Keresés

Részletes keresés

Iza104 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 455
Ok, akkor nem aggódom. Már egyébként hívtak is, hogy szóltak az UPC-nek, hogy szedjék ki a kábelemet a szekrényükből és délután jönnek, hozzák a dekódert. Igazad van, ha nagy hó lesz, akkor legalább előveszem a hónapok óta rakosgatott könyveimet, és jól kiolvasom őket. :-)

A bűzelzáróról mondtak valakinek valamit érdemben? Most hogy egyre több időt töltök a lakásban, egyre jobban zavar...
Előzmény: giselle06 (454)
giselle06 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 454
szia, estefelé tudom megadni a számot, mert otthon van a pasi névjegykártyája.Egyébként hozzánk kábelen jön, a központi adó lehet, hogy műholdas, de nyáron nálam minden további nélkül üzemelt a legnagyobb viharban is.Ha nagy hóban (ami nem valószinű, hogy lesz) nem fog üzemelni, akkor majd a jó meleg lakásban alszunk egy jó nagyot, persze, ha üzemelni fog a fűtés. 
Előzmény: Iza104 (453)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 453
Közben én is az Antenna Digital mellett döntöttem. Elvileg holnap jön egy ember feltérképezni, hogy működik-e a dolog... Engem csak az aggaszt, hogy ez műholdvevős cucc, és azt hallottam, hogy az időjárás befolyásolhatja a minőséget (nagy eső, hó)... De majd meglátjuk. UPC-ék nekem se nagyon szimpatikusak. Azért, ha megadod azt a számot, az jól jöhet. Köszi előre is.
Előzmény: giselle06 (452)
giselle06 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 452

Iza,

én az Antenna Digitallal kezdtem, nagyon rendesek, percek alatt bekötötték, miután

jól összeszólalkoztunk a UPC-vel. Mivel az egész rendszert eredetileg az Antenna épitette ki a házban, a szemét, rabló UPC egyszerüen fölé telepedett egy kredenccel, és az összes lakó madzagját behuzta magához.Ugy kellett kiverekednem magam tőlük. Már az előző helyen kezdtem velük, de nagyok erőszakos banda, ugyhogy hamar otthagytam őket.Az Antenna ráadásul digitálisan ad, az első dekoder ingyenes, mivel nálam 2 TV van, a második volt 900Ft volt.

Tökéletes a kép, és ráadásul olcsóbb, mint a UPC. Ha gondolod, előásom a főpasi telefonszámát.  

moli40 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 451
Köszönöm, majd megnézem a postaládát, mert tegnap még nem láttam benne.
Előzmény: springmill (450)
springmill Creative Commons License 2008.09.25 0 0 450
Nos, rosszul fogalmaztam "közös költségbe" lesz benne, "kommunális díjként" lesz meghatározva. Tegnap este a közös képviselő cég bedobta a postaládáinkba az SZMSZ terv mellől lemaradt "Kommuniális elszámolási rend"-et, azt kell tanulmányoznunk.
Előzmény: moli40 (449)
moli40 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 449
Köszi, Springmill!

Sajnos még így sem teljesen értem, mivel ha közös a gázmérő, akkor hogy állapítható meg, hogy én egyedileg a saját lakásomban mennyit fogyasztottam...
pl. nem voltam otthon két hétig és le volt kapcsolva a fűtés...akkor mi alapján osztanak -szoroznak? lakás légköbméter? nem is beszélve arról, hogy hallom, hogy valakinek jár a házban gázártámogatás, azt hogy vehetné így igénybe, ha nem egyedileg megy a dolog? köszi, ha tájékoztatsz, lehet, hogy zöldfülű vagyok, de ilyennel még nem találkoztam sehol, hogy közös költséghez lenne hozzácsapva, közös gázmérőről...
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 448
Ne keresd, a közös képviselő vagy a Tétényi P. Dev. majd ráírja. (Attól függően kinek adod oda.) A közös képviselővel elvileg lerendezhetitek majd a lakógyűlésen az egészet, vagy a Motásoknak meg be lehet adni a mintalakásba, Varga Csaba pár nap alatt aláírja :)

Amúgy az adat a közös képviselőnél is lévő kiviteli terveken van, aki kérésre megmutatja vagy másolatot ad. De emiatt nem kell másoltatni :)
Előzmény: Iza104 (446)
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 447
Igen megjött. Nálunk nincs.
Előzmény: 901 (445)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 446
Mi az, hogy a lakás tervrajzi száma? Hol keressem?
Előzmény: springmill (442)
901 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 445
Ti megkaptátok a Mota levelét (a javított és kiegészített használati és karbantartási útmutatót). Nálatok van lakásthermosztát???
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 444
Nekem is pont ez volt a UPC-vel, mivel év végén jár csak le a hűségnyilatkozatom. Leszámítva, hogy a UPC nem a legolcsóbb, panaszom nincs rájuk. Net is és TV is jó és stabil.
Előzmény: mösz79 (440)
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 443
Szia!

Gázórák? Tudtommal csak egy van, az is közös. Az elhasznált hőmennyiség után fogunk fizetni, összege a közös költségbe lesz beépítve. Hogy miként, azt majd 29-én kifundáljuk :) Gyere el!
Előzmény: moli40 (441)
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 442
Csíki Jolán (B földszint 3.) vállalta, hogy segít a vízórák átíratásában azoknak, akik igénylik. Napközben általában otthon van, van nála űrlap, tud adni, meg el tudja mondani, hogyan kell kitölteni. Csengess be hozzá :)

A nyomtatvány kitöltésekor jó tudni:
- a III, IV és VII. pontokat NEM kell kitölteni
- szerződéskötés jogcíme: kizárólagos tulajdonos.
- ne felejtsük el mindkét órát (hideg és meleg) beírni (átadás-átvétel melléklete állással)
- Aláírás: az "elkülönített vízhasználónál" kell aláírni,
- a Közös Képviselő vagy a Tétényi Project Kft. a "hidegvíz-oldali bekötés fogyasztójánál" írja alá. (Elvileg mindketten aláírhatják.)
- a lap tetejére rá kell írni a lakás tervrajzi számát (valahova olvashatóan, hogy “Tervrajz: XXXXXX”, rubrikája nincs...). Ezt majd a KK vagy a TP ráírja. (remélhetőleg...)

A villanyt így is lehet, idézem a Motások levelét:
"A Villanyóra átírása jóval egyszerűbb a vízórákénál. Telefonon a 40/38-38-38-as telefonszámon (megadott menüpontok segítségével) vagy az ELMŰ Nyrt. ügyfélszolgálatainál személyesen lehet a bejelentést megtenni (a szükséges adatokat úgy, mint személyi adatok, cím, óra száma és állása, stb bediktálni). Ezt követően az ELMŰ Nyrt. szerződést, illetve a további teendőkről tájékoztatót küld Önöknek."

Mi telefonáltunk, az talán gyorsabb mint az on-line verzió.
Előzmény: mösz79 (438)
moli40 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 441
Sziasztok,

és a gázórák átírásáról tudtokvalamit? merthogy már elindult a fűtés...

köszönöm!!!
mösz79 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 440

Én UPC-s lettem, az előző lakásomban is az volt, és nem lemondtam hanem költöztetem. Telefonon intéztem a bekötést, 2 napon belül ki is jöttek, meg is csinálták. Elég rugalmasak voltak, előtte fél órával felhívtak , hogy mikor jönnének pontosan így nem kellett otthon ülni. Az adás egész elfogadható minőségű :)

Jah és 3 perc alatt megvolt a bekötés - csak elosztószekrényben bekötötték az én lakásomat, utánna egy gyors ellenörzés, tényleg van -e adás és kész is volt.

Előzmény: Iza104 (437)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 439
Én most kezdtem hozzá. A villanyóra az egyszerűbb. Felmész az elmü honlapjára, kitöltöd oline az ívet, aztán majd jelentkeznek és jönnek plombálni.
elmü fogyasztóváltozás

A vízművek bonyolultabb, ott ki kell nyomtatni egy kérdőívet, amit ki kell tölteni, aláíratni a közös képviselővel, és utána bevinni hozzájuk. Beszéltem a közös képviselővel, aszonta, hogy hétfőn a közgyűlésen alá tudja írni az ívemet. Ha te is elhozod, biztos a tiedet is aláírja.
vízművek szerz
Előzmény: mösz79 (438)
mösz79 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 438

Elég kellemetlen volt reggel jég hideg vizzel zuhanyozni..

A fűtést ugyanazok a kazánok látják el (merthogy 3 van) mint a melegvíz készítését. Valószínű egy szivattyú vagy a vezérlése adta meg magát.

Valaki intézte már a villany és vízórák átírását? Mert aki már esetleg túl van rajta leírhatná a menetét és hogy mi kellett hozzá.

Előzmény: kiszmatka (435)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 437
Lassan rendelnék valami TV adást a lakásomba. Ki melyik szolgáltatóhoz szerződött, és mik a tapasztalatok? (Adás minősége, bekötési határidő, stb.)
springmill Creative Commons License 2008.09.24 0 0 436
A fűtés 22.00 után leállt, melegvíz pedig valóban nincs, a gondnoknak jelezve lett, holnap reggel intézkedik.
Előzmény: kiszmatka (435)
kiszmatka Creative Commons License 2008.09.23 0 0 435
A fűtés most megy, melegvíz meg nincs. Talán külön kazánról mennek? Ki érti ezt?
t tommy Creative Commons License 2008.09.23 0 0 434
ha tőlem kérdezted: mi a B-ben fogunk egyszer csak lakni (ha lesz végre érvényes lakhatási engedélyünk) ,de mikor utoljára ott jártam még volt igaz nem égette volna le a hátam tusoláskor! :-D
Előzmény: 901 (433)
901 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 433
Nálatok van melegvíz? Mert sajnos nekünk nincsen (A ház)
t tommy Creative Commons License 2008.09.23 0 0 432
a még eladatlan lakásokban előfordulhat hogy a lefolyókból elpárolog a víz , de az is lehet hogy nem is volt bennük és azért van szaguk , ahogy még nálunk sem úgy az eladatlan lakásokban sincs felszerelve a WC csésze és akkor , ha nem tömik be a lefolyót elég kellemetlen szaga van! a majdani lakásban is én tömtem be a konyhánál a fali kiállást.
Előzmény: springmill (431)
springmill Creative Commons License 2008.09.23 0 0 431
Nem vagyok szakértő, de furcsállanám, ha az elpárolgott (elvileg szagtalan) víz miatt lenne szag ott, ahol még nem is került büdös dolog a rendszerbe. Nem? Szerintem valami rossz lehet. Mi a földszinten vagyunk, nincs ilyen gondunk, ezért esetleg az lehet, hogy felfele terjed a szag. Végül is felfele megy a szellőzés, vagy nem jól gondolom?
Előzmény: Iza104 (430)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 430
A bűzelzáróval kapcsolatban meg azon gondolkodtam, hogy szerintetek nem az a probléma, hogy sok lakásban még nem laknak és azokban elpárolog a víz a mosdókból, wc-kből és azért ilyen erős a bűz? Ha már sokan fognak itt lakni, talán változik a helyzet, vagy egyszerűen rosszul van megcsinálva?
Előzmény: springmill (428)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 429
Na neeee már! És ha én 25 fokban szeretek aludni?! Hadd döntsem már el én, hogy fűtök-e éjszaka vagy sem! Aki ezt a baromságot kitalálta... :-/
Előzmény: springmill (428)
springmill Creative Commons License 2008.09.23 0 0 428
tárgy: FŰTÉS és BŰZ!

Sziasztok!

Most beszéltem a gondnokkal. Elmondta, hogy a fűtést szándékosan úgy állították be, hogy éjszaka ne menjen. Ezt ő sem érti mire jó, meg én sem. Itt ennyiben maradtunk. (Javaslatom, hogy a közgyűlésen ezt vitassuk majd meg. Én amellett vagyok, hogy ilyen korlátozás ne legyen. Nem is értem mire jó. Pl. ha hétvégén nincs otthon az ember és hidegen tartja a lakást, majd vasárnap éjszaka hazatér, akkor fagyoskodhat... Meg egyáltalán... :)

FONTOS: ki fog tenni a lépcsőházakba egy bugyiban tárol "kérdőívet". Fűtés, bűzelzáró és egyéb témában kell mindenkinek ráírnia, hogy mi a gondja.

Javaslom mindenki minél előbb tegye ezt meg, hogy minél előbb intézkedni lehessen a hibák elhárításában.

Hát ennyi....
901 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 427

Teljesen igazad van.

Este bekapcsolom, egy ideig akkor nagyon gyengén megy, reggelre pedig leáll, illetve reggel néha újra gyengén kezd fűteni. Ez így nem állapot.....

Előzmény: springmill (426)
springmill Creative Commons License 2008.09.22 0 0 426
Megkérdeztem másokat is, hogy náluk milyen a helyzet. Semmi bíztató, más is azt mondta, hogy nagyon gyenge teljesítménnyel megy, vagy időközönként nem is megy a fűtés.

Megkérdezte a párom a gondnokot is, azt mondta, hogy többen jelezték mér, hogy nem jó a fűtés, egy héten belül megnézni.

Ezen elkezdtem utólag gondolkodni. És felmerült bennem, hogy fűtést, vizet és villanyt nem egy "héten belül" kell "megnézni", ha nem megy, hanem a lehető legrövidebb időn belül. Holnap felhívom én, és majd megkérdezem, hogy ezt a "hetes határidőt" mégis hogyan képzeli. A páromnak valami olyasmit is magyarázott, hogy"még nem kezdőzött el a fűtési szezon".

Szerintem összekever minket a távfűtéses társasházakkal. Nálunk NINCS fűtési szezon, nekünk MŰKÖDŐ fűtési rendszer kell, és akkor fűthetünk, amikor csak akarunk. Pont.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!