Keresés

Részletes keresés

gábor75 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 1041
Pedig szólni fogok Neked ha megyek. (persze megvárom míg melegszik kicsit az idő)
Előzmény: SzeZo (1040)
SzeZo Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1040
Már majdnem rákattantam, hogy én is, én is...
De aztán eszembe jutott a tavalyi paprétezésünk:-).
Előzmény: gábor75 (1039)
gábor75 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1039

Hali!

Voltál ma Papréten?Milyen volt az út?Holnap mennék egy laza Paprétet,de ha jeges akkor inkább kihagynám.

Előzmény: kenguru (1029)
bindera Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1038
Ketten ülünk a biciklin....:)))
Előzmény: gyuri62 (1036)
Blue Mali Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1037
Ez elég rosszul hangzik:(((
Mondjuk tényleg eléggé nagy koncentrálást igényel a hóban val ó bringázás.
Mikor én is mentem nagyon figyelnem kellett, mert össze-vissza csúszkáltam.
Kivett egy jó adaf erőt belőlem, egy laza 50-es is.

Gázló: na ez jól hangzik, hogy indulni szeretnétek, tavalyi elég jó volt, tetszett.
Hátha idén is kedvet kapok hozzá.

Jó felkészülést nektek.
Előzmény: gyuri62 (1036)
gyuri62 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1036
Terveztem, de be kell látnom pár nap városi havas-latyakos mountizás után, hogy valami nagyon megváltozott a tavalyi pechsorozat óta. Egyszerűen parázok.....:((
Ahogy megindul alattam a bringa, betojok......
Talán a Gázlót végignyomjuk Tomival, ha minden öszejön, de asszem én a havas terepezést elfelejtem.
Előzmény: Blue Mali (1035)
Blue Mali Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1035
Igen, de ez tényleg így van.
Úgyhogy ahogy elkezdek majd legközelebb vacilálni azonnal kerékpárra ülök, és majd később kérdezem meg magamtól, hogy menjek-e?:)

Ti idén nem mentek montival a Pilisbe, úgy mint 3 éve?
Előzmény: gyuri62 (1034)
gyuri62 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1034
Ez a vacillálás nálam is rendszeres ilyenkor télen, de ahogy felülök a bringára azonnal elmúlik. A meleg lakásból kinézve sokkal rosszabnak tűnik minden, mint amikor az ember már a bringán ül :))
Előzmény: Blue Mali (1031)
zééz Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1033
A déli részeken nincs hó ,de csúszik !

Kössz a képeket ! Szépek!
Előzmény: Blue Mali (1028)
kenguru Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1032
Köszi!
Előzmény: Blue Mali (1031)
Blue Mali Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1031
Köszi:)

Igen eléggé az volt. A sikáris vh.-ig letolhatták az utat, utána már helyenként havas, illetve az olvadás utáni átfolyások lefagytak.
Én rosszabbra számítottam.

Jól esett, az az egy biztos. Pedig vaciláltam reggel, hogy elmenjek-e, vagy ne, -nem bántam meg.

Kenguru: Az út nem havas, amit te látsz a képen az földút, a Rám-szakadék fölött.
Az aszfalt nem havas, csak középen, de az tény, hogy a lefagyásokkal vigyázni kell.
Előzmény: gyuri62 (1030)
gyuri62 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1030
Ez izgalmas lehetett azzal a vékony kerékkel.............:)
Azért irigyellek erősen :)
Előzmény: Blue Mali (1028)
kenguru Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1029
Havas az út? Szombaton lesz egy paprét visegrád menetem, de hóban inkább kihagynám
Előzmény: Blue Mali (1028)
Blue Mali Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1028
Sziasztok Pilis rajongók!

Ma mentem egy Rám-szakadék feletett oda-vissza. A km. sok nem lett csak 50-es kör sikeredett, de ebben az időben bőven jó, s végre volt benne hegy is:))

Szuper volt az hála, de vigyázni kell a helyenkénti lefagyásokra.
Szép volt a táj, a sok zúzmarás fával isteni.

Pár képet beszúrok ide!
Blue Mali Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1027
Hello Túrázók!

Egy kis túra Leányfalui érkezéssel!

Aki tud menjen-jöjjön!


Rendező Váci Lakóterületi SE
Levélcím: 2600 Vác, Törökhegyi út 11.

Rendező Forgács Péter
Levélcím: 2600 Vác, Földváry tér 4. III/13.
Telefon: (70) 2916613
e-mail: vagdalthus@torzsasztal.hu
honlap: http://www.felanaszalyra.atw.hu

honlap: http://www.felanaszalyra.atw.hu

Holló-kőtől Vörös-kőig - Pilisi szakasz 2010.01.17 Gy Nappal Téli

Visegrád - Apát-kúti-völgy - Pilisszentlászló - Vörös-kő - Leányfalu

Rajt: Visegrád, kompállomás
Cél: Leányfalu, kompállomás
Indítás: 7:00-9:00 óra Nevezési díj: 500 Ft/fő Táv (terepen): 21.5 km Szint (terepen): 675 m Szintidő: 7 óra MTSZ pontszám: MTSZ 49 pont

Emléklap Kitűző Édesség



Egyszeri rendezés, a Holló-kőtől Vörös-kőig túramozgalom felvezető eseménye.
Aki tervezi részvételét, kérjük jelezze a főrendező elérhetőségein január 13-ig. A helyszíni díjazás csak az előnevezőknek biztosított!
A nevezési díjért a rajtban a túramozgalom igazolófüzete jár, ez szolgál majd itinerként is a teljesítménytúrán. Az igazolófüzet megvásárlása tartalmazza majd a teljes útvonal végigjárásáért járó kitűzőt és oklevelet, illetve a postaköltséget. A nyitótúra teljesítéséért emléklap jár, az aznap megtett táv és a rajt-cél helyszínek megjelölésével.
A teljesítménytúra igazodik ahhoz, hogy egy túramozgalom felvezető eseménye, így egyénileg történik majd az igazolás az útközben kihelyezett kódok felírásával, ill. bélyegzéssel.

A nevezés Váciaknak és Vácon tanuló diákoknak, az egyesületi többi szervezett túrájához hasonlóan, ingyenes. Aki már beszerezte az igazolófüzetet, és bemutatja a rajtban, annak a nevezés szintén ingyenes.

A Holló-kőtől Vörös-kőig - Pilisi szakasz túrára készülők figyelmébe

Rajthelyszín: Visegrád, kompállomás pénztára melletti étterem

Rajt: 7-9 óra. Picit nyiván majd ráhúzunk (pl. 8:50-re ér be a busz Pest felől, egyszerre beesik az azzal érkező mezőny, nyilván nem biztos, hogy pontban 9 órakor elindul mindenki, továbbá a Nagymarosról 9 órakor érkező kompot megvárjuk), de azok kedvéért jelezzük, akik saját idő terhére szeretnének lényegesen később indulni: a túra logisztikája miatt erre nem lesz lehetőség! A rajtból ugyanis átmegyünk a leányfalui célba, a TTT honlapon is meghirdetett koncepcióval rendezzük a túrát, tehát rendező csak a rajtban és a célban lesz.

Cél: Leányfalu, kompállomásnál lévő büfé (a piros sáv mentén átmegyünk a 11-es úton, tovább a Gyulai Pál utcán lefelé, és jobb oldalt lesz, az utolsó épület a sarkon). A cél 10 órakor nyit.

Igazolások: a rajtban a nevezéskor magának a Holló-kőtől Vörös-kőig túramozgalomnak az igazolófüzetét adjuk, ebbe is kell majd bélyegezni ill. kódokat felírni, ezért íróeszközre szükség lesz. Ettől függetlenül lesz majd egy külön lap is, célzottan az aznapi túrára szóló további információkkal, útvonalvázlattal (a túramozgalom füzetében nem lesz térkép). A túramozgalomhoz önálló pecsétek készültek és saját kódok kerülnek a terepre (még nincsenek kint, legalábbis a pilisi szakaszon nincsenek, ha valaki suttyomban meg akarná nézni előre :-) A Börzsönyben már van egy, ennyit elárulok, de ez a jövő vasárnapi teljesítésen nem segít :-)

Díjazás: a nevezési díj tartalmazza a túramozgalom igazolófüzetét, a majdani teljes, 65 km-es útvonal végigjárásáért járó oklevelet és nagy méretű kitűzőt. Ezen felül, a nyitó teljesítménytúráért is jár egy egyszerű, de stílszerű kitűző (minta a TTT-honlapon vagy a www.felanaszalyra.atw.hu nyitóoldalon), továbbá emléklap, amelyen feltüntetjük, melyik szakaszt teljesült aznap (kezdő és végpont). Ezáltal a túrán a szolgáltatás puritánabb lesz a megszokott gasztrotúráknál :-) A rajtban, útközben (Pilisszentlászló) és a célban üzemelő vendéglátóhelyek lesznek, ahol pogácsa, forralt bor, szendvics, stb. kapható.

Terepviszonyok, felkészülés: a piros sáv a pilisi szakaszon jól jelzett, bár nem 1-2 éves, de kellő sűrűségű. Itt is igazodunk ahhoz, hogy egy túramozgalom nyitótúrájáról van szó, s mivel egy jelzést követ a túra, szalagozás sehol sem lesz, ha mégis találkoztok ilyennel, azt nem mi tettük ki. Egy pici kitérőt kell majd tenni Pilisszentlászlón az Országos Kéken a Gesztenyés Sörözőig, ahol a túrán és továbbiakban a mozgalom teljesítésekor is pecsételni kell, de ne az OKT-bélyegzőt kérjétek, mert ott lesz a Holló-kőtől Vörös-kőig Pilisszentlászló feliratú, sorszámozott pecsét.

Az Apát-kúti völgy, az Apát-kúti patak miatt érdemes váltózoknival, kamáslival készülni. A friss hóolvadás, eső miatt a terepviszonyok kb. mint a tegnapi börzsönyiek, aki volt a Wass Albert-túrán, az tud viszonyítani. Voltam ma kint, át lehet kelni ugyan, de óvatosan, és nem könnyű megúszni a vizet. A hétre nem ígérnek csapadékot, és fagy lesz inkább, nem olvadás, ami jó, szerintem jobb lesz a völgy, mint most. Szombaton teljes bejárás lesz, így majd friss infókkal tudok majd szolgálni - igaz, pénteken a Wass Albert-szalagozáskor mi ideális, havas körülmények közt mentünk, patakokon stablian száraz lábbal, de egy nap alatt minden megfordult, tehát ez is csak tájékoztató infó lesz majd, de egyelőre nem ígérnek drámai időt. Persze rólam van szó :-)

Logisztika: Visegrád és Leányfalu közt óránként jár Volánbusz-járat, nem írok le mindent, a www.menetrendek.hu több infóval szolgál. Visegrádra Esztergom és Újpest-Városkapu irányából szintén óránként járnak buszok, Leányfaluból is. Visegrádra ezen kívül Nagymarosról komppal is el lehet jutni, infó: www.dunakanyar.hu/menetrendek

Nevezési díj: 500 Ft, váciaknak és Vácon tanuló diákoknak, a Lakóterületi SE többi rendezvényéhez hasonlóan, ingyenes.
Blue Mali Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1026
Akkor az a lényeg, hogy nem volt katasztrófálisan vészes:)

Igen mondják a hideget, azt hogy mi lesz majd megtapasztaljuk:)

Előzmény: gyuri62 (1025)
gyuri62 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1025
Volt egy-két sáros szakasz, főleg a fakitermelések környékén, de nem volt vészes, egy nyári zivatar után néha nagyobb dzsuva van....

Vasárnap megyünk egy valkói kört, ha minden igaz, bár elég télies, csapadékos időt igérnek.
Előzmény: Blue Mali (1024)
Blue Mali Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1024
Azért csak van mihez, mert más csak lopta a napot te nem.:)
Jól tetted, hogy engedtél az erőszaknak, és bementél Mexico-nál az erdőbe:)
Nem volt túl saras Király-kúti nyereg felé, mikor mi mentünk eléggé saras volt.
Igen biztos, hogy az enyhe idő elolvasztotta a havat.

7végén tervezel tekerést valamerre?
Előzmény: gyuri62 (1023)
gyuri62 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1023
Á, nincs mihez gratulálni, csak egy öreges túra volt eldőlés határon billegve.
Eredetileg Dobogókőről Esztergomba, majd Lepence- Szentlászló-Szentendre felé terveztem, de Mexikónál valami behúzott az erdőbe :) Nem bántam meg :)
Érdekes volt, hogy pl. Mexiko-Hoffman-Ördög küllője útvonal szinte száraz volt az út, Királykúti nyereg-Sikáros-Kisrigó felé meg foltokban hó, de a keréknyomban el lehetett menni. Gondolom az éjszakai enyhe idő meg az eső elmosta a havat meg a jeget amit Ti láttatok 30-án.
Előzmény: Blue Mali (1022)
Blue Mali Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1022
Szia!

Na ugye, hogy nyitva volt?:)
Gratulálok, s irigykedve olvasom az írásod, bár én is voltam, de gyalog, s csak 8 kilcsit.

Egyedül voltál?
Örülök, hogy a tegnapelőtti írásomat nem vetted figyelemben, s így egy jót tudtál tekerni.

GRAT még egyszer!
Előzmény: gyuri62 (1021)
gyuri62 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1021
Kedves Pilisbarát Tesók !

Nem hallgattam ma a jó szóra, Dobogókő (Matyi nyitva volt :) után bízva hogy a hegy meghálálja a szeretetet, belevetettem magam a rengetegbe, és nem bántam meg. Végig alig nedves, helyenként jelentéktelenül latyakfoltos, de tökéletesen járható utakon élvezkedtem ájuláshatárig, hol puha ködben, hol szikrázó napsütésben. Ajándék volt ez a nap, kívánok mindenkinek hasonló élményeket az új évben !

Igaz, Budakalásztól hazáig már csak a szél hozott, mert tekerni nem nagyon maradt erőm :))
zééz Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1020
ja ja BÚÉK !!!! Jól sikerült?
Blue Mali Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1019
Minden Pilisben barangolónak/tekerőnek boldog, s élményekkel teli új évet kívánok!

Hajrá Pilis! :)
Előzmény: szilkó (1018)
szilkó Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1018
buék!
Blue Mali Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1017
Hú azt nem tudok, mert tavaly már elég volt bőven a bájgliből, így idén nem is kértem :)
Szárazból van bor.:)
Előzmény: bindera (1016)
bindera Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1016
Meg valami maradék száraz bájglit is ha lehet :)))
Előzmény: Blue Mali (1015)
Blue Mali Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1015
Milyen eljárás ez? :)
Viszek fel forralt bort :)
Előzmény: gyuri62 (1014)
gyuri62 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1014
Erősen kétlem, hogy jan 1-én nyitva lesz a Matyi :))
Előzmény: Blue Mali (1013)
Blue Mali Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1013
Oké!

Jó utat nektek, szívesen mennék, de már hulla vagyok, meg megfázott is.
Ha haraptok, és vagy kortyoltok a Matyinál akkor gondoljatok rám :)
Előzmény: gyuri62 (1012)
gyuri62 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1012
Ok, mountizni nincs kedvem a jeges latyakban, így marad a laza Dobogókő outival.
Előzmény: Blue Mali (1011)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!