Keresés

Részletes keresés

kaschka Creative Commons License 2020.04.28 0 0 81392

Nagyon boldog névnapot kívánok neked, minden jót amit csak lehet kívánni,  jó egészséget és boldogságot kívánok !!

 

 

hogy ne kelljen sütni, és nem is hizlal ! :-)))

 

kaschka Creative Commons License 2020.04.28 0 0 81391

jó reggelt neked is !!

 

van ilyen , látod, hogy az embernek egyik nap nincs kedve semmihez, másik nap meg a világot is megváltaná ! de hát sajnos mostanában a hangulat, meg a helyzet sokat befolyásol rajta ! meg a kor :-))

 

régen ez is könnyebben ment !

 

jobbulást kívánok Babának !

Előzmény: valimami (81390)
valimami Creative Commons License 2020.04.28 0 0 81390

Jó reggelt!

Tegnap hős voltam, meg is veregettem a vállam. Fűnyírást terveztem és meg is csináltam. Na ugye, hogy megérdemlem a vállveregetést? :-))) Még gazoltam is egy keveset. Utána fürdés hajmosás és még sütit is készítettem, mert írta a fiam, hogy este beugranak.

 

Elhozták ma a Borostyánból a hungarocell gömböket, este még vagy tizet meg is rajzoltam meg be is vágtam. Még van vagy 25 gömb, pár harang meg szivecskék. Végre valami, amit szivesen csinálok. A másik lány egy nagy szatyor szabászati maradékot küldött, gömb bevonáshoz is, meg thermo anyagok, amiből majd hóembert kellene csinálni, de azt még ki kell találni, hogyan.

 

Babának bibis lett a lába, kellett neki bányászkodni. Nem nagy seb, de azért kitisztítottam, bekötöttem, csak nézte szomorúan, mit csinálok vele, aztán lefeküdt. Persze reggelre már nem volt rajta kötés...

 

 

Ugye milyen eseménydús napom volt?

Nektek is további szép napot, vigyázzatok magatokra.

 

valimami Creative Commons License 2020.04.27 0 0 81389

A legkisebb leanderem nagyon megsínylette ezt a telet a garázsban, már azt hittem elpusztul egészen.

Akkor vettem észre, hogy a törzse telistele van kis hajtásokkal

Az még semmi, de a töve meg telistele van apró kukacvirággal. Alig várom, hogy megnőjenek és szétültethessem őket mindenhova. Tavaly is egész nyáron ontották a sok színes virágot.

A meggyfán eddig elég sok termés mutatkozik, nem tudom mennyi marad meg végül.

A ribizlitől is grimaszba mozdul a szám, de azért örülök a kis zöld bogyóknak.

A törpeorgona is tele van bimbóval, nemsokára illatfelhőbe borul a terasz

Kezdenek nyílni a nőszirmok is.

 

Ezzel a képpel búcsúzom mára, gyűjtöm a kedvet a fűnyíráshoz. Ez a terv mára, aztán hogy mi lesz belőle???

Vigyázzatok magatokra!!!

valimami Creative Commons License 2020.04.27 0 0 81388

Jó reggelt!

Tiszta őserdő hangulat lett ezzel a sok páfrány képpel. Éppen elég lehetett megemelni...

Előzmény: kaschka (81385)
kaschka Creative Commons License 2020.04.26 0 0 81387

na, csak ne nagyon köszöngessetek el , most tudom sok a munka meg a kedv is elég vacak, de lesz még így se !!

 

én sem tudok jelenleg mást mondani vigyázzatok magatokra !

Előzmény: lizzi* (81384)
kaschka Creative Commons License 2020.04.26 0 0 81386

szépek már az eprek, nekem csak egy cseréppel van, de az is hasonló !

Előzmény: valimami (81383)
kaschka Creative Commons License 2020.04.26 0 0 81385

az biztos, hogy tegnap mindent vitt, itt nálam is az összes nagy leander is a székek minden mozdítható a földön feküdt, egy csepp eső nem sok annyi sem volt, de mondjuk ma sem volt valami tarhonya szárító meleg, a napon még elment

 

pár karácsonyi kaktuszt kiraktam, állítólag holnap délutántól már lehet eső, az nagyon kellene, por száraz minden

 

azért levágtam egy csomó borostyánt a kerítésről, most indult meg, ne nőjön nagyra mert akkor nem tudom utolérni, alig bírtam a nagy zsákot kihúzni az utcára egyik este meg a páfrányt ültettem át ezt a közelebbit, a másikat már egy hete, hát ez se volt semmi, mire ezt a nagyot ide fölkínlódtam, és hullottak a száraz levelei, a szobában nem volt jó helyen mert a tetőablakon nagyon besüt a nap délután és égette le a leveleit

itt jó helyük van, világos van és mégsem éri őket a nap közvetlen

a másikat már tavaly nyáron likvidáltam 25 éves volt és egyszer sem volt átültetve, csak locsolgattam, 25 év után kezdett száradni, de azt már nem lehetett átültetni akkora volt, 

 

ez a mostani

 

 

ez meg a három régebbi, már nincs meg egyik sem,  több, mint 20 éves volt mindegyik

Előzmény: valimami (81383)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.26 0 0 81384

Igazad van Valika! Azt hiszem én is elköszönök egy időre. Vigyázzatok magatokra!... ennyit mindig jó szívvel  tanácsol az ember. :)))

Előzmény: valimami (81383)
valimami Creative Commons License 2020.04.26 0 0 81383

Igen, igen, azt hiszem nem tudunk úja írni, a szokásossal meg nem akarjuk rongálni egymás amúgy is megtépázott idegeit.

Na legalább egy kis eper, virág és zöld eper képet mutatok. A tegnapi széltől majd megőrültem, megint vitt mindent. Este volt egy kis videó kapcsolat a lányokkal, a többiek is erről panaszkodtak, hogy pl. le kellett kötözni a hintaágyat is.

Vigyázzatok magatokra továbbra is, ez az egyetlen mondani valóm nektek :-)))

Előzmény: kaschka (81374)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.25 0 0 81382

Lehet, de alapból is egy kis szemtelen. Amikor befogadtam, a  Hógolyó nevű fehér puli már nálam volt hétközben,  úgy-ahogy kijött vele, , tudod, ő volt akit a hétvégén lejáró szomszédok pátyolgattak. Amikor péntek este lejöttek, a Hógolyó vasárnap estig náluk volt, amikor hazamentek, akkor én etettem hétközben. Fifi akkor csatlakozott. Hiába volt neki is jó dolga onnan kezdve, hogy befogadtam, a Hógolyót ki akarta golyózni hehehe. 

Olyanokat csinált, hogy a Hógolyó feküdt nyugodtan, ő fogta a labdát és direkt ráejtette. Nem egyszer fordult elő, , többször megfigyeltem és a szomszéd lány is mondta.  Amikor a szomszédok vasárnap este hazamentek, Hógolyó jött volna át a szokott helyen a kerítésen egy lyukon. Fifi ott állt lesben és nem engedte be. Hát ilyen egy kis görény, de szeretem nagyon. 

Előzmény: csillagyfény (81372)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.25 0 0 81381

Bizony, itt is olyan a két kiskert mint a sivatag. Nem győzzük locsolni. Még szerencse, hogy nincs csatornadíj is ráterhelve a vízdíjra.

Előzmény: csillagyfény (81371)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.25 0 0 81380

Nem biztos, hogy meg tudod nézni, nem is azért küldtem, hogy politizáljunk.  Inkább a régebbről nem annyira taglalt   történelmi eseményeket magyarázta, de tényleg kicsit nehézkesen. Szeretek mindenféle világnézetű ember véleményét meghallgatva új szempontokat felfedezni. 

Előzmény: kaschka (81375)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.25 0 0 81379

30 éve azt tapasztaljuk, hogy minden kutyánál van nagyobb kutya. :DD

 

Ááááá, most nem is érdemes ezt fejtegetni, hosszú lenne.

 

Tudom mire gondolsz. Az egészséges, tisztán tartott állatoknak és a közvetlen környezetüknek  van egy szaga, ami jellegzetes. 

 

Tegnap próbáltam fotózni a tehenet meg a bikát, de még nem teljesen álltak modellt. 

 

Előzmény: kaschka (81376)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.25 0 0 81378

Helló, helló! :))))))) szerintem inkább a munka sok. Nem is munka inkább a tennivalók, mert estére olyan kellemesen elfáradok, hogy a zuhany alól beesek az ágyba a gépet nem is kapcsolom be, a telefonon megnézem ami sürgős családi üzenet amire okvetlenül válaszolnom  kell, (kevés van ilyen) , aztán kb 2 oldalt elolvasok és alvás.

Majd kialakul itt is, hogy legyen több szabadidőm, csak ez az első tavasz, amikor én is itt vagyok és ez egy teljesen új helyzet a gyerekekkel. Most pedig vannak halaszthatatlan tennivalók, mint a kiskert beindítása és mivel részidős háztartási alkalmazottként is működöm, az idő gyorsan elmegy. Szívesen csinálom, mert nem helyettük, hanem jól jön nekik a segítség. Ez az otthoni munka a gyerekeknek nagyon érdekes, egyik az egyik gépen, másik a másikon, két helyiségben és még túlóráznak is, a Pali meg tegnap vizsgázott is távoktatásban, Bianka meg most írja a beadandót, amit éjfélig be kell küldenie. Nem unatkozunk egy percig sem. Azon imádkoznak, hogy megmaradjon a munka, náluk is csökkentettek béreket, a cég másik városban levő telepéről 1000 embert küldtek el. Szóval a zabszem benne van ahol lenni szokott.

Előzmény: kaschka (81374)
kaschka Creative Commons License 2020.04.25 0 0 81377

Valikám !   kitartás ,  mondom persze magamnak is !

Az a baj, hogy úgy érzem messze van mėg az alagút vége nem látni a fényt, de akkor csinálni kell magunkban mondják az okosok , ne olyat csinálj amit csak halogatnál hanem ami õrömet okoz,  én pl.zenét hallgatok sokfélét, vagy beszélgetek fél napokat, az " élő " szó ,  a gondolat csere, a sok nevetés és emlék nekem jót tesz ! Nem a jelenlegi helyzetről beszélek, mert azon nem tudunk változtatni és a fele sem igaz, azt hárítom magamtól! És még a kert a virágok is vigasztalnak bár ilyen időben azért nem megyek ki

Mindenkinek kitartást kívánok, szép hétvégét !! 

 

Előzmény: valimami (81367)
kaschka Creative Commons License 2020.04.25 0 0 81376

Igen ilyen van Zsuzsa kecskės szomszėdja akikről már írtam néhányszor, ők is így szerezték be a téli tūzelőt tényleg  szigorú erdőgazdasági törvények szerint, míg nem jõtt egy nagyobb kutya ės rátette a kezét ! Ki gondolná ? de van ilyen -:)))

 

Na azért én ott nálatok biztosan érezném azt az illatot vagy szagot amit már régen éreztem és nagyon jót tesz a lelkemnek !!

Előzmény: lizzi* (81365)
kaschka Creative Commons License 2020.04.25 0 0 81375

Elkezdtem nézni , de nem sokáig bírtam, majd talán egyszer ha olyanom lesz

Előzmény: lizzi* (81366)
kaschka Creative Commons License 2020.04.25 0 0 81374

Helló, helló ! Csak nem ? Megszūnt a netterek ? -:)))

Sehol senki

Sok a munka, vagy már  unalmas a majdnem mindennap ugyanaz...... lehet

 

Ma fúj a szél mint az őrült eső sehol, kellemetlen az idő !

csillagyfény Creative Commons License 2020.04.22 0 0 81373

Élmény volt olvasno oda kepzeltem magam

Ennek örülök hogy jól tudsz aludni

Előzmény: lizzi* (81364)
csillagyfény Creative Commons License 2020.04.22 0 0 81372

Nem szabad mert ott érte a trauma sosem heveri ki.

Ovatosan kerités mindig legyen Fifi.csak az életét félti 

Előzmény: lizzi* (81354)
csillagyfény Creative Commons License 2020.04.22 0 0 81371

Lehet kiszáradt😥

 

Itt is a mezőn.szét van nyilva a föld 😥olyan szárazság van esti setanal lefotozom.

Annyira szomjas a föld,hogy legalab egyhét folyamatos eső kellene,hogy magara találjon

 

Előzmény: kaschka (81349)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.22 0 0 81370

Telóról vagyok, persze melléütök. NE riasszont akartam , de tudjátok is. Az se baj, ga senkit nem érdekel, azért felraktam. 

Mennem kell, sok a dolog. :)

Előzmény: lizzi* (81369)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.22 0 0 81369

Csak mondom, be riasszon meg senkit az első pár perc ami a napi politikára utal. Nem erről szól a lényeg. Nagyon érdekelt engem mindig a történelem, de bizonyos összefüggéseket nem tanítottak az iskolákban. Kicsit nehézkes az öregfiú előadásmódja, de ő is türelmet kíván saját magához :DD

Előzmény: lizzi* (81366)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.22 0 0 81368

Jó reggelt! Utálom én is a szelet, fújt tegnap is, de sajnos mégis kint kellett lenni egy ideig. 

Előzmény: valimami (81367)
valimami Creative Commons License 2020.04.22 0 0 81367

Jó reggelt mindenkinek!

Nincs semmi említésre méltó, megvagyunk, mostam, takarítottam, varrtam. Valahogy mostanában nincs kedvem kertezni, nagyon idegesít a szél. Hatodik hete karanténban, kellene valamit újítani, olyat csinálni, amit eddig nem csináltam. Persze van olyan is a listámon, csak nincs kedvem hozzá. Nem véletlenül halogattam évek óta :-)))

lizzi* Creative Commons License 2020.04.21 0 0 81366

Ha egy kis igazi történelmet akartok tanulni,  ne sajnáljátok rá az időt! Igaza van! Minden magyar embernek meg kellene hallgatnia, aki nem szenveded semmilyen fóbiában

 

https://www.youtube.com/watch?v=zxn59TsEl0k&fbclid=IwAR0ykoDVjkevZffQtroCNt62UG80f9F6tKAh3yoWDAkItoRYRJ76dC32RUA

lizzi* Creative Commons License 2020.04.21 0 0 81365

Itt is fújt a szél, ami miatt hidegebb volt a hőérzet, nem is mentünk délig ki. Aztán a Pali a férjemmel  elment megnézni egy rokona erdőjét, ahonnan majd valószínű lesz a téli tüzelő. Húsz hektár erdője van, de nem lesz kis munka kitermelni, viszont alig 15 km-re van. Még a hivatalos papírokat kell megszerezni az erdésztől, nagyon szigorú szabályok szerint lehet a fát elhozni. Azért megnyugtató, hogy milyen tudatos erdőgazdálkodás folyik, mire kell figyelni és mit kell betartani. 

Előzmény: kaschka (81362)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.21 0 0 81364

Akkor is szuper biocitromod van. Néha a boltban is olyan vastag a héja, leve meg alig.

 

Mindenképpen csinálok majd képeket, ha engedik magukat lefényképezni és elég közel jönnek. . Jó messze vannak teljesen elkülönülnek a lovaktól, bár a tehén nagyon kedveli az egyik lovat. 

 

A  kis bika igazán hordozza a genetikai tulajdonságokat, még a fele volt a tehénnek, de már üldözte őt, udvarolt volna. A tehén meg a sárga lovat tünteti ki a figyelmével, csak az az érdekes, hogy az is lány. Lehet ezek már olyan nagyon haladnak a korral, hogy hallottak valamit, hogy most a gender a divat. A tehén kikéri magának, hogy tehénnek nézzék, ő egy tüzes táltos :DDD

 

Nincs itt semmi jó állatszag, csak ha közel megy valaki a téli takarmányoshoz, ahol a télen eszegetnek, ez egy tetővel fedett rész.. Ott van lótrágya, de a tehén meg a bika a legelőt trágyázza. A levegő viszont olyan tiszta, mert itt van a nagy fenyves a hátunk mögött, hogy sehol nem tudok aludni 5-6 óránál többet, csak itt, de itt 7-8-9 is sikerül. 

Előzmény: kaschka (81359)
lizzi* Creative Commons License 2020.04.21 0 0 81363

Bianka ugyanígy járt a kutyatejjel, alig bírt kiszedni 3 tövet gyökerestől. Te is gyógyteának ástad? 

 

Itt is szép volt az idő, voltunk gyógyszertárban és én a pedikűrösnél. A férj ment be a vérnyomását karbantartó gyógyszerért, azt mondja senkin nem volt maszk, sem kesztyű. Viszont remekül működik a receptfelírás telefonon. Felhívtam a dokit, akivel személyesen nem találkoztunk még, mert  2 éve van itt, az első körben a régi orvos írta, ez bevált, nem kellett változtatni. Azóta meg csak a férj vérnyomásos gyógyszerét írattuk fel, amiből 1 szemet szed naponta, mindig 3 havit íratunk fel, így nem gyakran fordulunk meg az orvosnál. Felhívtam, hogy most nem mennénk be személyesen, nem is kellett,  nagyon kedvesen átirányított a patikába, hogy máris mehetünk kiváltani. Remek. 

 

Pedikűrben jót beszélgettünk, úgy fogadja a vendégeket, hogy kettő között lefertőtlenít mindent, hát a lábam sajnos nem 2 méter hosszú, még nem is másfél, de a távolság annyi volt amennyi, de közben jól kibeszéltük amiben egyetértettünk :DDD

 

HOgy Orbán mit tud, mit nem, biztos mindent tud, amit valami nemzetközi egyetértés szerint csinál a világ. 

 

 

Előzmény: valimami (81356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!