Keresés

Részletes keresés

Lucky ,S. Creative Commons License 2010.07.13 0 0 14002
Remélem 4 év múlva kijutunk a VB-re :) más lenne a sajátjainkért szurkolni,én mióta vb-t nézek,egyszer se tudtam a mi fiainkért drukkolni. Írtó jó érzés lehet/ lenne :))))
ketszerketto Creative Commons License 2010.07.13 0 0 14001

Senki sem tagadja, hogy vannak bíráskodási stílusok, vannak bírók, akik többet megengednek, vannak akik könnyen osztanak lapot.

Mindkét stílus követőinek vannak jó és rossz meccsei, mindkettővel vissza lehet élni és mindkét stílus képviselői égtek már le, ha nem is egy VB döntőn, tekintve hogy az nem túl gyakori.

Most például szinte bizonyos, hogy a hollandok tudatosan voltak durvák és előtte elemezték Webb stílusát, -- és ez kis híján bejött.

Ha Kassai a bíró, akkor rá készülnek és senki sem tudja, hogy az hova vezet.

Az biztos, hogy a bírói tévedés nem jó dolog, de ezzel nem jutottunk előrébb....

 

Előzmény: barlangimedve (13995)
gugugaga Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13999
Sokkal kevésbé szidják? Ezt hol olvastad?
Előzmény: barlangimedve (13977)
verkri Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13998
Csak vitatkoznak. :)
Előzmény: Jay-X (13994)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13997
Én tisztelem a harcodat, de a rendőr nem a szurkolók bosszantására illetve szórakoztatására van ott, hanem azért, hogy ne essenek egymásnak a vashosszúperesztegi és a markotabögötei keménymag elszánt képviselői, és harminc csini rendőrlány aligha fogja ebben megakadályozni őket. Láttam már rendőrcicát meccsen rendfenntartani, és hogy finoman fogalmazzak, nem rózsákkal támogatott udvarlást kapott a lelkem.
Előzmény: barlangimedve (13996)
barlangimedve Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13996

A rendőrökre gondolsz ? Azt komolyan gondoltam...

 

Csak gondolj végig egy-két példát. Ha egy tüntetésen pár fegyvertelen rendőr van ott, akkor senki sem bántja őket, ha meg a sisakos-pajzsos banda jön, akkor jönnek a "balhésok" is, és elkezdik dobálni őket.., nem így van ?

Előzmény: Törölt nick (13992)
barlangimedve Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13995

"Úgy írsz a játékvezetői stílusokról, mintha az a meccstől függetlenül alakulna. "

 

Bizony így van ! Emlékezzél csak a Puhl meccseire, őt sose rángatták a játékosok, és nem rohangáltak állandóan hozzá reklamálni se. Miért is ? Mert TEKINTÉLYE volt ! Mert nem kajálta meg a gyermekded műsorokat és észrevette a tényleges szabálytalanságokat.

 

Ez a bíró kiosztott egy halom lapot, tartott tucatnyi "eligazítást", de semmi tekintélye nem volt a játékosok előtt, mert össze-vissza ítélkezett.

 

Pont azt az idétlen álláspontot képviselte, mint amit egyik topkitársunk utólag, a katasztrófális következmények ismeretében is magáénak vallott: osszunk ki pár sárga lapot a meccs elején, aztán ettől megnyugszanak a kedélyek...

 

Ez egy nagy BAROMSÁG ! Az első 4 lapból egy volt jogos, az utána következőkből kb. a fele, viszont később jó párszor meg sokkal inkább jogos lett volna, ha már...

 

A meccs meg a rengeteg lap ellenére ( szerintem főleg miatta ) rendesen eldurvult. Egyszerű a képlet: egy bírónak nyugtatólag kell hatnia a játékosokra, ez a bíró meg rendesen felcukkolta a feleket.

 

Mit nem lehet ezen megérteni ?

Előzmény: ketszerketto (13985)
Jay-X Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13994
a városi bajnokságban teniszezőknek sincs challenge, mégsem lázadoznak :)
Előzmény: runnerrunner (13981)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13993
A bíró folyamatosan rádiókapcsolatban áll a partjelzőkkel. A negyedosztályban is? Nincs több kérdésem.
Előzmény: runnerrunner (13981)
runnerrunner Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13990
ezt te sem gondolod komolyan hogy igy lenne.azért kéne védekezni is.ja és sztem a több gol látványosabb lenne.meg ha tömörülnek az még nem jelent sok golt a kapu elött.azért az ritka mikor vki beszorit vkit a kapuja elé és ontják a golokat.tehát szerintem nem lenne sokkal több gol.de a lényeg abban van hogy a lesek miatt nem lenne ennyi felháborodás,veszekedés.
Előzmény: Törölt nick (13987)
attus germanicus Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13989
Ilyen alapon, ha nem is lenne bíró, mindenki szabályosan játszana...
Előzmény: barlangimedve (13977)
Tyler Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13988
azért a portugál Pepe, Melo és Gallas bőven beférne
Előzmény: Törölt nick (13962)
Jgermeister Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13986
Kassai
Előzmény: barlangimedve (13977)
ketszerketto Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13985

Úgy írsz a játékvezetői stílusokról, mintha az a meccstől függetlenül alakulna.

A hollandok pont azt a következtetést vonták le a németek esélytelen játékából, hogy a spanyolokkal szemben a kemény-durva játék az ellenszer.

Nyilván elemezték a játékvezető stílusát is, de végülis igazuk volt, mert ha belövik a ziccereiket,nyerhettek volna.

Az más, hogy ez naygon szomorú üzenet lett volna a foci jövője szempontjából.

Előzmény: barlangimedve (13977)
Mrija Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13984
VAgy a föld alá..
Előzmény: kannibál Kovács (13983)
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13983
Miért nem költözik az ilyen inkább tanyára?
Előzmény: Dávidking (13966)
runnerrunner Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13982
én speciel imádnám a holland stilust csak bommelt meg bularuzt basszák ki onnan.többiekkel nincs gond még jonggal sem.ez nem az ö stilusa.de bommelék még egy alap 4-0 ás bajnokin is ezt játszák sajnos.pedig szipmatikus a csapat kuyt persie robben sneijder gio affelay elia szerintem igazi sztárfutbalista élmény öket nézni csak hát mindig az marad meg bennünk ami az uccso élmény és sajnos az volt a legundoritobb.és én váltik állitom hogyha nem ez a köcsög az edzöjük és nincs bommel akkor nem lett volna ien döntö.abban reménykedtem titokban hogy lesz egy véletlen gol az elején a spanyoloktol mert akkor hollandok tuti végig akartáák volna támadni a meccset és akkor a vb meccse is lehetett volna,erre megkapták azt az utasitást a köcsög edzötöl hogy elején apritsanak ugysem lesz piros belöle mivel vb döntö.hát ök hallgattak az edzöre.azt nem mondom hogy játékkal legyözték volna a spanyolokat de egy probát megért volna.
Előzmény: Dávidking (13966)
runnerrunner Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13981
csak hát a visszanézéssel az a gond hogy akkor jönnek majd a 4ed osztályuak meccs végén hogy nézzék vissza az ö meccseiket is valahogy mert ök is focisták és akkor nekik is jár.
Előzmény: runnerrunner (13979)
szalapala Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13980
"De egészen bizonyos vagyok benne, hogy az volt a helyes felfogás"

Oké, ez is egy álláspont..
Csak nem mindenkié, mindössze a tied..
Azt ennyi..

"nem kötelező minden gyengeelméjűnek nemzetközi játékvezetőnek menni"

Mint ahogy nem kötelező neked se, mint egyik gyengeelméjűnek itt osztani a nem létező eszét, arról, amihez nem ért..
Előzmény: barlangimedve (13977)
runnerrunner Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13979
mindenki gondoljon bele hogyha megkapja ezt a döntöt mit tett volna.

én speciel ugy indultam volna neki hogyha kell elején sárgákkal megfogom a meccset.aztán remélem hogy visszafogják magukat.de webb utána gondba volt mert pirosat is kellett volna adnia.csak akkor jött volna a felháborodás hogy elején 2 piros?akkor most arrol vitatkoznánk hogy miért nyult bele a meccsbe.sehogysem lehet jol kijönni ebböl.szerintem igy volt a legjobb.és hozzáteszem én olyan szabályt hoznék hogy meccs után nézzék vissza az eseteket és ugy legyenek eltiltások kiszabva.pontosabban.,mondok egy példát lehet hülyén hangzik majd:bommel egy bayern köln meccsen lerug vkit de nem torolák meg, utolag mivel az lett volna mondjuk a 2ik sárgája kapja meg az egy meccses eltiltást.söt tovább megyek ,hogy a köln is ugymond jol járjon vele,kapjon plussz egy meccses "felfüggesztett"eltiltást és a következö köln elleni meccsen ne játszhasson ha következö idényben vagy más csapatba igazoláskor a köln lenne az ellenfél.de az utolagos meg nem torolt alattomos faltokért nem csak egy meccseket hanem többet is kiszabnék.pénzbüntetést nem mert azt farzsebböl kirázzák.
Előzmény: barlangimedve (13977)
runnerrunner Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13978
de érdekes nem is adtak esélyt arra hogy döntetlenre fogadjon!!!!!:)
Előzmény: Commander Pepe (13961)
barlangimedve Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13977

"Utoljára, talán érthető lesz: "

 

Nem tudom, kinek vannak szövegértési problémái...

 

Két játékvezetési stílust hasonlítok össze:

 

- egy "elnéző" stílust, kevés közbeavatkozással és csak az egészen egyértelmű szabálytalanságok büntetésével

 

- és egy "szigorú" stílust, minden elesés lefújásával és minden nyögés esetén sárga lappal

 

A következmények az elődöntőn és a döntőn világosan látszottak: a "nagy szigorúság", a "meccs kézbentartása" azt okozta, hogy elszabadult a pokol - a másik meccsen meg a játékba való beavatkozás minimalizálása meg nagyon megnövelte a bíró tekintélyét és sportszerű játékot eredményezett.

 

Nem volt hibátlan az a játékvezetés se, nem is lehet... De egészen bizonyos vagyok benne, hogy az volt a helyes felfogás, hogy inkább két esetben nem ad sárga lapot ( amikor esetleg lehetne adni ), mint egy esetben adjon, amikor nem történt semmi.

 

Persze ehhez igen jó szem és jó érzék kell, de hát nem kötelező minden gyengeelméjűnek nemzetközi játékvezetőnek menni. Nem azon vagyok kiakadva, ahogy a döntő zajlott, ilyet láttam már máskor is. Az nem tetszik, hogy a Karsai bemutatta, hogy kell egy meccset vezetni, és ezt nagyon sokan nem vették észre.

 

Ezt az angol pojácát, aki bűnrosszul vezette a VB-döntőt, sokkal kevésbé szidják, mint a magyar bírót, aki szerintem ( és a két csapat szerint is ! ) zseniálisan működött az elődöntőn.

 

A döntőről meg nem az utólag kialakult véleményemet hangoztatom, hanem amit az első 20 perc után már megfogalmaztam. Amikor műeséseket lefújkált és minden apróságért sárgákat osztott ki a bíró, akkor megmondtam, hogy ennek egyenes következménye lesz az, hogy a meccs eldurvul...

 

Na erről van szó...

 

Kisértetiesen hasonlít a dolog a Fradi meccsek utáni utcai zavargásokra. Ha kivezényelnek 500 rohamrendőrt, akkor tuti nekik mennek a "szurkolók", ha 10 mosolygós rendőrlány van ott, akkor azokat senki se bántja...

Előzmény: Jgermeister (13968)
Dhomasson Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13976
én korábban több hszednél is gyanítottam, hogy részeg vagy..
Előzmény: Dávidking (13966)
gugugaga Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13975
Sztem az egész vbn nem azt nyújtotta a holland csapat amit megszoktunk tőlükaz elműlt években. Van Bommel és trásai meg hát elképesztően undorító módon viselkedtek, az említett úriember pedig nemcsak tegnap.
Előzmény: Dávidking (13966)
gugugaga Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13974
és most visszavonul :( pedig 2 év múlva nagyon sokan meggazdagpodtunk volna rajta :)
Előzmény: Commander Pepe (13961)
gugugaga Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13973
kézilabnda, kosárlabda, vízilabnda. Máris megfelelően szórakozhatsz, lesek nélkül.
Előzmény: runnerrunner (13951)
Altamir Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13972
Egyébként volt a VB-n egy csapat, aki senkitől sem kapott ki...
Altamir Creative Commons License 2010.07.13 0 0 13971
Az, hogy csak 5 csapat rúgott több gólt, nem reális összehasonlítás, mivel csak 4 csapat játszott 7 meccset. A résztvevők fele eleve csak 3 meccsen vett részt. Inkább a meccsenkénti gólátlag lenne a mérvadó, bár akkor a világbajnok igencsak a hátsó fertályban kullogna...
Előzmény: Törölt nick (13631)
Dávidking Creative Commons License 2010.07.12 0 0 13969
Pontosan így történt.
Előzmény: Törölt nick (13967)
Jgermeister Creative Commons License 2010.07.12 0 0 13968
Utoljára, talán érthető lesz: nagyon nehezen hihető, hogy egy vérprofi játékost a másik csapata színészkedése olyan szinten ki tud borítani, hogy favágásba kezd. Ha a másik is favágna, akkor talán, de színészkedés miatt? Nehezen hihető, főleg, amikor egy Van Persie, Robben, stb. simán eljátssza ugyanazt. Szóval a logika kicsit kifacsart.
És ha megnézed a videót, a lapok esetében mindig volt szabálytalanság, tehát nem olyan szitukat néztek el, amikor semmi sem történt. Az lenne az igazi színészkedés.
Az hogy rájátsszanak, az (sajnos) megszokott, de egy ilyen szintű bírónak azt tudna kell. Szerintem nem kajálta be, csak nem volt elég erélyes, rossz döntéseket hozott.

A Kassaival kapcsolatos mondanivalóval azonban egyetértek.
Előzmény: barlangimedve (13963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!