Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 0 0 37628

Amellett, hogy mivel csak IT-s vagyok, nem biztonsági szakember, ezért meginterjúvoltam néhány, a biztonsági témákhoz többet értő ismerőst, akik megerősítették, hogy a kikapcsolhatatlan bt biztonsági kockázat, ajánlom okoska, hogy nézz utána pl. a google-n a bluetooth on tv as security risk kifejezésnek!

Mertiolyanzsenik vagytok.

És itt nem arról van szó, hogy ma megveszed, holnap feltörik, hanem arról, hogy két-három év múlva mi lesz. Mikor sok tv firmware-ét már akkor sem javítják, ha elmúlt egy éves. És nem kell 5m-en belül lenni, menj el csak egy plazaba és nézd meg, mennyi bt eszközt látsz! Ezek közül sok a közeli, merhüjeazérnemvagyok bolt tv kínálatát jelzi. Ami jóval túl van a bt asszem, 10m-es, névleges hatótávján. Ezt egy ócska mobillal néztem tegnap két helyen is. Egy megfelelő  notebookkal 20-30m-ről is simán kommunikálhatsz velük. 

Kicsit más téma, csak példa a butaságotokra: indexék bejártak egy kisebb területet könnyen törhető upc-s wifi-k után kutatva. Ha jól emlékszem, kb 25-ből 20 router nyitva volt. Ennyit arról, hogy "mert mindenki hülye, mi?". Igen, a többség felelőtlen, óvatlan és tudatlan.

Előzmény: Saughassy (37627)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.25 0 0 37627

Csak azt amit mar korabban is irtunk. Vagy az egesz vilag hulye, vagy te. 

Előzmény: Törölt nick (37624)
lala1961 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 37626

Csak a poén miatt egy plusz jár !:DDD

Előzmény: kgaboroo (37625)
kgaboroo Creative Commons License 2016.07.25 0 1 37625

Egy k betűvel túlírtad a nickedet. Nem baj.:-)

Előzmény: Törölt nick (37624)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 0 37624

Elismerésre méltó szellemi színvonal dühöng itten... egy héten át képesek vagytok egy törölt nikk hozzászólásain rugózni. :D

Szánalom a köbön.

 

Apropó szánalom: valamelyik "zseni" szerint csak a kézikönyvet kellett volna elolvasnom. Képzeld okoska törp, megtettem. Mi több, ma, másik, Samsung készüléket kinézve még az ügyfélszolgálatot is felhívtam, hogy náluk mi a helyzet a Bluetooth rádióval és "megnyugtattak", hogy szintén kikapcsolhatatlan. 

Na ehhez mit szólsz?

 

 

liszi702 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 37623

Már repesve várom a "legeslegújabb nickem" nevű fórumtársunk megjelenését. :)

Előzmény: Celtis (37622)
Celtis Creative Commons License 2016.07.17 0 0 37622

Szánalmas vagy. Nem olvastad el a kezelésit, ez világos az írásodból. Csak fröcsögni jársz ide.

Előzmény: Törölt nick (37602)
_Pirx64_ Creative Commons License 2016.07.14 0 0 37621

Szerintem kár folytatni. :)

 

Előzmény: Saughassy (37620)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.14 0 0 37620

Oké, igazad van. Téged leszámítva. Most jobb?:)

Előzmény: _Pirx64_ (37619)
_Pirx64_ Creative Commons License 2016.07.14 0 0 37619

Ez most komoly volt?

Előzmény: Dummy_Druggist (37618)
Dummy_Druggist Creative Commons License 2016.07.13 0 0 37618

Ez a topic eddig mentes volt az arroganciától... (hogy finoman fejezzem ki magam)

Előzmény: Törölt nick (37613)
cs!rke Creative Commons License 2016.07.13 0 0 37617

Szerintem ezt most hagyd abba!

Még tinédzser koromban mondta az egyik nagyon tisztelt tanárom, hogy a tudással, meg az idegen szavakkal óvatosan kell bánni, mert nagyon hamar kiderül, hogy nem te vagy a legokosabb, és hamar lebuksz, hogy csak okoskodsz. Sajnos jelen esetben, veled is ez történt. Csak ugatod a témát, olvastál/hallottál valamit, és ordítva, másokat lehülyézve, káromkodva próbálod előadni az igazadat. Azt is meg kéne tanulni, hogy attól, hogy valaki csúnyán beszél, meg ordít, még nem lesz igaza, de a 'hallgatóközönségnek' legalább meglesz a véleménye rólad, ha eddig netán nem lett volna meg.

Csak halkan kérdezek: tudod, hogy mi az a számítógép? Ez alatt az összefoglaló név alatt mi minden lehetséges? Emlegeted azt, hogy 'sikerült bejutnia'. Ez nem egy iskola, vagy koncert, ahova 'be kell jutni'.

A pedofil tartalom meg nem tudom miért jutott eszedbe, de szerencsére még véletlenül sem úgy zajlik a dolog, ahogy megpróbálod előadni. :)

Szóval maradjunk annyiban, hogy okosnak hiszed magad, ami valamilyen szinten lehet, hogy igaz is, de nagyon sok tanulnivalód van még. A minimum, amit el kéne sajátítanod, az a tisztelet a többi ember iránt. :P

 

Előzmény: Törölt nick (37613)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.13 0 0 37616

Én szerintem eleg szemleletes voltam azzal, hogy NULLA darab tévét látok a BT listamon. A sajatom latszik, mas senki. Pedig vannak alattam, felettem es mellettem is. Ez a gyakorlat, persze elmeleteket lehet gyartani a vegtelensegig, csak nem art melle valoszinusegi szamitasokat is vegezni. :) Baratunk paranoid, amivel semmi gond nincs (sot, ok van rá elég), csak a stílusa kicsit bicskanyitogató, tartalom viszont nincs benne. Pedig továbbra is szívesen tanulnék.

Előzmény: Doky586 (37612)
kgaboroo Creative Commons License 2016.07.13 0 0 37615

Nálad nem a modem jelszavát kell beütni ahhoz, hogy kapcsolódjon a tévé a netre? Az nem védett?

Előzmény: Törölt nick (37613)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.13 0 0 37614

Ez lett volna a link? :)

Előzmény: Törölt nick (37613)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.13 0 0 37613

Tényleg muszáj reklámozni a butaságodat? A szaros tévéd egy KIBASZOTT SZÁMÍTÓGÉP TE IDIÓTA!!! Attól kezdve, hogy hálózatra van kötve, ha valakinek (szomszéd pistike alias script kiddie) sikerült rá bejutnia, a te nevedben csinálhat bármit. Pl. tölthet le pedofil tartalmakat, amiért téged fognak seggbe rúgni, mert a kibaszott kurva életbe nem fogod tudni bizonyítani, hogy nem te voltál.

Érted már, te nagyképű barom?

Előzmény: Saughassy (37611)
Doky586 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 37612

'Sajnos' nem lakótelepen lakom..

'sajnos' nincs ilyen BT/wifit ismerő TVm.. (pontosabban van, csak nem dugom bele a hozzávaló sticket, mert nem érdekel)

 

én csak a Te általad adott adatot tettem szemléletesebbé..

Előzmény: Saughassy (37611)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.12 0 0 37611

Teszteld meg otthon, hány tévét látsz. És mondom: miért olne komoly energiát a hacker a szaros tevedbe, amikor nyitott bt-al, sokkal könnyebben hackelheto mobilok százai figyelnek a környéken. És azokon legalább értékes adatok lehetnek. 

Előzmény: Doky586 (37610)
Doky586 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 37610

10m..:  azaz ideális esetben egy lakótelepi környezetben (5m széles és 3m magas lakások, fölfelé, lefelé, jobbra balra) akár 20db szomszéd van hatótávon belül, és akkor még nem beszéltünk spéci nagy nyereségű (pl parabola) antennáról (a támadó oldalán).

.

Gondolom azért jönnek ki frissítések a TVre hogy a felfedezett biztonsági réseket befoltozzák, aki pedig nem telepíti a frissítéseket az megérdemli hogy feltörjék a TVjén keresztül a rákötött LAN hálózatát..

Előzmény: Saughassy (37609)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.12 0 0 37609

Bluetooth 10 méteres korben, nem wifi,  elirtam. :)

Előzmény: Saughassy (37608)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.12 0 0 37608

Na most kezdek biztos lenni benne, hogy kettonk kozul te nem tudod mirol beszelsz. A legtobb amit elerhetsz ezen a vonalon, hogy lehallgathatod a hifit/keyboardot, bekavarhatsz az aktiv szemuveg mukodesebe. Jo hogy nem mar a tévéden keresztul fogjak felnyomni Fort Knoxot is. Kernel szintig eljutni ezen a modon nem fogsz. De ha szerinted megis, akkor nyilvan leirod majd, hogyan. Ja nem, mert jon a tovabbi "arcoskodtok" es hasonlo jelzok. Az ketsegkivul konnyebb, mint egy linkkel eloallni. Ha te annyira kepben vagy, 1 perc alatt loksz hármat, ami témába vág. És ne a mobilok bluesnarfin/bluebuggingjaval gyere, mert azok is az elerheto szolgaltatasok kiaknazasaval mukodnek. 

 A tévén viszont nem elerheto nagyjabol semmi az audio streamingon, es egy minimalis eszkozauthentikacion kivul. Sosem letezett portokat nem fogsz tudni kinyitni, nem letezo szolgaltatast nem tudsz krealni.

 

Mindegyik okosteve igy mukodik, nyilvan mindegyik fejleszto tokhulye, es te egyedul kuzdesz a vilagmeretu butasag ellen. De tegyuk fel, hogy hozzafersz a tévéhez. Mi tortenhet? Elérheted esetleg a tévére dugott eszkozokon talalhato fajlokat, amikre csak irasi jogod van, hiszen te paranoid tipus vagy. Majd a teven keresztul meghackeled a sajat halozatodat is? Hogy? Miért? Es egyaltalan, mennyi az esely ra, hogy 10 meteres korzetedben (mert messzebb nem jutsz a wififel) van egy ilyen ismeretekkel biro hacker, akinek az a szent celja, hogy felnyomjon egy random tevet (mert nem tudja kie), hogy megnezhesse, milyen filmeket nez. Hat ez igazan realis veszelynek tunik. Nyilvan erre pazarolja majd az idejet, energiajat, ahelyett, hogy komoly celpont utan nezne. 

 

A wifi AP problemadrol is kiderult, hogy valojaban nem letezik. Csak megint nem gondoltad vegig, mint ahogy a tévé képének a tesztelését sem. Cserebe legalabb azonnal megfellebbezhetetlen fikazasba kezdtel.

 

Szoval ettol kicsit tobb tennyel kellene eloallni a temaban, ha hiteles szeretnel lenni. 

Előzmény: Törölt nick (37607)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.12 0 0 37607

Mint mondtam, nézzetek utána, hányféle biztonsági lyuk lehet a különböző protokollokban, mielőtt arcoskodtok!

Ne szabványos felhasználásra gondolj!

Kicsit átalakított packetekkel + adott esetben egy kernel buggal simán törhető a rendszer.

És mint mondtam, ezek már számítógépek, fixen egy kijelzőre szerelve, nem szimpla tévék.

Előzmény: Saughassy (37606)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.12 0 0 37606

Nem sertodott itt meg senki, de mivel mar a sokadik nickedet fogyasztod, nem lehet, hogy kisse konfrontativ egyeniseg vagy? Relax es inkabb meselj, mi a gond a bluetooth al. Tudtommal egyik vieraban sem alkalmas fajlkuldesre, viszont azon kommunikal a billentyuzet, a ceruza, az esetleges soundbarok es ami a legfontosabb: a 3d szemuvegek. Szoval ne csodalkozz, hogy kikapcsolhatatlan, azt meg plane ne allitsd, hogy feleslegesen van bekapcsolva.

 Hogy mekkora security flaw a bt ebben az esetben, az egy jo kerdes, en szivesen hallanam a szakmai erveket a tobbiek szapulasa helyett.

 En egyebkent egy darab tévét sem látok most a kozelben BTn, pedig ma mar alap az okosteve a legtobb lakasban es a fenti okok miatt nagyjabol mindnek elerheto a bt-a. Most megneztem az enyemet, csatlakozni ugyan az en telefonom is tud ra, viszont fajlkuldest mar nem is engedelyez ra. Kotve hiszem, hogy tulzottan brutalis jelszinttel adna, elvegre minden eszkoznek praktikusan a szobaban kell lennie.

Előzmény: Törölt nick (37605)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.12 0 0 37605

Mer' én... ti vagytok hülyék a témához, leugattok, majd játszátok a sértődöttet.

Bocs, nem tartok kiselőadást arról, hogy hányféle problémát okozhatnak az ilyen feleslegesen és kikapcsolhatatlanul bekapcsolt szarok. Olvass utána egy kicsit ha érdekel.

Annyit segítek, hogy van egy képernyővel összeépített számítógéped, jó eséllyel linux alapon.

 

Előzmény: kgaboroo (37603)
ficere50 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 37604

Stílus = ember... :(

Előzmény: Törölt nick (37602)
kgaboroo Creative Commons License 2016.07.11 0 0 37603

És miért baj, hogy a blut állandóan be van kapcsolva és bárhogy kapcsolódik hozzád? Csak te küldessz rá tartalmat.

 

Egyébként a hangnemből vegyél vissza egy kicsit. Te jöttél ide kérdezni és már átmentél oktatóba.

Előzmény: Törölt nick (37602)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.11 0 0 37602

Képzeld te ostoba barom, elolvastam, de talán picivel többet értek a biztonsági témákhoz, mint ti összesen. Egy bekapcsolt AP még hagyján, ott legalább minimális védelmet ad a PSK. Ellenben az állandóan működő bluetooth, ami mindenféle pin és egyéb kód nélkül enged csatlakozni...

Előzmény: Celtis (37597)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.09 0 0 37601

Egy normalis AB teszt engem is erdekelne, mert szolgaltatasok es komfort tekinteteben nekem abszolut bejott a 800x 3D

http://www.mede8er.eu/en/index.php?d=800x3d

 

A taviranyito miatt elsosorban, ami kezre all, hattervilagitasos es ugy altalaban veve mindent tud. Hasznaltan pedig tenyleg meltanyos az ara. BD 3D isot is jatszik, a feliratszineket, meretet es hasonlokat is konfiguralhatod. 

 

De tobben irjak, hogy a Realtek chipset miatt van ettol jobb kepminosegu is. Azert megneznek a sajat tevemen, mellerakva egy Dunet, vagy valamelyik komolyabb darabot.

 

Előzmény: Törölt nick (37600)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.09 0 0 37600

Sziasztok!

Szeretnék tippeket kérni minőségi médialejátszóra, mit érdemes venni manapság. Elvárások:

  • DVD és BD lejátszás ISO fájlból, esetleg lemezről is
  • leggyakoribb fájlformátumok ismerete
  • gigabites hálózati adapter
  • 3D lejátszás támogatása
  • minél jobb képminőség
  • SD média profi felskálázása full HD-re
  • ár <= 100k (+ max 10% még-egy-kicsit-rááldozol-és-iszonyú-jó lesz felár )

A fenti szempontok többségét nyilván meg tudom ítélni objektíven, ha olvasok róla, de a képminőség nem ilyen, ezért is kérdem, hátha van tapasztalat.

Előre is köszönöm.

Saughassy Creative Commons License 2016.07.08 0 0 37599

De vajon hol és miért nyiratta ki két nickjet is a meg nem értett zsenink?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!