Keresés

Részletes keresés

kaszikanet Creative Commons License 2010.03.24 0 0 358
Érdekes folyománya lett az ügynek. Kiderült, hogy ha egy amúgy teljesen jól működő füles be van dugva a másik csatiba akkor az enyém mikrofonja lehalkul és torzítani kezd. Ha nincs az ominózus másik bedugva, vagy nem az van bedugva, akkor tökéletesen működik a sajátom mikrofonja. Tehát itt valami összetetteb jelenség van, de végülis könnyen ki tudom kerülni úgy tűnik.
Előzmény: Törölt nick (356)
pdenes Creative Commons License 2010.03.24 0 0 357

Sziasztok!

 

Ismeri valaki az FSG-40A rádió bekötését?

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.10 0 0 356
470 Ohm-ig is lemehetsz szerintem. Csak a lehető legrövidebb lábbal kösd be, ne szedjen össze semmi rádiófrekit.
Előzmény: kaszikanet (355)
kaszikanet Creative Commons License 2010.03.09 0 0 355
Köszi, elektret, akkor elsö körben egy két kilóval megpróbálom.
Előzmény: Törölt nick (353)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.09 0 0 354
Vannak mikrofon erősítők, amik nagyon függnek a külső paraméterektől. Egyik gépben tök jó, a másikban üvölteni kell rá. Más típusok meg minden közegben egyformán szólnak.
Előzmény: kaszikanet (352)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.09 0 0 353

A mikrofon kapszulát kell butítani egy párhuzamos ellenállással. Ha elektret betét van, ez 95%, 2 kOhm és 0,5 kOhm körül lehet az ideális. Ezt talán kényelmesebb az erősítő panelnél rápróbálni.

Szívesen segítek, de ezt úgyis élőben kell belőni az adott rádióhoz/intercomhoz.

Előzmény: kaszikanet (352)
kaszikanet Creative Commons License 2010.03.09 0 0 352

Köszönöm a választ, csak hova tegyem az ellenállást?

Van a mikrofon kapszula, utána a fülesben egy erősítő, és táp is megy mindenhol.

Poti sajna nincs. Esetleg ha meglátogatnálak a műhelyben meg tudnád nézni, hogy megfelelő tartományban van-e a kimenőszintje?

Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 351
Érdekes probléma, nem volt még ilyen. Egy-két típus mikrofonján van kis beállító poti. Ez egy kis 1,5-2 mm-es lyuk közvetlenül a mikrofon mögött, a védő szivacs alatt. Kis órás csavihuzi kell a beállításhoz. Ha ilyen nincs, marad a beleforrasztgatás. Egy db ellenállás, aminek az értékét ki kell kísérletezni.
Előzmény: kaszikanet (350)
kaszikanet Creative Commons License 2010.03.08 0 0 350

Kedves Xanti,

 

Nemrég vettem Ebay-en egy használt Knight-tec fülest. ugyanúgy néz ki mint az összes ebben a árkategóriában (Flight-Com/Firefly/Avcomm stb.)

Az a gondom vele, hogy mikor megvettem kipróbáltam egy Cessnában egy öreg King rádióval és teljesen jó volt, amit észrevettem, hogy sokkal érzékenyebb a mikrofonja, mit a Cessnában lévő többi idős/használt hasonló kategóriájú füleseknek.

Ma repültem egy Falkéval amiben egy elég modern KX-125 King rádió van.

Ebben viszont torzított a mikrofonom, olyan volt mintha túlvezérelte volna a rádiót.

Lokálisan is, tehát nem csak a vevő oldalon.

Lehet ilyen? Mitől? Mit lehet vele tenni?

Köszönöm a segítséget.

 

vasmadár Creative Commons License 2010.01.17 0 0 349
aaazzzaaazzzzzz... köszi legalábbis rémlik :)
Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 348
http://www.liveatc.net/
Előzmény: vasmadár (347)
vasmadár Creative Commons License 2010.01.17 0 0 347
OKoK... de amit keresek az a világ minden tájáról belehallgathattam, kiválaszthattam forgalmazást, az hol lehet? kb 2 éve volt, mintha egy usák honlap lett volna
Előzmény: BJani (345)
vasmadár Creative Commons License 2010.01.17 0 0 346
woooovvv... köszi pedig kerestem ott is... mááriiissszaladok oda:)
Előzmény: BJani (345)
BJani Creative Commons License 2010.01.16 0 0 345
www.pilotshop.hu , a sárga sáv alatt.
Előzmény: vasmadár (344)
vasmadár Creative Commons License 2010.01.16 0 0 344
halihó... merre van a neten forgalmazás hang? TWR, GRD, APP stb? korábban megvolt, de új gép és mindenem odalett, nem találom... köszi
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 343
Egy átlagos fedélzeti reprádió 3-4000 dollár. Kisgépes! Ha ez digitális lenne, minimum 3-4 szeres ár jönne. Ezt jóideig még a jenki sem tudja megtenni. A VOR is analóg. Az 1940-es évek technikája A GPS meg még mindíg nem lehet elsődleges navigáció. De az egész mindenki hall mindenkit elv is alapvető. A tetra abszolut mobilteló jellegű. Ott a fordítottja a default. De arra egy amerókai mogyorótermelőt megtanítani az még majd a jövő században lesz.
Előzmény: robicsek (341)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 342
A repsávnak az a szerencséje, hogy ilyen rettentő elavult az AM üzemével és nem lett népszerű hál'Istennek. Más sávokon rengeteg gond van a fillérekért vehető szélessávú kínai szutykokkal. Veszi boldog-boldogtalan és tekeri ahova bírja. Bele bárkibe. Fingja nincs, hogy miben különbözik a PMR-től, vagy CB-től.
Előzmény: robicsek (341)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 341
no akkor jol van.

Amit nem akarnak, hogy akárki hallja, az tetra, nem lehet fogni.

ami meg simán analog, azt az nem fogja aki nem akarja, bajt nem okoz, ez igy szerintem logikus, nem látok gondot.
Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 340

Régen Tetra. Meg a mentők, tüzesek, minden rendvédelmi. A tüzesek kisebb helyeken még megtartottak pár analóg csatornát.

Szégyen is volt a mentőknél ne kerteljünk, hogy nyíltan névvel lakcímmel ment az éterben kinek mi baja volt, hova vitték. Meg a yardnál is.

Hamarosan Ferihegy összes belső forgalmazása is digitálisra áll át, ha még nem ment át. Csak a gépekkel való közvetlen kontakt marad analóg repsáv.

Előzmény: robicsek (339)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 339
rendőrségi már nem TETRA? vagy még mindig simán hallgatható?
Előzmény: BJani (335)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 338

Szerintem egy repsáv az legyen csak a repülésé.

Nyilvánosnak ott a CB, a PMR. Meg a millió műsorszóró. Tudom, hogy ez belterjes gondolkodás, de még csak kedvet se csináljanak a sok baromarcú kalóznak. Így is van sok aberrált.

 

Előzmény: BJani (335)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 337

A zártba csak regisztráció és a vezetés jóváhagyása után lehet még olvasni is. Ott nincsenek fikanick böffögések. Mindenki ismer mindenkit.

 

Előzmény: BJani (335)
Batya Creative Commons License 2009.12.28 0 0 336
A múlt század 70-es, 80-as éveiben tv antenna szereléssel kerestünk egy kis mellékest. Azért, hogy a tetőn lévő antennát és a szobában lévő tv-t könnyebben összehozzuk és ne kelljen kiabálni, összehoztunk két adó-vevőt. A lehető legegyszerűbb ketyerék voltak, semmi freki stabilitás, felharmónikus ami az antennán kifért. A baj csak az volt, hogy a város mellett volt az akkori legnagyobb szovjet helikopterbázis. Nem sokáig fóniáztunk, amikor a tetőről megláttam a mérőkocsit. Nem tudom akkor milyen "jutalom" járt volna érte, nem buktunk meg, de nem mertük többet használni a kütyüket.
BJani Creative Commons License 2009.12.28 0 0 335

Magyarán egy zárt klubfórumba mehet fel az élő ATC, legálisan?

Már csak az a kérdés, mitől lesz valami zárt...

 

Sose szerettem a jogászokat. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha sok dolgot a paraszti észre bíznánk...

(Pl: Egy nyilvános repsáv sztem nyugodtan mehetne a netre, de egy katonai, rendőrségi sáv már nem.)

Előzmény: Törölt nick (333)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 334
hm, tecc az idill. bár én a Staroprament jobban szeretem.:)
Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 333

A szomszéd vasvillájának mérete elsősorban.

Másodsorban senki nem tudja, vagy nem akarja tudni.

De egy fórum pl. nagy nyilvánosságnak számít. Pont mint egy újság. Egy zárt klubfórum nem. Egy magánblog a határeset.

Előzmény: BJani (332)
BJani Creative Commons License 2009.12.28 0 0 332

Akkor kezdem sejteni hol a határ. :-)

Azt, hogy a netre milyen tartalmakat lehet feltenni, mi szabályozza?

Előzmény: Törölt nick (328)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 331

Elképzeltem egy idilli képet.

A 172 a garagéban. Benne szól a rédió, Észek Infó. A kerti sütőről hallatszik a pirosra sülő malac ropogása. A psszzz tízpercenként a Radeberger kupakja alól. Időnként egy halk pukk a malac locsolására használt vörösbor dugójától. A medence csobbanásai. A hurik halk kuncogása.

No ezt közvetítse a szomszéd.

Előzmény: BJani (325)
szőrmók Creative Commons License 2009.12.28 0 0 330
Ha ez nyilvános helynek minősül ahol hallhatják, a Szerzői Jogvédő Hivatalnak is kell jogdijjat fizetni.Elméletileg az áruházakban sugárzott zene után is.Ezen bukott meg a kocsmákban a videovetités is.
Előzmény: BJani (325)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 329
hm. adsz ötleteket. Nem is rosszakat:)
Előzmény: Törölt nick (327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!