Keresés

Részletes keresés

cren Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1557
Ezt te így látod????
Előzmény: allompolgar (1549)
cren Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1556
Nem ártana, ha látnád a különbségeket.
Előzmény: Törölt nick (1545)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1555
"A definiált "lét" és a gyakorolt "látszat" dialektikájáról merengj egy kicsit."

Állj, állj, állj! Akkor most Tömjén mondta azt, hogy az SZDSZ a zsidók pártja, vagy nem, mert erről itt nagy vita folyik éppen...
Előzmény: Törölt nick (1543)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1553
"Nos, akkor hasonlítsuk össze a szélsőségesen magyar ellenes, hatalmon regnáló és az országot tönkre tevő kormányt, egypár "mezei" állampolgárral, akik a kormány elleni tiltakozás szimbólumaként használják az árpád sávos zászlót........és utána döntsük el, hogy melyik a nagyobb veszély...."

Hasonlítsuk össze a terelő, nyilasmosdató nickecskéket, felelőségteljes fórumozókkal...
Előzmény: allompolgar (1538)
Or Kán Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1552
Ezzel ugye csak az a baj, hogyha valamely szervezet nem definiálja magát kimondva és konkrétan zsidó érdekképviselő szervként, akkor az ekként való aposztrofálása nem több löttyedt, kocsmai zsidózásánál.
Előzmény: Törölt nick (1543)
Bors őrmester Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1550

Semjén leantiszemitázta az antiszemitázó antiszemitákat. Így azok most antiszemitáznak.

 

Ennyi a történet.

allompolgar Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1549

És persze ez a hatalomvány miatt nem tud már 6. éve kibontakozni az szdsz-mszp kormány szakmai hozzáértése..... azért ez több mint nevetséges.

Előzmény: cren (1541)
cren Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1547
"Ha valaki a zsidó kisebbség parlamenti érdekvédőjeként kívánja pozicionálni magát..."

Hogy világos legyen még neked is, akiről beszélsz, az Semjén. Ismered a legutóbbi parlamenti hányadékát?
Előzmény: Törölt nick (1540)
MolnarErik Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1546
Mert Semjén ezt mondta.
Előzmény: Törölt nick (1536)
MolnarErik Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1544
Pont arról mereng ez a topik.
Előzmény: Törölt nick (1543)
cren Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1541
"a kormány elleni tiltakozás szimbólumaként"

vagyis Orbán hatalomvágyának a szimbólumaként
Előzmény: allompolgar (1538)
allompolgar Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1538

Nos, akkor hasonlítsuk össze a szélsőségesen magyar ellenes, hatalmon regnáló és az országot tönkre tevő kormányt, egypár "mezei" állampolgárral, akik a kormány elleni tiltakozás szimbólumaként használják az árpád sávos zászlót........és utána döntsük el, hogy melyik a nagyobb veszély....

Előzmény: Törölt nick (1533)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1533
Elsiklottál egy dolog felett:
Ezt írtad:
"aztán a Köztársasági Elnök bácsi megkérte őket, hogy az egyéb szélsőséges propagandájukat is próbálják meg kicsit visszafogni..... (pl.: 23 millió román)...."

Erre ezt írtam én rólad:
"Ezért jellemző, hogy a 23 millió románt megjegyzi, és megfontolandónak tartja, azt meg magasról leszarja, hogy ugyanaz az illető azt üzente nekik, hogy ne grasszáljanak zárpáccsávosokkal, mert az undorító. :)))"

Nos?
Előzmény: allompolgar (1417)
Or Kán Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1531

"Semjén az SZDSZ által hajtogatott náciveszély - zsidó-fenyegetettség miatt beszélt arról, hogy ugyan ne más farkával verje már a csalánt a SZDSZ"

 

Ez tökéletesen érthető, már az első pillanattól kezdve. Csak éppen Semjén akkora barom volt, hogy saját maga helyezte ismét a közbeszéd középpontjába azt, amit egyébként Gyurcsányéknak ró fel. Ilyen fokú politikai korlátoltságot, csökköttséget, politikai primitívizmust minden száz évben lehet látni egyszer.

Előzmény: Törölt nick (1516)
figyelő Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1527

A gyűlöletbeszéd kapcsán az SZDSZ továbbra is ellenzi a büntető törvénykönyv módosítását, de támogatja a polgári törvénykönyv kormány által javasolt változtatását - közölte a liberális párt frakcióvezető-helyettese szerdán. 

Gusztos Péter elmondta: a liberális párt amellett van, hogy a kisebbségekhez tartozók polgári peres úton vehessenek elégtételt az emberi méltóságukat sértő nyilvános gyalázkodásért, akkor is, ha az nem személyüket, hanem a közösséget érte, amelyhez tartoznak. 

Az SZDSZ nem támogatja a szocialista párt által felvetett Btk.-módosítást. Gusztos Péter emlékeztetett az Alkotmánybíróság korábbi döntésére, amelynek indoklásában szerepelt, hogy a gyűlöletbeszéddel kapcsolatban az Ab nem tud elképzelni olyan Btk.-módosítást, amely kiállná az alkotmányosság próbáját. A képviselő megjegyezte, hogy a liberálisok egy ezzel összefüggő esetleges alkotmánymódosítást a magyar demokráciára komoly veszélyt jelentő elképzelésnek tartanak. 

Mesterházy Attila, az MSZP frakcióvezető-helyettese közölte: az MSZP és az SZDSZ között szakmai vita van a Büntető törvénykönyv módosításáról a gyűlöletbeszéd büntethetővé tétele miatt. Mint mondta, hajlandóak kompromisszumra, mivel abban érdekeltek, hogy mindenkinek elfogadható, a szabadságjogokat tiszteletben tartó megoldás szülessen.

Az SZDSZ amellett van, hogy a polgári törvénykönyvet közös koalíciós elhatározással most módosítsák, és adjanak néhány évet annak, hogy kiderüljön, ez a módosítás beválik-e a gyakorlatban - hangsúlyozta Gusztos Péter. Hozzátette: amíg ez nem derül ki, határozottan kérik az MSZP országgyűlési képviselőitől, hogy lehetőség szerint ne legyen a koalíción belül "politikai licitálás" ebben a kérdésben. 

"Mindaddig, amíg a magyar parlamentben egy magát mérsékelt jobboldalinak nevező párt egyik képviselője olyan bunkó tud lenni, hogy uszályt lehetne kikötni hozzá, és ehhez a képviselőtársai tapsolnak, addig mi farigcsálhatunk a Btk.-n és a Ptk.-n, de nem fog visszaszorulni a gyűlöletbeszéd Magyarországon" - mondta Gusztos Péter, utalva Semjén Zsolt elnök-frakcióvezető hétfői parlamenti felszólalására. 



ooloo Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1526
Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen...
Előzmény: Törölt nick (1523)
figyelő Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1525
Messzemenően hajlandó vagyok minden jobboldali véleményt "tolerálni", ha ebben az értékelésben közös a felfogásunk.
Előzmény: Or Kán (1522)
Derek Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1524
En utaltatom at neki a penzt a NY telaviv tengelyen
Előzmény: Törölt nick (1523)
Or Kán Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1522
És mi lett ennek a következménye? Újból csak a zsidó-témáról beszélünk, arról, amit Semjén kifogásolt. Akkora öngól volt ez a zsidózás - mindenfajta értelemben - mint ide Lacháza. És ha ezt a jobboldal nem látja, akkor az egy nagyon tragikus dolog.
Előzmény: Törölt nick (1515)
ooloo Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1520
Az utóbbi időben ráadásul kb. 20%-kal növekedett a jövedelmem. Nemzethalál... ;-)
Előzmény: Törölt nick (1518)
ooloo Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1519
Néhány napja még Eörsi (SZDSZ) volt a célpont, amikor éppen azt mondta, hogy nincsen fasisztaveszély; de természetesen vannak nácik és fasiszták...
Előzmény: Törölt nick (1516)
ooloo Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1517
igen
Előzmény: Törölt nick (1514)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1514
Személyesen Connecticutból?
Előzmény: ooloo (1512)
MolnarErik Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1513
Inkább szomorú, mivel sajna ez a választék nekünk.
Előzmény: Or Kán (1510)
ooloo Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1512
Semjén magát leplezte le, kedves parkolóőröm. Már nem először...
Előzmény: Törölt nick (1507)
MolnarErik Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1511

Azt leplezte, h a drogliberalizáció (+ a többi) nem egyezik a tóra által képviselt értékekkel.

Kár, h ezt soha senkise állította.

Előzmény: Törölt nick (1507)
Or Kán Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1510

"most meg azzal vagyunk elfoglalva hogy semjen miert beszel a zsidokrol "

 

Azért vagyunk elfoglalva azzal, hogy Sején miért beszélt a zaidókról, mert Semjén a zsidókról beszélt. Ha úgy tetszik, maga a jobboldal tereli el a figyelmet a fontos gazdasági problémákról, ami azért elég röhejes, nem?

Előzmény: Törölt nick (1500)
cren Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1509
Nem. Semjén hozzátett néhány markáns ecsetvonást a szélsőjobb ellenségképéhez.
Előzmény: Or Kán (1504)
MolnarErik Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1506

Mint már beírtam, azért ezzel foglalkozunk, mert Semjén a zsidókról beszélt és nem az államadósság GDP-hez viszonyított arányáról.

Nézd + milyen hamar elhalt az ÁSz elnökös topik.

Előzmény: Törölt nick (1500)
allompolgar Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1505
Hát persze, hiszen az 56 db Magyar Gárda tag, ez lényeg.....persze azért annyira nem, hogy esetleg betiltanák őket................ a költségvetés meg köszöni szépen jól van....
Előzmény: Törölt nick (1497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!