Keresés

Részletes keresés

SZAbi Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12382

jó kis marketingszöveg...de ha neki nem fontos h kellő ideig ne adja el őket mert 2 héttel előbb akarja a pénzt és mindössze 1 oltással akarja odaadni a kutyát akkor azt már meg se merem kérdezni h pl. mivel etetheti.....ha már mindenen ennyit spórol....na az ilyen tenyésztőtől nem vennék kutyát, bocs h ezt mondom...tudom közel van meg minden, de aki ilyen spórolós annál nem biztos h a kicsik a legjobb ellátást kapják/kapták....és ha utána baja lesz a kiskutyának, műteni kell, akkor bizony sokkal többet kell rá majd költeni, mint 35 ezer, úgy h ár eleve a vételáron túl is költöttél rá csomót (játék, szemére cucc, oltások stb.stb.)

Előzmény: reila (12380)
SZAbi Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12381

oké!

mi voltunk ma is és holnap reggel is megyünk. (9:30kor kezdődik)

+ jövő szombaton is ott leszünk :)

 

Nagyon jó volt, érdemes menni, szocializálódott Miszter.

és nagyon elfáradt, azt mondom: végre, ez már hiányzott neki szerintem....nagyon itt volt az ideje a burokból való kiszabadulásnak :)

Ráadásul ügyes volt, ahhoz képest h először volt ott, minden feladatot megcsinált jól! Sok másik kölyök nem merte megcsinálni amit Miszter megcsinált, szóval büszkék voltunk rá.

 

Persze nagyon érdekes az egész, főleg az elején amikor tökre be volt még tojva, hisz kb. életében nem látott még füvet, fát, itt meg a természeten túl volt még egy csomó kutya is :)

Előzmény: bcsilla13 (12376)
reila Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12380

Ez aranyos!

Ma felhívtam a hirdetőt és azt mondta , hogy már a hétvégén el lehet hozni, mert csütörtöön voltak 6 hetesek és már túl vannak az első szurin.

Én még nagyon korainak tartom az elválasztást, és mondtam neki, hogy pár hetet még szívesen várnék, erre azt a választ kaptam, hogy gondoljam meg mert addigra nem biztos hogy meglesz még, mert sok az érdeklödő......

 

 

Mit gondoltok? Őszintén kicsit félek, hogy túl korán választjuk szét az anyjától.

Meg még sosem volt kutyánk, parázok, hátha valamit rosszul fogok csinálni....

Előzmény: bcsilla13 (12379)
bcsilla13 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12379

Én kéthetente fürdetem Mikey-t. Utálja...:) fél...:) de a hajszárítót azt szereti.....mert az meleg.....:) és amióta fürdetem, azóta minden fürdéskor(amikor én fürdök) bejön hozzám és ott virraszt, mintha legalábbis meg kéne engem menteni valamitől.........

Előzmény: reila (12373)
bcsilla13 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12378

Mikeynak is barna a szeme alatt sajnos....:/ de egyelőre nem volt rávaló megvenni az angyalport, pedig olyan kis barna....csak egy ilyen lemosóval szoktam törölgetni, de a színe nem változik.....meg nem tudom nálatk hogy van de Mikey utálja amikor a szemét törölgetem, egyfolytában harapdálja a kezem, a fésülésnél is nagy trükköket kell bevetnem.........de én nyerek....:)

Egyébként mi Mikey-t 50-ért vettük, de megérte, mert alapvetően nagyon jó természetű, és nagyon jó körülmények között nevelkedett, és elég kistermetűek a szülei....és remélem ő is az lesz...:)

De tizenezrekért ne vegyél..........ott valami nem stimt......30 felett az korrekt szerintem......

 

Előzmény: SZAbi (12370)
bcsilla13 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12377

:).................:) hát ez nagyon jó.....nagyon bírtamm Szabinak ezt a türelem, türelem, türelem tanácsot.....:) hehe.................és milyen igaz.....

én tényleg csak a pénz, pénz, pénz szavakkal egészíteném ki.....:)

És tényleg ne vidd le addig sétáltatni, se udvarra, se fűbe(kullancsok, Lyme-kór) nem vicc!!!

De sok sikert a választáshoz!

Előzmény: reila (12361)
bcsilla13 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12376

Na akkor megpróbáljuk kitenni a kaját, aztán meglátjuk mi lesz.....:)

Pesten lakunk igen. De jó, igenn mi is gondoltunk az ovira.....na akkor szombaton jöttök jövőhéten, mert akkor mi is mennénk....:)

Hátha összebarátkoznak, és akkor inkább egymást harapdálják mint minket.....:)

 

Előzmény: SZAbi (12357)
SZOFY72 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12375
Előzmény: reila (12373)
SZOFY72 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12374

Szia! Tényleg nem szabad kivinni amíg meg nem kapja a 4. oltást + utána egy hét múlva mehet ki! Hidd el nagyon veszélyes, sok kutyus meghalt már e miatt. Elkaphat egy parvovírust. Nem tudhatod, hogy macska nem megy-e át éjszaka a kerteteken, de galambok is hordozhatják... de te tudod.

 

Nagyon arik a fotók alapján, akkor fiú kutyus mellett voksoltál? 

Előzmény: reila (12368)
reila Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12373

Jah, úgy tűnik jó helyük van a családnál, de persze majd személyesen megnézem.

A szemükre visszatérve mivel kell kenegetni, hogy szép fehér maradjon? és hol lehet beszerezni?

A fürdetést milyen gyakran kell végezni?

Előzmény: SZAbi (12370)
SZAbi Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12372

Lehet, írtam is nekik :)

Előzmény: SZAbi (12371)
SZAbi Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12371

Jópofa ez a kutyanév naptár !

 

Érdekes h Miszter nincs benne, akkor tényleg elég egyedi neve lett az enyémnek :)

Lehet kérvényezni névnap dátumot ?:)

 

Előzmény: SZOFY72 (12366)
SZAbi Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12370

Nagyon aranyosak :)

 

bár kicsit barna a szemük alatt, de majd Te megoldod :D

kicsit nehéz, annyira az elején nem szeretik ha piszkálják őket, főleg a szemük körül :D

 

 

fontos megnézni a tenyésztőt milyenek a körülmények élőben! ha van rossz érzésed bármi miatt a helyszínen ne vedd meg. Ez nem tűnik olyannak :) de persze majd ott meglátod....

hány hetesen akarod elhozni őket?

6 hetesen kicsit korai, a legideálisabb 8 és 12 hetes kor közt akkor már levált az anyjáról teljesen,

és a táphoz is hozzá van szoktatva jó esetben.

 

Előzmény: reila (12368)
SZAbi Creative Commons License 2011.11.26 0 0 12369

Fél éves koráig pedig így van, bármelyik irodalomban ez van, de az állatorvosok is ezt mondják.

(nyílván nem találok ki magamtól ilyet :) )

A kiskutya beosztja magának akkor eszik ha éhes, ez a fejlődése miatt mindenképp fontos. (ezt konkrétan így mondta az orvos)

 

DE csak féléves koráig! Utána már nem így kell!

 

kutya neme : igen, a lányokkal valszeg sokkal könnyebb, én Miszterbe jól belehúztam :)

bár itt tenném hozzá kezelni tudni kell a kutyát és akkor nincs gond....én az elején nem azt csináltam ahogy pl. a könyv írja....emiatt sokkal nehezebb volt....béna voltam, na :) bele kell tanulni ebbe is.....

Előzmény: SZOFY72 (12366)
reila Creative Commons License 2011.11.25 0 0 12368

Máris linkelem. Kíváncsi vagyok a véleményekre. Még a hónap elején került fel a hirdetés a kisfiukról.

 

http://www.expressz.hu/allat_noveny/kutya/hirdetes-28927439/

 

Várom a véleményeket!!! Jah és a tanácsokat, bár annyi ház, annyi kutya. Nagyjából mindenki mást mond és mindenkinek más vált be, de azért szeretnék tájékozódni.

Előzmény: SZOFY72 (12366)
reila Creative Commons License 2011.11.25 0 0 12367

Hogy hogy nem lehet kivinni? Mi egy szép családi házban lakunk nagy hátsó udvarral, ahol nincs más állat és még ember se tudja megközelíteni mert a ház mögött terül el, szóval nem hinném , hogy bármi gond is történne ha párszor kiengedem a kertbe, hogy próbáljon ott pisilni inkább. Macska sincs sehol a szomszédban, szóval szerintem így nem lehet gond belőle.

 

A neveken már gondolkoztam...:)

És a szemét mivel kell kenni? hol lehet ilyesmit kapni és mennyiért?

Előzmény: SZAbi (12365)
SZOFY72 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 12366

Sziasztok!

Én még ilyet nem hallottam (sőt), hogy legyen mindig a táp a kutya előtt. Ellenkezőleg és ezt kicsi korban sincs másként. Én babakorukban kimértem a tápot (ami a táp hátoldalán van), azt elosztottam 3 vagy az elején 4 fele és azt kapták. Nem volt semmi gond, és meg sem ették az ajánlott adagot. Most már előfordul, hogy ha meghagyják a tápot ott hagyom, de nincs belőle gond. Eljön a köv. etetés ideje és ráteszek még egy adagot,...megeszik.

 

Timi! Nagyon szeret Maszat tenni-venni a lakásban úgy látom:) Szerencsére nálunk nem voltak ilyen gondok, pedig nincs ajtó a nappali-konyha-előszoba között... lehet nekem szerencsém volt, hogy Molly itt volt mint nővérke és ő egy áldott jókislány tényleg:) tőle tanulhatott Szofy. Ennek ellenére egy-két dolgot, amit már meséltem megrágcsált Szofy...de nem panaszkodhatok.

 

Reila! üdv közöttünk! Nem csak a kutyus árát kell összeszedni + az oltások...etetőtál, jó minőségű táp (az sem olcsó), fekhely, játékok....hanem utána is bármi betegség történik állatorvoshoz kell vinned, erre mindig érdemes egy kis pénzt félretenni. Úgyhogy jól gondold meg, vagy még gyűjtsed a pénzed. Nem lebeszélni akarlak, csak elmondtam a véleményemet:)

Én kislánypárti vagyok, mivel 2 lánykám van, én azért nem választottam kisfiút (egyrészről mert a családban van már 3 férfi, úgyhogy így vagyunk egában) másrészről féltem, hogy jelölgetni fog a fiú...mert mindenhol ezt olvastam. Lányoknál tüzelés van félévente.

 

Nem tudod belinkelni a hirdetést? Kíváncsi vagyok a picikre.

 

Itt kereshetsz neveket: www.kutyanevnap.hu

SZAbi Creative Commons License 2011.11.25 0 0 12365

Pelenka helyett lehet törülközőt vagy ilyesmit de a 4. oltásig nem lehet szabadba vinni, addig a lakásban fog intézni minent....

30-40 közt szokott lenni, én 30 ért vettem Misztert, de láttam 40ért is meg 35ért is kutyákat.

 

Ja még nagyon fontos h mindennap kenegesd a szemét mert ha kicsikorban nincs kezelve csúnya barna lesz a szeme körül egész életében. Olyan tenyésztőtől aki ezt nem kezelte, én nem is vennék! ez már látszik a fotón is ha tiszta barna a szeme körül!

 

Név. Sztem ezt Te találd ki, és legyen egyedi, amitől a Te kutyád egy egyedi kiskutya lesz :)

Ha a tenyésztő már elnevezte ne foglalkozz vele adj neki új nevet még ilyen korban tanítható sokmindenre hát még a nevére....

Előzmény: reila (12364)
reila Creative Commons License 2011.11.25 0 0 12364

Köszi a tippeket! Majd egy szakirodalmat mindenképp szeretnék kiolvasni, hogy ne csak a netről szemezgetsek. A könyvtárunkban biztos van sok ilyesmi, úgyhogy majd hozok párat. Tisztában vagyok azzal, hogy felelőség, de már kinöttem a gyerkkorból és szeretnék valakiről komolyan gondoskodni.

 

Az anyagiakban van csak problémám, mert a kutya pénzt már összegyüjtöttem alkalmi munkácskákból, de a további felszerelésekre most nincs már töbletem. Egyépként én nem is szeretnék kutya pelenkát alkalmazni, minnél hamarabb rá szeretném szoktatni a szobatisztaságra. A kis fekhelyét meg ki tudom alakítani már nem használt plédekből, párnákból is. Természetesen az állatorvosi oltásokat mindenképp meg fogja kapni!

 

Nos, a név választással vannak még gondjaim.

Adjatok tippet, hogy milyen helyes fiú kuty nevek vannak????

 

Jah és a 35 000ft-os árat hogy értékelitek? mert ennyiért láttam kiskutyát a megyénkben.

Előzmény: SZAbi (12363)
SZAbi Creative Commons License 2011.11.25 0 0 12363

Amit lehagytam: egy kiskutya óriási felelősség nem pedig egy jópofa játék !

 

ez a legfontosabb. Természetesen sok örömet és kedvességet is ad, de ez más tészta.

Előzmény: SZAbi (12362)
SZAbi Creative Commons License 2011.11.25 0 0 12362

Szia,

 

Én is új vagyok már több mint 2 hete van kutyám :)

Sose volt előtte ezért talán elég frissen le tudom írni mikre kell felkészülni :)

 

Türelem, türelem, türelem. Ebből kell még venni a tarsolyodba 3-szor ennyit.

Meg kell rengeteg idő amit rááldozol a kutyára. Kb. állandóan foglalkozni kell vele főleg míg kicsi és ha lehet legyél otthon szinte mindig :)+ kell természetesen pénz is, mert a táp a játékok, ruha, kiságy babapelenka, alomraszoktató stb.stb. mind-mind sokba kerül.

 

Mi vettünk ettől a cesar palitól egy könyvet, na azt mindenképp ki kell olvasni, nagyon jól működik amit leír benne tényleg ért kutyául.

Megvan mindenre a pontos válasz, mikor milyen reakció kell a kutyához, ahhoz h ne nőjön a fejedre, ahhoz h tudja hol a helye és normális kutya legyen. Igazából sokan azt rontjuk el h embergyerekként kezeljük, túlságosan kimutatjuk felé a szeretetünket, (hisz olyan aranyos!) de nem ezt nem így kell, kutyaként kell kezelni és akkor kutya is lesz, nem pedig egy hisztis kezelhetetlen valami :)

De nem akarom elvenni a kenyerét olvasd el Te is :)

 

könyv: Hogyan neveljünk tökélertes kutyát (Cesar Millan)

 

Nekünk fiúnk van de állítólag a lányokkal könnyebb bánni, ők inkább sírnak ha valami bajuk van a fiúk meg inkább erőszakosak, vagy inkább akaratosabbnak mondanám. Ugatni az enyém csak akkor szokott ha fél valamitől, vagy ha vmi baja van, ok nélkül nem ugat egy kutya sem ezek közül az tuti. Visszatérve, a fiú nagyobb kihívás a lány a nyugodtabb verzió :)

Előzmény: reila (12361)
reila Creative Commons License 2011.11.24 0 0 12361

Megint én vagyok!

Még egy kérdés: Fiút vagy kislányt válasszak inkább?

Viselkedésben van különbség?

 

Baranyában most vannak eladó kutyusok , nagyon szépnek egészségesnek tűnnek.

Kisfiúk.....nagyon vacilálok, hogy el hozzak e egyet.

 

reila Creative Commons License 2011.11.24 0 0 12360

Sziasztok!

Én még új vagyok itt.

Szeretnék minnél többet meg tudni a máltai selyem kutyáról, mert már pár hónapja oda vagyok ezért a fajtáért.

Eddig még sosem volt kutyánk, mert a szüleink nem engedték, de már nem vagyok gyerek és kicsiny zsebpénzemet már több hete kuporgatom, hogy vehessek egy ilyen kutyát. Remélem karácsonyra meglesz.

Sok mindent olvastam már utána, mégis kicsit félek ugyanis mint már mondtam eddig még nem volt kutyánk.

Tudnátok segíteni? Tapasztalatok a fajtával? Könnyen tanítható?

Mire figyeljek a kiskutya választásban?

 

 

Köszönöm:

reila (20)

pécs

SZAbi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 12359

Kérdeztem ma az állatorvost, ahogy átszokik a lenti kakilásra, a lakásban nem fog csak véletlenül ha nem bírja ki (hasmenés vagy ilyesmi), mert a lakás az otthona és saját helyre a kutya nem piszkít ha már sétál...persze amíg kicsi mint Mikey és Miszter addig nyílván nem tud csak itthon.

De nagyon összevágott azzal amit az orvos mondd, mert ezt már megfigyeltem amikor itthon kakil, kifejezetten szégyelli h idekakilt és mindig szól is h takarítsam el (nyűszít, ugat), mert a KAKA nem lakásba való!! Nagyon okosak....

 

fél éves koráig mindig kell h legyen neki kajája, én 3 embertől csak ezt hallottam (2 orvos 1 tenyésztő) és nem is eszi a kakiját mert amikor éhes odamegy és eszik amennyit akar...nem kakit, hanem tápot :) Tényleg ti mit adtok neki?

Én eukanubát és royal canint. Utóbbit jobban szereti azt mondta az orvos azért mert zsírosabb, de az eukanubába több a hús, olyat is kell neki ennie. Ennek a 2 tápnak köszönhetően a kakijának az állapota mindig stabil száraz, úgymond egézséges.

Előzmény: Timcsesz72 (12355)
SZAbi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 12358

Sztem fél. Miszter csak akkor ugat és tombol ha fél valamitől.

Meg kell találni az okát amitől fél, azt megszüntetni, és nem fogja ezt csinálni.

 

Lehet h a bezárás az oka. Idáig is volt sokat egyedül vagy ez tök új most?

Előzmény: Timcsesz72 (12354)
SZAbi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 12357

Az nem jó!

Nekem a tenyésztő IS és 2 állatorvos IS azt mondta h féléves korukig, mindig kell h legyen a tálkájukban kaja és maguknak beosztják....persze h megeszi mind mert éhes! sztem a kakiját is ezért eszi meg....mindig legyen a tálkájában kaja fél éves koráig, ez nagyon fontos! Ezt nekem kiemelten mondta az állatorvos és a tenyésztő is !!!

 

 

pelus: ha csepegtetsz rá alomraszoktató cseppet akkor amikor még üres is rajta fogja elintézni a dolgát!

 

sétálás: Miszter ma kapta meg az oltását. Szombaton megyünk sétálni de tuti biztos vagyok benne h ugyanúgy félni fog mint Mikey. Minden új, még életében nem sétált gondolj bele csak a tenyésztőnél volt ill. a Te lakásodban.....szal fel a fejjel ez sztem normális tessék próbálkozni türelmesen napi 3-szor, sztem max. 2-3 nap és már sokkal bátrabb lesz, elkezd szaglászni és akkor elkapja majd a fíling :D

 

Van kutyaovi amúgy, ti tervezitek odavinni? Sztem nagyon hasznos 3 hónapos kortól leghet vinni, jövő hétévégén én már fogom odavinni h szocializálódjon ill. nagyon jó tanácsokat lehet kapni.

 

Budapesten laksz? Újpest városkapunál van egy ilyen ovi, ha gondolod gyertek Ti is, és ismerkedjenek össze :)

szombat reggel 1 órás foglalkozás

 

Nem most , de jövő hét szombaton mi ott leszünk :)

 

http://nepszigeti.kutyasuli.hu/kutyaovi

 

 

Előzmény: bcsilla13 (12353)
bcsilla13 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 12356

Jesszus......Maszatka......nem gondolod hogy köze lehet az ivarérésnek vagy ilyesmi?

Hát az ugatásra mi csittelni szoktuk.....nem tudom érted-e hogy most hogy értem ezt.....:)

Én valahol azt olvastam hogy a kutyák nem értik a beszédet, csak a hangokat igazán a hangsúlyokat........ezért a Cesar Millan is azt mondja a kutyáknak hogy CSTTT!!!

Biztos van elég játéka ugye?....mondjuk Mikeynak is van és mégis a papucsokat, meg a zoknikat rágcsálja.......

Szóval Maszatka se szerette a sétát először.....én komolyan azt hittem hogy Mikey nem is kutya......:) de akkor ez másnál is előfordult...az jó........

Szerintem is jobb ha el van zárva a szoba.......de úgy hogy biztos ne jusson át......mert szerintem ugyanúgy szétszedné ha nyitvahagynátok........esetleg próbáltatok már rágás elleni sprayt fújni a bútorokra, meg amiket rágcsál?....

Előzmény: Timcsesz72 (12354)
Timcsesz72 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 12355

Szia!

Nekem azt mondta az állatorvos, hogyha kiteszem a kaját és kb. 10 percig nem megy oda, vagy nem eszik annyit és elmegy, akkor vegyük el a tálat, ne hagyjuk kint egész napra a kaját. Egyébként ritka, amikor Maszat a pelusra kakil, de nem tudom miért. Jó, mondjuk talán reggel kakil otthon, egyébként meg délbe, délután és este is leviszem, akkor lent elvégzi a dolgát.

Előzmény: SZAbi (12352)
Timcsesz72 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 12354

Szia! Először Maszat is félt lent, nem is vittük sokat, csak kb. 10 percet, azt se nagyon erőltettem, nehogy rosszul süljön el, most már szalad, imádja a sétát. Türelem kell. Maszat meghülyült teljesen. Már nem tudom mit csináljak. Nem engedjük be a zsobába ha nem vagyunk otthon. Nem tudom mennyi játéka van kitéve. Konyhába elkezdte tépni a tapétát. A kakit cipeli és általában az előszobába találom meg. Elkezdett ugatni, de nem keveset. Igaz azt vettm észre, hogyha este már lefekvés után valamelyikünk kimegy a sötétbe, akkor ugat csak, napközbe ilyenért nem ugat. Ha a lépcsőházba megy valaki ugat, ha valaki bejön ugat. Mit tegyek? Mondom neki, hogy csend, meg próbálom elterelni a figyelmét, de nem mindig sikerül. Tegnapelőtt beugrott a szobába, kijönni már nem tudott. hazamentem megláttam a szobát, azt hittem rosszul látok. Szóltam neki, hogy mit csinál, sunnyogott, lapított. Kisebb káosz volt a szobába. Minden kutya így viselkedik ha egyedül van otthon? Férjem kérdezte mi lenne,ha nem zárnánk el a szobát ha nem vagyunk otthon. Szerintem hatalmas kupi és rongálás lenne. Eddig nem nagyon csinálta ezeket, mi történhetett nem tudom.

Előzmény: bcsilla13 (12353)
bcsilla13 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 12353

Nekünk azt mondta a tenyésztő hogy szoktassam át már a napi 3x-i étkezésre.........Mikey mindent megeszik amit elég raksz.....

 

A kakilással nekünk is volt az első néhány napban gond, hogy direkt félre, aztán nemtudom hogy de a helyére csinálta....talán azért mert úgy vettem észre hogy akkor nem csinálta a pelusra, ha már volt elég sok pisi a peluson........elég kényes Mikey ilyen téren....

 

Hát képzeld mi ma vittük le az első sétájára, voltunk dokinál oltások rendben, veszettség ellen is, és mondta, hogy vihetjük.....hát.....olyan szomorú vagyok....mert egy tapottat te mozdult.......remegett de kegyetlenül, pedig volt rajta ruha......és nem akart menni, vártunk semmi....majd a fűben kb fél métert ment és utána is egy helyben reszketett......nagyon félős..........nem tudom miért így reagált rá....aztán visszahoztuk a lakásba és semmi baja nem volt, örült mint majom a ........

 

Volt valakinek még ilyen problémája?

Előzmény: SZAbi (12352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!