Keresés

Részletes keresés

kimi075 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1268
Szia!

Nekem se működik a befele jövő kapu,a gondnokunk erre azt mondta tegnap ,hogy ma jönnek szerelni mert nem jó valaki csak bedugta a 220v-os konnektorba a dugót,de érdekes módon másoknak működik beszéltem két szomszéddal is és nekik semmi baja a távirányítóval.
Előzmény: cili7 (1267)
cili7 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1267
    Infót szeretnék kérni, működik-e mindkét  autós  kapu? Ugyanis az en távirányítommal csak kijáratit tudom nyitni.  De ez a kisebbik,gondom. Aggódom  az autóm biztonsága miatt. Az alagsorból ugy hallottam már bicikliket loptak, és egy lakó autóját  megrongálták ismertelenek. Minden lakó érdeke, hogy nagyobb biztonságban legyünk!!!! MI is és az autóink is. Feltételezem NEM a lakóközösségből volt valaki!!!!!! Vajon ez hogyan történhetett?
Szi-Gyu Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1266
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy hol tudnék távirányítót venni a garázskapuhoz?
Köszi előre is.
GTi 4ever Creative Commons License 2009.07.29 0 0 1265
Igen, sajnos.
Előzmény: egyiklako (1264)
egyiklako Creative Commons License 2009.07.29 0 0 1264

Azokat kérdezném akik még nem kaptak a földhivataltól levelet a tulajdonosi bejegyzésről viszont már kértek le tulajdoni lapot.

Nálatok is a II-es résznél a Mártonfy Bau Kft még az 1/1 Tulajdoni hányaddal rendelkező tulajdonos?

erase Creative Commons License 2009.07.29 0 0 1263
Azért leírhatnád, páran kíváncsiak lennénk rá. Ígérem, hogy nem veszem árulkodásnak. Vagy privát is jöhet, gameboy323 kukac gmail pont hu
Előzmény: GTi 4ever (1262)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.07.29 0 0 1262
Én tudom, de nem árulkodok.
Előzmény: Éva54 (1261)
Éva54 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 1261

Lakótársak! azt tudja valaki, hogy miért áll a viz a garázsban és a kukatárolóban?

A kukatárolóban már egyébként is kezdettől fogva nem folyik le a viz, mert a takarítók minden héten 2x ott kinlódnak a vizlefolyással. Azért ezt még a beruházónak meg kellene néznie nem? Talán van egy kis gond a vizesekkel is.

Kérjük, hogy intézkedjenek, mert áldatlan állapot van a kukatárolóban.

A kukákat pedig ki kell mosni minden alkalommal mert a bűzt egyébként nem tudjuk majd elviselni. Szerintem nem is igazi elfolyó ami ott van.

Előre is köszönjük a beruházónak, ha intézkedik ez miatt.

 

GTi 4ever Creative Commons License 2009.07.29 0 0 1260
Most írhatnék megint rosszat az otthoncentrumról, a gold blondról vagy az másokról, a garázzsal kapcsolatban de nem teszem, mert jönnek a visszajelzések szép számban, hogy én vagyok a köcsög 4ever aki állandóan elégedetlen mindennel és szítja a parazsat...

Pedig tegnap este is körbementem a garázsba, hogy lekapcsoljam a lámpákat amiket mások csak felkapcsolni tudnak, de le már nem.
(Spórolás van mint tudjuk!!!)
Előzmény: Szi-Gyu (1259)
Szi-Gyu Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1259
Ne legyünk már ennyire rosszindulatúak. Nem hiszem, hogy bárkit is zavar ott az az elkerítés. Az ő garázsának megvolt ez az adottsága, élt vele. Én is ezt tettem volna.
.1lako Creative Commons License 2009.07.26 0 0 1258

 Véleményem, ha már így egymás mellett vagyunk a garázs lefalazása nem teljesen, 

 sőt egyáltalán nem szabályos. Szerintem a gondnoknak az építkezésről 

 mindenképpen tudnai kell, őt kellene megkérdezni, hogy van-e építkezési engedély

 vagy módosítás. Biztosan fog reagálni e felvetésre.   

GTi 4ever Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1257
Engem az érdekelne, hogy mennyire szabályos az A épületnél a kukatároló melletti garázstulajdonos "lefalazási" munkálata???

Mert, ha szabályos, akkor én is húzok két drótfalat a beállóm vonalának közepére gorsan...


Bár feltételezem, hogy egyik sem lenne tűzvédelmi szempontból megfelelő...
.1lako Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1256

 Lakótársak szevasztok!

 

 Én az iránt érdeklődnék, hogy a gépkocsi beállók tulajdoni lapra 

 történő bejegyzése  megtörtént-e már valakinek?

sziren220 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1255
Sziasztok!
Még mi sem kaptunk semmit.
kimi075 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1254
Helló!
Még mi sem kaptunk levelet a földhivataltól,pedig már március végén beköltöztünk.
Előzmény: egyiklako (1253)
egyiklako Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1253
Van még az I. ütem átvevői között olyan aki nem kapta meg a földhivataltól a tulajdoni bejegyzésről a levelet?
GTi 4ever Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1252
Illetve sokan nem is szavazhattak még az előző gyűlésen, és így a b ütem nagy része kimaradta döntésből...
Előzmény: Screwee (1251)
Screwee Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1251
Kérdésedre válaszolva:

A beruházó fizeti az el nem adott lakások után a közös költséget.
Egyéb költséget csak akkor kellene fizetnie, ha van fogyasztás...
Mivel ezen lakásokban nem laknak, így nem is fogy semmi.
Ettől függetlenül rendelkezésére áll a melegvíz, de a közgyűlésen elfogadottak szerint csak a fogyasztó lakók között van elosztva a hőmennyiséggel adódó veszteség.

Eredeti felállásban nem ezt akarta elfogadtatni a közös képviselő Úr, azonban néhányon fennhangon kérték, hogy csak és kizárólag fogyasztás alapján történjen a veszteség felosztása!

Most azonban ha utána számolnak, igen rosszul jártunk, mert a 18,7es árhoz még hozzá kell adni a 865 Ft alapdíjat. Ha ezt így nyári időszakban osztjuk fel mondjuk egy 120 kWh havi fogyasztással, akkor ez +7,2 Ft-ot jelent. Máris majnem 26 Ft-nál járunk egységenként.

(Ez az ár pedig szerintem még emelkedni fog. Ezek a számítások az eddig elfogyasztottakból jöttek ki (március-május vége), és még csak most csöppentünk a nyárba, ahol nagyobb lesz a veszteség mértéke.)

Ennek függvényében szerintem már sokan máshogy szavaznának.
Véleményem, hogy szükséges lenne ismételten egy lakógyűlés, sokan csak most kezdenek felébredni az álomvilágból, melyben az előző lakógyűlésnél voltak.
Előzmény: egyiklako (1248)
kimi075 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1250
Helló!
Sok dolgot írtál amivel csak egyet tudok érteni.Ilyen ez a konténeres dolog is.Gondolom a folyamatos költözések miatt tényleg szükség van rá.Csak azt nem értem miért nem ide a kerítésen belülre helyezik ahogy eleinte.Így ahogy most van nem csak a házban lakók,hanem mindenki más is ide szórja a megunt kacatját,mi meg majd fizetjük az elszállítást.A locsoló pedig a tegnapi esőben is locsolt.Valahol biztos,hogy ki lehet kapcsolni.De oda kellene figyelni a garázsban a világításra,ha valaki felkapcsolta jó volna ha le is kapcsolná.Valamelyik nap este 22.30 után jöttem haza,és a szeméttárolóban éget a villany.A bejárati ajtót 22-h után már zárni kellene de sokan nem zárják maguk után.Csak egy kis odafigyelés kéne mindenki részéről!
Előzmény: füstsz (1247)
erase Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1249
Sziasztok !

Szükségem lenne egy vizes szakemberre a konyhai mosogatóm végett. Tudtok megbízható, olcsó szakit ?

Köszi!
Gábor (III/64. )
egyiklako Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1248
Tisztelt Közös Képviselő úr!

Ez mind világos, de a közgyűlésen a Vermes úr mondta, hogy a még el nem adott lakásokrat a beruházó fizeti a költségeket(közös költség, hőmennyiség).
Tehát akkor ?
Előzmény: GLORIA274 (1246)
füstsz Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1247
Tisztelt Fórumozók!

Sajnos én nem tudtam részt venni a közgyűlésen, mert a munkaidőm ezt nem tette lehetővé. Szeretném ha lenne még egy lakógyűlés, ha lehet még ebben a hónapban és az esti órákban, talán ez az az időpont mikor többen itthon tartózkodnak. Ha jól értelmezem, akkor most az eladatlan lakások után is mi fizetjük az energiaköltséget bár nem értem miért, nekem azért ennyire nem megy jól.
A konténer rendelését is meg kellene szüntetni, mert valakik nem képesek összehajtogatni a dobozokat és gyakorlatilag pár db doboz elfoglalja az egész konténert, valamint az elején szemetes kukák helyett kaptuk és nem szelektív hulladék gyűjtőnek, szerintem ez is felesleges pénz kidobás.
Talán elég lenne havi egy konténer 2-3 napra, ha nagyon muszáj. Az öntözőrendszerre pedig tényleg kellene tenni egy esőérzékelőt, mert eső előtt, eső után folyamatosan locsol, erre sincs igazán fölös pénzem, ráadásul a belső kertben már szárad a gyepszőnyeg tehát ott növelni kellene a locsolás intenzitását. Nem tudom kinek a kötelessége ez, gondolom nem az enyém. Viszont szívesen megfizetnék egy gondnokot tisztességesen, aki a hibákat orvosolja főleg a kezdeti időkben, mert a ház most kezd beállni és a hibákat még most kellene orvosolni, javítani.
Sajnos a kapu bejáró előtt a táblát a tegnapi vihar kidöntötte és az útcára dőlt, pár lakó küzdött vele de nem bírták a helyére tenni. Nem tudom kinek lenne a kötelessége ennek a helyreállítása, de fizetni nem fogok ha egy kocsi nekimegy véletlenül. A kerítés ügyében tényleg intézkedni kellene, ha van ügy, vagy a Beruházó a nekünk kiküldött levéllel elintézettnek tekinti a dolgot? A mérőórákat szerintem önnek kellene leolvasni, kiszámolni, az lenne a tiszta dolog, és a felhalmozott tartozásokat aki nem fizetett a határidő elteltével kitenni a faliújságra, hogy megtudjuk ki helyett fizetünk abban a hónapban. Igazából azt szeretném ha mindenki végezné a kötelességét és a lehető legtakarékosabban működne a társasházunk, hiszen gazdasági válság van, vagy mi. Ezek csak javaslatok, lehet másképp is de szerintem így nem mehet tovább.

Üdv Mindenkinek!
Előzmény: GLORIA274 (1246)
GLORIA274 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1246
Tisztelt Tulajdonosok!

A közgyűlésen Önök döntöttek arról, hogy nem akarnak területarányos előleget fizetni! Ezért mint több szolgáltatónál szokásos mindenkinek le kell olvasni a fogyasztását és ki kell számítani ez előleg összegét! Azt gondolom ez nem lehet nagyon megterhelő senkinek!

A közgyűlésen azt mondtam, hogy három energia elszámolást fogok készíteni, ahol a tényleges költség különbözete felosztásra - szétosztásra kerül! Ebben is Önök döntöttek, hogy fogyasztásarányosan legyen, aki jól emlékszik én nem ezt javasoltam! Igazságosabb ha a veszteségből azok is részesednek akik lakását a veszeteség hő esetleg melegiti azaz az üres lakások, vagy a többlet teljesítménynek rendelkezésre kell álljon!!!!

Sajnálatos, de gyakori, hogy az elmondottakból minden információt pontosan nem jegyzünk meg, így azon ténynek a megjegyzése is elmaradt, hogy az teljes energia költség szétosztása történik a lakók között! Azaz egy kis matematika, ha kisebb az osztó, a hányados nő! (Tehát elméletben, ha egyetlen lakó lakik a házban az fizeti a teljes energia költséget!!!!!)

Így az a tájékoztató adat amit korábban mondtam, hogy egy KWh költsége mennyi lesz más házakból származó tapasztalati adat volt, nem számításon alapuló erre a házra vonatkozó tényadat! A tényadat -20090501-ig 18,70 Ft/Kwh!!!! Elmondanám, hogy az elosztás jellegéből adódóan az a jövőben nem lehet kevesebb 13 (illetve az Áfa emelés miatt 14 Ft-nál) és a határ a csillagos ég.

A rendszer kiépítéséből adódóan sok beavatkozási lehetőségünk nincs, hiszen a kazánházban csupán hőfokot és működő kazánok mennyiségét lehet állítani. A többi Önökön és az meghatározott rendszer adottságokon múlik!!

Egyéb: Mint mér jeleztem a Tulajdonosok fizetési kötelezettségeit az alakuló közgyűlési jegyzőkönyv tartalmazza, arról havonta semmilyen értesítés elszámolást a tulajdonos nem kap! Amit kapni fog az egyeztetés és fizetési felszólítás, ha nem teljesít! Ezeket most mindenkinek kiküldtem!

Üdvözlettel
Előzmény: egyiklako (1230)
Szasszancs Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1245

Kedves Lakotarsak!

 

A vihar utan talaltam par ruhat es egy keztorlot a kertben. Az A Fszt. 5-ben atvehetok.

 

Tovabbi kellemes es viharmentes hetveget.

 

Szabina

MoveArt Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1244
Csúnyán lepotyogott néhány cserép a viharban. Pár darab pont a mi fejünk fölül esett le. Remélem ki lehet javítani.
MoveArt Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1243
igen, pont az előttünk kigördülő autónál hallottunk egy csattanást, akkor történt vele valami. Szóltunk a gondnoknak, hétfőn jönnek szerelők.
Előzmény: GTi 4ever (1242)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1242
Reggel nem működött a garázskapú.

De én már meg sem szólalok.
MoveArt Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1241
...ja és szeretném megköszönni a mellettem parkoló ford tranzitnak, hogy már nagyon szépen be tud állni, klasszul elférek mellette.
MoveArt Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1240

Gondnok úrnak abban nagyon igaza van sajnos, hogy rendre égnek a kapcsolós villanyok a garázsban. Én már nem egyszer körbejártam lekapcsolgatni. Erre jobban oda kéne figyelni. Nem is értem, hogyan lehet nem észrevenni, hogy égve maradt. Gondolom szarik bele az illető, csak így nehéz lesz megtartani a békességet...meg a lóvét.

 

Nem tudom, hogy a folyosói lámpák időzítését lehet-e állítani, mert annak rövidítésével lehetne még spórolni. Elég sokáig égnek.

Viszont a liften jó lenne, ha lehetne gyorsítani egy kicsit. Mindig azt hiszem, hogy elromlott, mire megmozdul az ajtó. :) Persze csak akkor lassú, ha megnyomom a kívánt emelet gombját. Ha ki-be pakolgatok, akkor baromi gyorsan rámcsukódik. :D

 

A kert felöli konténert lassan el lehetne vitetni. Már kétszer annyi gané van benne, mint maga a konténer.

MoveArt Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1239

Nagy dumás a csóka és nem is a legolcsóbb, de jól megcsinálta, amit kellett.

Nekem ennyi a tapasztalatom vele.

Előzmény: adrus28 (1236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!