Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tsalis Creative Commons License 2023.01.05 0 0 15226

Ezt bármelyik szerviz könnyen orvosolja amelyiknek van egy közepes tudású programja, cserélni sem túl nehéz, a tartályt feltölteni nem nagyon érdemes mert a tartály fala a kortól már nagy eséllyel nem túl rugalmas és kétesélyes. Nekem is kiírta mire kiszereltük és félig volt még a tartály így visszatettem és visszaírtuk 50%-ra a mennyiséget, citroen szervizben azt mondták, hogy a tanksapka nyitásból számolja, hogy mennyit használt (nincs benne szintjelző) és valószinüleg sokszor tankolhattak bele keveset és azért írta ki fél tartálynál az üreset vagy a szivattyú halt meg és bár számolja, de nem használja viszont azt le lehet próbálni és az elvileg jó volt.

Előzmény: Herrero (15225)
Herrero Creative Commons License 2023.01.04 0 0 15225

C4 Picasso FAP folyadék kevés kijelzést irt Perkáta, Dunaújváros, Érd,környékén szerelőt tud valaki ajánlani?

tsalis Creative Commons License 2022.12.29 0 0 15224

A C5-öm is ezt csinálta, néha ment néha nem és elektromos baja volt illetve az a motor.

Előzmény: Zsolt-75 (15223)
Zsolt-75 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 15223

Ma egy nap után újból mentünk vele, és ma volt fűtés. érdekes, mert egy bluetooth-os elm klónnal néztem a víz hőmérsékletét, és csak olyan 70 fokos víznél kezdett el fűteni. Aztán a víz hőfok a diag szerint nem is ment feljebb 75 foknál.

Mindezt egy 2007-es Grand Picasso, 2.0Hdi-s motorral.

tsalis Creative Commons License 2022.12.29 0 0 15222

A régi C5-nél a légterelő motorja szokott meghalni és azt olyan 30000 körül javították pár éve, lehet, hogy itt is ez a baj ahogy Fez is írta.

Előzmény: Zsolt-75 (15219)
tsalis Creative Commons License 2022.12.29 0 0 15221

Lemostam a kocsit és kissé túltoltam a magasnyomásút bal tükörnél és úgy fest beázhatott mert az automata csukás-nyitás nem működik illetve néha igen, elég zavaró és azt kérdezem, hogy ez kikapcsolható-e valahogy szétszedés nélkül? Legfeljebb nem csukja be magától, de az kevésbé gond mint mikor nem nyitja.

FeZ_ Creative Commons License 2022.12.29 0 0 15220

Csak általánosságban, mert a motort pl. nem tudjuk, de ha a termosztát nyitva marad, akkor 40 km (vagy akár 200 km) autózás után sem lesz meleg az autó hűtője. Ezt kézzel tudod ellenőrizni. 

A fűtéscsöveket is érdemes megnézni kézzel, hogy azok melegek-e.  

Ha a hűtőkörben minden jó, akkor még lehet probléma a radiátor eldugulása vagy pl. a fűtés terelőlapátjai a hideg állásban maradtak.

Érdemes első körben légtelenítani a hűtőkört, már ha van kézi légtelenítésre lehetőség.

 

Előzmény: Zsolt-75 (15219)
Zsolt-75 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 15219

Sziasztok!

Gyors keresést csináltam, de nem találtam ilyen problémát.

Nem megy a fűtés az autóban.

Hűtővíz szint ugyan a minimumon, de az talán még nem okozza ezt. Mindenképp töltök rá azért.

A ventilátor megy, működik mindegyik fokozat, de meleg csak nem akar jönni, se elől, se hátul, se bal, se jobb oldalon.

Lehet ez termosztát hiba? Bár mentem 200km-t, annyi idő alatt valószínűleg nyitott termosztáttal is átmelegedett volna. Ha meg zárva maradt volna, akkor meg felforrt volna a víz.

Van valami váltószelep, ami esetleg rossz felé tereli a vizet?

Előre is köszi a tippeket, segítséget.

Üdv,

Zsolt

 

Torokn31 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 15218

Üdv. Grand Picasso robotváltója random időközönként letült, automata módból átáll manuálisra, felfelé nem, csak lefelé vált onnantól kezdve. Ennek mi lehet az oka? Amit meg eszrevettem, hogy indulásnál pár alkalommal előfordult már, hogy hiaba teszem R-be, nem érzékeli, újra üresbe kell tenni, majd 2. alkalommal már ”beveszi” az R-t. 

tsalis Creative Commons License 2022.12.26 0 0 15217

Ah, köszönöm! 

Előzmény: majkel (15216)
majkel Creative Commons License 2022.12.25 0 0 15216

Cserélhető kívülről.

Előzmény: tsalis (15215)
tsalis Creative Commons License 2022.12.25 0 0 15215

A féltengely szimering cseréhez bontani kell a váltót vagy kívülről is cserélhető?

LyPapa Creative Commons License 2022.12.23 0 0 15214

Elvileg hideg motornál kellene, de szerintem teljesen mindegy. Miért is ? Az EGR szelepet egy léptetőmotor mozgatja, és nem hiszem, hogy a hőmérséklet olyan mértékű változást okozna, ami a lépésszám komoly eltérését okozná. Nálam nem volt észlelhető változás. 

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: tsalis (15213)
tsalis Creative Commons License 2022.12.22 0 0 15213

Kérdésem lenne még, hogy az egr-t hideg vagy meleg motornál illesszem? Egyébként sokkal jobb lett a kuplung kösz a segítséget. A dpf elvileg jó legalábbis ezt jelzi a gép. Most van más, első kerékcsapágyat cseréltem és kicsúszott valamennyire a féltengely és némi olaj kifolyt, most járok vele és pár csepp van alatta, remélem csak az csöpög még ami akkor kifolyt és a váltó alján maradt különben szimeringcsere is lesz. :)

Előzmény: LyPapa (15212)
LyPapa Creative Commons License 2022.12.12 0 0 15212

Előfordul, hogy melegen kell a kuplungot állítani, és ne feledkezz meg a nyomaték illesztésről sem (tudod, elindulás, kövérebb gáz, fel kettesbe, kövér gáz, majd ezt ismételd meg 2-3 alkalommal, egymás után.) A melegen rángatás szinte biztos, hogy a DPF telítettségét jelzi - nálam regenerálás előtt biztosan megjelenik.

 

Üdv:LyPapa

 

Előzmény: tsalis (15211)
tsalis Creative Commons License 2022.12.09 0 0 15211

Kösz a segítséget, azért írok ilyen sokára mert most sikerült a kiolvasóhoz olyan programot keríteni ami már kezeli amiket írtál, megcsináltam mindkettőt és sokkal jobb lett, hidegen simán rángatás nélkül (na jó, talán 1-2 alig észrevehetőt) elindul ellenben most melegen rángat jobban ha kis gázzal indulok, közepes gázzal simán elindul csak parkolásnál stb. nem annyira jó. Majd többször megcsinálom és egyszer talán csak eltalálom vagy tényleg kuplungcsere lesz. :)

Előzmény: LyPapa (15202)
gyben Creative Commons License 2022.11.30 0 0 15210

Az a másik gomb.

Előzmény: Lampei (15208)
Lampei Creative Commons License 2022.11.25 0 0 15209

Mielőtt megvettem a kocsit, olvastam erről a váltóról több kritikát, de igazából inkább csak lesajnálták szerintem, mert nem rendes automata, hanem csak robotizát. 175 ezer km- el vettem a kocsit, 5 év alatt mentem vele 75 ezer km-t és két alkalom volt amikor kicsit nehezen váltott (emelkedőnek felfelé lassuló gurulás, már majdnem megállt és gázadáskor). Én teljesen meg vagyok vele elégedve. Sose hagyott cserben. Csak kellett pár hét míg megszoktam 35 év kézi váltós után, hogy ne tapossak bele a kuplungba.... mert az a fék 😁

 

Előzmény: pet696 (15207)
Lampei Creative Commons License 2022.11.25 0 0 15208

Kijelzőn tudsz vele váltani az aktuális fogyasztás, és kétféle kilométer gyűjtőszámláló + átlagfogyasztás mérő között. Ha hosszan nyomod akkor ezeket tudod vele nullázni

Előzmény: martong (15196)
pet696 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 15207

C4 Grand Picasso 1,6 HDI-t szeretnék vásárolni. Kérdésem, hogy az automata váltóról (szekvenciális 6 fo

kozatu) mi a véleményetek?

Sancho Creative Commons License 2022.11.01 0 0 15206

Az első utastér szellőztető ventilátorok random nem működnek. Ilyenkor persze minden ablak párás lesz. Az az érdekes, fix a hátsó üléssor ventilátorai ilyenkor működnek, a szabályozás automatikusan és kézzel vezérelve is működik ott. Aztán pár nap múlva ismét gondol egyet a gép, és az első ventilátorok is működnek. Nem jövök rá, mi okozza.

 

Hibakód nincsen, más működési hiba nincsen.

 

Mi lehet ez? Lehet érzékelő hiba, ha igen, melyik?

 

Citroen C4 Grand Picasso, dízel, robotkarváltós, klímás, 2009-es gyártás.

 

Előre is köszi a segítséget!

Dawide83 Creative Commons License 2022.10.28 0 0 15205

Sziasztok!

Az miért van ,hogy a nappali menetfény (a 2 Led) egyik oldalon nem világít ha automatán van. DE ha felkapcsolom a tompítottat egyből egy!

LyPapa Creative Commons License 2022.10.26 0 0 15204

Az EGR-t a kalibrálás menüben tudod újra kalibrálni. Reméljük, ennyi bőven elég lesz.  A váltót hagyd békén, ellenben a kuplungot szintén újra tudod kalibrálni, de ne feledkezz meg az utána következő kigyorsításos nyomaték illesztésről sem.

 

Üdv:LyPapa

 

Előzmény: tsalis (15203)
tsalis Creative Commons License 2022.10.26 0 0 15203

Kösz, mondjuk az egr-re pont nem gondoltam, delphi-m van nekem is majd rákeresek hol lehet azzal programozni a kuplungot, a dpf elvileg jó, gyári progi is ezt mutatta mert egy francia szervizben azzal átnézték és a kuplungot is újraprogramozták úgy ahogy írtad, jobb lett, de nem az igazi.

Előzmény: LyPapa (15202)
LyPapa Creative Commons License 2022.10.25 0 0 15202

Tapasztalatom szerint a hidegen rángat, és melegen , vagy újraindítás után elmúlik - nem feltétlenül kuplung/lendkerék hiba. Aki erre egyből cserét mond, annak te is mondj valami hasonló szépet ... A probléma jellemző forrását EGR szelepnek becézik, és a Citrom jellemzően el szokta feljteni a kalibrálás értékeit. A diag programmal kb. 10 perc, ebből 9:55 a nekikészülés, majd elpakolás, maga a kalibrálás 5 másodperc. Na, legyen 10, mert én kétszer szoktam megcsinálni. A váltó tanítása egy más kérdés, a Citrom gyári diagnosztikája nem hajlandó részleteket végezni, csak a teljes folyamatot végzi el. A Delphi diag pl. el tudja végezni a kuplung munkahézag újra beállítását, különösebb nyűgök nélkül. Ha a legegyszerűbb eljárást követed, akkor közepesnél nagyobb gázzal, álló helyzetből gyorsíts, majd mikor a kettesől hármasba vált, vedd el a gázt, kicsit gurulj vele, fékezd majdnem állóra, és ismételd meg. Ha ez nem segít, akkor könnyen előfordulhat, hogy rendesen tele van a koromszűrő, amin egy regenerálás szokott segíteni.

 

Üdv:LyPapa

 

Előzmény: tsalis (15180)
Dawide83 Creative Commons License 2022.10.24 0 0 15201

Köszönömaz eddigi válaszokat!A LEd nappali menetfényem gyújtás ráadáskor nem világít csak ha helyzetjelzőt kapcsolok. Ez hiba vagy ez ilyen?Valamint a kihangosítóhoz csatlakozott az iphone-nom de híváskor nem hallanak és éne sme hallok senkit. Pedig kicsörög az autóban a telefon.Kösui előpre is.

Zolysys Creative Commons License 2022.10.24 0 0 15200

Akkor semmire

Előzmény: martong (15198)
gyben Creative Commons License 2022.10.24 0 0 15199

Nem tudom neked hol van az "ott". NAVIDRIVE -> NAVIGÁCIÓ-IRÁNYÍTÁS

 

"Az utolsó hangüzenet megismétlése
Néhány másodperccel egy szóbeli navigációs
utasítás elhangzása után lehetősége van az
üzenet újbóli meghallgatására.
Tartsa benyomva a világításkapcsoló végét"

Előzmény: martong (15198)
martong Creative Commons License 2022.10.23 0 0 15198

Megnéztem, ott (az általam elért doksiban) az ablaktörlő kar végén lévő gombról van szó.

Az én autómban amúgy nincs navi.

 

Előzmény: gyben (15197)
gyben Creative Commons License 2022.10.23 0 0 15197

Szervusz!

Navigáció/fedélzeti irányítás alatt nézd meg.

Előzmény: martong (15196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!