Keresés

Részletes keresés

caixa Creative Commons License 2011.06.15 0 0 39030

mondjuk órákig nem tart ez nálunk sem, bár a meseolvasást én nem számítom ebbe bele

én ált. hazaérek, de ha nem, akkor egyedül altatja őket az édesapjuk

ebben biztos benne van az is, hogy nekem ez nem rossz érzés, mert későn szoktam úgyis lefeküdni

Előzmény: csengevagyok (39029)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.15 0 0 39029

Inkabb nem akarnam raszoktatni arra hogy mellette maradjak elalvasig mert akkor a kovetkezo lepes az lenne hogy mikor ejjel felebred akkor is ott kell lenni mellette hogy vissza tudjon aludni - na meg a helyzet az hogy nem tudok minden aldott este otthon lenni. Nagyon faraszto a munkam (biztos h nem csak nekem...) es par honapja napi szinten faj a fejem ugyhogy szuksegem van a pihenesre es nem tudnek orakig tarto altatasi menetekbe kezdeni.

Nalunk az a szabaly hogy ejjel nem kel ki az agyabol es nem barangol (tobbek kozott kozvetlenul az ajto mellett van a lepcso), de ha szol, azonnal jovunk hogy megnezzuk h mi a baj.

caixa Creative Commons License 2011.06.15 0 0 39028

nyilván nekem ez kompenzálás is, hiszen a kicsi 4 hónapos kora óta dolgoznom kellett, így este tudunk négyesben együtt lenni órákig.

majd elmúlik ez is, 7-8 évesen már én is inkább a Két Lottit olvastam a paplan alatt elemlámpával és nem kellett altatni :)

Előzmény: Aire (39027)
Aire Creative Commons License 2011.06.14 0 0 39027

Na én ott halnék be, ha ilyen altatási maraton lenne minden este. Mondjuk van olyan barátnőm, akinek ez okoz örömöt, és így kerek az estéje, az szupi. De mi most a nagymamámnál voltunk pár napig, és az amúgy 8-kor spontán az ágyukba menő és 5 percen belül horkoló gyerekeim fél 10-ig nem aludtak, hanem elmászkáltak, röhögcséltek, egymásra feküdtek, és pukizóversenyt csaptak, bár első este vicces volt, de másodikon már hajunk égnek állt tőlük, hogy nem bírunk szusszanni egyet. Mert persze reggel 6-kor meg ugyanúgy indult a mandula.

Előzmény: caixa (39025)
caixa Creative Commons License 2011.06.14 0 0 39026

szerintem ezen nem tud segíteni a pszichológus meg a gyerekorvos...ki kell bekkelni, tudja, érzi, hogy szereted, így lassan szerintem fog ez benne oldódni

Előzmény: csengevagyok (39019)
caixa Creative Commons License 2011.06.14 0 0 39025

Dia nem alszik el nélkülünk, csak ha beájul a fáradtságtól (de neki mindig kevés volt az alvásigénye, már csecsemőkorában is)

Este mesélünk párat, aztán kérik, hogy még akkor fejből is meséljünk, meg énekeljünk és utána fogni kell a kezét, míg el nem nyomja az álom.

Majd éjjel megjelenik, legtöbbször indok nélkül fészkel be, néha mondja, hogy fél egyedül...persze Barbi ott alszik a szomszéd ágyon és mi is 3 méterre, inkább csak duma ez, nem félelem...ha rúgdos, akkor nyűgös vagyok (ágyunk össz 140 cm széles, ez kevés 2 felnőttnek és egy gyereknek), amúgy imádom a meleg kis talpait. Barbi meg a másik nehezen elalvó, őt viszont ki sem lehet várni, de ott lehet hagyni, néha órákig szórakoztatja még magát az ágyban...egyszerűen nem fárad le edzéstől, semmitől (ő nem szeret átjönni hozzánk).

És ha elalvásig a kisfiad mellett maradnál? Hasizom gyakorlatokat remekül lehet végezni ilyenkor...:)

Előzmény: csengevagyok (39012)
Gonoszka2 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 39023

ja igen, dackorszak az nálunk is keményen megvan....

Előzmény: Gonoszka2 (39022)
Gonoszka2 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 39022

sziasztok, szia Csenge

Sacinál ez elég jól beállt, fürdés, fogmosás, lefekszik, közben mesélek, puszi, ölelés kimegyek, villany leolt és már alszik is.

Nem mindig ment ez így egyszerűen megbeszéltem vele előtte, hogyan fogjuk csinálni és ennyi. Muszáj volt neki alkalmazkodni, mert millió dolgom volt még fektetés után, amit senki nem csinál meg helyettem.

Apjánál még nem aludt, de anyuméknál a fenti rendszert betartva minden működik első naptól kezdve. Most 2 napot ott aludt, mert én ausztriában voltam nagynénémnél, anyu szerint még csak nem is hiányolt....

Mostanában engem is egyébként ki akar dobni a kukába.... :-)))))

Aire Creative Commons License 2011.06.14 0 0 39021

Sziasztok. Csenge, nekem úgy tűnik, hogy gyerekfüggő. Legalábbis nálunk Gellért ilyen, akit nem lehet otthagyni anélkül, hogy ne zokogna szívet szaggatóan, a mai napig is, pedig ugyanazok az emberek segítenek évek óta, és sosem vertük át, léptünk le este úgy, hogy ne beszéltük volna meg vele előtte. Mégis sokat gyötrődtem, hogy miért nem bízik  meg bennem, biztos én szúrtam el valamit stb. Látva a második gyereket, (akinek biztos annyival könnyebb, hogy ott marad a bátyja), valószínűleg nem én szúrtam el valamit, hanem ő ilyen, érzékeny, ragaszkodó, és kész. Lóci egy-két hét szepiszori kivételével tojik rá, ha elmegyek, még integet és puszikat is hint felém :-O Nekem úgy tűnik, hogy Gellért alkalmaz egyfajta érzelmi zsarolást, mert ha látja, hogy nehezemre esik őt otthagyni a sírás miatt, meg kételkedni kezdek, akkor annál inkább rázendít. Ha muszáj menned, akkor nincs mit tenni sztem, persze hogy jobb neki ha mindkét szülője ott van, dehát az élet nem habostorta :) És természetesen ha nem én fektetem le, sanszosan van éjszaka felsírás...Mindez persze újszülöttekre nem vonatkozik, amiket írtam, hanem az ilyen topikkorú gyerekekre :)

jazmine35 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39020

NE aggódj, normális.

Nálunk Nándi az aki ragacs. Vagyis Gréta is az, ő folyton jön utánam, bújok stb. No mindegy, mind ragacs valahogy :) De Nándi az, aki nem "akarja", h este vásárolni/futni menjek, akkor sem, ha alvásra hazaérek, egyáltalán, legyek a közelben.

Én meg megyek, egyedül ha beteg, akkor nem.

Előzmény: csengevagyok (39019)
csengevagyok Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39019

Ja, a lenyeget elfelejtettem: ha a gyerek lathatoan aggodik, nyugtalan az anyja / apja tavollete miatt (este nehezen alszik el meg egyebek), ezen mennyit tud egy gyermekorvos vagy pszichologus segiteni? En amugy nem aggodok csak ugy szeretnem ha R kiegyensulyozott es nyugodt lenne es azt nem tehetem meg h minden percet vele toltsek, meg akkor is ha tenyleg igyekszek minel tobb idot vele tolteni.

csengevagyok Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39018

Szerencsere azert "megengedi" h kimenjunk a szobajabol, persze idonkent inditvanyozza hogy hozzam az agyam az o szobajaba es legyek a felesege :D

Az oszig biztos hogy fogunk koltozni es emiatt egy csomo valtozas lesz a kis eleteben, ezert egy picit aggodok.

jazmine35 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39017

Sajnálom, nem figyeltem.

Előzmény: stunc (39016)
stunc Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39016

(Igen, apjánál, mert mi tavaly január óta nem élünk együtt.)

Előzmény: jazmine35 (39015)
jazmine35 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39015

Nekem könnyű az életem (:D), dumaparti van, aztán bealszanak. De előtte simogatnom kell, ölelgetni,  kismilliószor pisi/ivás.

(Apjánál?)

Előzmény: stunc (39014)
stunc Creative Commons License 2011.06.13 0 0 39014

Csenge, Dunda, jó látni titeket:)

Alvásügyben mi sem kerülünk a dicsőségtáblára, Liza úgy alszik el, ha közben birizgálja a hajamat. Vagy a nagyanyjáét, ha nála van. Nemrég az apjánál aludt, késő este sírva hívott fel, hogy vigyem oda a hajamat (apjának nincs, mert borotválja). Neki ez a rigolyája, és nem tudom, mikor szokik le róla...

Ellenben a nagyanyjánál szeret lenni, ott nem hiányol, vagyis nincs hiszti, 2-3 napra magától, szívesen megy hozzá, sőt, tavaly 2 hétre ott hagytam, a szabimnál hosszabb bölcsiszünet miatt. Nem volt semmi gond.

Ellenben ha a másik nagyi (az én anyám) megy érte a bölcsibe, őrült hiszti van, sírás, nem akar vele hazajönni. Igaz, ők messze laknak, ritkábban látja őket.

Nagyon szereti a családtagokat amúgy, mindig, mindenki számon van tartva, de azt szokta mondani, hogy ő csak anyát, meg apát szereti. Feleségül viszont a bölcsis szerelméhez akar menni.

Gondolom, sokat segítettem:) De legalább életjelet adtam én is. Mert nekem is hiányzik a topikélet, már, amikor be tudok nézni, mert már csak régi szép emlék a netezős kismamakorszak:(

dunda Creative Commons License 2011.06.12 0 0 39013

Okosabb az én válaszomtól sem leszel, nekem hasonló kérdéseim vannak :) Pl. mostanában nem hajlandó elaludni, csak ha én fogom a kezét... Nagy hisztiket vág le, ha mennem kell dolgozni... kiváncsian várom én is a válaszokat...

csengevagyok Creative Commons License 2011.06.12 0 0 39012

Sziasztok, remelem meg rajtam kivul mas is benez ide, mert kerdesem volna (es ettol fuggetlenul is szeretnem ha feleledne a topik ;) : majus elejen 2 hetig tavol voltam, foleg azota nagyon anyas lett a lelkem, pl ma is az esti 8 orai elalvas helyett mar haromszor felsirt hogy megbizonyosodjon arrol hogy itthon vagyok. Rajtam kivul meg rengeteg csaladtaghoz es barathoz ragaszkodik, de akkor nyugodt amikor a ket szulo vele van, es csak akkor kifejezetten boldog ha rajtam csunghet. Ha meg emlekeztek, egyeves kora ota dolgozom; ceges vagy mas teendok miatt heti egy-ket alkalommal este nem tudok idejeben (vacsorara es lefekteteshez) hazajutni, ez ujabban nagyon nehez neki. Szerintetek ezzel erdemes-e gyermekorvost, esetleg pszichologust megkeresni; azonkivul h szep turelmesen kivarjuk, meg mit lehet tenni?

A masik pedig az hogy javaban dul az Odipusz, felesegul akar venni es tsai, az apjanak, akiert egyebkent rajong, azt mondja hogy ki akarja vinni a szemetbe. Sejtem hogy ez is egy dackorszak-fele megprobaltatas - minel jobban akarjuk "kezelni" annal jobban fokozzuk - vagy nem? Mik a tapasztalatok?

csengevagyok Creative Commons License 2011.04.25 0 0 39011

Kellemes Husvetot!

csengevagyok Creative Commons License 2011.03.27 0 0 39010

Gyerektelen (de felnott) koromban egyszer kiraktam egy 500 darabos kirakost ami engem abrazolt, a hatterben egy katedralissal (egesz kozelrol mert a katedralistol kb 10 meterre voltam egy emelkedon) meg felhotlen szurke eggel. Gyakorlatilag az egesz kirakos 3 szinbol allt, a szoke hajamat is beleszamitva. 2 hetig piszmogtam rajta, de nagyon elveztem.

Előzmény: helego (39004)
Amanci Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39009

:)

Nálunk még a kacsa is rózsaszín!:) Gondozónéni mesélte M. legújabb sztoriját: Találtak két kacsát az apjával.Rózsaszínek voltak, csak a csőrük narancssárga. Hazahozták, és itthon lovagoltak rajtuk. :)

Előzmény: sulymos (39006)
Amanci Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39008

A Csigafutamot én ajánlottam, folytathatom? :)

Nagyon jó még a Figurix (Helegot alátámasztva:) ), meg, amire nem gondoltam volna magamtól,  kaptuk: gyerek solo kártya. Egyszerűsített szabállyal játszunk még most (színre szín, számra szám, meg a végén a "solo" bekiabálás), és hihetetlenül élvezzük. Manci ezzel kel és fekszik, ha a gyerkőc szabálykövető, meg tud kicsit ülni a hátsóján, meg érdeklik a társasok, próbáljátok ki! (Még a számok felismerését is képesek megtanulni általa...:O )

Csomókötők ügyesek!:)

Előzmény: stunc (38992)
sulymos Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39007

"úgy is"

sulymos Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39006

Színezésről jut eszembe. AM kacsákat színez és dumál: "Jááááj ezek zöldek lettek. Nem baj, úgyis betegek"

sulymos Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39005

Stunc! AM is tud és azt mondja Szilvitől tanulta :) Lehet Liza is :) Előtte is sikerült neki néha, de most halálbiztosan kötögeti mindenre, csak győzzem kibogozni.

Viszont a színezés baromira nem érdekli. Eszébe sem jut hogy a vonalon belül kellene maradni.  Festeni azt nagyon szeret de ceruzával rajzolni nem annyira

Előzmény: stunc (38992)
helego Creative Commons License 2011.03.26 0 0 39004

Aire! Én a mai napig nem tudok kirakózni. Belebetegszem, ha leesik a 12 darabos, mert már azt is rendkívül uuuuuuuuutálom összerakni, a 25db feletti meg egyszerűen annyira idegesít, hogy neki sem állok. :S

(így nekem is jobban tetszik a zseni lehetőség. De a bénát ismerem...)

Beszélni viszont én is jól tudok, és azt kell mondjam, azért a logikai képességem sem feltűnően gyenge, de a puzzle nekem mumus. Igazán azt se tudom, hogy ebben hol tartanak a gyerekeim, mert velem ilyet nem játszanak, és meg sem kérdem a nagyszülőket, akik képben vannak, mert hajlandóak nézni amikor ezt elkövetik a kölykök...

És abszolut egyetértek Stunccal, ahhoz, hogy az unalmas hülye játékokat az ember mégis felhasználja príma kreativítás kell :)))

Előzmény: Aire (38997)
csengevagyok Creative Commons License 2011.03.25 0 0 39003

Most epp nyaralunk, amugy hadd dicsekedjek el azzal h az en gyermekem ritkan latott ismerosokkel / baratokkal (szamara kvazi idegennekkel) ket nyelven eszmecserel es komoly parbeszedet folytat pl arrol hogy mitol kulonbozik a repulo a vonattol :) Es olyan jolnevelt (ezzel szabad jatszani? koszonom, bocsanat, kerek szepen...) hogy azt se tudom honnan szedte fel.

csengevagyok Creative Commons License 2011.03.25 0 0 39002

En azota nem izgulok semmin, miota egy ketnyelvu gyereket nevelo baratnom azt mondta az akkor 9 hos lanyarol, hogy minel hamarabb Montessori (ha igy irjak) ovodaba kell adnia a gyereket, mert beszed szempontjabol le van maradva a korahoz kepest :DD

Most meg a 2 eves 4 hos lanyaban azt kifogasolja h makacs :DD

zsazsi30 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 39001

Háát Boldi is ilyesmi "későn érő tipus", hogy finom legyek! Beszéd terén van lemaradva, illetve a tevékenységekben is (kirakózás??? Ha-ha-ha! :-D), ráadásul ügyetlen a mozgása, viszont nagyon erős, nagyot tud ütni, jól utánoz autókat és fegyvereket, és betonkemény a feje! :-D

De azért szépen haladgat előre, már nincs annyira lemaradva, majdcsak beindul ez. Pl. mostanában elkezdett szinezgetni (igaz, csak egy színt használ, de ügyesen vonalon belül marad). :-D

Aire Creative Commons License 2011.03.25 0 0 39000

(egyébként simán lehet, hogy valamikor ebben az életben nonstop kirakózni fog, és elmegyünk, és 10 mp alatt felöltözteti az összes medvéteket megfelelő ruciba :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!