Keresés

Részletes keresés

Valerianus Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1548
Nekem emailben jött a meghívó. Tudják az email címedet a magyar BZ-nél?
Előzmény: BlackMage (1546)
Valerianus Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1547
Igen, az én tanácsadóm valóban megmaradt a BZ-nél. Ettől még sajnálom, hogy nincs itt jelen a "megmaradt" BZ, mert így nem alakulhat ki vita. Azt is sajnálom mellesleg, hogy Csilla nem írt konkrétumokat (bár nyilván megvolt rá az oka).
Előzmény: Buscha (1541)
BlackMage Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1546
Nekem, mint jelenlegi BZ-s ugyfelnek nem szolt senki, hogy lenne valami ugyfeltajekoztato holnap. A Delta magyarorszagi kepviseletet meg nem kerestem es Ok sem engem. De majd meg fogom keresni Oket is, csak most (is) sok a munkam.
Előzmény: Dr.Uhu (1545)
Dr.Uhu Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1545
Miért döntöttél így, hogy átmész? A holnapi ügyféltájékoztatótól teszed függővé?
Előzmény: BlackMage (1543)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1544
Te nem olvasol csak írsz? :)
1503,1488
Előzmény: Buscha (1542)
BlackMage Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1543
Itt latom: http://www.deltacoaching.ch/files/report_0708.pdf hogy certifikatokat is vasarolnak ?

Tudnal irni par tetelt, hogy mit vettek a Deltanal mostanaban ?

Kossz!

Amugy en meg mindig tervezem a Deltahoz valo atterest, ezert kerdezem.
Előzmény: Buscha (1526)
Buscha Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1542
Milyen feljelentősdi kérdést?
Előzmény: Törölt nick (1538)
Buscha Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1541

A hozzászólásodból ítélve te pont a Berateres oldallal tartod a kopcsolatod, nem pedig a másik, kivált oldallal.

 

Viszont, ha elmész az előadásra, akkor megkérdezheted, hogy engedély nélkül miért dolgoznak tovább a magyar piacon. A PSZÁF oldalán van egy info vonal érdemes betelefonálni, mert ott elmondják neked, hogy az osztrák EUs engedéllyel megszünt a magyar értékesítési jogosultásg is. Én mielőtt váltottam betelfonáltam.

http://www.pszaf.hu/piac/hataronatnyulo/tokepiac_isd_fiok.htm

Valerianus Creative Commons License 2008.08.03 0 0 1540
OK, így már értem.
Előzmény: Bruckenbacker kapitány (1539)
Bruckenbacker kapitány Creative Commons License 2008.08.03 0 0 1539
A fórumszoft nem ad lehetőséget a hozzászólás szerkesztésére. Vagy marad, vagy az egész megy a levesbe.
Előzmény: Valerianus (1537)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 1538
Nekem még volt szerencsém olvasni, nem vesztettél sokat, új infó nem igazán volt benne. Olyan semmiképp, amit kedden meg ne kérdezhetnél :)
Max ezt a feljelentősdi kérdést magyarázta és arra biztatott mindenkit, hogy kitartás...
Előzmény: Valerianus (1537)
Valerianus Creative Commons License 2008.08.03 0 0 1537
Ha ez így történt, akkor szerintem elég lett volna törölni az elérhetőségeket abból a hozzászólásból. Végre lett volna itt a másik oldalról is valaki :(

Amúgy nekem is azt mondták, hogy a magyar oldal megszűnik és a központinak lesz magyar változata.

Kedden lesz egy összejövetel az ügyfeleknek, ahová a svájci vagyonkezelő is eljön, és lehet tőle kérdezni.
Előzmény: zotya-DUB (1536)
zotya-DUB Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1536
ugy nez ki reklamozas miatt szedte ki a moder, mert ott volt a pasas osszes elerhetosege.
Előzmény: Dr.Uhu (1535)
Dr.Uhu Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1535
Tényleg hiányzik 1516-os. De miért szedték ki? Úgy írt be, mint ügyvezető?
Előzmény: zotya-DUB (1534)
zotya-DUB Creative Commons License 2008.08.01 0 0 1534
a #1516-ban beirt valami ugyvezeto, de ki lett moderalva. Allitolag a magyar reszleg probalta az ugyfeleket kiszervezni, es ezt a BZ nem nezte jo szemmel vagy mi a szosz. Kiszedtek a moderek 5 percen belul...
Előzmény: Dr.Uhu (1533)
Dr.Uhu Creative Commons License 2008.08.01 0 0 1533
Ezt honnan veszed?
Előzmény: zotya-DUB (1532)
zotya-DUB Creative Commons License 2008.08.01 0 0 1532
ugy nez ki a jovoben csak a kozponti oldal fog mukodni, magyar nyelvu menuvel.
Előzmény: Buscha (1529)
BlackMage Creative Commons License 2008.08.01 0 0 1531
Ok! Aegon Vision-t vettem januar elejen (a kedvezmenyes idoszakban). Akkor inkabb ebbe tettem penzt, mint a BZ szamlamra, igy utolag ez jo dontes volt szerencsere! :)

Az Aegon Citadella alfanak es a Generalinak utananezek.

Kossz!
Előzmény: alba (1530)
alba Creative Commons License 2008.08.01 0 0 1530
aegon vision (100 MFt alatt szigorúan csak kedvezményes időszakban vásárolva! :-)
aegon citadella alfa (ez származékos termékekbe is fektethet)
generali abszulút hozam (ez már fennvan a hp-n, de még nem vehető)
Előzmény: BlackMage (1514)
Buscha Creative Commons License 2008.08.01 0 0 1529
Megszünt a magyar honlap? http://www.beraterzentrum.hu/
Buscha Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1528

A kondíciók kb. megegyeznek a BZ-vel. Viszont van egy high watermark, amivel garantálják azt, hogy ha a befektetésem a mindenkori legmagasabb állás alá esik, akkor addig nem vonnak le hozamrészesedést, amíg azt el nem éri.

Ilyen a BZ-nél nem volt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1527)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1527
bizony széles a referenciája
Milyen tevékenységet végzett ezen cégeknek?

MINUSZ 30% egy hónap alatt, ha jól látom!
Nem, nem jól :)

nagyon elégedetlen voltam a BZ-vel
Változnak az idők...

Ráadásul teljesen ingyen
Milyen költségeid lesznek?
Előzmény: Buscha (1526)
Buscha Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1526

A DELTA 1994 óta létezik, tehát nem friss cég. http://www.deltacoaching.ch/impressum.html

Értesülésem szerint a DELTA maga csinálta a BZ számára a vagyonkezelést,

kiszervezett munkában 2007-ig bezárólag. A 2008 évi eladásokhoz és vételekhez már semmi köze nem volt. Viszont a hozamok ezért egyeznek meg 2007-ig.
Utána nem. Én is utána néztem a Deltának http://www.deltacoaching.ch/referenzen.html és bizony széles a referenciája! És bizony a BZ is benne van...

 

Amit én változatlanul el tudok mondani, hogy be van most is fektetve a pénzem nagy része és dolgozik. Pont ma kezdődött megint egy kisebb rally. :-))))

 

World Minig Fund nincsen a DELTA vagyonkezelésében. Ezek szerint a BZ még mindig abban dekkol? MINUSZ 30% egy hónap alatt, ha jól látom! SZÉP!

http://customer.morningstareurope.com/ch/swissquote/funds/overview.asp?cid=FXLUX01240&lang=DE

 

A számlámban több ETF van és részvény és csak néhány befektetési alap.

Van itt esteleg már más közben Deltás is akinek van tapasztalata?

 

Nem kell ide semilyen PSZÁF engedély, mivel nekem már kint van számlám és csak váltok. Ezt bármikor megtehetem egy svájci cégnél, az ottani jogosultságokkal pedig mind rendelkezika Delta különben a SQ sem állna vele szóba. Sok papírt kellet kitölteni a váltáshoz. Egyébként pedig úgy tudom, hogy lesz itthon is Delta képviselet.  A tanácsadóm nagyon korrekt volt. Azt hiszem, hogy már írtam, hogy nem küzdött értem, hanem segített, mivel nagyon elégedetlen voltam a BZ-vel. Ráadásul teljesen ingyen. Idén először vagyok a befizetett értékem környékén és ez bizalomra ad okot. A BZ ezzel szemben?

 

Két ügyvezetője volt a BZnek itthon, az egyik kiszállt a másik nem. Indulj el ezen az úton, akkor talán kapsz a másik, szerintem becsületes és nagyon korrekt oldalról is tájékoztatást a tanácsadódnak ismernie kell az ex ügyvezetőt is.

 

Ami a BZ-t illeti halottam, hogy megniytott az irodájuk. Persze engedélyük nincs értékesítésre:

http://www.pszaf.hu/piac/hataronatnyulo/tokepiac_isd_fiok.htm

Esetleg fel is hívhatod a PSZÁF-ot, ha ezt nem hiszed.

 

Én javaslom, hogy konzultálj olyan tanácsadóval is, aki elment a Deltához.
Szóval adtam tippet.  Akkor legalább lesz összehasonlításod.

 

 

 

 

Előzmény: Valerianus (1523)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1525
Olvad el a leírásukat. Ha ezek szerinted nem abszolút hozamú alapok, akkor semmi sem az :)
Előzmény: BlackMage (1524)
BlackMage Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1524
ESPA CASH EMERGING MARKETS EUR-m van, MMax es Vision szinten, de mar irtam is par hozzaszolassal lentebb. Citadella Alfa, Value-m nincs, de ezek abszolult hozamu bef. alapok lennenek ?
Előzmény: Törölt nick (1522)
Valerianus Creative Commons License 2008.07.29 0 0 1523
Állítólag megnyílt a BZ budapesti irodája. Be lehet telefonálni nekik, és kérdezni ill. véleményt mondani.

Ha a Delta tényleg a BZ régi vagyonkezelője, aki régebben a nagy hozamokat tudta hozni, akkor talán én is fontolóra veszem a váltást. De nem akarom elkapkodni. Egyelőre a Delta nekem elég kétségesnek tűnik. Frissen alakult cég, aki egy másik cég korábbi hozamait rakja ki a honlapjára mindenfajta magyarázat nélkül, ráadásul célzottan annak ügyfeleire hajt? Morálisan kissé ingoványos, hogy egy klasszikust idézzek. Egy megbízható vagyonkezelőtől nem egészen ilyen imidzset várna el az ember.
A honlapjukon miért keveredik az angol szöveg a némettel?
Miért coaching, miért nem asset management?
Van PSZÁF engedélye?

Buscha, van a Delta portfoliójában World Mining Fund? Azért kérdezem, mert a honlapjukon láttam egy képet, ami alapján igen. (Lehet, hogy régi a kép.)

A Deltának milyen költségei vannak? Azon kívül, hogy ingyen lehet átlépni hozzájuk, mert az szerintem nem lesz sokáig így.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 1522
ESPA Cash (kötvény, de valami furcsa jószág)
Előzmény: Törölt nick (1520)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 1521
Value, Vision
Előzmény: Törölt nick (1519)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 1520
Ezek kötvényalapok.
Előzmény: BlackMage (1514)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 1519
Citadella Alfa, MMax
Előzmény: BlackMage (1518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!