Keresés

Részletes keresés

akkokoko Creative Commons License 2025.02.26 0 0 47041

Köszönöm! Nem biztos, hogy nekiállok, mert a múltkor nagyon megtetszett a Slava5671-es ötlet! Inkább való az én kezemnek, szememnek! Plusz a krómozasm aranyozás stb.nem feltétlenül szükséges. Viszont festeni én is tudok! Az én lehetőségeimmel is szépen felújíthatóak.

Viszont ezért lehet eladok pár karórát (egyszerű anyagi megfontolás). Már van 5db raktáron az 5671-ből...🙂

 

Olaj a 3-6-os lenne jó, vagy még ide is a 0-3-as? 

Előzmény: Tsaby Motors (47040)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.25 0 0 47040

Meg kellene nézni, hogy van-e hézagoló lemez, vagy lemezek a csapágyhíd alatt.

Lekopott billegőcsap esetén a lemez/lemezek eltávolításával lehet csökkenteni a hézagot egy bizonyos kopási határig.

Előzmény: akkokoko (47039)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.25 0 0 47039

Sziasztok!

 Uran 2603-hoz lehet valahol billegőt szerezni? "Kissé" lötyög. Vagy esetleg érdekel valakit?

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47038

Igen az már több! :o)

Előzmény: dészáz (47037)
dészáz Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47037

a 3 már több,nem? :) 

azért irtam,mert nem biztos,hogy csereszabatosak.

Előzmény: Tsaby Motors (47036)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47036

CSK-6

3602

3603

Én ennyiről tudok.

Előzmény: dészáz (47035)
dészáz Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47035

a molnijákban többféle méretű a billegőtengely. van valahol 5-6 db itthon.

Előzmény: argyula (47032)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47034

Ez sem túl gyakori.

Előzmény: dészáz (47028)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47033

A csaptörött órában ellenőrizni kell a billegő csapágyköveit is, mert mikor odaütik valahová és törik a csap előfordul, hogy a kő is bereped.

Előzmény: argyula (47032)
argyula Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47032

Közben a 8 napos Molniját teljesen összeraktam, amihez a plexit adtad. Volt mutatópolírozás is, most jobban néz ki, mint, amikor meghozta a postás.

Szereztem két zsebórát is, de az egyiknél a billegő csaptörésben szenved. Nem baj, megpróbálok a kettőből egy szép állapotút összehozni.

Előzmény: Tsaby Motors (47026)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47031

A finomszabályozó az egyik legnagyobb átverés az óraiparban.

 

Egyáltalán nem finom és amikor lenyeled szúr...:o)

Előzmény: dészáz (47028)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47030

Utoljára sorkatonaként láttam/hallottam ilyet harcászati gyakorlaton.

Előzmény: akkokoko (47029)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47029

Konkurs AT? 🙂Szép...

Előzmény: Tsaby Motors (47025)
dészáz Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47028

Azé kerülnek, bár ilyen még ritkábban.

 

Előzmény: Tsaby Motors (47026)
dészáz Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47027

ez csak egy cső. :-)) 

Előzmény: Tsaby Motors (47025)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47026

Előkerülhetnek még rejtett készletek, de már egyre ritkábban.

A karóra tokba beépítésekkel foglalkozók rendszerint felvásárolják azonnal.

Az ebay-en billegőtengelyt még lehet kapni újban, meg olyan új alkatrészeket, amelyek szökőévben egyszer kellenek.

Előzmény: argyula (47024)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.23 0 0 47025

Ezt nézd Jani!

 

Mai börze.

Kisebb nézeteltérések végleges lezárására alkalmas vállról indítható "ATEJÓÉDESANYÁDAT"  :o)))


 

 

Üzem közben:

Előzmény: dészáz (46922)
argyula Creative Commons License 2025.02.22 0 0 47024

Molnija 3602 szerkezethez már nem lehet kapni új billegőt? Úgy tudom egészen 2008-ig gyártották ezt a szerkezetet kisebb módosításokkal.

akkokoko Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47023

Én egy orosz videóban filmnegatívot láttam ilyenre kiollózva. 

Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47022

Használtam már.

PVC anyagnak tűnik, nem rossz.

Előzmény: dészáz (47021)
dészáz Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47021

neylont használok ezeknél a leszedőknél. bár most rendeltem kiváncsiságból ezeket.

 

Előzmény: Tsaby Motors (47017)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.21 0 1 47020

Elkezdtem a gombhoz varrni a kabátot :o)

Az új ZIM számlaphoz összedobáltam egy szerkezetet a lomokból.

Hozzáillő tok már van, még egy garnitúra mutatót kell felújítani hozzá és kész is.

Előzmény: Tsaby Motors (46979)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47019

Ismét köszönöm az infót! Folyamatában veszem a szerszámokat. Terv szerint lesz(nek)ilyenek is. A dugattyúst nem ismertem.

Előzmény: Tsaby Motors (47018)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47018

A dugattyús verzióhoz a helyes kép:

Előzmény: Tsaby Motors (47017)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47017

Úgy látom mutató leszedőből PRESTO típusú lett beszerezve...háááááát....

Ez legtöbbször kínai, vagy indiai gyártmány. Könnyű vele tönkretenni a mutatókat, elég pontatlan.

Segédszámlap mutatókhoz eleve nem való (pl. POBEDA másodpercmutató).

 

Karórákhoz inkább a kanalas verzióból kellene beszerezni többféle méretet.

 

 

 

Nagyobb órákhoz pedig dugattyús:

 

Vagy hidas lehúzó:

Előzmény: akkokoko (47014)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47016

Hát nem gondoltam volna, hogy pont az.... 😄 De köszönöm! Beszerzem!

Előzmény: dészáz (47015)
dészáz Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47015

Csavarhúzó élezőt szerezz,az az egyik legfontosabb szerszám. 😁

Előzmény: akkokoko (47014)
akkokoko Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47014

És pár eszköz...

akkokoko Creative Commons License 2025.02.21 0 0 47013

Közben megjött egy adag. Hirtelen pár kép.

akkokoko Creative Commons License 2025.02.20 0 0 47012

Nna! A politikai f..ság még itt is előjön! Miért kell mindenhol ezt hajtani!? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!