Keresés

Részletes keresés

nyikszi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 269
Sajnos nem nagyon esnek az árak :( Én már pár hónapja figyelem, remélem azért márciusig esnek :)

JVC GZ-MG255: 2007. 11. 05. Jelenleg
Avplanet 130900 123900
Extrem digital 134900 134900

Pana SDR-H250 147900 144900
156900 156900

Az AVplanet állítólag szürkeimportőr, szóval nem tudom mikor esnek, ha esnek egyáltalán az árak.

Remélem jól látható lesz.

Előzmény: easycam (268)
easycam Creative Commons License 2008.01.04 0 0 268

JA HA MÁR VAGYOK NÉHÁNY HASZNOS LINK

 

AKKUK TÖLTŐK http://www.kamera-akkuk.hu/AKKULIST/1.30,Videokamera%20akku

KAMERÁK ÉRDEMES MEGNÉZNI SOK TÍPUS ÁRA ESETT

http://www.argep.hu/main.asp?kid=3%2D884&sort=preis

 

üdv.

easycam Creative Commons License 2008.01.04 0 0 267

Üdv, mindenkinek BUÉK!

 

Rövidre fogva, nem értek a kamerákhoz, igazából az volna a tiszteleteljes kérdésem hogy hogyan számolják a "képpontokat, felbontást, megapixeleket" meg e féléket, tehát van egy Fuji S5600 FÉNYKÉPEZŐGÉP 640x480 / 30 kép/mp ez nekem 307.200 képpont vagyis 0,3 Mp

Az átlagos kamerák  pl. Sony DCR-SR32 papíron 800.000 azaz 0,8 Mp képpontot tud az mondjuk 1024*768 az úgy 786.432 azaz kb 0,8 Mp ?????  A Sony DCR-SR52 1,07 Mp az nekem mondjuk kb 1280*800 képpont ???? a fórumban lényegesen komolyabb típusokat látok sokkal kissebb bontással írva. Szeretnék HDD-re rögzítő kamerát venni de, ezt a dolgot nem látom át, viszont rengeteg előnyét látom ennek a rendszernek. A felbontással én így a S5600 után kb 800*600 képfelbontással lennék elégedett Plazmatévém meg ilyenek az nincsen nékem elsősorban PC-n nézném szerkeszteném a felvett anyagot.

FELTÉTLENÜL VÁROK HOZZÁÉRTŐ HOZZÁSZÓLÁSOKAT köszönet mindenkinek

Zsolty333 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 266
Sziasztok,

 

Szeretnék venni egy mereclemezes videókamerát, és jelenleg 3 az amely tetszene, de nincs elég infom és tapasztalatom, hogy dönthessek. (Árban ezt a kört tudom bevállani.) Tudnátátok segíteni? Vagy esetleg egy negyediket ajánlani (ugyanebben az árkategóriában)?

 

JVC GZ-MG130

Sony DCR-SR32

Panasonic SDR-H20EP-S

 

Előre is köszönöm!

Üdv.:

Zsolty

kékszemű Creative Commons License 2008.01.03 0 0 265

Ez kamera, amaz meg fényképezőgép! A videokamerákba szerelt képérzékelők csak nagyon távolról hasonlítanak a fényképezőgépbe szereltekhez, az objektívek meg mégtávolabbról :-((

 

A záridő nem valós érték, videofelvétel közben nincs mozgó zárszerkezet az érzékelő előtt, mint a DSLR gépeknél (vagy a filmfelvevőknél).

 

A SONY a jobb kameráiba igen jó minőségű Carl Zeiss objektívet szerel, ez van olyan, mint a Canon objektívjei.

 

Papíron valóban a SONY HDR-SR7 a jobb, de a Canon HG10 majdnem olyan jó és lényegesen olcsóbb.

Előzmény: JD7 (263)
kékszemű Creative Commons License 2008.01.03 0 0 264

Az SD (SingleDefinition) rendszer elvileg 720x576, a fullHD (HighDefinition) pedig elvileg 1920x1080 képpontos felbontást nyújt. Azért mondom, hogy elvileg, mert a legjobb felbontású SD kamerák valós felbontása olyan 550x320 képpont körül mozog, a legjobb HD kamerák valós felbontása pedig olyan 650x550 képpont körül mozog.

 

Tehát egy jobb TV készüléken már látni lehet a különbséget!

 

DVD-re másolva is megmarad a különbség, azonban csak akkor, ha nem veszel fel túl hosszú videót a DVD-re. Ez azt jelenti, hogy egy SD kamerával készített felvételből kb. 60-70 percet lehet minőségveszteség nélkül DVD-re írni, egy HD kamerával készített felvételből csak 50-60 percet. Tehát hiába veszel fel HD kamerával, ha egy DVD-re rázsúfolsz 90 percnyi felvételt, akkor már senki sem fogja megmondani, hogy az a felvétel eredetileg HD kamerával készült :-((

 

Szerkeszteni pedig biztosan fogsz :-))) Hiszen hogyan fogod a nyaralás alatt felvett 5-10 órányi videóból kiválasztani, összevágni és DVD-re írni azt az 1-1,5 órát, amit meg akarsz mutatni majd mindekinek ?

Előzmény: grandfer (262)
JD7 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 263
Sziasztok!

Bekapcsolódnék én is az eszmefuttatásban. Pont-e két modell között gondolkodok én is, Canon HG10 és a Sony SR-7. A Canon-t fényképezői (DSLR) oldalról már ismerem, jó minőséget nyújt. A Sony tudja hozni objektív terén a Canon színvonalát? Van olyan jó lencse a sony-ban is? No meg a képfeldolgozás, a cmos. Itt is kijön a sok éves tapasztalat, a pl. ha jól tudom a sony a dslr fényképezőjében (alfa) a nikontól veszi az érzékelőt (D200-ét), a Canon meg teljesen házon belül állít elő mindent.

Engem ez a rész érdekelne, ebbe milyen konkrét tapasztalatok vannak?

Gyakorlatilag a képminőség, a színek, fehéregyensúly pontosságának meghatározás szélsőséges fényviszonyok között.

A másik része, hogy milyen szolgáltatásokat nyújt (ki és bemenetek, merevlemez nagysága, manuális záridő, stb,) a két kamera az egyértelmű.

Én őszintén a Canon felé húzok, de a paraméterekben így papíron a Sony erősebb. Bár a tulajdonságokat tanulmányozva megálltam a záridőnél: keveslem a sony-nál az 1/500 max. záridőt a canon 1/2000-el szemben.

grandfer Creative Commons License 2008.01.03 0 0 262
Köszönöm a válaszodat.

Szerkesztési problémák kizárva ,ugyanis egyszerűen nem foglalkozom vele.
A kamera nekem arra van,hogy egyszer visszanézzek adott eseményt.Azt viszont szeretném a lehető legjobb minőségben látni.
Jelenleg egy igen jónak tekinthető Hi 8-as Sonym van.Amivel semmi probléma de ahogy a mondás tartja a "méret a lényeg" vagy nem :))
Tehát a kérdésem,hogy ha visszanézem a TV-én a fullos kütyüt és a normált akkor látok-e különbséget.
Ha a két rendszer anyagát átmásolom DVD-re akkor lesz minőségi eltérés ?
A képminőségen kívül még mire utaltál a fullHD-nál ?
Előzmény: kékszemű (261)
kékszemű Creative Commons License 2008.01.02 0 0 261

Ha nincs szükséged a fullHD felbontásra (és a vele járó szerkesztési nehézségekre), akkor nagyon jó a SONY DCR-SR290 is. A camcorderinfo.com pedig a Canon HG10-est hozta ki a 2007-es év legjobb HighDef HDD-s kamerájának.

 

Icipicivel még ennél is jobb a SONY HDR-SR7-es, lényegében ugyanazt az értékelést kapta, mint az 50-60 ezer forinttal olcsóbb Canon HG10-es, szóval csak az ár/érték arány szól a SONY-val szemben a Canon mellett. Ha van pénzed a SONY-ra, akkor jól jársz vele, ha nem szánsz rá ennyit, akkor vedd a Canon-t, semmivel sem kapsz kevesebbet a pénzedért.

Előzmény: grandfer (259)
kékszemű Creative Commons License 2008.01.02 0 0 260

Ez alma és körte versenye :-)))

 

A memóriakártyát használó modelleket (pl. a Pana HDC-SD5) nem ismerem, azt tudom, hogy jó, de csak gazdag embereknek való, mert a jelenleg kapható legolcsóbb 8 GB-os memóriakártya 18 ezer Ft és erre 1,5-3 óra felvétel fér a minőségtől függően. Nade miért veszel drágán fullHD-s kamerát, ha lebutított üzemmódban használod, tehát a maximális minőségben 1,5 órányi video fér a memóriakártyára :-(((

 

Szóval én a HDD-s Canont ajánlom.

Előzmény: szucs.istvan (258)
grandfer Creative Commons License 2008.01.02 0 0 259
Helló !

Mint mások én is vásárlás előtt állok és mint másoknak nekem is tanács kellene.

Az alábbi kütyük jönnek szóba.

Sony DCR-SR290
Sony HDR-SR5
Sony HDR-SR7 (kicsit húzós az ára)
Canon HG10


Köszönettel
Előzmény: kékszemű (233)
szucs.istvan Creative Commons License 2008.01.02 0 0 258
Sziasztok!

Kamera vásárlás előtt állok, de minél többet olvasgatok annál jobban elbizonytalanodom.

Amit eddig sikerült kihámoznom, hogy ha utómunkálatokat is szeretnék végezni, jobban megéri a miniDV. Viszont úgy gondolom, hogy ha HD kamerát veszek, akkor a sokkal jobb képminőségből a kódolással lerontott végeredmény még mindig szebb lehet, mint a miniDV-s felvétel. Javítsatok ki ha tévednék. Ezt csak a józan paraszti ész sugallja.

Nézegettem rengeteg tesztet és leírást. Rá is találtam két kamerára, mely elnyerte a tetszésemet. Az egyik a Panasonic HDC-SD5, a másik Canon HG10.
A pana mellett szól a 3 CCD, viszont ellene, hogy nincs külső mikrofon csatija, és sötétben (azt írják) trébb képet csinál.
A canon CMOS érzékelős, csak drágább kb. 20000-rel. Sok jót írnak róla.

Vélemények?
kékszemű Creative Commons License 2008.01.01 0 0 257

Az említett kamerák munkaeszközök, az áruk vagy félmillánál kezdődik, szóval nem egy kategóriába tartoznak az itt emlegetett kamerákkal.

 

Az alapkérdésre visszatérve, jelenleg senki sem tudja megmondani, hogy a 3CCD-s kamera jobb-e, vagy az 1CCD-s. A 3CCD-s kamerában kisebb méretű a CCD, de 3 van belőle. Az 1CCD-s kamerában csak egy CCD kell, de annak háromszoros felbontásúnak kell lenni.

 

Szerintem műszaki előnyei nincsenek a 3CCD-s megoldásnak, tehát ha a prospektusokban a 3CCD-s kamerák előnyeit emlegetik, azt kénytelen vagyok rizsának nevezni. Az általad említett kép alapján méginkább, az ugyanis meglehetős "csúsztatásokkal" igyekszik a 3CCD-s megoldás előnyeit kidomborítani. Azt, hogy mi nem tetszik a képen, azt már leírtam, nem akarom ismételgetni.

Előzmény: Kőkapu (256)
Kőkapu Creative Commons License 2007.12.31 0 0 256

A 2.-al kapcsolatban: ezek azért nem filmes kamerák, az általam leírt kamerákat használják Magyarországon a helyi televíziók nagy része. (Mi a fölső kettőt forgalmazzuk, illetve a Canon láncfűrészéből (XL1) adtunk el régebben párat) És pl. egy testületi ülés felvételekor nemigazán használnak extra világítást. Illetve pl. a HD110-ből (korábban 100-as) esküvői videósok is szoktak vásárolni, akik vesznek még mellé max. egy Matrox RT.X kártyát vágni. Aztán csókolom, készítik velük az esküvői videókat, szó sincs plusz világításról.

Egyébként, csak úgy érdekesség képpen, a Canon láncfűrészei nagyon sikeresek az USA-ban, ahol sok a női operatőr, és ez könnyebb vállkamera nekik.

Mondjuk a Sony, Panasonic felhasználókat nem ismerem, de mivel az áruk hasonló, gondolom a felhasználói körük is.

Persze, az objektíveket nem lehet összehasonlítani, de azért a valaki által korábban betett képe az 1CCD és a 3CCD közötti különbségről, szóval azért van benne igazság, és nem csak rizsa.
Előzmény: kékszemű (255)
kékszemű Creative Commons License 2007.12.30 0 0 255

Kedves Kőkapu!

 

A Forma1-ben nagy sikerrel alkalmazzák karbon fékbetéteket, amelyek a hétköznapi autókon nem adnak megfelelő fékhatást!

 

Szóval, hogy megmagyarázzam, hogy mire gondolok, elég ha csak annyit mondok, hogy

 

1. A broadcast kamerákon kicsivel más az objektív.

2. Biztosan láttad már, hogy broadcast célra hogyan készítik a felvételeket, MAQ gyereke le is barnulna 1 perc alatt attól a fénytől, amit használnak a profik a felvételkor.

Előzmény: Kőkapu (254)
Kőkapu Creative Commons License 2007.12.30 0 0 254
Kedves Kékszemű!

Nem kötözködésképpen, de ha szerinted a 3CCD rizsa, akkor miért van az, hogy a broadcast kamkorderekben is előszeretettel alkalmazzák a 3CCD-s technikát?
Például:

JVC GY-DV5100
JVC GY-HD110
SONY DSR-400P
Panasonic AG-DVX100B
Canon XL2

Előzmény: kékszemű (130)
MAQ Creative Commons License 2007.12.30 0 0 253
Leszámítva, hogy kevés fény esetén jóbal gyengébb képet csinál!
Én meg a születendő gyermekem szereném elsősorban filmezni, ami az elején tuti csak alakásban lesz megoldható. Sztem. :)
De valóban olcsóbb kb 20eFt-tal.
Előzmény: kékszemű (251)
pane Creative Commons License 2007.12.29 0 0 252
Hozzá tenném a többletszolgáltatás-hoz az mpeg2 formátumot, ami sok-sok időt spórol meg ha dvd-t akarsz készíteni a felvételből. Megéri a + pénzt a HDD-s.
Előzmény: kékszemű (251)
kékszemű Creative Commons License 2007.12.29 0 0 251

Az azonos árú kamerák közül a miniDV-s jobb, mint a HDD-s! A HDD-s kamera árában előre megfizettetik veled a sok-sok kazetta árát, illetve azt a többletszolgáltatást, hogy sok-sok órányi filmet tudsz folyamatosan csinálni, ami a kazetta cserélgetése miatt a miniDV-s kamerával nem lehetséges.

 

Így nyilván a SONY miniDV-s kamera a felvételi minőséget iletően érezhetően jobb tud lenni, mint a hasonló árú SONY HDD-s kamera.

 

Ha nincs nyomós ok a HDD nyújtotta többletszolgáltatások igénybevételére, akkor válaszd a miniDV-set. Pillanatnyilag nem tudom, hogy hol lehet kapni, mert tavalyi típus, de biztosan lehet még találni.

 

Ha nem ragaszkodsz a SONY-hoz, akkor ajánlom a Panasonic NV-GS320-as kamerát is, lényegesen olcsóbban gyakorlatilag ugyanazt  a minőséget kapod!

Előzmény: MAQ (247)
MAQ Creative Commons License 2007.12.28 0 0 250

Hááát ......

 

Öszintén megmodva már nem emlékszem melyik küldöldi forumban találtam.

A letöltő progimból másoltam ide a linkeket.

Az SR300-ra kerestem rá a google-ban asszem,

Előzmény: nyikszi (249)
nyikszi Creative Commons License 2007.12.28 0 0 249
Megírnád hol találtad ezeket a linkeket?
Előzmény: MAQ (248)
MAQ Creative Commons License 2007.12.28 0 0 248
Bocsi!

Kimaradtak a linkek....
SR300 napfény SR300 napfény
HC96 napfény HC96 napfény
SR300 kevés fény SR300 sötét
HC96 kevés fény HC96 sötét
Mindegyik kb 80 MB!!!

Valamit elfelejtettem mondani, hogy születendő gyermekem filmezése lenne a cél, tehát főleg beltéri képek készülnének.

Üdv:
MAQ
MAQ Creative Commons License 2007.12.27 0 0 247
Sziasztok!
Míly véletlen én is életem első videokamera vásárlása előtt állok.
Végigolvastan ezt a topikot és a camcoderinfo.com-ot is.
Végül is két kamera között hezitálok.
Az egyik miniDV-s Sony DCR-HC96 a másik HDD-s Sony DCR-SR190.
Mit gondoltok? Melyik a jobb választás és miért.
Volt szerencsém találni az SR290 amerikai verziójáról (SR300) és a HC96-ról azonos körülmények között (beltér kevés és sok fénnyel) készített felvételeket.
Ezek alapján a HC96 szimpatikusabb egy kicsit. Sőt mintha a mikrofon érzékenysége is jobb lenne a HC96-nak.
Mit vesztek/nyerek ha egyiket/másikat választom? Gondolok itt a HDD/miniDV rögzítésre.
Várom a véleményeket!
nyikszi Creative Commons License 2007.12.27 0 0 246

Én ugyan nem vagyok tapasztalt a kamerákban, de a fórumokat bőszen nyálazom :) Szóval amit Te akarsz venni az tavalyi gép és a camcorderinfon is elég kevés pontot kapott, akkor már inkább a JVC Everio GZ-MG 575-öt venném meg a helyedben. De mindkettő elektronikus képstabilizátorral van felvértezve, míg a Sony 290-ese optikai. A Sony mellett szól, hogy jobb a lencséje is.

 

És Kékszemű szerint ez a javasolt lista:

 

A javasolt vételek merevlemezes kategóriában:

 

belépőszint (100-110 eFt környéke): Panasonic SDR-H20

középkategória (120-130 eFt környéke): JVC GZ-MG255 (esetleg MG155)

fejlett kategória (140-150 eFt): Panasonic SDR-H250

legjobb SD (180-200 eFt): SONY DCR-SR290

legjobb HD (220-250 eFt): CANON HG10

 

Pedig neki is JVC-je van ;) De majd Ő még biztos hozzátesz egy-két (értelmesebb) dolgot :D

Előzmény: istvan1981 (244)
nyikszi Creative Commons License 2007.12.27 0 0 245

Naaa, légysz-légyszi-légyszi :D

 

A legegyszerűbb ez: http://www.rapidshare.com/

 

Csak tallózás éd kijelölöd a filet, a végén pedig kapsz egy linket, azt add itt meg. 100 mega mehet rá. Gyors, 3 hónapig biztosan fenn marad a file.

 

Erre 300 megát lehet feltölteni, bár letölteni elég kínszenvedés innen:

 

http://www.sendspace.com/

 

Vagy ez, ez már 500 megát tud:

 

http://www.zupload.com/

 

Remélem még az idén látok ilyen géppel készített felvételt :P

Előzmény: moli1 (241)
istvan1981 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 244

Helló Mindenkinek!

 

Életem első videokamerájának megvásárlása előtt állok, és mivel a fórumon nálam jóval tapasztaltabb tagok beszélgetnek, szeretnék némi segítséget kérni:

 

az általam kinézett kamera (a műszaki leírások, és a küllem alapján) a JVC MG77-es modellje, viszont az egész fórumon még csak említést sem találtam róla, sőt magyar oldalakon sem találtam teszteket. Érdekelne, hogy aki már találkozott ezzel a típussal, mit tud róla. Érdemes-e beruházni rá, vagy a kategóriájában létezik olyan versenytárs, ami jobb? (több utalást is találtam a SONY 290-es modelljére, bár igaz, hogy árban picit fölötte mozog)

 

Nekem hobbicélokra kellene, viszont fontos lenne az állókép-készítés minősége, és a szürkületi, rosszabb fényviszonyok közötti filmezés. Egyébként a gép ára 150-160e ft körül mozog, bár mióta kinéztem, elég szépen kúszik lefelé az ára (nyár eleje óta).

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv, és boldog új évet Mindenkinek!

pane Creative Commons License 2007.12.26 0 0 243
Úgy látszik Jézuskának az idén csak Panasonic kamerái voltak. Nálunk is járt és egy 250-est hozott. :)
Eddig még csak bent csináltam felvételt lámpa nélkül, szobai 75W megvilágítással. Kicsit sötét lett de elfogadható felvétel. Viszont, mikor be kapcsolom a kamera lámpáját jó lett a felvétel világossága de nagyon érzékeny a mozgásra. Így nem igazán tudtam jó felvételt készíteni lámpával. Gondolom ezt még lehet korrigálni valahogy.
Lebenstod Creative Commons License 2007.12.26 0 0 242
Üdv. Mi az a gombavató?
Előzmény: Pöfi20 (234)
moli1 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 241
 

Nem azért nem ennyire pocsék, de első merevlemezes digitális kamerám,

 viszont a HI8 as sonym lehet jobb képet csinált  de ezt már ebben a fórumban volt róla szó hogy miért is van ez a jelenség.. csinálok rendes felvételt és felrakom..

de úgy látom csak linket lehet felrakni és nekem nincs olyan hely ahova rakhatnám.

Előzmény: nyikszi (239)
moli1 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 240

Nem azért nem ennyire pocsék, de első merevlemezes digitális kamera..,

de a HI8 sonym lehet jobb képet csinált  de ezt márebben a fórumban volt róla szó hogy miért is van ez a jelenség.. csinálok rendes felvételt és felrakom..

Előzmény: nyikszi (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!