Keresés

Részletes keresés

drljus Creative Commons License 2008.01.07 0 0 104

Szia!

 

Elég passzívak a tisztelt fórumozók! :(((

Én itt az indexen egy Jolana gitárok topikot indítottam, de 3-4 "tagunk" van ott is csak.

Egyébként mi az új ára ezeknek a PU-knak? Mint korábban írtad ezekre cserélted volna az eredetieket?

Üdv: B.

Előzmény: dombi39 (103)
dombi39 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 103
Teljesen ingyen?
Előzmény: dombi39 (102)
dombi39 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 102
Kell valakinek madjnem ingyen?
Pickups
dombi39 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 101
Hali MINDENKI!
Tud valaki Rickenbacker szólógitárosról kicsi országunkban?
dombi39 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 100
Na ez így akkor érthető. Gratula.
Előzmény: drljus (99)
drljus Creative Commons License 2008.01.04 0 0 99

Hali!

Van kinnt egy nagyon jó barátom és Ő hajtja fel őket Nekem.  2-3 hónaponként így beesik 1-2 új darab. (Gyűjtöm a Jolana gitárokat, és a jobbakból néha becsúszik több is. A D-bass-t "sajnos" kinnt is keresik az aktív zenészek, így mostanában ebből ritkábban sikerül beszerezni másikat. Most éppen 3db van belőle.)

 

Üdv: B. 

Előzmény: dombi39 (98)
dombi39 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 98
Hogy lehet ilyenre csak úgy egy "hétvégén" szert tenni. Amikor én kerestem az enyémet, akkor több mint fél évig tartott. Bár én eredet USA-t és újat akartam.
Előzmény: drljus (97)
drljus Creative Commons License 2008.01.03 0 0 97

Hali!

A hétvégén sikerült szert tennem egy szinte teljesen eredeti darabra, ennek még a hátsó PU borítása is megvan.

Íme:

 

 

Egyébként feketében láttam még, arra még vadászok, és képen vajszínűt is.

Kár, ha már másolták, hogy eredeti színben nem gyártották. "piros-sárga"

Üdv: B.

Előzmény: dombi39 (96)
dombi39 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 96
Biztos ő a cseh másolat. Mert én láttam már egyet Prágában egy ún. mapleglo ("vajszinű") megoldást a pickup-ja pedig ugyanolyanok voltak mint az eredeti.
Viszont nem eredeti volt, a mert akkor ott abban a pillanatban megvettem volna!
Sajna a nevére nem emlékszem.
Előzmény: drljus (95)
drljus Creative Commons License 2008.01.03 0 0 95

Szia!

 

Ő  a cseh másolat.

Ahogy néztem a rick honlapját a méretei azonosak. Átmenő nyakas, így elég morgós a sound-ja, bár eredeti példánnyal még nem volt módomban összehasonlítani.

Üdv: B.

Előzmény: dombi39 (94)
dombi39 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 94
BÚÉK neked is. Üdv a fórumon.
Valóban nem méltattuk eddig a copy-kat. tegyük meg. Én három félét ismerek igazából:
- eredeti japán másolat (alakra tökéletes, hangra majdnem)
- Ibanez copy (alakra, hangra is csak majdnem)
- cseh másolat, amit talán még ma is gyártanak, vagy legalább is kapható (alak rendben, hang majdnem).

Ezt a Jolanát még nem láttam eddig soha. Löszönjük a képeket.
Előzmény: drljus (93)
drljus Creative Commons License 2008.01.02 0 0 93

Sziasztok!

 

Először is békés boldok új évet kívánok én is mindenkinek! Klassz, hogy van egy ilyen fórum is.

Nekem a Rickenbacker sajnos csak álom maradt, -már nem zenélek-, de egyszer odáig jutottam, hogy építek egyet. :))

Mint lentebb írtátok, nem sok eséllyel indultam volna az alkatrészek beszerzésében. :(

.... aztán találtam egy megfizethető, és számomra nagyon OK másolatot. Most jön a "nem kiröhögni", mint írtam, csak képről ismerem az eredetit. Szóval: D-bass a Jolanától. Sok szó helyett inkább beszéljenek a képek:

 

 

Természetesen a fehéren a fej felirat csak a nagy "álmokat" idézi, és már az eredeti felirat van a helyén. (Ez még a korábbi terveim során készült, nem jutottam vele messzire, de jól mutat rajta, bár a feketén látszik, hogy nem jók a méretei. )

Bocs, ha kicsit OFF, de úgy éreztem, hogy pár szót érdemelnek a copyk is.

 

 

Üdv: B.

dombi39 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 92
B.Ú.É.K mindenkinek!
RIC4003
dombi39 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 91
Áldott, békés, boldog Karácsonyt és Rickenbacker hangzásban GAZDAG új Évet kívánok Mindenkinek.
dombi39 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 90
Van aki esetleg tud 5 húros Rickenbacker basszusról.
Nekem néha nagyon kéne még egy mélyebb C hang. De nem akarok túladni a Rolls-Royce-omon hamár olyan nehezen szereztem meg.
dombi39 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 89
Szia! Vélemény? Tudom, hogy volt néhány mellényúlásom, de a bögősnél az megbocsájtható.
Előzmény: ZöPö (81)
dombi39 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 88
A Powerstate cég (aki erősítőket, hangládákat gyárt) így hívja a 2 és 4 hangszórós nagy basszus hangládáit, amit valamiféle fej-erősítővel hajt meg. Szerintem még ehhez hasonló eszközök fantázia neve az hogy BASS BOX.
www.powerstate.hu -> pl: BB 12-4 BETA / 1000 watt - 119.000,- Ft (BB = Bass Box)
Előzmény: atus69 (87)
atus69 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 87

Sziasztok,

 

az itteni zenészek segítségét kérném: mi az a bass box (magyarul)?

 

Köszönöm.

dombi39 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 86
Eladó:
dombi39 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 85
Így van.
Ha gondolod azért írd meg! Én kíváncsi vagyok.
USA-ból hoztam magamnak egy pár SeymourDuncan humbucker RIC pickupot (für alle Fa:lle).
De nagy marha voltam, mert csak most látom, hogy a fehér koptató lap átformázása nélkül nem rakható be az eredeti helyére. NEM IS FOGOM.
Ha kell valakinek, akkor jutányosan ELADÓ!
Előzmény: ZöPö (84)
ZöPö Creative Commons License 2007.12.10 0 0 84

Nem is megfogalmazni kell, hanem játszani rajta, meg élvezni a játékot. :-))

 

Azért félek ilyen kérdésekbe belemenni, mert a végén oda lyukadnánk ki, hogy honnan ismerem fel az Édesanyám hangját, hogyan különböztetem meg a közértes néni hangjától... Amit fizikai oldalról meg lehet ugyan közelíteni, de szerintem szentségtörés. De ha valakit érdekel, én szívesen mesélek róla. Előre szólok, hogy olyan szavak lesznek a mesében, mint hullámforma, rezonancia, felharmonikusok, ADSR görbe. :-))))))

Előzmény: dombi39 (83)
dombi39 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 83
Én ennyire nem tudnám müszakilag megfogalmazni. Szerintem nagyon igazad lehet, mert a felharmonikusok biztosan sokkal jobban, keményebben kijönnek mint más basszusok esetén. A "szinte teljes" hangerő az viszont tuti igy van!
Előzmény: ZöPö (82)
ZöPö Creative Commons License 2007.12.08 0 0 82

Na most, szögezzük le, dilettáns és laikus vagyok, szóval, ha rosszat szólok, ne bántsatok nagyon! :-))

 

1) Egy Rickenbacker-pendítés ADSR-görbéjének az eleje jóval meredekebb, mint mondjuk egy Fender-pendítés. Szinte azonnal teljes hangerőn szólal meg.

 

2) Jóval keményebb a hangzása, szerintem amiatt, mert jóval több felharmonikust tartalmaz (mint más, hagyományos mosóporok :-))), egy Fender hangja csupa szinuszgörbe, a Rickenbackeré meg, ha nem is négyszögjel, de csupa csipke.

 

Ha nem vertek agyon, én így hallom.

Előzmény: Sycsa (78)
ZöPö Creative Commons License 2007.12.08 0 0 81
Nagyon remek, akkor már nem melózok (kiveszem az összes maradék szabim), elmegyek, meghallgatlak.
Előzmény: dombi39 (80)
dombi39 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 80
Szia ZÖPÖ!
Ha semmi nem jön közbe, akkor december 16-án este 18:00kor Csepelen (Szent Imre tér - a központ; katolikus templom) játszom RICKY-vel egy adventi beat-misén. Sajnos az énekeket nem én állítottam össze... Lehetne lendületesebb is, de én csak kísérő zenész leszek (az ú dicsőségére, ak ezt a tehetséget adta hogy tudok zenélni)
Előzmény: ZöPö (55)
dombi39 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 79
Ez nagyon nehéz kérdés. Én egyrészt csak azt tudom megkülönböztetni de csak előben (felvételről már nem annyira), hogy aktív/humbucker vagy passzív/single coil pickupokat használnak. Illetve a Rickenbacker basszusok fantasztikus hangzását. Nem is tudom leírni. Van valami apró csengés a mély hanggal ötvözve. Vagyis nem csak olyan mély brummogó mint általában. De talán a kollégák jobban el tudják mondani.
Sőt még a fretless és normál gitárt is meg tudom különböztetni. De azt nem nem pl, hogy valaki Ibanez vagy Washburn gitáron játszik vagy Krammer vagy Jackson.
Érdemes meghallgatni egy bármely együttes basszus hangzását és mondjuk a Republic Boross Csabájának Rickenbacker 4001-esét, amikor a húrok közé csap. Pláne ha RICKY stereo kimenetét használja...
Előzmény: Sycsa (78)
Sycsa Creative Commons License 2007.12.07 0 0 78
Szia Dombi/sziasztok. Nekem a hangszerek iranti erdeklodesem 95%ban a Hammond orgonakra iranyul, ebben a temaban mar olyan szinten van a hallasom, hogy tobbnyire ki tudom hallani a drawbar es egyeb beallitasokat(vib, perka, Leslie stb.). A gitaroknal is meg tudom kulonboztetni a Les Pault a Stratotol, meg a doboknal is fel tudom ismerni a Ludwigot(de csak azt :)). De basszgitar temaban bajban vagyok,csak akkor hallok kulonbseget, ha ujjal v. pengetovel szolaltatjak meg, ezert azt szeretnem kerdezni, h ezeket mi alapjan lehet megkulonboztetni, illetve miben mas a Ricky a tobbi tipustol...?
dombi39 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 77
A www.rickenbacker.com -on nem írnak róla semmit!
Előzmény: dombi39 (76)
dombi39 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 76
Ezt nézzétek meg. 2007. évi modell. Mi az az érdekes kiemelt gomb?

dombi39 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 75
Mindenkinek: www.rickbid.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!