Keresés

Részletes keresés

kpfenyo Creative Commons License 2017.02.02 0 0 6695

küld el a számod ide:kpfenyo@gmail.com ,felhívlak

Előzmény: ancsuka.ancsa (6694)
ancsuka.ancsa Creative Commons License 2017.02.02 0 0 6694

,Szia. ha képet ha tudsz róla küldeni azt meg köszönném meg elérhetőséget a "brikigép" nek! Meg hogy meg éri e csinálni meg hogy vissza hozza e az árát ha lehet érdeklődni? Van e kereslet a brikettre?

Előzmény: kpfenyo (6693)
kpfenyo Creative Commons License 2017.01.31 0 0 6693

Szia!

A csigás gép olcsóbb,és jobb minőségű brikettet csinál mint a hidraulikus,viszont a hidraulikusnál mindegy,hogy fenyőfa forgácsot,tölgyfa fűrészport,vagy mezőgazdasági hulladékot raksz bele,vagy ezek keverékét.

 

A Jófogáson is van eladó,de nem tudom milyen minőségbe.

Ha jól tudom "brikigép" is csinál csigás brikettáló gépet eladásra.

 

Nekem hidraulikus van,kb 1 millióba van (a ráfordított munkát nem számoltam) ,és 85-90 kg-ot nyom óránként.

 

üdv.

Előzmény: Törölt nick (6691)
Füli1975 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 6692

Szia.

Szakirodalmat nem találtam eddig.

A szerszám fűtése a tömörség miatt kell ( az én gondolataim ) és a látott videók miatt.

A kevert vagy vegyes anyagokat azért kerülik ha jól értem mert minden anyaghoz más csga/ csigahézag kell.

Az enyém kezd fejben körvonalazódni, hidraulika+ munkahenger.

Előzmény: Törölt nick (6691)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 6691

Hello!

 

Ugyanezen gondolkodok én is, hogy van elég sok fűrészporom (szalagfűrészelélsből), de akár más hulladékanyagot is brikettálnék. Gépészmérnökként állnék a dolgokhoz, akár utána is számolnék, viszont én csak fémekben vagyok jártas, mint technológus, ezért is kérem itt a segítségeteket. Én azt is szívesen látnám, ha valaki akár idegen de főként magyar nyelvű könyvet tudna linkelni, vagy nevet mondani.

Eddigi tapasztalataim: elve a működési elv vagy hidraulikus vagy csigás megoldás láttam a legtöbb helyen. Utóbbinál például sok helyen látom, hogy fűtik a folyatócsövet (utóbbit legalábbis fémeknél így hívják) amit meg tudna valaki mondani mért  van így? A csigás nekem jobban tetszik, a folyamatos üzem mellett, de kérdés, hogy a befektetett hőenergia mennyi plusz pénzbe kerül, hisz szerintem ezen megy el a legtöbb pénz. A másik dolog eleve nem mindegy, hogy mekkora szemcséjű anyagot akarunk préselni. Ami még feltűnt a videók alapján, hogy senki nem próbál kevert alapanyagból dolgozni ez miért van?

Előzmény: Füli1975 (6686)
ancsuka.ancsa Creative Commons License 2017.01.30 0 0 6690

értem. Tud valaki nekem javaslatot adni, és hol lehet ilyen brikett gyártó gépet vásárolni vagy az előállításához szükséges alkatrészeket beszerezni valahol???!! viszonylag meg fizethető áron. Köszönöm.

pléd Creative Commons License 2017.01.23 0 0 6689

Helló!

 

ZBJ II csigás brikettálóhoz csigát, és préskúpot keresek.

 

Köszönöm a segítséget.

Peuzsolt Creative Commons License 2017.01.23 0 0 6688

Szia.

Van több fajta is. A legegyszerűbb talán a sima hidraulikus emelővel ellátott brikettálló. A papírra jó. Fára nem tudom. A lent látható présen talán annyit változtatnék hogy a nyomó kart kicsit vastagabbra venném. És a záró-nyitó kulcsot fixen odarögzíteném. Hogy ne essen le vagy elvesszen. Az asztal tartó rudakat cserélném egyből.  A formát már rádlizom tégla lap és jó pár lyuk. Természetesen valami vízelvezetőt is kell rá szerkeszteni ami nem engedi elfolyni a vizet a lábadra.  A papír keverése a legegyszerűbben betonkeverőben lehet. Előtte pár napig áztatni kell hogy jó lazák legyenek a rostok. 

Kipréseled szárítás kíméletesen kell. Erről sokat lehet olvasni.

Sajnos a nyomás erősségét még én sem tudom. De gondolom a 6 tonna elég.

Előzmény: ancsuka.ancsa (6687)
ancsuka.ancsa Creative Commons License 2017.01.16 0 0 6687

Sziasztok. Én is új vagyok itt. Segítséget szeretnék kérni brikettáló géppel kapcsolatban hogy hogy is müködik hogy kell valójában ezt meg építeni?! ha valaki tud nekem ebbe segiteni azt meg köszönném. lehet privátban vagy itt a forumon is írni.

köszi

Füli1975 Creative Commons License 2017.01.15 0 1 6686

Sziasztok.

Új vagyok itt a fórumon. Foglalkoztat a brikett készítés. Szeretnék tudni pár adatot. Egyenlőre egy ágaprító és valami prés kombó a gondolatom nádbrikett készítéséhez.

A présben sajnos csak hidraulikus emelő vagy szőlőprés az elgondolás. a szerszámot lakatosként megpróbálom megalkotni.

Kérdéseim lennének:

A présekhez elég e a hidraulikus emelő vagy a szőlőprés?

Az ágaprító elég -e egyenlőre?

Mi a lényege a szerszám fűtésnek? enélkül is lehet jó prés?

 

gazdagsági okokból nem szeretnék kész gépet, nem ipari mennyiséget szeretnék előállítani.

Szeretném csökkenteni a fűtési költségeimet, egyedüli keresőként több eltartottal.

Így talán a nyáron elő tudom állítani a téli tüzelőm egy részét.

A válaszokat előre is köszönöm.

burkoló75 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6685

Sziasztok.  

 

Uj vagyok a fórumon. Szeretném a segitségeteket kérni fabrikett présgép épitéséhez.

 

pléd Creative Commons License 2016.12.28 0 0 6684

Sziasztok!

 

Alkatrészt keresek ZBJ II tip csigás brikettálóhoz (csiga, fűtőszál, préskúp).

Meglátásom szerint kopott a csiga, vagy a préskúp(esetleg mindkettő, de a csigán látszik is kopás), mert ugyan készít brikettet, de nem igazán tömör.

Nem csak a nedvesség miatt, mert már szárítottam is anyagot, de akkor sem lesz igazán tömör a belső része, és repedezett kívül.

Ami szerintem furcsa, hogy nem igazán erőlködik, a gép, meglehetősen gyorsan jön ki a brikett.

Szerintem nincs megfelelő tömörítés.

Vagy az lehet hiba, hogy mivel csak két fűtőszál működik, és hiába fűtöm fel akár 300 fok fölé is indulásra, visszahűl, és nem tud tartani csak 20-220 fokot menet közben.

Használtan vettem, tudtok segíteni, mi lehet az oka ennek, és, hogy hol kaphatok hozzá alkatrészt?

 

Válaszokat köszönöm

brikigép Creative Commons License 2016.12.24 0 0 6683

Szia

A préskúp az döntő dolog a csigásnál mert ott kapaszkodik a csiga. Ha nem tud eléggé kapaszkodni akkor a nyomása megsemmisül.Én ebben láttam a csigás gép lelkét és sikerült olyan préskúpot kifejlesztenem ami jól működik.

A préskúp eleje általában vastagabb mint a vége, a préscső kezdete nem lehet kisebb mint a préskúp végének mérete. A préscső is egy enyhe kúpolású cső, ez a kúpolás anyagfüggő, más kúpolás kell szalmafélékre, más kell különböző fafélékre. Ezért nem jó egybeépíteni a préskúpot a préscsővel, mert nem tudod behangolni a préscsövet.Szalmaféléknél nálam elment a 6 mm kúpolás a préscsőben , faféléknél ez csak 2-4 mm lehet 200-300 mm hosszú csőben.Nálam az a helyzet hogy bükkre kell behangolni, ha ezt behangolom más anyaggal nem túl jó , viszont ha más anyaggal jó akkor a bükk beszorul, ezért kell többféle csövet bekészíteni. Lendkerekes géphez is 5-6 féle előtömörítő csövet ajánlanak, pedig annak a nyomóereje többszöröse a csiga nyomóképeségének.A csigásnál döntő dolog hogy felmelegedjen a csiga annyira hogy kicsalja a lignint az anyagból ami ragasztóként működik és keményebb kötés alakul ki mint lendkerekes gép ad. Működés közben lényeges hogy a csiga stabilan őrizze hőmérsékletét, ne melegedjen túl és ne hűljön le gyorsan.Én vaskos nagy csigát alkalmazok ami stabilan őrzi hőmérsékletét , de ehhez legalább 11-15 kw motor kell.

Előzmény: Heeh0189 (6682)
Heeh0189 Creative Commons License 2016.12.23 0 0 6682

Szia

Igen elég érthetetlenül tettem fel a kérdést.

Van a préskúp és útánna jön a prés cső amiben a hornyok ugyan úgy meg vannak. De viszont nekem a kettő közt van 9mm hézag.

Szerinted ott meg szorulhat az anyag annyira hogy nem nyomja tovább?

Előzmény: brikigép (6681)
brikigép Creative Commons License 2016.12.23 0 0 6681

Szia!

 

Szerintem hézag csak a préskúp és a csigavégződés között lehet.

Előzmény: Heeh0189 (6679)
brikigép Creative Commons License 2016.12.22 0 0 6680

Szia!

Most részletezd már jobban a kérdésed mert így ezt nem értem mire gondolsz.

 

A csigás gépen minden méret rendkívül érzékeny és egy adott szerszám ritkán alkalmas többféle anyagot rendesen brikettálni. Most szenvedek egy kínai gép átalakításával , saját szerszámomat tettem rá , bükkfával jó de a többivel nem. A szerszámom (csőszerkezet ) 3 szétszedhető részből áll és mindegyik külön alakítható, módosítható, mégis sokat kínlódok mire eltalálom.

Előzmény: Heeh0189 (6679)
Heeh0189 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 6679

Szia Brikigép 

Egy kérdéssel fordulnék hozzád.

Az lenne a kérdésem hogy a préskúp és a kész méret között van e hézag??

Válaszod előre is köszönöm

Előzmény: brikigép (6675)
Heeh0189 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 6678

Üdvözöllek

Olvastam hogy neked sikerült megcsinálni a géped, nekem is ugyan azt produkálja hasonlóan mint neked. Olyan mintha egy dugót képezne és onnantól kezdve nem nyomja tovább. Én is ki próbáltam már mindent de még a csigához és a hüvelyhez nem nyúltam. Szépen kérlek próbálj meg nekem segíteni. Kíváncsi vagyok hogy te mit alakítottál a gépeden.

Válaszodat előre is köszönöm. 

 

Előzmény: feederman (3269)
Pillanatragasz Creative Commons License 2016.12.06 0 0 6677

Egy sima kalapácsmalom szênából szalmából  ...majdnem porrá őröli.

Előzmény: Tomiali (6672)
brikigép Creative Commons License 2016.12.02 0 0 6676

Ez is gépem működés közben.

brikigép Creative Commons License 2016.11.13 0 0 6675

brikigép Creative Commons License 2016.11.13 0 0 6674

Még megvannak az alkatrészeim, ez az meg az meg máködnek a gépeim is.

Előzmény: oszilaca (6673)
oszilaca Creative Commons License 2016.11.01 0 0 6673

Korábbi bejegyzésekben láttam csigás brikettálohoz alkatrêszeket, csigát, nyomócsôvet, egyebeket.  Ha mêg meg van êrdekelne! 

Tomiali Creative Commons License 2016.10.28 0 0 6672

Sziasztok.

Én egy szalma aprító gépet keresnék vagy valami leírást.

Porszerű anyagot szeretnék előállítani.

 

Heeh0189 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 6671

Köszönöm válaszát. Még gondolkodom mitévő legyek.

Előzmény: brikigép (6670)
brikigép Creative Commons License 2016.10.19 0 0 6670

Úgy nézem Banglades-i gép , van nálam most is kettő ami nem működik itt nálunk. Lehet hogy ott rizs szalmával működött de liszt fűrészporral akarják és nem megy. Én ledobtam a szerszámját és az enyémet tukmáltam rá a megbízóra.Már megmondtam hogy ne üljetek fel olcsó keleti gépeknek mert nem a mi anyagunkkal dolgoznak.Sok ilyen képet kaptam már, ez rizs szalmával megy de faforgáccsal nem.

Általában azért mindenféle rossz konstrukció előjön , mert számolási tudomány nélkül kidobják gépeiket, és akkor nem elég a vill. mot. teljesítmény, megcsúszik a szíj, rossz helyre teszik a melegítést, és mellé nem jó a vezérlése, hőfokmérése, rossz a csiga meg a cső is . Ezeket nagyon nehéz átkonstruálni rendesnek mert valószínű megmarad a gyenge csapágyazás, ha ráadom a teljesítményt akkor meggörbül az egész csapágyház. Fogom a fejem ha ilyet hoznak javításra.

Előzmény: Heeh0189 (6669)
Heeh0189 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 6669

Sikerült feltölteni a képeket az egyik forgácsból a másik mdf porból van.

Előzmény: brikigép (6667)
Heeh0189 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 6668

Előzmény: brikigép (6667)
brikigép Creative Commons License 2016.10.19 0 0 6667

Lehet túl nagy a kép bitmérete, ha tudod csökkenteni akkor valószínű feltöltheted ide is.

Előzmény: Heeh0189 (6666)
Heeh0189 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 6666

Igen a kép tényleg lemaradt, nem engedte fel tölteni csak indafotóra. Hogyan tudnám neked elküldeni? Hátha találkoztál már ilyen jelenséggel. Válaszod előre is köszi.

Előzmény: brikigép (6665)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!