Keresés

Részletes keresés

NattyDread Creative Commons License 2007.09.13 0 0 220
izé...
NattyDread Creative Commons License 2007.09.13 0 0 219
Néhány vers, szintén a Lukácsból, hátha így érthetőbb lesz neked is:

"57. Lőn pedig, mikor menének, valaki monda néki az úton: Követlek téged Uram, valahová mégy!
58. És monda néki Jézus: A rókáknak barlangjuk van, és az égi madaraknak fészkük; de az ember Fiának nincs fejét hová lehajtania.
59. Monda pedig másnak: Kövess engem. Az pedig monda: Uram, engedd meg nékem, hogy előbb elmenjek és eltemessem az én atyámat.
60. Monda pedig néki Jézus: Hadd temessék el a halottak az ő halottaikat: te pedig elmenvén, hirdesd az Isten országát.
61. Monda pedig más is: Követlek téged Uram; de előbb engedd meg nékem, hogy búcsút vegyek azoktól, a kik az én házamban vannak.
62. És monda néki Jézus: Valaki az eke szarvára veti kezét, és hátra tekint, nem alkalmas az Isten országára."
Előzmény: avi01 (217)
NattyDread Creative Commons License 2007.09.13 0 0 218
Azt teszem. Én értem is, amit olvasok, de ez nem az én érdemem, hanem Istené.
Előzmény: avi01 (217)
avi01 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 217

Akkor egy szavam sincs, élj így.
Előzmény: NattyDread (216)
NattyDread Creative Commons License 2007.09.13 0 0 216
Dehogynem! És az Isten Lelke ki is jelentette nekem, hogy ez nagyon helyénvaló, próbálok is így élni.
Előzmény: avi01 (214)
NattyDread Creative Commons License 2007.09.13 0 0 215
Az egész Írást kell vizsgálni, összefüggéseiben. Minden bibliai könyv összefügg mindegyik másik könyvvel, így csak az egészet együtt lehet helyesen értelmezni. Ehhez persze először sokszor el kell olvasni a Szentlélek vezetése alatt, valamint az összefüggéseket tanulmányozni kell, de jó sokáig :o) És majd a SZL kijelent minden igazságot, mert Jézuséból vesz, és Őmellette tesz bizonyságot, és akkor érthető lesz minden, de csak akkor.
Előzmény: Törölt nick (212)
avi01 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 214
"Én több mint 20 éve foglalkozom bibliakutatással és -tanítással,"

És a Lk.14.26. még nem tűnt fel soha?
Előzmény: NattyDread (213)
NattyDread Creative Commons License 2007.09.13 0 0 213
Hát... erre gyúrj még egy kicsit szerintem. Én több mint 20 éve foglalkozom bibliakutatással és -tanítással, különös tekintettel a JK-re, és nem ez a meglátásom :o)
Előzmény: Törölt nick (212)
NattyDread Creative Commons License 2007.09.13 0 0 211
A Jelenésekben az AK "Fenevad" nicken szerepel, hogy miért, azt most hosszú lenne elmagyaráznom.
Előzmény: Törölt nick (206)
avi01 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 209

 

Mókuska nem Bibliagúnyolás a témánk, gyűlöletkeltésre alkalmas szöveg keresése a Biblia betiltatásával kapcsolatban.

Előzmény: Törölt nick (203)
avi01 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 207

Aki járt hittanra, bibliamagyarázatra, misére, az ezzel tisztában van, és nem érti félre a fordítást sem.

A Biblia fordítói úgy látszik nem jártak hittanra, bibliamagyarázatra és misére sem, mert ők félreértették a jelentést, és kevésbé szereti helyett gyűlölni-t írtak a szövegbe.

Előzmény: címlapsztori (196)
NattyDread Creative Commons License 2007.09.13 0 0 205
"Nem is értem, hogy ez eddig hogyan maradhatott él?..."

Nyugi, az Antikrisztus színrelépését követően ezek meg fognak történni, és ti meg először örülni fogtok, majd 3 és fél év múlva keservesen szívtok, mint a torkosborz.
Előzmény: Klaus Matefi (183)
avi01 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 204

 

A nagyegyházak pozícióit megingatni már csak azért sem lehet egyelőre, mert a hatalmi éra részei, így ügyesen bebetonozták magukat, mind jogi-, mind üzleti stratégiai intézkedésekkel.

Már hogyne lehetne? Ha lenne Jézusnak egyetlen igaz követője, már meg tudná ingatni, mert Jézus azt igérte, aki őt szereti és benne hisz, nálánál is nagyobb csodákat fog tenni, és követőit jelek fogják kisérni. Ha valaki vakok  látását visszadja, hallotakat támaszt fel, bénákat meggyógyít, azt nem lehet elmismásolni, legyen bármekkora világi hatalom.

Előzmény: Törölt nick (191)
avi01 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 202
"Tudtommal az újszövetségi legenda nem tartalmaz ilyen jellegű tanításokat,"

Lk.14.26.
Előzmény: Klaus Matefi (189)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.13 0 0 201

Tagja vagyok az optimista klubanak is és kérlek ne gyere itt nekem gyerekes, buta embereknek való közhelyekkel.

Előzmény: extra pizza (199)
landdie Creative Commons License 2007.09.13 0 0 200
Teljesen jogos és logikus a felvetésed. A Biblia előtérbe kerülne, és a magyarázók nem tudnának kihátrálni a kínos részek megmagyarázása elől. Nem hiszem, hogy kijönne a Biblia Light verzió, de magyarázkodásban nem lenne hiány az biztos! :-)

Persze lennének, ahogy vannak is, akik megpróbálják a mondatokat nyelvtani jelentésük alapján értelmezni. Jönne a sokszor hallott védekezés.:" A Sátán mindig az Igével jön!"
Előzmény: Törölt nick (191)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.13 0 0 199
Bizonyára sikeres vagy.
Bár aki hiú, vagy nagyon bizonyítani akar, inkább áldozata annak a területnek, amiben sikert tulajdonít magának.
Előzmény: Iván Gábor (198)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.13 0 0 198
Véletlenül nem mellényomtál és költői kérdés önmagadnak?

sikeres ember vagyok

Előzmény: extra pizza (195)
Kogitano Creative Commons License 2007.09.13 0 0 197

1. nem a dohány, hanem a dohányzás károsít

2. ami a biblia forgatók érzelemvilágát károsíthatja, az nem a vallás, hanem vallás-elleneség megnyilvánulásai.

 

A javaslatl módosítása: bélyegezzünk mindent és mindenkit, ami/aki károsító lehet!

Előzmény: Iván Gábor (193)
címlapsztori Creative Commons License 2007.09.13 0 0 196

A görögben a gyűlölni szónak 3 fokozata van, az eredeti szövegben középfok áll

 

Ehhez add hozzá, hogy az eredeti arámi nyelvben (állítólag) még fokozás sem volt. A dolgokat körbe kellett írni. Aki járt hittanra, bibliamagyarázatra, misére, az ezzel tisztában van, és nem érti félre a fordítást sem.

Előzmény: avi01 (108)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.13 0 0 195
És téged mi tett így tönkre?
Előzmény: Iván Gábor (193)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.13 0 0 193

Annyit biztosan el lehetne érni, hogy mint a cigisdobozokra a bibliára is kikerüljön kötelezően egy figyelmeztetés:

A VALLÁS SÚLYOSAN KÁROSÍTHATJA AZ ÖN ÉS A KÖRNYEZETÉBEN ÉLŐK TERMÉSZETES ÉRZELEMVILÁGÁT .

Előzmény: Törölt nick (191)
extra pizza Creative Commons License 2007.09.13 0 0 192
Az ENSZ alapokmányostól, a törvény a gyűlöletkeltés ellen, mind csak tiszavirág-életű nüanszok a többezer éves vallásokhoz képest.
Legyen vallásotok a fogyasztói társadalom, a ti bajotok.
Előzmény: avi01 (188)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 191

Aszondom lehetne indítani pert nyugodtan az egyházak ellen, a Biblia és annak (nyilvánvalóan cenzúrázott - kanonizálás, zsinatok stb) tartalma miatt(csatlakozom a percsoporthoz!), de sok esély nincs a nyerésre, esetleg egy jó kis perre, nagy hírverésre, önreklámra. Talán lenne ügyvéd is, akár 1 forintért is...

 

A betiltást elérni nem lehetne, maximum egy új zsinat öszehívását és újabb kikozmetikázását a "szent" könyvnek... Ez is valami. Bár szerintem sajnos a manipulációnak és a tömegek megvezetésének bűntettét azután is, továbbra is el fogja követni minden egyház és a többi hasonló véleményformáló intézmény...

 

A nagyegyházak pozícióit megingatni már csak azért sem lehet egyelőre, mert a hatalmi éra részei, így ügyesen bebetonozták magukat, mind jogi-, mind üzleti stratégiai intézkedésekkel. Ha bajba kerülnének, akkor is megvannak a különféle módszereik arra, hogy megvédjék a "szent ügyet". Az egyház mindig is titokban háttérpaktumokat kötött a hatalommal és e status quot a mai napig fennáll...

 

Mellesleg a kiátkozás fogalma (amit az egyházak előszeretetttel alkalmaznak, ha nem tévedek) eleve gyűlöletkeltő és uszító nem?

 

Szerintem is minden egyházat és vallást alaposan át kéne vizsgálni...

 

Tartok tőle, nagy részük nagy bajban lenne...

kris12 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 190
Topik indult: Iván Gábor ateista munkássága címmel.
Klaus Matefi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 189
Tudtommal az újszövetségi legenda nem tartalmaz ilyen jellegű tanításokat, ellentétben az ószövetségivel, de ugye Biblia néven egy kötetben propagálják...

Be lettek csapva a keresztények?
Előzmény: avi01 (188)
avi01 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 188

Ó Klauskám csak itt a topikban hányan próbáltak lyukat beszélni a hasamba, hogy a gyűlöletbeszéd nem gyűlöletbeszéd. Nevetséges.

Ha gyűlöletet ír, gyűlölni kell. Ez áll a Bibliában, és mai helyzet ékes bizonyítéka annak, hogy senki sem olvassa, és senki sem veszi komolyan a blbliát. A katolikus vallás rendre a család szentségéről, fontosságáról ír, noha a vallás alapítója azt tűzi ki feltételnek a tanítványsághoz, hogy gyűlöljük közvetlen rokonainkat.
Előzmény: Klaus Matefi (186)
avi01 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 187

Én nem vagyok túlzottan szabályozáspárti, ha vallások hamis igéreteket tesznek, hitelüket veszti, ez beszabályozza a közönségüket is. A Bibliára azért szálltam rá, mert gyönyörű példája a gyűlöletkeltésre alkalmas szövegnek, és törvényeink ezt szankcionálják. Ha sikerül törvényeinknek érvényt szerezni.
Előzmény: Klaus Matefi (184)
Klaus Matefi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 186
Kedves Viktor!

Sajnos ez valóban a bevált gyakorlat, de az írott szót nem lehet máshogy magyarázni, mint amit hivatott jelenteni...

Üdv

Klaus

A Fekete Madonna
Előzmény: avi01 (185)
avi01 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 185

Ugyan Klauskám hova gondolsz, sokkal egyszerűbb vizet prédikálni és bort inni:)
Előzmény: Klaus Matefi (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!