Keresés

Részletes keresés

revi77 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 2828

Jó estét mindenkinek!Revox a77 VU műszert keresnék elfogadható áron,esetleg nincs valakinek???

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2827

Az a baj ezzel a visszatéréssel, hogy ez a magnó csak pdf-ben létezik! Gumicsont önjelölt bloggereknek.

 

Gy

Előzmény: az isteni Higgs bozon (2823)
btamas70 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 2826

Azt hiszem, a Szent Vacuumschmelze GmbH ennyi dollárral sem érné be - és az ő közreműködésük nélkül a "grál" maximum menstruációs kehelynek használható;)

Előzmény: tibtiborkaba_new (2824)
_percy_ Creative Commons License 2017.04.22 0 0 2825

Ennyire nem megy neki a bót mostanában? Szent Grált árulni? ;-))))

Előzmény: tibtiborkaba_new (2824)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2017.04.22 -1 0 2824

Na, Studer fanok, itt az összes titok, meg a szent grál. Műbőrbe kötve.

 

http://www.ebay.ch/itm/the-holy-grail-of-ReVox-STUDER-heads-/122234901290?hash=item1c75c4932a:g:TJcAAOSwx2dYJJBZ

az isteni Higgs bozon Creative Commons License 2017.02.14 0 0 2823
Főlökött Creative Commons License 2017.02.13 0 0 2822

ui.: / pihentebbek kedvéért utóirat /

Saját tervezésemet - általam legyártatott és használtakat ide nem teszem fel ( csak 2-3 emberkének van meg itt a fórumon, de jó ez így ), de segítség kedvéért ( méretek miatt ), itt egy fórumtárs általi rajz és kivitelezés, sőt egy díszítő elem rajza is :)+ba.

Remélem ennyi elég ahhoz, hogy boldogulj vele önállóan :

 

   

Előzmény: Főlökött (2821)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.13 0 0 2821

Gondold végig, kb. 10.000.-Ftért megkapod darabját. Ha viszont egy szakival legyártatod, mondjuk az STM NAB-ját alu-vagy bronzból, az 3 csavarral felfogadható, a fékező csonkra. Ezen műanyag szerkezeteknél pedig a gumi gyűrű szétmegy - elszakad, a pogácsák - mechanikusan belülről elkopnak. A fém, akkor is fém marad, a rugós gyűrűvel együtt :) Picit tartósabb :)

Avagy csináltathatsz adaptert is, egy sima tárcsát, az még olcsóbb.

 

Ilyen, amit beraktál :

 

Ez az, amit javasoltam, 1 mm-ert kell leszedni az aljából ( ha gyári - eredeti ), 2,5mm-rt a széléből és revox-studer gépekre, a 3 felfogatásra szánt furat elkészítése után felrakható. Az eredeti stm-est 20-25 körül árulják, de anyagár - munkadíjban 10-11 körül megvan, utángyártva.

 

Ha pedig, csak adaptert akarsz legyártatni, a forma, kialakítás, lehetőségek tárháza korlátlan :

 

    

 

Egy a lényeg, erre, fel tudd tenni :) :

 

 

 

 

 

Előzmény: phammill (2816)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.13 0 0 2820

 :) Rátapintottál a lényegre !

Előzmény: neszójábe! (2818)
Mono SE Creative Commons License 2017.02.12 -3 1 2819

Egyszerű vagy fijam, mint a faék, ne bonyolítsd már túl magad.

Előzmény: neszójábe! (2818)
neszójábe! Creative Commons License 2017.02.12 -1 0 2818

tik vagytok a pettinghuszárock a tamáskodó nickkel együtt, az opni szökevény szerint is.

húzzátok le magatokat!

Előzmény: Mono SE (2814)
btamas70 Creative Commons License 2017.02.11 0 1 2817

"nőies zavaromban reflektáltam"

 

Ez a pöri-ubi vonallal egyetemben tök jó, de ha igazán a társaság kedvében szeretnél járni, tovább színesíthetnéd a locsi-fecsit: figyi, kövi, moci, ari, szupcsibogyó, stb :xĐ

Pisi/kaki is milyen régen volt már...:LOL

Előzmény: Főlökött (2815)
phammill Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2816

Urak,ilyet keresek 2 db-ot, ha van valakinek elfekvőben, kérem ne kiméljen, köszi!

 

Főlökött Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2815

De mit is ? Most néztem, nincs mit módosítani, csak nőies zavaromban reflektáltam, amit.

 

Már nem vagyok, mivel megyek - mentem kajálni :) Pettinghuszárok pedig ténykedjenek kényükre - kedvükre, úgy is ez a világuk....-> lételemük !!!

Szabadon - tudatlanul - sötéten - bele a vak világba mindezt, na ez hatja Őket, ami belefér.

 

Aki viszont beveszi mindezt, annak úgy kell. Az Ő dolga, baja.

 

Na nem vagyok.

Előzmény: Főlökött (2813)
Mono SE Creative Commons License 2017.02.11 -2 1 2814

 +  

 

Jól egymásra találtatok, mehet a petting!

Főlökött Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2813

Igazad van, de a 2807 hsz.-ben berakott, helyesírási szótárból eszközöltem mindezt :):) Mint ahogy a többi is tette felém :)

 

Jól kiléptem ebből ? :)))) Köszi amúgy, az "értelmesebbje" észre sem vette :) - csak Te! Tudod mire hajaznak, amit leírtam, a kötözködésre. Ennyit tudnak, de mind1 is.

Köszi, +oldottam :) Módosítsam ? ok. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: neszójábe! (2811)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2812

Ui.: Mivel a sötétség az irányadó, a 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendeletről beszéltem, de mind1 is :)))))) Csak egy lightos utóirat volt :)))))))))))))))) De minek. Csak azért, hogy ne legyek bunkó.....csak az érzés kedvéért ne, ha már más az..... :)

Előzmény: Főlökött (2810)
neszójábe! Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2811

 háza táján,  de ez csak egy tályogokkal teli romos kalyiba.

Előzmény: Főlökött (2810)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2810

Ha valaki be akar jutni a pécsi vásárra, annak nem ez a módja lenne legfaintosabb, ha nem tudná ! Oda azért mindenkit nem engednek be :)) Szerencsére :) Tájékoztatom, nem az osztály zárt, csak a terület, így a 75-ös rendelet nem irányadó a terepre ! De még ezt sem tudja ! -> ezért tájékoztatom erről is!

 

Ahhoz viszont, hogy a zárt osztályt megtekintse, nem kell elutazni Pécs-re, elég körbenézni, saját háza - tályán, ami viszont költségbe sem kerül, az Ön számára ! Ott van, helyben és elég káosz és tudatlanság leledzik ott, sőt több is mint kellene, de az biztos, kevesebb mint itt, tehát nyugodtan maradhat helyben és így még fizetnie sem kell, semmiért ! Tapasztalhatja a való - élő, minősítés szerint zárható osztályt, költségmentesen :).

Mono SE Creative Commons License 2017.02.11 -2 0 2809

Kéne szervezni valami landos tanulmányi kirándulást Pécsre, ahol ezt pettinghuszárt élő valójában látni lehetne ténykedés közben - akár kerítésen keresztül is. Fizetnék érte.

Főlökött Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2808

1000+1 bocsánat mindenkitől !!!!!!!!!! Miért ?

 

A noki-pöri-ubi-cékla, nem a témába vágó lenne, főleg revox összeállításban, sem a helyesen írás tudománya sem ide való, de egyeseknek köszönhetően, sajna, keverik, a szezont, a fazonnal.

Azért számomra, ha Will-i bácsi jól csinálná a pörköltet, beneveznék rá, nem is kicsit. De szerintem itt sokan tennék mindezt, ha össze jönne. De sajnos ez már csak vágyállom. A témánál maradva.......

Főlökött Creative Commons License 2017.02.11 -1 0 2807

Na kiscsillag, értelem sugara, megtaláltam a képet és még a szervereimet sem kellett elindítani ezért, az egyik háttértárolón is megvolt :) Nem vártam addig !

 

Ebből tanultatok mindketten tán ?????? ÚGY TŰNIK EBBŐL ! Bigi is és Ön is! Tán kár volt !

Akkor viszont nem csoda, hogy milyen szösszeneteket sikerül összehozni ezen témában !!!!! :

 

 

Ha viszont a kelleténél jobban felizgultunk volna, a témában akkor :

 

 

Ennél viszont nincs jobb !:) Én tegnap voltam egy bajnokságon-versenyen ( azért nem is voltam itt..... ), melyet meg is nyertem :)-> szerencsére. Levezetésként egy vadpöris - nokis - csemege-ubis - hideg céklás összeállításnál, tapasztalhatóan, nincs jobb feloldozás !!!!!!! Aki azt állítja, hogy van, az füllent !

Tehát további jó pettinghuszárkodást !!!! Tehát : Tsok ! Léptem.....

Főlökött Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2806

Mondom én, hogy vannak ilyenek :)) -> ingyen, kérés nélkül be is jelentkezett a következő "szakavatott", akit minősíteni sem kell ! Még erölködöm sem kellett, ezen ügyben :) ! Alakul a pettinghuszár banda névsora, rendesen ! 

 

Szakadjak meg, de megkeresem a közel jövőben azt a képet, mely ezen állapotra illik és Bigi-kénk is ezt alkalmazta felém, s tán találó-vicces is volt ! De édes - aranyos is lesz felrakni a képet ! Direkt Neki töltöttem le a képet, de a szerveren van, mely jelenleg nem megy.

Elindítom és megkeresem. Időm szabad, így adja magát :) !!!!!

 

Csak kérdezem, nem unjátok még ezen sötétséget ? Valahogy meg kéne világosodni, de mihaszna kérem mindezt ! Jó nektek ez ? Úgy tűnik az......

Hogy segítetek akkor másokon ? Mivel ? Milyen hozzászólással, milyen érdemi dologgal ? Ja hasbaakasztjátok, és hazavágja saját cuccosát, ami az Ő baja lenne ? No ez igen necces hozzáállás ! De ezt adjátok elő, kézzel foghatóan ! Sajnos !!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Főlökött (2803)
btamas70 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2805

Az egybe/különírási hibák viszont maradjanak! Egyszerűen parádés, amikor még rá is hangsúlyoz a szokatlan írásmódra :P)))

Előzmény: btamas70 (2804)
btamas70 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2804

A helyesírásra kéretik kicsit jobban koncentrálni, a túl sok egyforma jelet (pl. "........") pedig kerülni kellene, mivel a publikus szövegfelolvasó szoftverek napjainkban még messze nem állíthatók olyan flexibilisen, mint pl. az abrazív vágás, és így ezek a problémák kicsit lerontják az élmény minőségét. Köcc!

Előzmény: Főlökött (2803)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2803

A 2796-szám hsz. fényében, tedd oda a 2801-es hsz.-t, ahova kell szerinted! Mivel ennyit tudnak az általam említettek, ezekről tettem említést az előző hsz.-emben is.......

 

De a döntés a Tiéd, nem az enyém :))))))) Szerencsére ! Én köszike, igen jól elvagyok, még mindíg. Még a nagyobb pettingelős témakörökről említést sem tettem, mint pl. a Nagra, melyről meggyőződésük volt itt egyeseknek, hogy studió technika, pedig csak professzionális kivitelű berendezések, egy kivétellel.

No ezen pettingelés során is minden voltam, csak szépleány nem :) Pedig, ha utána olvastak volna szentjeim, tudták volna mindezt, de nem tették. Miért ? Jó kérdés........ De fő dolog számukra az egó, a kötözködés, lehengerlő temperamentum, a másik csesztetése, de ez kevés a tudáshoz és a kézzel fogható tényekhez!

 

Szóval mindenkinek alkotmányos joga, lükének - tudatlannak lenni ! Tény és való, nem fáj mindez, csak kellemetlen, ha rávilágítanak a tényekre, hiányosságaikra mások. :)

Ez viszont őket kielégíti, tehát hanyagolhatóak, véleményük szempontjából főleg......mivel se alapja, se semivel alátámasztani nem tudják mondanivalójuk mibenlétét, így a vannak, de minek kategóriában a helyük.

 

Ugye a max. hangerőn történő erősítő ki - be kapcsolás - így történő üzemeltetés nagymestere részéről, mely nem okoz gondot a hagfalban, így jó ha nyomatjuk -> szerinte. Avagy a kondenzátor, mint gyárilag passzív elem szerepeltetése, az itteni fórumozó részéről áramgenerátoros és feszültség-generátoros üzemben, mint aktív elem ! A kondi, soha nem volt aktív! Affinitása sem volt rá :) A bekapcsolási tranziensekről, már nem is beszélve.

Aki az alapokkal sincs tisztában, attól tényleg mit várhatunk érdemben ? Csak a marhaságot, melyre az értelmesebbje tán nem kíváncsi !

Előzmény: wogaprocesszor (2794)
btamas70 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2802

Tavaly mintha még csak 4 és fél cédulás lett volna, de végülis mindegy, lényeg, h egy Dr. Szöszi jellegű beszédhang tökéletesen illik a "reflektálásaihoz". Az összhatás így hátborzongatóan autentikus!:LOL

Előzmény: Mono SE (2801)
Mono SE Creative Commons License 2017.02.11 -2 0 2801

Wogabazmeg, edd meg a szarodat! :ppp

Előzmény: wogaprocesszor (2794)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.11 0 0 2800

Tudós (?) miért is lennék az ????

 

Ez egy hobbi, egy szabadidő eltöltésére eltöltött idő, melyet lehet értelmes dolgokra is fordítani és lehet kötözködésre - alapok nélküli okoskodásra - mások megvezetésére, ostobaságokra, felesleges billentyű-klampírozásra, ezáltal még kárt is okozva a másiknak -> no ezek számomra a pettinghuszárok! Van ezekből bőven itt, sajna.

 

Én egy saját kedvtelésének élő, 5 diplomásan külföldön igen jól kereső, ficek vagyok, akinek megvan a tudása - tapasztalata, de főleg a gyakorlata ahhoz, hogy saját kedvében tegyen, saját hóbortjának kielégítse céljából, továbbá ahhoz pedig van pénze is, hogy ezek alapanyagát meg is vegye. A kinti használt berendezéseket pedig már említeni sem kívánom, melyeket nevetséges áron adnak és veszek meg itthonra. Mondhatni családi hogyasztásra. Miért ? Mert az még anyagból van, jól megtervezett mérnöki tudás eredménye és tartós is. Mindíg jobb, mint a mostani takarékos ( t e s c o -s ) szerkezetek, megtervezett működési idővel, éppenhogy kihúzzák az idejüket, azután kuka.

 

Van itt a fórumon sok - sok olyan, melyek játszák az okosat, de arra sincs affinitásuk, hogy utána nézzenek bizonyos dolgoknak, tényeknek, konkrét szervíz leírásoknak, szabványoknak! Ami a dumcsi tényleges tárgya lenne ! Ha pedig ezzel szembesíted őket, vagy eltérnek a tárgytól - > cenziért sikítoznak, vagy helyesírásra hivatkoznak, avagy pince mélységbe vonulnak - tehát nem élérhetők. Soroljam még ? Szerintem nem szükséges.....

 

Miről beszélgessünk akkor egymással - ha nincs közös téma, pedig ez egy olyan szak-fórum-topik, melyben mondjuk itt, a revoxról illene beszélni ->érdemben ! Akkor miről beszélgessünk , a tudatlanságukról ? Bocsika !

 

Ezért lennék tudós ???????? Én vettem a fáradságot, megnéztem, sőt reviből 3 is van itthon, meg studer és tascam is. Mivel van, vettem a fáradságot szervízkönyvüket és az összes érdemi dolgot letöltöttem, beszereztem. Miért ? Mert van, érdekel és ha meghibásodik, megjavítom. Nem futok szervízbe, nem hajtok műszerészt - villamosmérnökként, nem keresek szakit arra, hogy Ő rutinból megoldja, szerencsére nem szorulok rá !

 

Én úgy gondolom, ha valakit - valami érdekel, annak utána néz, kíváncsi rá, beszerezte, kísérletezik vele, méregeti - nem szemmel - műszerekkel, próbálgatja, gyakorlati tapasztalatot szerez, arra a célra, ha ismét találkozik ezen szerkezettel - netán gonddal, izomból meg tudja oldani. Miért ? Mert ismeri, tudja, tapasztalta, gyakorolta.

Ha pedig fejleszteni akar az ember, tervezni, azt kivitelezni, na ahhoz kell egy '0'-ás széria megalkotása, annak saját méricskélése, gyakorlati nyúzása, finomítása - módosítása ha kell, ami a gyakorlati tapasztalatot, saját és nem más állításából adódó tényeket prezentál, a tervező számára. Hol volt ilyen ? Pl. STM 24-órás üzem. Miért ? Kijöttek a hibák, problámák és saját panelt javítva kellett visszatenni, nem a tartalékot.

 

Tudod ez alapján vicces is volt, csak azért, hogy értsed miről beszélek, pl. a NAB tárcsák, vagy az AEG-tárcsák kivágásának gyakorlata is, melyről itt - a fórumon a nagyokos pettinghuszárok, olyan vélemény mondtak, hogy a centis sérómat majdnem befontam ! Pedig az tényleg művészet lenne !!!!

Szerintük egy hengerelt lemezből vízzel, lézeresen, stb. lehet vágni tárcsákat ( front és hátsó ) alapanyagot a szalagoshoz. No ezen pettinghuszárok, teljes erőből és izomból, ezen lovagoltak 2-3 hétig, hogy lehet ! Szerintük ! Én kipróbáltam és úgy behullámosodott, mint annak rendje és módja ! Erre egy öreg szaki elmagyarázta számomra a szálhúzás, a megmunkálás mibenlétét, melynek - mivel érdekelt, én is utána néztem. Rájöttem, hogy érdemben csak présgépes - vágás a legjobb technológia - megoldás, ami viszont nem olcsó, a szerszám tekintetében.

Az itt lévők pedig kötötték az ebet - a karóhoz, hogy ez marhaság. Mindezt úgy tették, hogy ki sem próbálták, egyet nem gyártattak le, egy technológiát nem próbáltak ki, illetve nem is kisérleteztek, ennek előállításával. Akkor az általuk nyomatott valami, mérvadó lenne számomra ? Hát számomra nem az !

Remélem lejött, miről is beszéltem ! Ha nem, akkor az sajnálatos !

Előzmény: wogaprocesszor (2794)
phammill Creative Commons License 2017.02.10 0 0 2799

Üdv!

Ez eladó?

Előzmény: Dzsibzon (2795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!