Keresés

Részletes keresés

Astilbe Creative Commons License 2008.01.09 0 0 265
A száraz patakmeder az nagyon érdekelne engem is:-)) Lehet, hogy a tóval kapcsolatos terveimnél előbb megvalósítható lenne. Ha találsz valami jót, mutasd meg, légyszíves!
Előzmény: agicza (256)
bysz Creative Commons License 2008.01.08 0 0 264

   Melyik az a size1...?:-( Én is szeretnék apró betűt!!!

 Szépen elrabolták az időmet a linkjeid!;-) Mentegettem, mentegettem...

 Valóban vigyázni kell ezzel a kavicsozással, ez megint külön történet. Rákattanás komoly anyagi veszélyforrással járhat.:-)))

Előzmény: agicza (257)
CBNora Creative Commons License 2008.01.08 0 0 263

A nagy petonplacc a ház előtt maradna úgy, ahogy van, ott lehet szükség esetén betonozni, vakolatot keverni. A marhatrágya kupac alá se kell feltétlenül kavicsmozaik.

Az üvegház körüli részre gondolnám, a komposztdaráláshoz összekészített gallykupac helyét szeretnén valahogy leburkolni, hogy ne verje fel a gaz, ha sokáig halogatom a darálást, meg a használaton kívüli emésztő beton tetejéből is lehetne pihenőhelyet kialakítani (az üvegház és a disznóól között, ha kész lesz a disznóól vakolása.) Azt a rész most részben takarja egy földkupac és sziklakerti kőmaradék, tavasszal szeretnék ott rendet csinálni.

Előzmény: agicza (262)
agicza Creative Commons License 2008.01.08 0 0 262
Tán csak nem a betonplaccok kidekorálásán gondolkozol? Az se' éppen a kezdő méret, azt meg kell hagyni... ;-P De legalább ha már sikerült a bogarat beletenni a füledbe, legalább ma sem éltem hiába. ~:-D Tényleg pofás kis műremeket lehetne belőlük kreálni, én biztosan felraknám hálóra, és aztán egyenként illeszteném a helyére, ha mind megvan, így nem vagy időhöz kötve, addig szöszölsz velük, amíg jólesik. :-)
Előzmény: CBNora (261)
CBNora Creative Commons License 2008.01.08 0 0 261
Minden esetre most eléggé felpiszkáltál ezzel a mozaik dologgal. Valami műsorban már mintha láttam volna, hogy lehet ilyet csinálni. A férjem az ünnepek alatt vett valami olcsó gépet, amivel lehetne kis adag habarcsot keverni, pont erre gondoltam, mikor nézegette a gépet, hogy ilyesmire jó lenne. Gondoltam rá, hogy majd kölcsön kérem. Jaj, csak lenne több időm!
agicza Creative Commons License 2008.01.08 0 0 260
Ééérdekes, de nálad a szerkesztő meg a kód mód egyáltalán működik? ~:-O
Előzmény: CBNora (258)
CBNora Creative Commons License 2008.01.08 0 0 259

No mindegy.

Alig tudok elmenni úgy egy sóderkupac mellett, hogy ne kezdjek el böngészni benne. Csak mostában nem nagyon kerülnek az utamba, keveset mászkálok.

Előzmény: CBNora (258)
CBNora Creative Commons License 2008.01.08 0 0 258

 

 

[size1]egyszer már leírtad, kipróbáltam, és nem sikerült[/size1]

Akkor a / kimaradt

agicza Creative Commons License 2008.01.08 0 0 257
És menniyre nem jársz messze az igazságtól! :-) Valóban perzsaszőnyeg mintáját koppintották a kavicsszőnyeghez, ez éppen a teremtést ábrázolja, csak kicsit arabosan... ;-P (Idegen kultúrák kultúrája rulez! Nem tudom, ki hogy van vele, nagyon bejönnek, bármi, ami az európai kultúrkörből kimaradt forma- és színvilág, jól esik a szemnek a szokatlanságával, inspirál...)

A kavicsokkal egyébként nagyon régóta szemezek, egy-egy lakástervbe szépen beleépítem, azonban az tuti, hogy nekem külön, egyenként gyűjteni és válogatni biztosan nem lenne energiám, ez már huszonharminc éve sem ment... ;-) Igazán az tart vissza egy hasonló felülettől, hogy biztosan én is valami nagy volumenű dologba kezdenék elsőre, pont úgy, mint te a függönyökkel. :-D (Elképzeltelek, amint apró kockákkal bíbelődsz, és csak nem akar elkészülni.... Ja, a kockásról: itt évek óta vár egy pulóver befejezése, pont olyan kockás, mint a konyhacsempénk volt anno, szerintem ítéletnapig nem fog elkészülni, pedig jó meleg gyapjú garbó - lenne.)

Apró betűt úgy varázsolsz, hogy szögletes zárójelek közé, size1, a mondanivaló végén meg szögletes zárójelek közé /size1
Előzmény: CBNora (254)
agicza Creative Commons License 2008.01.08 0 0 256
:-)) Tegnap este még megnézegettem pár dolgot, száraz patakmedret, ágyásterveket, miegymást az oldalon, de még távolról sem végeztem vele, ahhoz több idő kell.. . ;-)

Egyébként rém egyszerűen jönnek: keresek valami hülye latin nevet (;-PPP) gugli képkeresőben, aztán ráakadok egy-két ígéretesnek látszó egyéb irányú fotóra is, azokat megnézem, aztán ha használható az oldal, linkelek, hogy más is láthassa. :-D Dobok is mindjárt a megfelelő helyre párat, még tegnapról, csak elő kell venni a könyvjelzők közül...
Előzmény: Kiskertész (255)
Kiskertész Creative Commons License 2008.01.07 0 0 255
Na sikerült eltévednem benne:))) Nem semmi. Mondd csak! Honnan szeded ezeket a linkeket?
Előzmény: agicza (253)
CBNora Creative Commons License 2008.01.07 0 0 254
Tyű, mint egy perzsaszőnyeg!
Kavicsmozaikon már gondolkoztam, hogy jó lenne kipróbálni, csak hát időm az nincs. Pedig imádok kavicsot szedegetni, és akkor lenne mihez. Esetleg kicsiben, járólapok helyett, majd valamikor, ha már nem fér új növény és a meglévők már nem hagynak helyet a gaznak.
Most apró betű jönne, ha tudnék olyat: egy ilyen naggyal úgy járnék, mint a diplomamunka írása közben horgolt függönnyel. Kezdtem teljesen meghülyülni, képzelj el engem, amint függönyt horgolok apró kockákból! Egyből két szárnyat kezdtem, mire beadtam az irományt, két hokedlit le lehetett volna takarni velük. Természetesen akkorák is maradtak, már nincsenek is meg. Ha nem egyből egy egész függönyt kezdtem volna, talán lett volna belőle valami használható.
Előzmény: agicza (253)
agicza Creative Commons License 2008.01.07 0 0 253
Kerti mozaik, mint járófelület - a sima beton helyett. A hozzávalók: minta, kavicsok, türelem: http://www.taunton.com/finegardening/design/articles/create-pebble-mosaic.aspx?nterms=74936

CBNora Creative Commons License 2008.01.03 0 0 252
Akkor a vasszéket hagynám ki.
Előzmény: agicza (251)
agicza Creative Commons License 2008.01.03 0 0 251
Jaja, ahol az Echiumok megmaradnak, ott azért olyan nagyon nagy téli fagyok nem lehetnek, igaz? A fa nekem kifejezetetten hiányozna, kicsit lágyítja azon a képen a sok követ, nekem még a kényelmesen sokféle kategóriájába bőven beleillik.
Előzmény: CBNora (250)
CBNora Creative Commons License 2008.01.03 0 0 250
Az első képen lévő dolgok nekem egy kicsit túl sokféle alapanyagból vannak. A kő mellé inkább csak vasat raknék, fát nem.
A másodikon szépek a növények, valami jobb éghajlat alatt lehet, mint a mienk.
Előzmény: agicza (249)
agicza Creative Commons License 2008.01.03 0 0 249
Egy jó kis oldal, mindenféle épített cuccokkal, bár az alant látható szabadtéri kandalló előtti ücsörgő fölé a praktikum némi tetőzetért kiált... Mindenesetre érdemes átnézni: http://dervissdesign.com/





agicza Creative Commons License 2007.12.20 0 0 248
Szintúgy, ám sajnos csak kívülről mutatták... Ellenben ha hasonló, franciás-vidéki stílusú belső tereket akarsz nézegetni, akkor szívből ajánlom őket - papíralapon: http://www.art-decoration.fr/
Előzmény: ZsuR (247)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.20 0 0 247
Csinos! Szivesen megneznem belulrol is!!!
Előzmény: agicza (246)
agicza Creative Commons License 2007.12.20 0 0 246
Erről te jutottál eszembe a minap... ;-)

Gardenweb, Franciaország
Előzmény: ZsuR (244)
Kiskertész Creative Commons License 2007.12.18 0 0 245
Na ja! És ennek a takaítása sem lehet piskóta:))
Előzmény: ZsuR (244)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.10 0 0 244
Lehet egy masodik haznak jo lenne - de a mindennapokhoz beleorulnek :)).

Egyre jobban igenylem a tiszta formakat es a zsufoltsagmentes kornyezetet. . .kell llevego korulottem. . .
Előzmény: agicza (243)
agicza Creative Commons License 2007.12.10 0 0 243
Hogy mennyire lehetne élni benne? Hmm, nem vagyok ellene a minden szegletéig egyénre szabott és teljesen egyedi térnek, de lehet, hogy nekem egy kicsit zsúfolt lenne, a befejezettségével nem hagyna teret a további ötleteknek. A kandalló környékét viszont egy az egyben el tudnám fogadni, az öszes díszeivel együtt... ;-P

A téglatest-világ mondjuk annyira nem hiányozna, egészen jól ki vagyok békülve az organikus formákkal, viszont az otthon számomra még mindig tradícionális bútorokat és szabadabban variálható tereket jelent, bár mint műalkotás, meg kell hagyni, a linkelt otthon nagyon ott van a szeren. A hegyvidék meg - nos, már részleteztük az esztétikai előnyeit nem egyszer... :-)) (Az a típusú konyhakő viszont meglehetősen csúszna a teraszon, inkább valami más kellene oda...)
Előzmény: ZsuR (242)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.09 0 0 242
Hm. Gazdak kepzeloero. . .de. . .elni mennyire lehet benne? Nekem kicsit nyomaszto lenne :))!

Visoznt. . .az a lotusz moazik a furdoben. . .no az gyonyoru! Tetszik az a halatmas haloszoba albak is, a legjobb kerti epitmenyt mutatja be: a hegyeket!
Szep meg az a konyha ko is - bar en a teraszomra tennem, es ott szeretnem.

Előzmény: agicza (241)
agicza Creative Commons License 2007.12.09 0 0 241
Nos, bár nem közvetlenül, hanem csak egy bejárati ajtóval kapcsolódik a témához, de ez szerintem megér egy rápillantást, az ötletesség, amivel kialakították, hasonló: gombaház
Előzmény: ZsuR (240)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.09 0 0 240
Jujj, ezek nagyon tetszenek!!! Ilyen Arizonaban lattam - es hasonlo "water feature"-t, az ujabb lakasoknal. Nagyon szepek, hangualtosak, meghittek!
Előzmény: agicza (239)
agicza Creative Commons License 2007.12.04 0 0 239
Kísérletező kedvűeknek: http://www.darjit.com/

agicza Creative Commons License 2007.11.30 0 0 238
Szerencsére a szárazvirág-őrületből kimaradok, bár a hortenziafejekből láttam már nem egy szépséges kompozíciót. Valahogy a virágokat inkább élve szeretem, és az ún. 'életfákkal' is így vagyok, kivágva már vagy tüzifa, vagy faragási alapanyag, de valahogy olyan kiállított csontváz-érzésem van, ha úgy nyersen rájuk nézek, akár külső, akár belső térben használják.
Előzmény: Kiskertész (237)
Kiskertész Creative Commons License 2007.11.29 0 0 237
Nagyon hangulatos, szép kép. És én is a szimplát szeretem. Lehet, hogy azért, mert a teltvirágút sokat látom eszméletlenül giccses piaci szárazvirág csokrokban, koszorúkban 
Előzmény: agicza (236)
agicza Creative Commons License 2007.11.27 0 0 236
És tudod, mi benne az érdekes? Ékes vasvirágnak találtam meg, és a teltvirágú verziója már cseppet sem tetszik, valahogy a virág természetes szépsége vész el vele... De örülök, hogy legalább szép emlékeket hozott elő a kis szépség. ~:-) Ez a kedvenc fotóm róla:

Előzmény: Kiskertész (235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!