Keresés

Részletes keresés

kálmán9 Creative Commons License 2013.10.27 0 0 887

sziasztok 88február-89május ivándárdán voltam szivárvány volt a becenevem keresem katona társaim toth százados volt a parancsnok tudtok valamit

Tuba01 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 886

Sok mindenre emlékszek.Talán még mindig feltudnám keresni amerre vezényeltek minket.Ahogy a régebbi írásomba is leírtam.

Helyek megvannak csak másként nézhetnek ki.Talán a "tbk". oszlopok is megvannak ha csak nem kellettek valakinek.

 

Előzmény: Zsolt.zsolt (884)
jokka04 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 885

Kedves Ferenc ! Én is emlékszem rád ott voltál szolgálatvezetö a 3.századon.

Én vagyok az a fószer akinek nyilvános tárgyalása volt az ebédlöben...

Előzmény: Fuszanecker (865)
Zsolt.zsolt Creative Commons License 2013.10.25 0 0 884

Barcs... micsoda "nagyszerű" volt az a hely akkor.Lehetett sokat sétálni a cukorrépa földeken.Na és a hőn tisztelt  Lőrincz alez. nagyon szeretett engem. Annyira, hogy el sem akart engem engedni (szabadságra).

Na de utólag már megszépültek az emlékek. Van egy két képem a C16-ról ha még emlékszel.

Előzmény: Tuba01 (880)
Sporttiszt Creative Commons License 2013.10.24 0 0 883

Ex Dafkó részére! Megnéztem ezt a Nyomsávon című magyar dokumentum filmet. Ez a filmszerző érdekes módon közelítette meg a "Vasfüggöny" históriát. Az államhatár sérthetetlensége politikai berendezkedéstől függetlenül minden országnak érdeke. A filmben egyoldalúan csak kritikát kap az 1950-es évek alatti magyar határőrizet. Félelemben,rettegésben élő emberek szólalnak meg a filmben. Ma 2013-ban ,ha egy állampolgár az USA mexikói határát átlépi törvénytelen eszközökkel ,nagyon kiváncsi lennék,hogy milyen eszközöket alkalmazna vele szemben az ottani határőrizeti szerv.Biztos vagyok benne,hogy radikális eszközökkel akadályoznák meg a tiltott határátlépést. Pedig az USA-ban igen széles körű demokrácia van. Üdv.Sporttiszt.

ex Dafkó Creative Commons License 2013.10.24 0 0 882

Szervusztok . Rossz információt kaptam a második rész lejátszásáról . A jó időpont ( az interneten néztem meg , remélem ez már nem téves) Ma /2013 10.25./ 00.05-kor lesz a "vetítés". Üdvözlettel.

ex Dafkó Creative Commons License 2013.10.21 0 0 881

Szervusztok Határőrök . Forgattak egy filmet " Nyomsávon " címmel és most kerül bemutatásra holnap (2013 10.22. ) az MTV 1-en 22.45-kor, meg csütörtökön (2013 10.24. ) 00.05-kor szintén az MTV 1-en. Határőr üdvözlettel : Dafkó Károly, Bucsu-FEP - Narda, 1976 - '78 augusztus

Tuba01 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 880

Helló!

Talán mi találkoztunk Siklóson ha májúsba vonultál.De konkrét emlékem nincs rólad (esetleg fényképről).

Irtad a balesetet.Erre én is emlékszek ha ez a történet ott volt.Barcson voltam Hügy. tisztes akkoriban.

Úgy tudom egy társa játszott a töltött fegyverrel (kibiztositott sorozatra,csőre ránt,de már vissza csak egyet húzott a biztosíton,az-az egyes lővés) és meghúzta az elsütőbillentyűt.

Legalább is hozzánk így jutott el a történet.

 

Előzmény: Fuszanecker (864)
márne Creative Commons License 2013.10.16 0 0 879

 :-)))

 

 Csak nyugodtan! 

Előzmény: Sporttiszt (876)
márne Creative Commons License 2013.10.16 0 0 878

 Köszönöm!

Előzmény: Sporttiszt (877)
Sporttiszt Creative Commons License 2013.10.16 0 0 877

Kedves Márne Úr! Valamilyen erők nem akarják,hogy itt csevegjünk.Egy mondat erejéig megpróbálok válaszolni. A sorállomány bevonultatása minden korban lakhely független volt.Másként ez nem működött. Érje be ennyivel.Üdv.Sporttiszt.

Sporttiszt Creative Commons License 2013.10.16 0 0 876

Nem tudom mi az a kúrva hétszentség van,szöveget nem küldi ez a szarláda,.!

Sporttiszt Creative Commons License 2013.10.16 0 0 875

Csak próba Márne Úr! Mert ez a kettébaszott Internet nagyon hadilábon áll.Negyedjére,ötödjére küldi el amit továbbítanák Önnek.

Előzmény: márne (873)
Sporttiszt Creative Commons License 2013.10.16 0 0 874

Kedves Márne úr!

Előzmény: márne (873)
márne Creative Commons License 2013.10.16 0 0 873

 Tisztelt Széman Úr!

 

 Köszönöm a választ!

Én azonban arra lettem volna kíváncsi, volt-e valami magyarázat az általában nagy távolságra?

Olyasmi amit lentebb is írtak, "a nagy távolság elhessenti a kisértést".

A helyzet az, hogy mintegy húsz évvel a nagy kaland után akadt a kezembe egy könyv, ami ezt nagyon szépen magyarázta. És gondolom, ha ezt akkor tudatosítják a sorállományban, az arra fogékonyabb rétegek meg is értették volna.

Előzmény: Sporttiszt (872)
Sporttiszt Creative Commons License 2013.10.15 0 0 872

Tisztelt Márne Úr! Mindenkor ,a bevonultatásokat,azok távolságát,közelségét a területi Hadkiegészítő Parancsnokságok a Honvédelmi Törvények szerint végezték. Az alegységek hivatásos állományának ebbe nem volt beleszólása.A kiképzések kiképzési terv szerint lettek végrehajtva minden alegységnél. Ezeket a kiképzési programokat központilag dolgozták ki,amit az alegységeknél már csak végre kellett hajtani.Ezektől eltérni nem lehetett, mivel parancs érvényű volt. Végrehajtásukért az alegységparancsnokok voltak felelősök. Nagy Tisztelettel Széman János ny.áll.hör őrgy./sporttiszt/.

j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2013.10.14 0 0 871

Nálunk ONDER iMI volt a szakács, civilben vonatvezetö/Szögligetre is nősült !/, a másik srác pék volt de mégis a Dzsimi kajája volt a jobb.

Előzmény: apojani (870)
apojani Creative Commons License 2013.10.14 0 0 870

:D
De azért szerintem ezt a tisztiiskolán nem "tanították" ;-)
Az előre hozott -korábban- leszerelő lovász/sertésgondozónk helyére egy vasas szakmával rendelkező pesti srácot helyeztek ki!

De volt -szintén vasas szakmájú- szakács tartalékunk is :-)
(A röhely az, hogy az Ő kajája jobban feküdt a legénységnek, mint az egyébként civilként is szakács srácé!)

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (869)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2013.10.13 0 0 869

Néha igen ,néha nem . Szögligeten Gyenge Árpád (micsoda bombázó menyaszonya volt!) kutyás volt , holott Debrecen melletti tanyájukon mindig volt lovuk. egyszer  mikor a ló "okoskodott" ráült , betörte, az arra járó turisták nem győzték fényképeni. Hogy ki volt az az okos aki kutyásnak képeztette ki.....

Előzmény: apojani (868)
apojani Creative Commons License 2013.10.13 0 0 868

Szia!
Megosztom.
Nem biztos, hogy az otthon közelsége nem visz valakit egy meggondolatlan és akár futkosóra vágásra okot adó tettre!

Amikor az őrsön voltam zsinórban 6(7?) hónapig nem jöhettem haza Pestre. Egyáltalán nem izgatott!
Aztán amikor felkerültem Adyligetre, a fene majd meg evett ha legalább kéthetente nem jutottam haza!

Aztán az is ott van, hogy pl. egy szakkiképzést kapónál az egyetlen szempont -szerintem- az volt, hogy hol van/lesz üresedés a következő leszerelésnél.

Nem a név/lakhely szerinti Gipsz Jakab számított, hanem a kiképzett(?) határőr.
Egy olyan őrsre ahol pl. nincs ló, nem helyeztek ki lovász kiképzést kapott embereket.

Úgyhogy szerintem nem tanították azt hogy miként b…sszunk ki az emberekkel azzal, hogy az isten hátamögé helyezzük ;-)
(Na jó! Egy pár kivétel azért biztos, hogy volt:D)

Előzmény: márne (867)
márne Creative Commons License 2013.10.10 0 0 867

 Tisztelt Széman Úr!

 

 Az lenne a kérdésem, hogy a katona tiszti főiskolán tanították-e, adtak-e rá valami magyarázatot, hogy nagy általánosságban miért vitték a sorállományt a lakóhelyétől távolabb?

 

 Ha esetleg másban is felmerült a kérdés és az évek alatt tovább jutott, mint a "katonaságnál, ami kocka azt gurítjuk" szállóigén szívesen venném, ha megosztaná a véleményét velem!

 

 Köszönöm!

Előzmény: Sporttiszt (850)
márne Creative Commons License 2013.10.10 0 0 866

 Szia!

 

 Én meg most olvasom a Te írásod! :-)

Elképzelhető, hogy együtt voltunk Fóton. 

Volt ott egy Kiss Gergő nevű alegység ügyeletes fickó is. A "jobbik" fajtából.  Értelmes, rátermett gyerek, nyolc általánossal (ha érted mire gondolok):-)

A másik úriembernek (elvtárs?) volt egy kicsivel durvább húzása is (már amiről én tudok). Állítólag mindenkinek a nevén volt fehér sportzokni. Na most nem tudom Te találkoztál-e ilyennel a szekrényedben? :-)))

Pedig a katonaságnál ez nem tréfa dolog (lett volna, ha kitudódik!

Krumplipucolás éjfélig, aztán másnap 24 órás őrszolgálat. Zsír! :-)))

Előzmény: Icedearth (800)
Fuszanecker Creative Commons License 2013.10.09 0 0 865

Én emlékszem rá.

Előzmény: jokka04 (572)
Fuszanecker Creative Commons License 2013.10.09 0 0 864

Régi kollégáim, katonáim. Vajon emlékszik -e valaki rám. Fuszanecker Ferenc vagyok. 1990 - ben vonultam be Siklósra sorkatonának, később Beremendre kerültem, 1991 - ben szereltem le. 1992 márciusában mentem vissza a Kiképző Bázisra a harmadik századra mint szakaszparancsnok, később szolgálat vezető. 1994 végén Sellyére kértem magam, és 2007 - ben innen kértem a leszerelésemet, mikor a határőrség megszünt. 1991 - ben a Beremendi őrsön tőrtént egy tragikus baleset, egy határőr, jó barátom meghalt. Ez után nyomozgattam a neten, és igy találtam rá erre az oldalra. Ha van olyan parancsnokom, volt kollégám, esetleg katonám aki emlékszik rám kérem jelentkezzen. Negativ vélemény levél sem zavar, mindenkinek válaszolok. Sziasztok: Fuszanecker Ferenc volt hör.ftörm.

jokka04 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 863

venom 75

 

A kép nagyon ismerös,meg az emberek is,írj magadról szerintem tudod ki vagyok

j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2013.08.14 0 0 862

Szia ! Sajnos én ott csak mint kopasz voltam néhány napot, nem ismerek ott senkit. 1975 dec-jan-ban voltam ott, gyakorló örsökön voltunk, Kásád, Felsőbéda, Majs.

Előzmény: feri a netröl (861)
feri a netröl Creative Commons License 2013.08.11 0 0 861

Helo Jeladó! A Fórumon olvasgatva felfigyeltem egy őrs nevére Felsőbédára. Én is ott teljesítettem szolgálatot. Ha jól olvastam akkor Te előttem voltál ott. Szeretnék kérdedzni Tőled néhány dolgot. Öreg katonák mesélték az előző őrsparancsnok néhány szemét húzását. Azt is, hogy történt az őrsön néhány rendkívüli esemény fegyveres szökés stb. Ha erről esetleg tudnál valamit.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (791)
venom75 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 860

Én Balassagyarmatról voltam Siklóson 3 hónapot , nagyon jó kis társaságban. 93-94.

 

 

 

Cs.Sanyi Creative Commons License 2013.07.14 0 0 859

Nem volt szándékomban az írásommal senkit megsérteni, ha mégis így történt, akkor elnézést kérek! A Nagy Lajos, ahogy olvastam, sajnos már nincs köztünk, ezért írtam hogy sajnálom. Ő volt a kiképző szpk-nk az első 3 hónapban. Nem akarok példákat felhozni, de amit írtam, azt továbbra is fenntartom. Bizonyára, ahogy a János írta, rendkívűli műveltséggel rendelkezett. Nem is szaporítanám tovább a szót. Még annyit, aki ismert, az remélem nem úgy emlékszik rám, ahogy Te gondolod.

 

Üdv.: Sanyi

Előzmény: Dark Themplar (856)
Sporttiszt Creative Commons License 2013.07.13 0 0 858

Dark Themplar részére!  Tárgyilagos ,és őszínte dolog volt amit írt a Nagy Lajos ny.áll.hör századossal kapcsolatban. Egy sokoldalúan művelt,olvasott,inteligens ember volt. Kevesen tudják de gimnazista korában már Országos Matematika,Fizika versenyeket nyert meg. Ezek a reáltudományok mellett sem lehetett vele felvenni a versenyt,történelemből,irodalomból.A magyar történelmet,világtörténelmet nagyon részletesen ismerte.A történelmi évszámokkal hajszál pontosan tisztában volt. A katonai ismeretei meg egyenesen olyan szinten állottak,hogy őneki a BM.Határőrség Országos Parancsnokságának Parancsnoki törzsében lett volna a helye. Én igen sokat dolgoztam vele együtt,de ha ma újból kezdenénk pályánkat és választani lehetne én őt választanám bajtársamnak akivel minden helyzetben képesek lennénk boldogulni mint alegységparancsnokok. Végezetül az,hogy ő sajnos képességeihez mérten igen alacsony beosztásba került azt annak köszönhette,hogy nem volt soha seggnyaló és nem tudott ,nem is akart hajbókolni senkinek sem.  Üdvözlettel Sporttiszt.

Előzmény: Dark Themplar (856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!