokásosak voltak.

Gondolom, azok számára készültek sokszorosítható változatok, akik nem lehettek ott egy-egy jeles személy temetésén

Előzmény: Birby (4217)
Birby Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4217

Néhány kép:

Stefánia, Gizella, Mária Valéria

 

 

A képen fekvő hölgy Gizella ,mellesleg megjegyzem hogy ezt képeslapon kiadni meglehetősen morbid....

maya40 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4216

Alkohol, morfin, nemi betegség és hát nem lehet nem idesorolni, hogy a családjában megszokott folytonos vérrokon-házasságok következtében valószínűleg alapból gyenge volt az idegrendszere is és a fizikai állóképessége is. A vele születet problémáihoz még tett egy néhány lapáttal ő is, bár tudomásom szerint ez az ő korában nem volt ritkaság. A kábítószerek káros mivoltát még messze nem vették olyan komolyan az orvosok se, mint manapság már az átlagemberek is.

Számomra szinte döbbenet volt olvasni, hogy az udvari orvos a morfinról vörösborral akarta leszoktatni.

Előzmény: cassis611 (4214)
cassis611 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4215

vérzö szivvel de rohannom kell nem tudok többet itt lenni dolog van:) szép napot Nektek:)

cassis611 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4214

Maya sztem a gonorrhea mellé nagymértékben járult alkohol fogyasztás is ami sztem mégjobban aláásta az egészséget(egy fekete folt az életében sajna)...

Jtoti Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4213

Szívesen:)

 

A Hamann féle könyv kiváló, és különösen attól olyan értékes,

hogy nem csak a "bulváros" történésekkel foglalkozik, hanem

pont azt tárgyalja azokban a fejezetekben ami a kulcsot jelenti

és számunkra is érthetőbbé teszi Rudolf sikerét és sikertelenségét.


Sajnos Rudolf úgy van elkönyvelve hogy a magánéleti kudarca

vezette egy szerelmi öngyilkossághoz.

Sok évi olvasgatás, kutakodás után, én azt szűrtem le magamnak

hogy és ezzel bátran mondom nem vagyok egyedül hisze

Mayával és másokkal is sokat elemeztünk már őt és halálát.

Nagyon tisztán látta az akkori politikai helyzetet.

A konfliktusait, pont ezek a monarchián kívüli és belüli  politikai

csatározások jelentették. Abban a korban élt amikor összeomlóban

volt az Osztrák-Magyar Monarchia és ennek támogatói és ellenségei

változó érdekek mentén változtak. Ezért nehéz volt eldönteni ki

kivel lépjen szövetségre. Ebben és sok más tekintetben még apjával is

szemben állt, de ezzel együtt, tisztelte szerette és ambivalens módon

nem okozott ötömet neki ez a konfliktus.

 

Szerintem a végső és sorsdöntő csapás az lehetett számára mikor,

számoltak vele e nagypolitikai porondon, de nem tudta eldönteni

hogyan tovább.

Ennek több okai is lehetett, a megromlott egészsége, és a dilemma,

hiszen ebben a könyvben feketén fehéren le van írva pont ezekben a fejezetekben.

amit ő sejtett és le is írt álnéven már, az államforma amiben élnek

nem tartható, és a császár is kimondta többször nem bízva a jövőben vele

vége ennek az általa fémjelzett kornak....

Milyen tragédia lehetett ez mindkettőjük számára, FJ nem tudja fiára a koronahercegre

hagyni birodalmát, és ő is érezte, nem tudna megbirkózni ezzel a feladattal.

Korábban amikor II Vilmos trónra kerül irigyelte, de mint azt a történelem később bebizonyította.

Ő sem tudta kézben tartani a dolgokat, hiába a mindent átszövő titkosrendőri apparátusnak...

 

Előzmény: m_andi (4208)
cassis611 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4212

sziasztok:)) Kissé be voltam havazva:)) Jtoti nagyon sok gyöngyböl füzött gyöngyvirágcsokrot láthattál volna a koporsoján nemzeti színű szalaggal:)) Infozok h hova kerülhetnek ezek:)) Élvezettel olvastam  az bedobott oldalakat tetszettek:) Rudolfnak egy baja volt korán született, messze meghaladta a korát,felfogásban...

maya40 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4211

A Grössing és a Bart rudolf-témában nagyon fontos könyv.

A többi inkább vágyálom, mert az utsó kettő Rudolf saját munkája, tehát valószínűleg egy vagyon

Előzmény: m_andi (4209)
maya40 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4210

Ez a könyv egy nagyon jó és érdekes munka. Nem kifejezetten Rudolfról szól, én inkább úgy éreztem, hogy ő is az egyik fontos szereplő az összes többi nagy név között, akik ekkor indultak el a későbbi hírnév felé, illetve akik már akkor is befutottak voltak. Klimt, Freud, Johann Strauss stb. És persze eléggé körüljárja a Rudolf-Mary Vetsera esetet, nekem ez a része azért tetszik, mert alátámasztja az én elképzelésemet Mary személyiségéről

 

Szóval szerintem vedd meg és nem fogsz csalódni.

Előzmény: m_andi (4208)
m_andi Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4209
Előzmény: m_andi (4208)
m_andi Creative Commons License 2012.11.09 0 0 4208

Köszönöm a topik címeket!

 

Én is olvastam a Hamann-féle Rudolf könyvet, meg a Grössing-félét is. Ez utóbbi jobban tetszett, az előzőn a sok politikai rész miatt nehezen vergődtem át.

A miértekre talán sose kapunk választ. Lehet találgatni, és ez a szép benne :) Ha Rudolf nem trónörökösként születik, biztos nem így alakul az élete. Nagy volt benne a megfelelni akarás, a szeretet éhség.

 

Ezt a könyvet ismeritek? Milyen szinten taglalja Rudolf életét?

http://bookline.hu/product/home.action?id=49825&type=22&_v=Frederic_Morton_Nyugtalan_ragyogas_Rudolf_tronorokos_es_a_Monarchia_1888_89

Előzmény: Jtoti (4203)
Jtoti Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4207

Még a kalandozás előtt, felhívnám a figyelmet egy szombati 10.-i programra!

 

Gödöllőn a Királyi Váróban A Hires Hölgyek Gödöllőn 2012-es program keretén belül a

novemberi előadás. most szombaton  14- órakor kezdődik és ingyenes.

Mindenkit várunk szeretettel! Az előadás után a kávézóba is:)

 

Négy Gödöllőhöz kötődő hölgyről lesz szó a Híres hölgyek Gödöllőn előadássorozatban november 10-én, szombaton, 14 órától a Királyi Váróban tartandó előadáson.

A három Mária keresztnevű között volt királynő, királylány és királyné is, a negyedik pedig trón várományosának a feleségeként vendégeskedett a kastélyban.

A Híres Hölgyek Gödöllőn programsorozatban először Mária Terézia itt töltött napjairól hallhatnak, majd a királynő kedvenc lánya, Mária Krisztina látogatását idézzük fel, akit édesanyjához hasonlóan, szintén Grassalkovich I. Antal gróf fogadott. A szépséges királylány kedvéért még a besnyői kegyszobrot is a barokk palotába hozták a kapucinus szerzetesek.

Ferenc császár és király harmadik felesége, Mária Ludovika  a napóleoni háború idején 1809. május 20 – június 17. között, tulajdonképpen menedékben tartózkodott Gödöllőn, a pünkösdöt is itt ünnepelte. Ő már herceg Grassalkovich III. Antal és felsége vendégszeretetét élvezte a kastélyban. Az is kiderül majd róla, miért írt hozzá verset a német költő óriás, J. W. Goethe. Menedékben a  királyné. Mária Ludovika  a napóleoni háború idején 1809. május 20 – június 17. között tartózkodott Gödöllőn, a pünkösdöt is itt ünnepelte. Ferenc császár és magyar király harmadik felesége a herceg Grassalkovich III. Antal és felsége vendégszeretetét élvezte a kastélyban.

„Lehettem volna császárné” (és természetesen királyné) címmel írta meg visszaemlékezéseit Rudolf trónörökös özvegye, aki szintén többször tartózkodott a kastélyban, sőt a két háború közt is járt Gödöllőn.

A kávézóban ezúttal Mária Krisztina kedvencét, a grillezett almát lehet majd megkóstolni.

Az  előadás helyszíne: Gödöllő, királyi váró, a vasútállomáson, a részvétel ingyenes.

 

„Lehettem volna császárné” (és természetesen királyné) címmel írta meg visszaemlékezéseit Rudolf trónörökös özvegye. Stefánia a Monarchia idején többször tartózkodott a kastélyban, sőt a két háború közt is járt Gödöllőn. A vele való találkozásáról beszél majd Fülöp Csilla újságíró.

A kávézóban Mária Krisztina kedvencét, a grillezett almát lehet majd megkóstolni.

A részvétel ingyenes.

A programsorozat befejező előadásaiban, december 8-án a két emigráció kényszerült  híres gödöllői hölgyvendég: Zita királyné és ifj. Horthy Istvánné Ilona asszony gödöllői napjaira emlékezünk.

 

maya40 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4206

Eredendően az Erzsébetes topikban csak Erzsébetről igyekeztünk értekezni, de nem kell görcsölni, csak ne kalandozzatok nagyon el. Itt pedig akár Napóleonról is lehet szó, higyen ő is egy európai dinasztia alapítója volt és  a házassága révén Habsburg rokon, ráadásul a Wittelsbach család számára igen fontos személy volt, hiszen ő tette a bajor házat királyi házzá.

(Közismert, hogy Sisi foggal született és ezt szerencsés jelnek vélték és meg is jegyezték a kortársak, hogy Napóleon is ilyen "táltos gyerek" volt, neki is volt foga a születésekor és lám, mekkora ember lett.)

Előzmény: Jtoti (4201)
maya40 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 4205

Gonorrheája volt. Ez is nagyon kegyetlen kór, de nem volt rövid távon halálos és nem is rombol, tudtommal olyan gyorsan, mint a szifilisz.

Azonban: Megfertőzte vele a feleségét, aki a betegség szövődményei miatt - egyes könyvek szerint ebben valami elbaltázott műtét is közrejátszott Stefániánál - a trónörökösné meddő lett és még nem volt fiuk.

 

De a kérdésedre válaszolva: Igen, azt hiszem ez a kór, mégha nem is volt halálos betegség, nagyban hozzájárult az öngyilkossági szándékaihoz. Hiszen minden liberalizmusa ellenére nagyon is kötelességtudó ember volt és tudta jól, hogy ha nem produkál fiúörököst a dinasztiának és a trónnak, az apja szemében végképp ellehetetlenül. Ferenc József amúgy sem bizott már benne, és egy fiúgyerek talán még javíthatott volna a megítélésén, de sajna ez a lehetősége is elszállt.

Előzmény: cassis611 (4200)
Jtoti Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4204

Remélem mi is eljutunk idén adventkor Bécsbe...

Ha nem jutnánk a kriptába el akkor kérlek tedd meg

hogy fotózol hogy láthassam megvannak e régi koszorúk

amiket a társaságunk tagjai elhelyeztek ott időre és

örömmel tapasztaltuk, hogy évek teltek és nem vették

le onnan őket, illetve visszahelyezték a takarítás után:)

 

Rudolf sírjára különösen kíváncsi vagyok....csodás

dolgok voltak rá elhelyezve....megvannak e még ezek.

 

Értékes kiállítást lehetne csinálni ezekből az elhelyezett

tárgyakból és levelekből, vajon hova kerülhetnek?

 

Előzmény: cassis611 (4199)
Jtoti Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4203

Itt vagyunk egy páran akik, azért a királynő rajongói vagyunk, mindennek ellenére,

hogy példának okáért én magam a korral foglalkozva, történelem, művészettörténet

és más szempontok miatt megkedvelve ezt az időszakot, belebotlottam Rudolfba, és

aztán megjelent a Bart könyv és utána a Hamann féle Rudolf, egyből elköteleztem magam

a téma és Rudolf mellett

Azzal együtt, ami aztán nagy vitákat is indított itt el, HAmann megírta és megjelent a Erzsébet könyv

Megállapítottuk Rudolf disszertációja után ő sem rajongott Erzsébetért, de mint a téma kutatója

nem hagyta veszni szerencsére az ismereteket és megírt egy két könyvet a témában.

Talán mára mint mi is helyén értékeli a királynét! Aki egy különleges ember volt, mondhatnám

inkább rendkívüli, minden szempontból....ez vitathatatlan...és szerethető :)

 

Mi már nem haragszunk rá, és ezzel ha vele foglalkozol  és jobban megismered a megjelent sok sok

könyv és egyéb forrás mentén, így leszel te is meglátod....

 

Rudolf sorsa, tragédiája, nem csak az ő hibája, saját sorsát sem tudta igazán irányítani, ezért

megismerve a körülményeket, hogy boldogtalan családjáért mennyi felelősséggel tartozik, azt

hiszem nálunk bölcsebbek sem tudtak egyértelmű választ megfogalmazni!

 

Itt azonban helye van ennek feszegetésére:)

Előzmény: m_andi (4196)
Jtoti Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4202

:))) örülök és reménykedem veled együtt :)

 

Előzmény: maya40 (4198)
Jtoti Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4201

3 topik van!

A témákat igyekeztünk egy kicsit elkülöníteni, hogy ha valaki rákeveredne az

Erzsébetes oldalra, ne a tagok hétvégi eseményei feletti örömének és képeinek

megosztásával találja magát szembe! Jogos!

 

EHW Off topik

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9193403

 

 

amin most írunk,  neveztük ki mindennek ami nem közvetlen Erzsébet és családjával foglalkozik,

de tágabb környezetével és mint a névadás is mutatja a két dinasztiával és a hozzájuk

köthető emberekkel, eseményekkel...stb...

 

 

Erzsébet királynéval meg az:

 

Erzsébet királyné fórum

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9118767

 

 

Többen csináltunk egy tárhelyet is az ide felkerült információk számára,

hogy a képek és szövegek egy helyen megtalálhatók legyenek!

Itt regisztrálhattok be és majd beélesítjük...

 

Sisi Fórum

 

http://sissiforum.hu/news.php

 

 

 

találtam egy újabb linket...

 

 

http://www.elisabethdautriche.fr/

Előzmény: m_andi (4197)
cassis611 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 4200

Max von Thun által alakitott filmben van egy érdekes jelenet(ha hiteles) mikor orvosa közli h halálos beteg,közrejátszhatott vajon öngyilkosságában? Bart féle könyben van célzás ugyan elörehaladott szifiliszre...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!