Keresés

Részletes keresés

golyo7 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 3602

Igen! A felkó jelvény, ill. igazolvány és az azt villantó rendőr!

 

A 2. és 3. kérdésedre a válasz: 100 %-ban biztos vagyok abban, hogy ha Téged közúti ellenőrzés során megbírságolnak ( összegtől függetlenűl ), azért , mert 1 napja járt le valamelyik okmányod, mert ugye az ember tévedhet és a figyelmét is elkerülheti, vagy pl. véletlen nem viszed magaddal a kötelező biztosítást, akkor Te is sérelmeznéd, hogy ez nem egy égbekiáltó bűn és miért kell ezért büntetni, miért nem lehet egy figyelmeztetéssel elintézni. AZÉRT MERT SZABÁLYT SÉRTETTÉL! Ez a Törvény! Tehát a törvénnyel van egy kis gond. Más, ha valaki többszörösen túllép egy megengedett sebesség határt és más, ha valaki otthon felejti a kötelezőjét. Az egyikre azt mondom jogos a bünti, de a másikra?? Cserébe napi szinten ostromozzák a rendőröket, mert őket hibáztatják, pedig a törvényeket nem mi írjuk.

Előzmény: coleng (3595)
borzassün Creative Commons License 2013.01.17 0 0 3601

Hó de szerencséd van apám, hogy olvastam a kérdést, mert most pár perce ment el az ügyész haverom.

 

Azt mondta, hogy közmunkát csak a byró rendelhet el. Mondjuk ne fizesd be és ha majd a bíróságra behívnak, akkor kérd a pénzbírság közmunka elvégzésével történő megváltását.

 

Azt is mondta a haver, hogy szoktt menni a dolog,de sokat be visznek Baracskára napi akármennyi Ft/nap átszámításban és szerinte az egy pihenő annak aki mondjuk 10-20-30 ezres bírságot nem fizet be. gyakorlatban 2-3 ezert számolnak 1 napra.

 

Jobb ötletet nem tudott adni és csak álltalánosságban bezsélt.

Előzmény: racsi69 (3600)
racsi69 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 3600

Hali.

Biztos sok hozzáértő olvassa eme írásokat.Nekem lenne egy kérdésem amire csak ködösített válaszokat lelek a neten.

Szóval Szabálysértés esetén hogyan lehet közmunkával megváltani a csekken fizetendő összeget?

thx

 

borzassün Creative Commons License 2013.01.16 0 0 3599

No azért, hogy ne csak dícsérjem érdia rendfentartóit,egy kis szösszenet a mai tapasztalataimból:

 

Reggeli időszakban a Lakótelep előtt elhaladó -menekülőnek is tartott- (OTP alatti utca) út menti járdán bandukoltam napi eü. sétámat megteendő bevásárló körútamon,amikor azt láttam, hogy szép két (vasággyal együtt kb 60 kg.-os) deli randőr elvtárs -olyan sárga mellényesen- és két talicska katona sunnyog a járdán óvatosan,hogy polgár ne láthassa ,így aztán intézkedni ne keleggyen módon.

 

No ami a leg feltünőbb volt, az a ruházatuk és azon el is gondolkodtam és aztán haza érve utánna néztem a hivatalos szakoldalakon.

 

Szóval rendőreinknek van ám szolgálati téli változatú ruházata és nem kell riadalmat kelteni mindenfajta kommandíros hacukában ám.Mert ugye reájuk a szabályok jobban vonatkoznak. oszt ha ők slendrián módon tartják be a saját maguk szabályait, akkor milyen erkölcsi módon tartatják be a közpolgárral.

 

A talicskahuszárok(közterpecérek) hatályos BM ukásza szerint sapkában névkitűzővel,azonosító jelvény bal felső zseb alatt szürke színű forma ruha láthatósági mellény. No ebből a szurka ruha ami jól látható volt, a többi az sehol. Sem sapka a fejen, sem azonosító jelvény,sem névkitűző. DE! Volt a közpecérnél rendőrségi tomfa.

Elolvastam a rejuk vonatkozó írást, hát az biza nem tartalmazza mint felszerelést a tomfát sőtt a bilincset sem, max fotóeszköz, és könnyfakasztó spray oszt ennyi.

 

Na szóval van ám rendfentartó eccség ám itten érdijában nyugodton lehessen a nép. Olyan fődesúri saját kútfőből fabrikált hadsereg.

 

A pógárőröket mostan nem is említem, hisz azok ha bárhol megjelennek,akkor olyanok, mint egy karácsonyfa(tomfa,bilincs,gázspray, gáz-riasztó(vagy éles) marok lőfegyver stb. Igaz joguk semmihez sincs,de azért jó így hülyíteni itten a bírka népet.

 

Na ennyit ér a köz vigyázkodók bandériuma.

coleng Creative Commons License 2013.01.14 0 0 3598

Köszi.

Előzmény: borzassün (3597)
borzassün Creative Commons License 2013.01.14 0 0 3597

a flekó jelentést megkérdeztem. a szolgálati igazolvány rendőrberkeken belül használt elnevezése.

Előzmény: coleng (3595)
rámenős Creative Commons License 2013.01.12 0 0 3596

Szóval kedves golyó, hogy megvilágítsam szájkaratés, luxusterepjárós, nem dörzsölt véleményemet a cikkről.

Sok féligazságot tartalmaz.

Pl. Kell belső ellenőrzés? Aki korrumpálható, az lehet rendőr? Stb.

Azt hiszem a fentiek nem szorulnak magyarázatra.

Arról most nem beszélünk, hogy ők is olyanok mint a rendőrség maga. Nem a valós, súlyos problémákkal foglalkoznak, hanem azzal, hogyan áll a sapka rajtatok.

Előzmény: golyo7 (3592)
coleng Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3595

Hozzászólásod nyomán több kérdés is felmerült bennem.

 

1. A flekó szakmai zsargon, nem tudom mit jelent? Netán a jelvény? Valószínűleg a flekót villantó is rendőr. Ha már villant, valamiféle szabályzat megsértését tapasztalta. Gondolom, kötelessége intézkedni.

2. A szabályzat betartása (betartatása) miért jelent kéz megkötést?

3. A rendőr ne elnéző legyen , hanem következetes. Tartsa és tartassa be a szabályokat. Ha egyik szabálysértővel elnéző, a másikkal is annak kell lennie.

    Ha az egyik rendőr elnéző, a másik miért nem? Ha ő is az, minek a szabály?

4. Nem ismerem a szolgálati rendet, de gondolom a mozgás korlátozott miatti eljárást elbíráló elöljáró, vagy ügyész már rendelkezik olyan jogkörrel, hogy törvényesen tekintse apróbb szabálysértésnek. Én annak tekinteném.

Előzmény: golyo7 (3592)
borzassün Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3594

Nem jár köszönet nekem semmiért. Csak spontán éreztem, hogy a sok civil marakodás helyett végre egy címhez illő téma.

 

Amúgy ha jól tudom kivül álló alanynak nem kell kiadni személyiségi jogok védelme és adatvédelmi törvény alapján sem adatát,sem az üggyel kapcsolatos tényeket.

Ha jól olvastam valahol nyilatkozatokat is egy ügyben konkrétan csak meghatározott cenzúra után lehet leközölni.

Így aztán szimpátia tüntetés egy ügyben nyílvános tárgyaláson,csak úgy nem lehetséges. Persze dörzsölt polgár az simán megtudhatja a sértett kilétét,mondom a dörzsöltek és nem szájkarate terepjárósok.

rámenős Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3593

Kedves golyó.

Minden elismerésem a rendes embereknek.

Csak egy kérdésem van. Miért ők vannak kevesebben?

Nem a fejétől büdösödik a hal?

Egy állomány viselkedését nagyban meghatározza az előljárója. / Ezért is cserélgetik olyan gyakran őket. /

Sajnos nem lebecsülendő hátrány a jogszabályi háttér, ítélkezési gyakorlat sem. Ezen mi viszont nem tudunk változtatni.

A próbálkozásaim kudarcba fulladnak. Pl: rendőrverés, lövészet.

Amikor " házi őrizetbe " helyezték az elkövetőket, felháborodásomban nekiindultam egy néma szimpátia üldögélésnek a tárgyaláson. Még azt sem tudtam meg, hogy kik a sértettek.

 

 

Előzmény: golyo7 (3592)
golyo7 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3592

Köszönöm a kollégák nevében is, hogy valaki megvillantja, hogy mennyire meg van kötve a kezünk. Soha senki nem kérdez, csak ítélkezik felettünk, hogy apróbb szabálysértés felett nem vagyunk képesek szemet hunyni. Így jár, aki megpróbálja! Egyszer legyen elnéző a rendőr, aztán mindjár villantja az intézkedés alá vont a flekót és már közli is, hogy ezt most csesztük el.

Előzmény: borzassün (3589)
rámenős Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3591

" A féligazság nem igazság. Az hazugság. "  Idézet.

Igazad van a manipulálással. Már majdnem megsajnáltam szegényeket.

Természetesen van köztük nagyon rendes is. Azok meg vergődnek.

Előzmény: coleng (3590)
coleng Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3590

"A hír megint  csak a közútálatot szító dolgokat emeli ki,amivel a tömegeket lehet manipulálni."

Előzmény: borzassün (3589)
borzassün Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3589

http://www.hajdupress.hu/?cikk=24535

 

 

nem is tudom miért,de amikor elolvastam,akkor az jutott eszembe, hogy ez a cikk ide kívánkozik, hogy sok amatőr civil társam is okuljon az életükről szóló írásból.

borzassün Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3588

remek. látom megtaláltad a lakájzsurnaliszták apróbetűs mondatát is.

 

mire az utolsó mondatod? tán csak nem zavar a tükör arcod előtt?

Előzmény: coleng (3587)
coleng Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3587

Úgy tűnik, csak a nagy betűs mondatokat olvasod. Próbáld megkeresni az alábbi mondatot is a cikkben, amelyben egyébként nincsenek nagyon apró betük.

 

"Korábban a gyanúsítottnak már volt hasonló ügye, ezért az elfogásakor szolgálati viszonya fel volt függesztve."

 

Sokat hablatyolsz.

Előzmény: borzassün (3586)
borzassün Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3586

A hír megint  csak a közútálatot szító dolgokat emeli ki,amivel a tömegeket lehet manipulálni. Ugye az a cikkben is csak nagyon apró betűkkel van leírva, hogy az elfogáskor-eljárás elindításakor- már nem tartozott a rendőrség állományába,így rá a minden más civil állampolgárra vonatkozó eljárási szabályokat alkalmazták.

 

Persze ez nem érdekes,mert ugye hát a szabályok ismerete az már nem lényeges.

Előzmény: coleng (3585)
coleng Creative Commons License 2012.12.24 0 0 3585
borzassün Creative Commons License 2012.12.20 0 0 3584

Kedves rámenős!

 

Én ugyan nem abból a luxusterepjárós rétegből származom és ez persze egy negatívumom is, sajnos.

De! az biztos, hogy ebből adódóan nem is egy Te fajta kérkedő vagyok. Amit tettem megtettem,ha nem értékelték,nem sikoltoztam, hogy miért nem veregettek érte vállon,hiszen mennyire jó vagyok.

Ha nem értékelték azt amit tettem,ám lelkük rajta,majd az idő,tudod az talán? igazolni fogja tetteim,mint ahpgy sok más hozzám hasonló csendben a maga dolgát tevő és nem csak habgosan provokatíve kiabáló emberekét is.

 

Azokat hamar elfedi a feledés porhomokja,akik csak kiabálnak és rettegnek a hibájukkal a görbe tükörbe szembe nézni,viiszont-én úgy gondolom-,mindíg lesznek akik emlékezni fognak a csendben dolgukat tevő harcosokra.

 

Azért örülök,. hogy meg tudtalak olvasásban előzni.Hiába no az ált. suliban már 1-ben is jobb voltam a többieknél olvasásból és az csak fejlődött. ja igen tudom,most az írási dolog fog részedről következni. Hát tudod bocsesz már nem a régi a szemem és lehet, hogy néha félreütök pár betűt,de amit ki akarok fejezni azt szándékoltan teszem úgy ahogy teszem magyar nyelven. Sajnálni való, ha szeretett hazám igazi ízes nyelvének szavait nem minden esetben sikerül pontosan az Értelmező kéziszótárban rögzített fogalommagyarázat szerint érteni.

 

Azért békés ünnepet kívánok.

Előzmény: rámenős (3583)
rámenős Creative Commons License 2012.12.19 0 0 3583

Lukszusterepjárósan elhomályosult szemmel be kell vallanom, hogy hétfőtől van a Pintér Érden, úgyhogy két nappal megelőztél.

Azt majd meglátjuk, hogy mit végez. / Ha lesz rá ideje. /

A kötekedés, gáncsoskodás, csámcsogás, viszont a TE stílusod.

Majd ha azt írod, hogy ezt csináltam, meg azt, akkor majd csatlakozom a véleményedhez.

Előzmény: borzassün (3580)
coleng Creative Commons License 2012.12.19 0 0 3582

Valahol ott, ahol előjön a "java" hivatkozás, a honlap fel is ajánlja a "java" telepítését.

Kattints rá, a többi szinte automatikus.

Előzmény: rámenős (3577)
borzassün Creative Commons License 2012.12.19 0 0 3581

Csak mondom mindenkinek.

 

 

Megnéztem csodával határos módon ezt a nagyon beharangozott bűnügyi térképet.

 

Hát először is aki ezt ide tette annak illett volna egy mai hatályos térképet és nem a 70-es évek belit feltenni.

Nincs Törökbálinti Ág. Kertészeti Kutatója már régen,ahol most a Sóder depó található a Sulák közben pld.

Aztán utcák nem pontosan vannak jelőlve, nincsenek a vízi műszaki tárgyak és az ebből következő utca eltolódások pontosan jelőlve.

Aztán a bejelőlt adatok is falsok,mert csak, mint egyszerű pógár az elmúlt 40 napban több embernek a beszélgetéséből tudtam meg itt-ott(posta,üzlet ,orvosi rendelő stb), hogy mennyi szerszámos sufni feltörés, udvarról lopás történt  jelentettek be a rendőrségen.

 

Apropó azért elgondolkodtam ezen a térképen és a Tv valamelyik csatornáján halottakon. Mi szerint ha valaki venni? akar egy ingatlant Érden? akkor megnézheti a térképet, hogy tudja mennyire? biztonságos az a hely.

Kérdezem mennyivel is rontja az esélyeit annak ez a térkép aki szabadulni szeretne az ingatlanától végre és menekülne el ebből a zsarnoki elnyomásból más településre. Magyarúl, aki árulja a házát az nem gondolja, hogy egy ilyen térkép esetleg értéktelenebbé teszi az eladandót?

borzassün Creative Commons License 2012.12.19 0 0 3580

Csak, hogy kinyissam azt a luxusterepjárósan elhomályosúlt tekintetedet és megvilágosítsam az elméd.

 

Tárnokon egy őrsparancsnok volt az említett személy,ami egy alacsonyabb vezetői beosztás,mint a kapitány, majd utánna áthelyezték Szbatta r. őrsre ugyan olyan beosztásba és most mivel az Öveges elment több hónapra megbízták a kapitányi beosztás elláétásával,ami már tényleg egy magasabb beosztás és így az örökőrnagyből még alezredes is csináltak. Szóval az oldal ugyan maradt,de az aláíró személy az most jelenleg hatályos és mint felételeztem a korábbi leírásaim egyik pontjában lehet, hogy nem csak mb. (megbízott), hanem ki is nevezhetik állandónak is és akkor a karrier és csillagvadász akár ezredes is lehet itt,de tartok tőlle, hogy ez nem jelent nagyobb biztonságot sem neked,sem a többi lakosnak sem.

 

Látod látod nem biztos, hogy nem jobb kérdezni,mint kötekedni. Tudod a nemtudás tükre soxor furcsa fintort mutat,ha eléd tartják.

Előzmény: rámenős (3576)
rámenős Creative Commons License 2012.12.19 0 0 3579

Ezek a rendőrség rendszeréből valók, az összes hibájával együtt. / Kérdezd meg tininyugit. Ő szakszerű választ ad. /

De legalább már megnézhetjük, ha tudjuk.

Nem a számszerűség a lényeg, hanem a trend. Természetesen nekünk ezt nagyon nehéz lenne kibogozni. Sokáig kellene az adatokat felírni és összevetni.

Előzmény: borzassün (3575)
rámenős Creative Commons License 2012.12.19 0 0 3578

Nyugodtan szorozzátok meg a közölt adatokat hárommal. Akkor kb közelít majd a valósághoz. / Magán statisztika./

Előzmény: coleng (3573)
rámenős Creative Commons License 2012.12.19 0 0 3577

Fiúk, segítsetek.

Nem tudom megnézni ezt a nyavajás térképet.

Kis sorocska jön elő valami java hivatkozással.

Előzmény: coleng (3573)
rámenős Creative Commons License 2012.12.19 0 0 3576

Sünikém, sünikém.

Mikor szoksz le a piszkálódásról?

Na most a TE stílusodban:

Látom, hogy neked a dátum a főcím. Abban az időben Pintér  Tárnokon volt kapitány, vagy 10 évig. Most Battára nevezték ki, 2-3 hónapja.

 

Előzmény: borzassün (3574)
borzassün Creative Commons License 2012.12.18 0 0 3575

Csak egyetlen dolog érdekelne.

Biztos, hogy annyi történt? Vagy esetleg a többit vagy nem jelentették be, vagy maga a rendőr beszélte le a delikvens sértettet a bejelentés megtételéről.

 

Ezek az adathalmazok vajon mennyire valósak,nem-e statisztikai alapokon vannak tudatosan propagálva? Ki és milyen módon ellenőrizheti a feltüntetett adatok hitelességét?

 

 

Előzmény: coleng (3573)
borzassün Creative Commons License 2012.12.18 0 0 3574

Húha! Látom csak a főcímeket szoktad olvasni.

 

Na akkor mondom-írom!!!!! A legalján az aláíró mb. kapitányságvezető személy nevét olvasd!!!!

 

Apropó Dr. Öveges már a Ráckevei Rk.vezetője. Nem lefelé csak oldalra bukott.

Előzmény: rámenős (3572)
coleng Creative Commons License 2012.12.18 0 0 3573

http://www.hir24.hu/baleset-bunugy/2012/12/17/sokkolo-magyarorszag-bunugyi-terkepe/

 

http://bbterkep.police.hu/mapdisplay/bu.html

 

Tanulságos megtekinteni az Ófaluban elkövetett lopások, betöréses lopások, lakásbetörések alakulását az elmúlt 365 nap alatt.

A Külső Római úton pl 07.10, 07.18. és 07.29.-én a térkép szerint 4 helyen követtek el egyéb betöréses lopást. Önkéntelenül is felmerül a kérdés és a rendőrség mit

csinált? Persze a térképen az már nem is szerepel, hogy 07.10.-én öt helyen tették tiszteletüket a hívatlan vendégek. Igaz a helyszínelőt sem érdekelte.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!