Keresés

Részletes keresés

Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 382
Mivel te egymagad döntöd el mi a "virus" és az "ellenszer", tévedésed esetén nem gyógyszert terjesztesz, hanem betegséget.
Előzmény: Iván Gábor (380)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 381



Tehát egyre többen megerősítenek, többek közt te is, hogy a díj elnyerhetetlen ugratás, paranormális díj.

Ezt az eddig meglévő Tényeket Tisztelők Társasága volt titkára, a nemrág alakult Szkeptikusok Társaságának az egyik alelnöke Hraskó Gábor is így kommentálta röviden:

Hraskó

"Randi díjára természetesen úgy kell tekinteni, mint egy provokatív kihívásra, és nem mint egy alternatív Nobel-díjra."



A fotó nyilvános. www.darwinnap.hu






Előzmény: NevemTeve (377)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 380
Ez egy működő módszertan. Jeleneleg paramódszertan:-) Nem kell hozzá több éntudat, és működési elve is nyilt dolog. Gyógyító vakcina gondolatvírusoknak (GYVGV) nevezem. (kicsit Dawkins átütésnek hathat a mém-mel, de ő ugyebár csak felismerte az elmefertőzés mechanizmusát, de ellenszert nem lelt rá) (egyébként még ma sem olvastam el egy Dawkins művet sem, párhuzamosan jöttem rá valami hasonlóra)

1. Az egyén képtelen észrevenni gondolkozási hibáit, az elfogultságát, mert beleivódott egy hibás szokás, beidegződés. (ez Dawkins szerint a MÉM)

2. Ezért az egyént egy legyengített gyógyító vakcina gondolatvírussal "fertőzöm" meg. Ez egy legyengített hülyeség, vagy legyengített ostobaság.

3. Az egyén ezt könnyen feismeri legyőzi, de ez által az elméje megtanulta fertőzés felismerését és a legyőzéséne a módját.

4. A tanultak hatására megindul egy gyógyítási folyamat, amely hatására a már meglévő elmefertőzést is legyőzheti az egyén, (küzd saját kettős mércéivel, paradoxanjaival) de új elmefertőzésekkel szemben már biztosabban védetté válhat.

Érdekessége a dolognak, hogy például én a vallási GYVGV-ét nem az ateistákba ültetem el elsősorban, hanem a vallásos egyénekbe, mert a GYVGV-t virusszerűen tovább tudják adni egymásnak. Tehát így nem csak a fertőzés, de a gyógymód is virusszerűen terjed. Ebből kövekezik, hogy nincs szükség nagy szervezetre, támogatókra, mert egy GYVGV kimunkálásához és elindításához egy ember is elég. Aztán ha jól van tervezve, akkor az terjed már magától is.







Előzmény: Bign (378)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 379
1-et értek.
Előzmény: NevemTeve (377)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 378
És mi honnan tudjuk, hogy éppen melyik éned óhajt válaszolni?

Mit szoktál válaszolni Te Igazhitű, ha meg kérdezik tőled melyik út vezet Bagdadba
(paranormális jelenségek bizonyításához)? :O)
Előzmény: Iván Gábor (376)
NevemTeve Creative Commons License 2007.09.16 0 0 377
Nincsen olyan paramókus, aki meg tudna felelni Randi feltételeinek - 100%
Előzmény: Törölt nick (205)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 376

Az viszont idetartozó vitalap lehet, hogy én azt állítom, mert a kísérleteimből, vizsgálataimból az jött ki, hogy egyes és jelentős számú ateista és a szkepticista is mutat nagyon erős vallási viselkedési és gondolkozásbéli vonásokat.


Jamers Randit és a diját is fel lehet úgy fogni, hogy esetleg téves ideológiák motíválják.

Aztán azt se felejtsd el, hogy azért mert én tudok illogikusan, vagy annak látszóan érvelni és viselkedni, azért még tudok logikusan is.

Nem minden paradoxon feloldhatatlan. Vannak csak látszólagos paradoxonok is.



Előzmény: Bign (375)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 375
"Felesleges dolog fogással próbálkoznod a vallásomon"

Nem különösebben érdekel a vallásod. Eredetileg az ebben a topikban kijelentések foglalkoztattak.

Bizonyos értelemben mindenkinek meg van a külön "vallása".
A saját vallásunkról gyözködjük a "hitetleneket". :O)
Előzmény: Iván Gábor (370)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 374
Erre van sok más topik. Ajánlok egyet a több tucatból:

Vitafelhívás P-DOX-osoknak & ateisták


Előzmény: Bign (372)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 373

Na most ezt le lehet fordítani James Randira is a korrektség és a kettős méce nélküliség jegyében.

Előzmény: Iván Gábor (371)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 372
Akkor ez nálad a vizilófia, vagy filozófia. :O)

Ez gyakorlatilag azt jelenti: mindennel egyet értesz, csak saját magaddal nem.
És azokkal sem akik cáfolnak. :O)
Előzmény: Iván Gábor (369)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 371
Igyekszem a témához tartozó, de méllékág kitérők útán visszaterelni a következő ídézettel a mederbe:

"Uri Geller és Criss Angel közös műsort kap
A kanálhajlítós meg az illuzionista
2007.07.23. - sixx

Töredelmesen be kell, hogy valljam, hogy világéletemben rühelltem az illuzionistákat, és az agyuk erejével kanalakat hajlítgató fazonokat is, az előbbieket azért, mert az ember tudja, hogy Rézmező Dávid kurvára nem ment át a Kínai Nagy Falon, és nem tüntette el a Szabadság-szobrot sem, akkor meg minek erőlködik a gyökér? Az utóbbiak iránt érzett ellenszenvemet azt hiszem nem kell részletezni, aki azzal keresi a kenyerét, hogy tévén át gyógyít illetve kanalakat tesz tönkre ipari mennyiségben, az elmehet a picsába.

Uri Geller ismét sikerrel adta el nemlétező képességét, most az NBC-t sikerült bepalizni egy műsor erejéig, melyben korunk egyik legfurcsább bűvészével (?), Criss Angellel karöltve fogja majd keresni a legújabb "mentalistot", nem eccerű ezt lefordítani, azt hiszem talán az "agyának erejével mutatványokra képes" vagy "mentalista" áll legközelebb hozzá, de lehet tévedek. A műsor lényege, hogy közöttünk is élnek ilyen képességekkel rendelkező emberkék, csak nem tudnak arról, hogy simán ki tundak tolni az őket késve kiszolgáló pincérrel az étteremben, és karikába hajlíthatnák a teljes evőeszközkészletet, csupán erős koncentrálással. Én nem tartozom közéjük, pont tegnap akartam sírásba kergetni a debreceni Rolling Rock étterem felszolgálóit, mert negyedóra alatt egy kurva étlapot sem bírtak kihozni, de mindhiába.

Az izraeli ereteivel bíró műsorban 10 reménység küzd majd meg egymással hétről-hétre, a feladatokat el sem tudom képzelni, hogy mi alapján választják ki (Mire gondolok? Hajítson Eiffel-tornyot késekből, időre? Fűrészelje le a lábát tőből, aztán ragassza vissza, és polkázzon?), de biztos rohadt érdekes lesz. Izraelben kajálták a cuccot mellesleg, rekordnézettséget hozott, és biztosította Geller anyagi jólétét egy ideig. Jedi powah, emberek!"

http://comment.blog.hu/2007/07/23/uri_geller_tevemusort_kap

Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 370

Felesleges dolog fogással próbálkoznod a vallásomon, hiszen ez a világ első nyiltan önellentmondásos vallása, amely önellentmondások felmutatásával is végez tanításokat. Azért P-DOX Semmiben Sem Hívők, azaz Paradox.



Előzmény: Bign (367)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 369

A minden és a semmi azonos dolgok:-)

Előzmény: Bign (367)
pint Creative Commons License 2007.09.16 0 0 368
"1. Van egy működő parajelenség, amit széleskörűen és a szkeptikusok is annak tartanak
2.Eltelik x idő. Ezt a jelenséget feltárják
3. Randi ezek után nem köt rá szerződést."

na akkor én is számozok:

1. nem ezt állítottad, tehát hazudsz. te egy ügyön belül állítottad ezt, nem az évek hosszú során át.
2. a fentivel nincs volna semmi probléma. ha valaki tud valamit, most jelentkezzen, ne tíz év múlva.


analízis. ismét ugyanazzal a ferdítéssel állunk szemben, ravasz módszer. van egy rosszul meghatározott jellemző, aminek lehetséges egy tágabb és egy szűkebb értelmezése. a szűkebb értelmezés szerint egyetlen ügy kapcsán a bizonyítás egyben a kifizetés megakadályozója. a tágabb értelmezés szerint időben változik, hogy mik a kifizetés feltételei. állítjuk, hogy randi az elsőbe tartozik. bizonyítjuk, hogy a másodikba. de elmossuk a határt a kettő között, vagy arra apellálunk, hogy az olvasó már elfelejtette, mit is mondtunk. így az a hatás kelthető, hogy mi bebizonyítottuk, hogy az elsőbe tartozik.
Előzmény: Iván Gábor (317)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 367
A lényegre nem válaszoltál:
(1)
"Nagyban és jelentősen hozzájárult, hogy Semmiben Sem Hívő lettem és erősen és részrehajlás nélkül kételkedek mindenben a világon."
(2)
"Magam egyszerűen nem hiszem el, hogy ne lehetne megtenni valamit."

Ez a két idézet tőled és erről a fórumról származik, tehát még a különböző időt, vagy környezetet se lehet bele magyarázni.

Akkor mi is a hitvallásod:
mindend, vagy semmit?
(nem lenne kötelező ilyen szélsőségesen, de a te állításaid ilyen szélsőségesek)

vagy mindíg kössünk bele mások munkájába, hogy emlegessék a nevünk?
A kritikán kívül alkotott valamit Iván Gábor?

Persze azt is tudjuk, hogy nem kell tyúknak lenni, hogy megmondjuk záp a tojás. :O)
Előzmény: Iván Gábor (357)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 366
"Raadasul az alapitott valalsa is koppintas"


Szóval Egelyhez hasonatos csaló lennék, aki az Egely kereket az amerikai Energy Whellről koppintotta?


ene


Ez érdekelne, mert már régebben ezt eléggé kiveséztük az itteni és az origó vallás, filozófia és az általam ott grundolt valláskritika rovatokban. Egyik feltevés sem tudta megállni a helyét eddig, pedig volt erre legalább 5-8 komolyabb felvetés az ateizmustól, nihilizmustól a szofizmusig.


Tehát érdekelne, hogy honnét koppinthattam a tudtomon kívül, mert eddig csak az alapítás után 2-3 évvel leltem hasonlatos szálakat Einstein és buddha néhány mondásával.
Előzmény: darwinista (354)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 365

Szeretem az ilyen poénos dolgokat.

110 gátfutást kóstolgattam (jó srinter voltam), de aztán sok más jobban érdekelt.

Előzmény: Törölt nick (359)
/dev/null Creative Commons License 2007.09.16 0 0 364
ROTFL
Előzmény: Törölt nick (355)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 363
Igen, az erre adott válaszom például elszállt, így leírom nagyjából mégegyszer.

Ez egy módszertan, ami hatásos és gyors. Van benne némi provokáció is tudom, de így működik.

Az iwiwen kikeresheszt és ott megbeszéljük, hogy van-e értelme.

Előzmény: Törölt nick (339)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 361

Talán utolértem magamat és minden lényegi és nekem címzett felvetésre regáltam, válaszoltam. Ha nem így lenne, vagy nem ment volna át a hozzászólásom, mert roppant ingatag most a hozzászólásküldő rendszer, kérem "visítson" az, akiről és amiről megfeledkeztem.
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 357
"Lényeg, hogy a neved emlegetve legyen.

Most nyissunk egy új topikot:
"Iván Gábor a nagy átverőbűvész" cimmel? :O)"

Hümmm:-) Nem vagyok hatalomvágyó és közszereplésre vágyó sem. Számos felkérést és médiaszereplést utasítottam illetve passzoltam át az elmult években is másoknak. Más a dolog lényege. Nem kell velem egyetérteni és nem is zavarnak a kritikák, a fikázások sem.

A lényeg az, ha már egyszer vannak gondolataim, azok valamilyen úton eljussnak minél szélesebb tömegekhez. Ez valóban érdekel, de nagyon sokszor úgy juttatom el őket, hogy nevem fel sem merül.

Régebben 4-5 éve tömegével nyiltak topikok a nevemmel. (sokat össze is vonattam és töröltettem) Most is nyílt nem rég rólam egy hasonló topik, amit cáfolnom kellett.

"Iván Gábor ateista munkássága
Nyitotta: kris12, 2007.09.13 13:32

Ritkán méltatják az embert életében. Ez csak a nagyoknak jár ki. De lássuk csak, mik az érdemei: Mit tett az ateista igehirdetésben, mit tett a szkepticizmus terjesztésében, és mit tett a Biblia népszerűsítésében?"



Lásd itt
Előzmény: Bign (353)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 356
Jó legyen. Kommentelem a felvetésedet:


Ez a véleményed? Megkérlek írd le te is a saját súlyozásod. Az enyémet ismét közzéteszem:

***

1- Randi egy ügynők aki paramókusokat gyűjt be a titkosszolgálatok részére 70%

IGe; Egy lehetséges variáció, hiszen az USA-ban erre van publikus törvény is. Sok új módszertant szabadalmat a kormány nemzetérdekből titkosít. Randi egyűttmüködne a titkosszolgálattal? 10%


2- Randi egy csaló aki sohasem adna ki a kezéből ennyi pénzt 5%

IGe; Randi egyértelmű csaló, hiszen bűvész. A díj is trükkre épül, ugratás. 30%


3- Az összes paramókus csaló 1%

IGe: Ennek a pontnak nincs értelme, mert nem a Randi díjra vonatkozik. Meg ha az is lenne, mindig jöhetne egy, aki nem az.


4- A paramókusok félnek megmutatni a képességüket. Mind. 1%

IGe; Ennek a pontnak sincs értelme szerintem.


5- Randi a nagy szenzációra vár, ahol több paramókust is bemutat és kaszál a jogdíjakból 20%

IGe; Ez reális. Egy jól megfontolt üzleti vállalkozás, némi közügyi hablattyat leöntve. 20%

6- Egyéb 3%

IGe: A szokásos, öreg korunkra tegyünk valami nemesnek látszót, hogy fenntmaradhasson a nevünk, ami egy téves szakmai féltékenységgel vegyül. 40%

***
Előzmény: Törölt nick (205)
darwinista Creative Commons License 2007.09.16 0 0 354
Eleg lassan jottel ra:))

Raadasul az alapitott valalsa is koppintas, es olyan melyre is csak o tud sullyedni hogy magaval folytat parbeszeded kulonbozo nick-eken:))

Előzmény: Bign (353)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 353


"Nagyban és jelentősen hozzájárult, hogy Semmiben Sem Hívő lettem és erősen és részrehajlás nélkül kételkedek mindenben a világon."

"Magam egyszerűen nem hiszem el, hogy ne lehetne megtenni valamit."

A fenti kijelentéseket te tetted.
Az én (egyre erősebb) meggyőződésem, hogy nem ragaszkodsz erősen az igazsághoz akkor amikor a "véleményedet" akarod hangoztatni.
Lényeg, hogy a neved emlegetve legyen.

Most nyissunk egy új topikot:
"Iván Gábor a nagy átverőbűvész" cimmel? :O)
Előzmény: Iván Gábor (342)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 351
"Ha leszáll az ufo a Kossuth téren, akkor rendkívül kevesen fognak kételkedni az ufók létezésében, pl. én se."

Nagy hiba, mert az emberi elme önmaga becsapására is képes, tömeges nagyságban is. Simán lehet ilyen tömeghipnózist produlálni, hogy a z Ufó leszálást valóságosnak hiszed éled át. 90%-rá az esélyed, hogy te is hipnábilis vagy. Az emberek csak 10%-a tartozik abba a körbe, mint jómagam.

Előzmény: mmormota (288)
darwinista Creative Commons License 2007.09.16 0 0 350
IGe

Ez jo:)) Szerinted a butasag egyszeruen elmulik attol, ha valakit megkersz, hogy uigyanmar ne legyel buta:))

Ok akkor holnaptopl nem leszek buta de ma meg ostoba maradok.

Melelsleg a vitatokat marhara nem lehet komolyan venni, foleg nem a tudomany rovatban.

De mindenki azt ir amit akar, en meg nagyon raerek eppen:))
Előzmény: Törölt nick (338)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 349

Engem is megtévesztett a könyve. Vassy és a könyve két teljesen eltérő dolog. A könyv jó, de az nem egyenlő Vassyval. Sok a könyvben leírt dolgának tudom a valódi hátterét már.

Csak egy apró és nevetséges példa:

Biciklit vett először és azzal próbált bejárni a laborba, de megszólták és ő fikázta az amcsikat az állítólagos értelmetlen tisztasságmániáluk miatt.

Vassy amikor a szomszédom volt akkor sem használt mosószert a ruhái mosásához és még dicsekedett is vele, hogy szerinte ez így jobb. Tehát nem a biciklizéssel és az az általi minimális izzadással volt a gond. A pali alapban bűzölög a fura para- ruhamosási szokásai miatt.

Nem tudom, azóta leszokott-e róla.




Előzmény: mmormota (265)
Simply Red Creative Commons License 2007.09.16 0 0 345

Pardon, a számok helyesen:

 

Az 1. 2 és 5. pont kizárja annak a lehetőségét, hogy Randi becsületes lehessen.
A 4. 3. pont pedig nyilvánvalóan szélsőséges.
 

Előzmény: Simply Red (343)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 344
Hol lehet fogadni ellened?

Linnder szerintem balkezes. :O)
Előzmény: darwinista (332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!