Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 157
"Pl a papok nőtlenségi fogadalma nyugodta elhagyható lehetne. "

Na, ezzel teljes mértékben egyetértek. A papi nőtlenség rengeteg problémához vezet. Például egyik faluban van egy pap, akinek mindenki tudja ki a szeretője, és elfogadják, hogy ez így van jól, mert ő is férfi, legalábbis így gondolják a templomba járok, viszont ez komoly támadási felületet biztosít. Az atya simán elvenné feleségül, ha el lehetne. Szerintem pont amiatt annyira jó pap ő, mert nem folytja el szerelmét. Ellenben sokan meg pont amiatt mennek papnak, mert pl. pedofil vágyaik vannak, és úgy gondolják, akkor már jobb papnak menni. Szerintem jelentős mértékben visszaszorítaná ezt a problémát is, ha eltörölnék a papi nőtlenséget.

"A keresztény hitből ez egyáltalán nem következik (vagy majdnem inkább ellenkezik), míg sok házas embert távol tart a papi pályától (közben meg nincs elég pap)"

Az említett atya majdnem 20 falusi templomban tart misét, mert nincs elég pap...
Előzmény: Tzp (136)
cserép virág Creative Commons License 2008.10.08 0 0 156

1. Ha mástól elvárod, hogy ne személyeskedjen, akkor te se tedd!

2. Nem vagyok Marcsa.

3. Mivel nincs időm többet írni, annak a véleményemnek adtam hangot, hogy a   cikkben foglaltak nem fedik a valóságot.

 

 

 

Előzmény: carl solomon (52)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 155

Ha majd a pokol tüze felett forgat nyárson egy patás, akkor nem lesz kedved röhögni.

 

:-)

Előzmény: notice_pointer (142)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 154
Papból én ismerek ilyet is, olyat is. Fiatal papot, aki cigizik, iszik, nőzik, és imád prédikálni, utál hittan órát tartani, mert nem szereti a gyerekeket. Aztán idős papot, aki képtelen megérteni a fiatalokat, és inkább eltántorítja őket a vallástól. De ismerek olyant is, aki rendszeresen kerékpár túrát szervez fiataloknak Rómába és Rómából(iskolaigazgató is egyben), ezzel a vallásosság mellett egészségre is nevelve őket, és mindezt hitelesen, ő oda és vissza is le szokta tekerni az 1100 km-t, valamint rendkívül jóindulatú, hiteles ember.
Előzmény: Commander Pepe (135)
stat rosa pristina nomine Creative Commons License 2008.10.08 0 0 153
Legalább annyira írta, mint amennyire a vallás térvesztését a másik.
Előzmény: carl solomon (148)
carl solomon Creative Commons License 2008.10.08 0 0 152
Valamit érdemben?
Előzmény: Shadow Entity (133)
stat rosa pristina nomine Creative Commons License 2008.10.08 0 0 151
Fogom.
Előzmény: carl solomon (137)
stat rosa pristina nomine Creative Commons License 2008.10.08 0 0 150

"Ha ui. az objektív valóság megfoghatatlan, akkor nem lehet racionális döntés eredménye az isenthit vagy az istentagadás."

 

Ugyanígy nem lehet racionális a kétkedés sem. Nem alapul semmin, csak a saját elképzelésen, illetve a fiatalkori szocializáció során elsajátított és rögzült hozzáállások kombinációján. Akárcsak a másik kettő.

Előzmény: Eto Demerzel (123)
carl solomon Creative Commons License 2008.10.08 0 0 149
De a válasz nem is erre a kérdésre volt szánva, hanem arra, hogy vajon ti miért mindig a katolikus egyházat találjátok meg.

Egyrészt: körülnéztem, tükörbe néztem, és megállapítottam, hogy egyedül vagyok, valamint sziámi iker sem vagyok. Én metisztelem azzal a vitapartnereimet, hogy egyénnek tekintem őket. Ha nem ezt tenném, az már agitprop. Engem viszont az nem érdekel.

Másrészt: megtennéd, hogy idézed azt a hozzászólásomat, amelyikben kiemelem a katolikus egyházat, avagy bármelyik másikat? Köszönöm.
Előzmény: Commander Pepe (122)
carl solomon Creative Commons License 2008.10.08 0 0 148
Írta a francokat.
Előzmény: stat rosa pristina nomine (120)
nurej Creative Commons License 2008.10.08 0 0 147

a hír nem meglepő. Politizáló, szélsőjobbra húzó papok, komcsi besúgók tömkelege

 

Túl jó volt ez a topik, igaz? Értelmes emberek értelmes módon vitatkoznak benne. Úgyhogy mindenképpen bele kellet szarni, ugye?

 

Bravó.

 

n

 

Előzmény: zsolti05 (141)
carl solomon Creative Commons License 2008.10.08 0 0 146
sokan szeretik ha megmondják nekik mit csináljanak, másrészt a teljesen az individualizmusra és szabadságra épülő közösség - megkockáztatom - törvényszerüen elbukik
Ez egy eléggé vulgarizáló megközelítés, mintegy végletes karikírozása a liberalizmusnak, holott.
Holott a lényeg valójában a hangsúlyokban van. A közösség épülhet többféleképpen, például úgy, hogy szabadelvű, individualista egyének racionálisan belátják, hogy az életük könnyebb lesz, ha bizonyos tevékenységeket közösen végeznek és erre közösséget hoznak létre. Ennek a pandantja a mindenféle diktatorikus közösségek, ahol egy felső hatalom monopolizálja a közérdek fogalmát, ő határozza meg, hogy mi is az és a népnek tessen igazodni. Az Egyesült Államok az előbbire a példa, Kína az utóbbira.
A hazai klérus hogy is van ezzel? :-)
Előzmény: Tzp (119)
JPBemondó Creative Commons License 2008.10.08 0 0 145

 

"a keresztény vallás nem tűr meg semmiféle kételkedést, vagy tamáskodást"

 

A szentmihály-kultuszra ez különösen igaz, nemde?

 

Előzmény: notice_pointer (142)
Eto Demerzel Creative Commons License 2008.10.08 0 0 144

Akkor ennyi erővel itt solomon olvtárson és pár hithű katolikuson kívül meg se szólaljon senki! Hiszen kívülálló mindenki más.

 

attól tartok sajnos megint félreérted.

A vallásról és a hívőkről , éppúgy mint az ateizmusról vagy a szkepticizmusról és a szkeptikusokról stb. mindenkinek lehet véleménye.

 

meg is lehet kérdőjelezni álláspontjukat, gondolataikat és logikájukat.

 

De arról hogy ki mit gondol, azt akkor fogadom el ha mindenki maga fejti ki és nem te vagy más helyettük.

Előzmény: Commander Pepe (139)
Shadow Entity Creative Commons License 2008.10.08 0 0 143
Én például most vallásos katolikus lennék, ha hitelesnek találtam volna a katolikusok életvitelét.

Imádom ezeket az egyházellenes fikatopikokat, mérhetetlenül sokat lehet rajtuk röhögni.
Előzmény: Törölt nick (132)
notice_pointer Creative Commons License 2008.10.08 0 0 142

Ezzel csak az a bibi, hogy a keresztény vallás nem tűr meg semmiféle kételkedést, vagy tamáskodást. Hinni kell és pont, hiszen mindennek ez a sarkköve, kételkedésnek, megkérdőjelezésnek itt nincs helye.

 

 

Márminthogy a te elképzeléseid szerint. :DDD

 

:DDDDD

 

Előzmény: Amerigo61 (140)
zsolti05 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 141
a hír nem meglepő. Politizáló, szélsőjobbra húzó papok, komcsi besúgók tömkelege
Amerigo61 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 140

"Akiben ez a megkérdőjelezési folyamat nem történik, meg, az nem lesz igazán felnőtt."

 

Ezzel csak az a bibi, hogy a keresztény vallás nem tűr meg semmiféle kételkedést, vagy tamáskodást. Hinni kell és pont, hiszen mindennek ez a sarkköve, kételkedésnek, megkérdőjelezésnek itt nincs helye.

Ebből viszont az következik, hogy egy pici gyemekkortól vallásosnak nevelt ember - aki mélyen hívő és sohasem kételkedett - nem is tekinthető felnőttnek.

 

Előzmény: notice_pointer (91)
Commander Pepe Creative Commons License 2008.10.08 0 0 139

Akkor ennyi erővel itt solomon olvtárson és pár hithű katolikuson kívül meg se szólaljon senki! Hiszen kívülálló mindenki más.

 

Arra nem gondoltál, hogy másnak is lehet véleménye, vagy megkérdőjelezi a szereplők bevallott motivációit és mást is lát mögöttük?

Előzmény: Eto Demerzel (134)
nurej Creative Commons License 2008.10.08 0 0 138

>Szerinted a klérus az oka.
>Szerintem sok oka van.

>De a klérus az nincs közte, ugye? :-)

 

De igen, közte van, sok mással együtt.

Nem kéne annyira ragaszkodnod a rögeszméidhez :-)

 

 

n

 

 

 

Előzmény: carl solomon (105)
carl solomon Creative Commons License 2008.10.08 0 0 137
Pedig van.
Csak nem árulod el, ugye?
Nézd, kurvaegyszerű dolog ez amúgy: én kijelentettem, hogy nem látok ellentmondást. Ha te látsz, akkor három közepesen bővített mondatban rá is világíthatnál, hogy itt és itt, ez és ez.
De nem.
Te, mint egy durcás ovis idelököd: pedig van!
Hozzátehetted volna, hogy bebeeeee..!

Előfordulhat ugyanis, hogy a képviseleti demokrácia nem a te nézetedet pártfogolja - akkor mi lesz? :)
Azt csak a nagyon sötétek hiszik (polidilis nickek 75%-a), hogy a képviseleti demokrácia csak akkor működik, ha mindig az történik, amit ők szeretnének. Ha nem az van, az már nem is demokrácia. Erről van vagy kéttucat topik, keresd meg őket.
Tehát: ha a képviseleti demokrácia szabályai szerint dönteni kell, akkor biza abban a döntésben benne van az én akaratom is, olyan részben, amennyiben. A kimenetel szempontjából pedig többesélyes: vagy egyáltalán nem az én nézetemet pártfogolja, vagy teljesen azt, vagy csak részben. Például úgy, hogy a hitéleti támogatásra szánt pénzek elosztását újragondoljuk. Mintegy kompromisszumként az általam favorizált egy fillért se és a klerikálisok által elvárt ide a világ pénzét is szélsőségek között.
Eddig fogod?


Előzmény: stat rosa pristina nomine (110)
Tzp Creative Commons License 2008.10.08 0 0 136

Három általános megjegyzés a vitához:

 

1.

A keresztény hitnek, erkölcsnek önmagában is elfogadható értékei vannak. A mindenki egyenlő szemlélet, az önálló akarat, a szeretet hangsúlyozása stb önmagukban is megállják a helyüket, nem kell ehez dogmatikusnak lenni.

 

2.

A mai világban egyre nagyobb lelki nyomás nehezedik az emberekre, komolyabb szakmákat nem lehet megfelelő mentálhigániai állapot nélkül végezni. A megfelelően megélt vallás is növeli ezt.

 

3.

A keresztény egyházon is sok múlik. Az egyháznak lehetősége van a saját hitének ,vallásának tiszteletben tartása mellett megújulni. Ha ezt megteszi, akkor növekszik a társadalmi elfgodaottsága. Pl a papok nőtlenségi fogadalma nyugodta elhagyható lehetne. A keresztény hitből ez egyáltalán nem következik (vagy majdnem inkább ellenkezik), míg sok házas embert távol tart a papi pályától (közben meg nincs elég pap). De ez csak egy dolog a sok közül.

Commander Pepe Creative Commons License 2008.10.08 0 0 135
Nekem sem hitelesek. Sok olyan "hívőt" láttam, aki áhitattal ült a vasárnapi misén, a hét többi napján meg egy utolsó szemét volt. A papokkal már egy fokkal jobb a tapasztalatom. Az a kevés, akit ismertem/ismerek, általában rendes ember.
Előzmény: Törölt nick (132)
Eto Demerzel Creative Commons License 2008.10.08 0 0 134

hozzávetőleg egy évvel vagyok fiatalabb itt a fórumon mint te.

Számos eszemecserében, kevesebb vitában vettem már itt részt.

 

De mindig azok motivációit inditékaid fogadom el akik a sajátjukat fejtik ki és nem azokét, akik mások helyett.

 

Mások nézeteinek, motivációinak kifejtésében ui. - ez objektív tény - ők maguk és nem te vagy az autentikus forrás.

 

vö össze még szalmabáb effektus

Előzmény: Commander Pepe (128)
Shadow Entity Creative Commons License 2008.10.08 0 0 133
Szalmabábérvelés. Ha már ezt az egyetlen logical fallacy-t ismered, legalább a nevét tanuld meg.
Előzmény: carl solomon (125)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 132
Én például most vallásos katolikus lennék, ha hitelesnek találtam volna a katolikusok életvitelét. Egy egyház arculatát a papjai és hívei határozzák meg, és kevés közülük aki hiteles, sajnos.
Előzmény: Commander Pepe (122)
carl solomon Creative Commons License 2008.10.08 0 0 131
Ezt már kérdezték, olvass vissza.
Amúgy a válaszom: igen.
Baj?
Előzmény: Törölt nick (106)
Eto Demerzel Creative Commons License 2008.10.08 0 0 130
ismert és nem csak a fórumon használt gyakori álvita érv :-)
Előzmény: carl solomon (125)
Tzp Creative Commons License 2008.10.08 0 0 129
Igen, lecsökken aztán megáll ott ahol ténylegesen van társadalmi alapja. Azt nem tudom, hogy ez milyen mértékű, az emberek hányszázaléka vallásos ha letisztulnak a dolgok.
Előzmény: Törölt nick (117)
Commander Pepe Creative Commons License 2008.10.08 0 0 128

Látom, új vagy még itt. Akkor olvasgass hasonló témájú topicokban, és majd megérted!

 

De arra azért még kíváncsi lennék, mivel nem értettél egyet. Mert ezt még nem mondtad, csak feltettél egy eléggé logikátlan kérdést.

Előzmény: Eto Demerzel (116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!