Keresés

Részletes keresés

ChonGhe Creative Commons License 2011.06.03 0 0 439

A gőg.

Előzmény: Jávorfácska (438)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.06.03 0 0 438

Szerinted (szerintetek) ennek mi az oka?

Előzmény: nézzatükörbe (437)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.06.03 0 0 437

"Zarándokút Istenhez".

A lehetőség mindenkié, de nem sokan élnek vele.

Széda Creative Commons License 2011.05.23 0 0 436

Bocsánat, hogy beleszólok...

Mire vagy kíváncsi Istennel kapcsolatban? Tényleg megakarod Őt ismerni....?

Előzmény: Paleokrites (435)
Paleokrites Creative Commons License 2011.05.08 0 0 435

Mutasd be Istenedet...., ki ő, hol lehet vele találkotzni, mi az akarata, éppen veled, neked mit mondott?

Előzmény: Jávorfácska (434)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.08 0 0 434

 

Hogyan szereztél bizonyságot arról, hogy sok isten van?

 

Én csak egy Istent ismerek, de ezt szerintem te úgyis tudod...

Előzmény: Paleokrites (433)
Paleokrites Creative Commons License 2011.05.08 0 0 433

sok isten van, melyikre gondolsz?

Előzmény: Jávorfácska (432)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.08 0 0 432

Mit tartasz igaznak Istenről?

Előzmény: Paleokrites (431)
Paleokrites Creative Commons License 2011.05.08 0 0 431

azt, hogy nem minden az,,ami annak látszik, nem minden igazság, amit annak mondanak.....

Előzmény: Jávorfácska (430)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.08 0 0 430

Mit sikerült eddig megtalálnod az igazságból?

Előzmény: Paleokrites (429)
Paleokrites Creative Commons License 2011.05.08 0 0 429

az igazságot.....

Előzmény: Jávorfácska (426)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.08 0 0 428

 

"Ne féljetek a szenvedéstõl és a haláltól!
 Mivel Krisztus keresztje a szeretet és a megváltás jele, nem kell meglepõdjetek azon, hogy minden igazi szeretet áldozatot követel. Ne féljetek tehát akkor, amikor a szeretet túl sokat követel! Ne féljetek, amikor a szeretet áldozatot követel! Ne féljetek Krisztus keresztjétõl! A kereszt az Élet Fája. Minden öröm és minden béke forrása. Ez volt az egyetlen mód Jézus számára, hogy eljusson a feltámadásra és a gyõzelemre. Az egyetlen mód számunkra is, hogy részt vegyünk az õ életében, most és mindörökké."
 
(II. János Pál pápa beszéde Aucklandben - 1986. november 26.)

Előzmény: Jávorfácska (427)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.08 0 0 427

Akkor belekezdek  II. János Pál pápa tanításának olvasgatásába.

 

Hangsúlyozta, hogy nyitott szívvel kell élni: “A legszörnyűbb börtön egy bezárt szív.” - mondta.

 

"Ne féljetek attól, hogy szüntelenül visszatérjetek Krisztushoz, az élet Forrásához! Kifejezve az õ bizalmát, Jézus felétek fordítja tekintetét és meghív titeket arra, hogy a létetekkel tegyetek valami jót, tegyétek gyümölcsözõvé azokat a talentumokat, amiket rátok bízott, hogy szolgáljátok az Egyházat és a testvéreiteket, és építsetek egy szolidárisabb, igazabb és békésebb társadalmat." (II. János Pál pápa beszéde a fiatalokhoz Rouenben - 2000. április 14.) 

 

"Ne féljetek a jövõtõl!
 Krisztus által hinni tudtok a jövõben, akkor is, ha nem tudjátok felismerni még a körvonalait sem. Ti az Úrra bízhatjátok magatokat a jövõben, és így felülkerekedhettek a bátortalanságokon, amit a feladat nehézségével és a jutalom értékével szemben éreztek."

(II. János Pál pápa üzenete a Béke XVIII. Világnapjára)

Előzmény: Jávorfácska (426)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.08 0 0 426

 

Sziasztok, először is hozok egy nagyon szép képet a Dohány utcai zsinagógáról.

 

Másodszor: minket katolikusokat gyakran ér a vád pl. a protestánsok részéről, hogy nem a Biblia tanítását valljuk. Biblia és szent hagyomány karöltve járnak a katolikus vallásban.

 

Harmadszor: II. János Pál pápa üzenete nagyon szerteágazó. Lehet, hogy még neki is ülök kicsit utánaolvasni a dolgoknak, mert nagyon izgalmasnak találom a kérdéseidet. De hogy addig se hagyjalak válasz nélkül, leírom azt, ami először eszembe jutott:

Talán hallottad, olvastad II. jános Pál pápa boldoggá avatásakor a híradásokban, hogy ő sok helyütt, ahol a keresztények elnyomatásban éltek, azt hirdette, abban erősítette a híveket, hogy merjék vállalni a hitüket. Ne szégyelljék, ne palástolják, hanem arassák le a hit gyümölcseit.

 

Én is kérdezek tőled valamit:) Azt tudom rólad, hogy foglalkoztatnak téged a transzcendens kérdések, de úgy gondolom, erősen szkeptikus vagy. Mégsem hagyod abba a keresést. Mit keresel, m it szeretnél megtalálni?

Előzmény: Paleokrites (422)
Hy Creative Commons License 2011.05.08 0 0 425

Ott olvastam egy hatalmas könyvben, amely a Világ jelentősebb zsinagógáiról készült.

Valóban a pesti nagyobb.

 

Nem tudom, mi volt a kritérim, annyi időm nem volt olvasni a könyvet, csak a kupolálól készült gyönyörű fotó szúrt szemet /ott volt nyitva a könyv/, az alatt szerepelt a kijelentés. Egyébként ez volt az egyetlen kétoldalas kép a hatalmas albumban.

Előzmény: Paleokrites (424)
Paleokrites Creative Commons License 2011.05.08 0 0 424

http://www.continentalhotelzara.com/hu/elhelyezkedes/budapest-nevezetessegei/

 

Nem a szegedi a második legnagyobb európában, mert a Dohány utcai zsinagóga az, a szegedi magyarországon a második legnagyobb, éppen a Dohány utcai zsinagóga az egyik legnagyobb a világon, talán az amszterdamival együtt a legnagyobbak! Bár nem vagyok zsinagóga szakértő!

 

:)

Előzmény: Hy (423)
Hy Creative Commons License 2011.05.08 0 0 423

Igen, érdemes külföldön járva fölkeresni a telmplomokat is, nem csak a múzeumokat, kastélyokat, áruházakat.

Csodálatos dolgokat lehet látni, és megdöbbenni azon, hogy mennyi pénzt, energiát költöttek a hazugságokra, de attól függetlenül hatalmas kulturális értéket képviselnek.

Pölö Szegednek egyik jelképe -talán a leg közismertebb épp a Fogadalmi Templom.

Azt meg Amszterdamban tudtam meg a Jewish múzeumban, hogy Európa 2. legnagyobb Zsaingógája épp Szegeden van.

:o)

Előzmény: Paleokrites (420)
Paleokrites Creative Commons License 2011.05.08 0 0 422

Mesélj, mi az az örömhír amit a pápa vitt, közvetített a XXI, százaban, szólt Isten, hogy menjen?

 

 

Mondott valamit Isten, hogy kinek adja át a pápa avagy bárki is az Ő üzenetét és mit, miről is szól az üzenet?

 

Ugye nem egy 2-3 ezer éves irodalmi adaptácóról van szó, amit nem nekük, nem rólunk írtak?

Előzmény: Jávorfácska (421)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.08 0 0 421

"minek kelljen bárhova is elmenni...."

 

Segít szvsz a szemléletváltásban. Hajlamos az ember (én legalábbis) beszűkülni, Istent pedig csak nyitott szívvel lehet megtalálni.

 

A szent emberekről az utazó pápa (II. János Pál)  jut eszembe. Szerintem azért ment, hogy örömhírt vigyen a lelkekbe. Ment, ahogy a tanítványok is, amikor Jézus szétküldte őket. 

Előzmény: Paleokrites (420)
Paleokrites Creative Commons License 2011.05.06 0 0 420

Értelmét sem látom, hogy minek kelljen bárhova is elmenni....?

 

Ha Isten mindenütt, akkor?

 

Ja, a szobrok, medencék, képek, más tárgyak nem igazán szoktak vándorólni maguktól...., meg a szent emberek se, ha csak nem öntömjénezés végett nem.....?

Előzmény: Jávorfácska (419)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.06 0 0 419

Te már voltál zarándokolni?

Előzmény: Paleokrites (417)
Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.06 0 0 418

 Kívül, belül, fent lent, mindenütt. A szél susogásában, a zarándoktársad mosolyában. A cél, hogy minél inkább észrevegyük őt. Ezért a zarándoklat...

Előzmény: Paleokrites (417)
Paleokrites Creative Commons License 2011.05.06 0 0 417

Merre van az Isten a zarándokúton?

Jávorfácska Creative Commons License 2011.05.06 0 0 416

 

" A zarándoklat a lélek által "űzött" emberek számára is komoly, sokszor kielégítő válaszokat képes adni. Sokszor az élethivatás tisztázására is alkalmas. Említettük már a természet szépségét, mely nem csak az érzékek szintjén nyújt élvezetet a gyaloglónak, hanem gondolkodásunkra, értelmünkre is hat. "Ez a sok szépség mind mire való"  Ötlik fel egy idő után önkéntelenül is a zarándokban. Mi végett vagyunk a világban? Miért van a lét, és annak csodálatos rendezettsége? A zarándoklat során sokan belátják, hogy az univerzum nem csak úgy magától létezik. Lennie kell egy Alkotónak is, aki a létezők milliárdjait életre hívta. 

A  zarándoklat, mint élethelyzet éppen ezért nem vallásfüggő. Megtalálható a buddhizmusban és a kereszténységben épp úgy mint a mohamedánoknál. Egyetemes emberi igényből jött létre. Az élet végső értelmét keresők vívódásának külső megnyilvánulása."

 

(Mária út)

 

Jávorfácska Creative Commons License 2011.04.13 0 0 415

Márián keresztül Jézushoz:

 

Szűz Mária ismeretlen élettöredékei

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.03 0 0 414

Isten szép. Mert Ő a dolgok összhangjának és fényének eredete.

Ebből kiindulva az emberi test szépsége abban rejlik, hogy a végtagok arányosak és a test selymes fényt sugároz.

 

Hitem pedig, amelyet kigyújtottál lépéseim elé az élet éjszakájában, azt mondogatja:

Miért vagy szomorú, én lelkem, miért háborgatsz engem? Bízzál az Úrban, íme, hisz az ő igéje a te utadat megvilágosítja. Bízzál, ne csüggedj! Majd csak elmúlik az éjszaka, a gonoszság szülőanyja. Majd csak elfordul az Úr haragja, amelynek mi is magzatai voltunk sötétség korunkban. A sötétség maradványait hurcoljuk a bűn miatt a halálra szánt testben, de majd csak fölragyog a mi napunk is és eloszlik a sötétség.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.14 0 0 413

Imádkozzatok és buzgón kérjetek:

 

Jávorfácska Creative Commons License 2011.01.13 0 0 412

Egy hászidik történet

 

Egy szegény paraszt késő este, a piacról hazafelé vette csak észre, hogy nincs nála az imakönyve. Ráadásul kocsijának kereke éppen egy erdő közepén ki is esett. Mélységesen elszomorodott, hogy a nap anélkül múlik el, hogy imádkozna. Ezért aztán a következő imát mondta:

- Uram, nagy butaságot csináltam. Imakönyvem nélkül indultam el otthonról, az emlékezetem pedig olyan rövid, hogy egyetlen imát sem tudok könyv nélkül. Ezért a következőt fogom tenni. Elmondom lassan az ábécét ötször, s Te, aki minden imát ismersz, összetudod rakni a betűkből azokat az imákat, amelyekre én nem emlékszem.

Erre az Úr azt mondta angyalainak:

- Az összes ima közül, amit ma hallottam, kétségkívül ez volt a legjobb, mert ez egyszerű és komoly szívből fakadt.

 

(Anthony de Mello)

Jávorfácska Creative Commons License 2011.01.13 0 0 411

Szívből kívánom, hogy sok lelki kincsre találj benne.

Előzmény: Törölt nick (410)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.12 0 0 410

Kedves Jávorfácska!

 

Hálás szívvel köszönöm Neked.

Már el is kezdem olvasni.

 

"A hit Isten ajándéka, kegyelem.

De csak akkor kamatozik, ha folyvást tápláljuk imádsággal,

a szentségek vételével és megfelelő erkölcsi élettel!"

Előzmény: Jávorfácska (407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!