Keresés

Részletes keresés

zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32359
nem ekcémás, legalábbis mikor dokinál voltunk, szt mondta, ez nem az. a tejkiütésekből indult, és aztán az egész arca vörös volt, érdes, akkor azt mondta orvos, h ez bőrgyulladás, küszöböljük ki a vegyi anyagokat. ez megtörtént, szteroidos krém helyrehozta az arcát, de azóta a testén is nagyon csúnya a bőr, a hajlatokban folyton kiütéses, hiába kenjük, meg hintőporozzuk, meg sok helyen vörös a bőre, és nagyon száraz. a fülei mögött pedig ki is sebesedik. 3 hós lesz, én már se tejet se tojást nem eszek, tápszert is kap. ja, és koszmós is, nem vastagon, de nem múlik, pedig babét használunk.
nna, jó hosszú lettem.
Előzmény: takiheni (32357)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32358
nem a lanolinos babaszappant, hanem Caola szappant keresem. kettőt mutatott a doki, azt hiszem az egyik caola kamillás, a másikra nem emléxem. meg is lepődtem, azt hittem ezek már rég nincsenek, de azt mondta dokibácsi, hogy gyártják még.
Előzmény: Anyós (32356)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32357
mennyi idős a kisfiad és pontosan mi a baja ekcéma.Ja a lanolinos szappan ,amire anyós gondolt a csomagolás alapján az a babaszappan.Igy született?
Előzmény: zsazsi30 (32355)
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32356
Gondolom te a lanolinos babaszappant keresed, szerintem gyártják, csak a sok nyavalyás multi nem biztos, hogy forgalmazza. Én az ilyen kevésbé "trendi" cuccokat kisebb háztartási boltokban szoktam venni mert ott van.

A csomagolása világoskék és fehér pöttyök vannak rajta ha jól emlékszem.

Közben megnéztem, a Caola honlapján nem látom, de bármi lehet. Írok nekik emailt.
Előzmény: zsazsi30 (32355)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32355
Heni: ááá, egy szakember a csapatban! :-)
Anyós: te, mint vegyészmérnök, nem tudod véletlenül, hogy lehet-e még kapni Caola szappant? Nem annyira szakmádba vág, de hátha... Bőrgyógyász javasolta, kisfickóm bőrére, mert nagyon érzékeny neki, gyógyszertárit használtunk, de ezt jobban ajánlotta, ez a legsemlegesebb kémhatású. sajnos nem látok semmilyen üzletben, és borzasztó rossz a gyerek bőre, pedig már biomosószert használunk és ecetes öblitést, folyton kenjük hidratálóval + sudocremmel ahol vörös, de nem javul. a szteroidos krémet meg nem akarom használni gyakran.
Előzmény: Anyós (32346)
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32354
A sós orrcseppel alapvetően nem a kikeverés a gond, mert (emlékeim szerint) 0,7%-os a fiziológiás sóoldat koncentrációja ami házilag is összemérhető, hanem a sterilitás. A gyógyszertárban erre külön steril vizet használnak és kis mennyiségben is pontosan be tudnak mérni ilyesmit. Magyarul ha közel van a gyógyszertár, akkor érdemesebb hetente venni egyet.

Van 3 gyermekem, 2 nagyobb (6 ill. 10 évesek) és egy pici, 4,5 hónapos.
Előzmény: takiheni (32351)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32353
A személyeskedésnek itt a vége.
Benkri Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32352
Na most, hogy a másik oldal is képviselve legyen: ha mindenki utál téged, a stílusodat, a fellengzős, kioktató, csaknekemvanigazam hozzászólásaidból elege van és nélküled akarja folytatni a nyugodt, egymás tapasztalatait átadó beszélgetést, akkor vajon kiben van a hiba? Az összes többiben? Úgyhogy kedves új topikosok, nyugodtan maradjatok, ha egy ilyennel akartok beszélgetni, aki csak osztja az észt, bár konkrétan semmihez nem ért, csak máshonnan szedett infókkal lát el benneteket, tapasztalata nem nagyon van, bár állítja hogy van családja, de róluk sohasem beszél, csak les és előugrik a bokorból sunyin.
Előzmény: Anyós (32350)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32351
Kedves Anyós:Az eszemáll meg hogy igy neten is milyen "éles"  harcot vivnak az emberek titkos hely stb....háta mögötti kibeszélősdi tiszta ovoda és ezek felnőtt emberek sőt anyukák.Jut e4szembe ha te vegyészmérnök vagy adhatnál talán nekem is egy tanácsot szerinted házilag lehet késziteni sós orrcseppet?Ugyxanis a Nasivin orrcseppet csak 5 napig lehet használni, a Fluimare meg piszok drága és ráadásul nem igazán hiszem hogy tengerviz lenne benne meg stb szerintem ez csak üzleti fogás hogy valamivel  megmagyarázzák az árát.Tfényleg neked van gyereked?Ja egyébként én csecsemő és gyermekápoló vagyok.
Előzmény: Anyós (32350)
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32350
Miért irták azt hogy nyers a stilusod vagy valami ilyemit?

Többször előfordult, hogy valakinek volt valami konkrét problémája, én arra olyankor (ha tudtam) határozott választ adtam, de ez pár topiktársnak nem tetszett. Elküldtek melegebb éghajlatra, mindamellett, hogy ők ugyan nem válaszoltak az illetőnek csak csacsogtak tovább, hogy kinek milyen szép a babája. A probléma csak ott volt, hogy ha már egyszer őket nem érdekli egy kismama társuk problémája, akkor legalább engem ne köpködjenek azért, hogy válaszoltam.

Aztán elkezdtek szervezkedni A Nagy Közös Ellenséggel (értsd velem) szemben, hogy ők most jól elvonulnak egy nagyon titkos helyre (ez az a bizonyos új fórum/topik), ahol nem érem utol őket. A fene sem akar utánuk menni...:-)

A legszebb az volt, amikor az egyik "szendéből" kitört az igazi lénye és itt (már törölve van) elküldött útszéli modorban valamely rokonomba, aki szerinte ősi mesterséget űz, vagy valami hasonló...

Szóval csak egy pohár bili egy vihar vízben az egész.
Előzmény: takiheni (32347)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32349
Be avatna valaki,hogy mi az a topic?
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32348
igen a képek nekem egy lányom van aki 4 éves illetve egy fiam aki 6 hónapos.Sajnos túl nagy a méret amit ki választottam ezért nem tölti fel,de majd keresek másikat és megmutatom.
Előzmény: zsazsi30 (32345)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32347

Aha értem csupán csak meglepődtem,hogy mennyire jól informált vagy az eü területén.Miért irták azt hogy nyers a stilusod vagy valami ilyemit?

 

Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32346
Neeeem... vegyészmérnök.

Csak ha orvosok közelében vagyok, igyekszem kifaggatni őket apró szakmai titkokról.

A gumicicám a paracetamol, azzal kapcsolatban a tanácsaimat érdemes megfogadni, ha valakinek a máját elgázolja túladagolás miatt, annak kínhalál a vége. Ezzel kapcsolatban már 10 éve megkaptam a vészjeleket az egyik gyógyszergyárból, a belső hálójukon fent volt, más kérdés, hogy maga a gyár ezerrel ontja ezt a szemetet, elvégre a pénztől mozog az egész világ...
Előzmény: takiheni (32344)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32345
Szia Heni, feltölt után beszúrás gomb is bal oldalon. :-)
Nekem 3 fiam van:
Előzmény: takiheni (32344)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32344
sziasztok:Ahogy elnézem nagyon változatos témátok van:Csak azt szeretném megkérdezni kedves anyós hogy te orvos vagy?Én egy 27 éves két gyerekes anyuka vagyok.Ime a gyerekeim:
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32343
A D-vitamin kérdéskörről.

A D-vitamin felfedezésével és tömeges (széleskörű, minden csecsemőre kiterjedő) csecsemőkori adásával az angolkór nevű betegség megszűnt hazánkban (is).

Az elmúlt években elkezdték pedzegetni magas tudású "szakemberek" (főleg minisztériumi íróasztalok mögül), hogy feleslegessé vált, mert hiszen:
1. Nincsenek már angolkóros gyerekek
2. Tanulmányok szerint pont elég D-vitamin van a gyerekekben

Szépen visszavették a D-vitamin adását és lőn csoda:

Megjelentek ismét az angolkóros gyerekek.

Miért is?

1. Az angolkór nem fertőző (kórokozós) hanem vitamin hiánybetegség. Ha nem kapja a vitamint akkor megjelenik, deformálódnak a csontjai.
2. Japán tanulmányok álltak a háttérben, ahol az elsődleges táplálék a hal, ami szimplán teli van D-vitaminnal, azaz a japánoknál tényleg nem kell pótlás, de mi nem Japánban vagyunk.

Úgyhogy tessenek csak szépen adni a Vigantolt a gyereknek, természetesen nem túladagolva, mert zsírban oldódó vitamin és nem tesz jót a felhalmozódása sem.
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32342
Szia Kerekszilva! Üdv itt! :-))
Előzmény: kerekszilva (32338)
Benkri Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32341
Hát ha te megint osztod az észt a stílusodban, akkor előbb-utóbb a most jelentkezők is elmennek:-P
Előzmény: Anyós (32339)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32340
jó reggelt mindenkinek. Boldizsár nemrég hányta ki az összes kajcsit, csak úgy csattant a parkettán+ mindkettőnknek át kellett öltözni. ennek annyira megörült, hogy nagy röhögcsélésbe kezdett!
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32339
Nem fog megszűnni.
Előzmény: kerekszilva (32338)
kerekszilva Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32338
Én is benne vagyok abban, hogy élesszük újra a topikot!
A régieket is néha olvasgattam de talán mostanában lenne időm-energiám írogatni. Decemberben született a második fiam, az első lassan három éves lesz. A nagyobbik volt olyan az első időben, hogy rengeteget bukott de szerencsére hamar kinőtte. A tápokhoz nem tudok hozzászólni, mert anyatejjel tömöm a kicsit és a nagynak se kellett tápot adni. Nem szeretném, hogy megszűnjön ez a topik, mert a régiben is olvastam jópár hasznos tanácsot és érdekes ötletet.
könyvmoly Creative Commons License 2008.03.28 0 0 32337
Hű, ezek a szemek! :)
Előzmény: zsazsi30 (32336)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 32336
én benne vagyok a topic újraélesztésében.
ezen felbuzdulva ime a picurom:
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 32335
emléxem rátok, nem tudom már melyik topicban olvastam rólatok, h hamarabb érkezett a gyerkőc, örülök, hogy minden rendben van. :-)
reflux: nálunk családilag halmozódik, én is refluxos, középső fiam is, ő gyógyszert is szedett rá. most lehet a picur is az, nálunk is az volt a baj, hogy a büfi kimarta az arcbőrét szegénynek.:-((
sajnos én nem szoptatok, cumisüvegből kapja a lefejt tejcsit, előtte kapja a tápit mindig.
Előzmény: könyvmoly (32333)
könyvmoly Creative Commons License 2008.03.28 0 0 32334
Na végül kettészedtem a hozzászólást, és ez lett a hosszú :))
Előzmény: könyvmoly (32333)
könyvmoly Creative Commons License 2008.03.28 0 0 32333
Na, hogy a kérdéseidre is válaszoljak :)

A kórházban kapott először sűrítőt a baba, Nutriton nevűt. Ezzel az volt a szabály, hogy a kész tápszerbe belekeverték, várni kellett min. 5 percet, vagy többet, aztán lehetett adni neki. Aki tejjel táplálja a babáját, az is ált. ezt kapja, ha nagyon bukik. Kicsit fej, elkeveri, vár, megeteti a babával, aztán szoptat. Szerintem bármelyik tápszerhez hozzá lehet adni.
Mondjuk mi hamar abbahagytuk, inkább a bukások, mint a hasmenés, amit okozott, de nem mindenkinél okoz... Meg reflux elleni gyógyszert is kapunk. (Bárcsak igazi lenne a többesszám, nekem is bazira ég a gyomrom :)
Ezen kívül létezik valami keményítő alapú sűrítő is, de azt nem próbáltuk.
Gastrodoki szerint a hozzátápláláskor is mindent sűrítenem kéne, Sinlac-al, hát még ezt sem próbáltam, majd ha mennyiségek jönnek, és bukik tőle...

A Beba HA AR-t akkor kezdtük, amikor az előzőt már nem lehetett, kinőtte a baba. Namost ennek, bekeverve, tök olyan a struktúrája, mint a sűrítős tápszernek volt, asszem kb ugyanaz van benne.

Az "antireflux"-ság egyébként pontosan annyit jelent, hogy sűrűbb, nehezebben bukják vissza a babák. Szóval ha vársz és besűrűsödik, akkor pont azt éred el, amire kitalálták. (Másrészt azért dokival nem vitatkozom látatlanban, ő tudja miért mondta...)

A használati utasításban szerepel, hogy mindig frissen kell elkészíteni, ami egyébként mindre rá van írva - ehhez képest a kórházban a koraszülötteknek minden tápszert simán bekevertek előre egy napra - igaz, hogy tejkonyhán, tehát elvileg nagyon tiszta körülmények között. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az _én tapasztalataim szerint_ nem lesz baj az előre bekeverésből, se a megromlással, se a sűrűséggel. Persze én csak órákról beszélek, de néha menni kell valahova, és nem mindenhol megoldható a tápszergyártás, márpedig ha enni kell, akkor enni kell... :)

Bukások még vannak, de nem vészes, ezzel már elvagyunk. Asszem nincs is baba, aki sosem bukik :). Nálunk inkább az volt a gond, hogy órákkal később és nagyon savasat bukott, azt meg a gyógyszer szüntette meg, a tápszer csak rásegít.
Csomósságon én már nem izgatom magam, de ha neked működik, lehet, hogy kipróbálom még egszer a keverést.

Tényleg drága táp, de és szoptatok is, van amikor egész jól megy, akkor keveset használunk :)
Előzmény: zsazsi30 (32331)
könyvmoly Creative Commons License 2008.03.28 0 0 32332
Mi is beba ha ar-t használunk :)

Na elkezdem kicsit korábbról, tekintsük bemutatkozásnak ebben a topikban :) Bocs, kicsit hosszú lesz...

Szóval 2007 szept.-re vártuk a babát, de "kissé" korábban, már júliusban megszületett. Azóta némiképp vacilláltam, de nyári babának túl kicsi és mégiscsak inkább ezzel a topikkal passzol a fejlettsége. De nem sokat olvasgattam, az is elkeserítő, hogy innen lényegében kivonult a csapat, (bár az okokat sem tudom) nem alkotunk újat? :)
Előzmény: zsazsi30 (32331)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 32331
másik topicban én is azt a tippet kaptam, h kis vizzel elkeverni, utána hozzáadni a többi vizet, nekem ez bevált, igy nem csomós.
melyik tápot használjátok? Mi a Beba HA AR-t, azt nem tudtam, hogy várni kell vele, pont azt mondta a dokinéni, hogy ne csináljam meg előre, mert besűrűsödik! akkor most várni kell?
mi az a külön sűritő? azt sima HA táphoz lehet hozzáadni és ugyanaz az eredmény? szintén receptre kell feliratni? mert ez a Beba táp elég drága, hátha lenne vmi olcsóbb megoldás.
egyébként nektek megszüntette a bukásokat a táp?

Anyós: köszi szépen a választ.
Előzmény: könyvmoly (32330)
könyvmoly Creative Commons License 2008.03.28 0 0 32330
Szia!
Mi is antireflux tápszert használunk. Gasztroenterológus szerint az a helyes módszer, ha kis vízben elkeverem a port csomómentesre, majd fölengedem. Na most ezt egyszer kipróbáltam, szvsz sokkal több macera és uo. csomós maradt. Ami valamennyire működött, az egy kicsit magasabb hőmérsékletű víz (nem sokkal, csak kicsit), meg a frissen bontott tápszerpor érdekes módon nem lesz csomós, szóval valami jobban záró edény.
Az egyetlen tuti módszer, ha (pl utazáshoz) előre elkészítem, na az sosem csomós. Pár óra állás jót tesz neki...

Végeredményben teszek rá, csomós és kész, ha nagyon eldugul a cumi, kinyomkodom, vagy elfordítom (avent vario cumija tök jó), azt legfeljebb marad egy kicsi a végén :)

Jut eszembe, az antireflux adalék miatt 5-10 perc várakozás akkor is kell, ha a csomagolásra nem írták rá, ha külön vennél sűrítőt, azon rajta lenne.

Könyvmoly
Előzmény: zsazsi30 (32328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!