Keresés

Részletes keresés

chhaya Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1151
szívemből szóltál (: az érdekeket egyeztetni kell, nem rangsorolni.
Előzmény: ZsuR (1149)
Dogfüggő Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1150
Hohó! Itten logikai bukfenc van.. Nem egy kutya és az egész vadállomány között kell választani..
Vadállományból is egy van, meg kutyaállományból is.. : )
Előzmény: Törölt nick (1141)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1149
Ritkan talalkoztam olyan erdekkel, ami nem utkozott volna egy masikkal. A jo megoldast onnan lehet megismerni, hogy tisztaban van azzal, hogy mind a ketto erdek erdek. Nem nyilvanitja az egyiket "ertektelen erdeknek", hogy konnyebb legyen a dontes. Egyszeruen nem lehet. . .
Előzmény: Törölt nick (1141)
caterina3 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1148
Köszi! Neked meg szép estét! :-)
Előzmény: ZsuR (1144)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1147
Őszintén? Nem.

Nem tudom, honnan veszed, hogy nem szeretem a kutyákat. Szeretem őket, a maguk helyén. Apámnak is van, kedvesemnek is van kettő, és nem akarom őket kiirtani. Csak sajnos egy pótolhatatlan értéket veszélyeztető kóboreb esetében teljesen lényegtelen, hogy a fajtája amúgy "az ember legjobb barátja".
Előzmény: caterina3 (1136)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1146
Neked is szep almokat! Ugy latszik, en fogom lekapcsolni a villanyt. . .
Előzmény: Dogfüggő (1142)
caterina3 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1145
Már tényleg nagyon késő van...
Előzmény: ZsuR (1140)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1144
Szep almokat!
Előzmény: caterina3 (1139)
caterina3 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1143
Jó éjszakát mindenkinek! :-)
Előzmény: Dogfüggő (1142)
Dogfüggő Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1142
Megyek én is, jó éjt!
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1141
"érted, hogy a kutyákért is, nem csak a temészetért tartozunk felelősséggel?"

Ez esetben a két felelősség egymásnak feszül. A természet iránti felelősség erősebb, mert kutya otthon is van, természet meg csak a természetben.

"ennyi erővel a természetért és vadállományért sem kellene."

De azért igen, mert az pótolhatatlan. Ha egyszer tönkremegy, nincs másik.

"szval átmentünk egy világnézeti vitába; vajh melyik a fontosabb."

Nem világnézeti kérdés, mivel a kutya mint faj nincs veszélyben, van gazdánál épp elég, természetből, vadállományból viszont csak egy van, az csak egyszer mehet tönkre.
Előzmény: chhaya (1126)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1140
Kar lenne ertuk :))! Maradj velunk. . .jol jon errefe egy jo sziv. . .hozzak egy kavet, hogy ebren maradj? :))
Előzmény: T61 (1137)
caterina3 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1139
Nem tudom, a többiek hogy vannak vele, de én már nagyon álmos vagyok. Szóval tőlem hamarosan mehetsz aludni. :-) Jó éjszakát! :-)
Előzmény: T61 (1137)
caterina3 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1138
Igen.
Előzmény: Dogfüggő (1134)
T61 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1137
A jó szívem tart itt. Ha elfajul a vita és reggel benéz ide egy másik modi, nem biztos, hogy élve maradnak a nickek.
Előzmény: ZsuR (1131)
caterina3 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1136
Miért nem érzed magad felelősnek? Mint az emberi faj tagja mindenképpen felelős vagy. Amúgy meg attól, hogy te nem szereted a kutyákat, vélhetően nem is tartasz (reméljük), még bármelyik ősöd hű társa lehetett, sőt nagy eséllyel volt is kutya. Lehet, a felmenőid közül némelyik nem maradt volna életben egy konkrét kutya segítsége, védelme nélkül. Akkor ma te sem élnél, ugye? Mégsem érzel semmi hálát?
Előzmény: Törölt nick (1118)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1135
Lehet, hogy kobor kutyanak neztek??? (aztan ez meg nagyon szomoru. . .)
Előzmény: Dogfüggő (1133)
Dogfüggő Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1134
Bizony.. Nem beszélve az ember (a vadász, pláne a sportvadász..) viselkedéséről..
Előzmény: caterina3 (1130)
Dogfüggő Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1133
Nem sokat változott a világ azóta.. : )
Kivéve talán, hogy már kiirtották Mo-ról a farkast..
Előzmény: Törölt nick (1127)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1132
Ezert nem szabad az egyik oldalt nezni csak - mind a kettonek teret kell adni - egyszeru.
Előzmény: chhaya (1126)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1131
Szegenykem, adunk itt neked munkat rendesen :))!
Előzmény: T61 (1124)
caterina3 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1130
Igen. Én egyszer konkrétan szerző szerint kérdeztem, olvasta-e, úgy emlékszem, nem. Pedig érdemes elolvasni szerintem, igen érdekes könyv. És nagyon sokat meg lehet tudni a farkas viselkedéséről, ami kutyaszempontból sem érdektelen.
Előzmény: Dogfüggő (1114)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1129
Eloitelet, feltetelezes, nem teny, nem konkretum.
Honnan tudod, hogy tenyleg kobor, es nem csak koborlo. . .
Előzmény: Törölt nick (1123)
Dogfüggő Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1128
Hát ez az.. Nem lehet tudni.
Előzmény: Törölt nick (1123)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1127
A XIX. században. Sajnos. Azt nem támogatnám.

Akkor még gyakorlatilag ismeretlen fogalom volt a természetvédelem, és az ökológiai szempontok sem érdekeltek senkit. Csak az, hogy az uraság hárommal több szarvast tudjon lőni.
Előzmény: Dogfüggő (1122)
chhaya Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1126
"Érted a felelősség lényegét?"

érted, hogy a kutyákért is, nem csak a temészetért tartozunk felelősséggel?

"Én személy szerint egyetlen kutyáért sem érzem felelősnek magam, ha már itt tartunk."

ennyi erővel a természetért és vadállományért sem kellene.
én meg a kutyákért vagyok inkább oda, szval átmentünk egy világnézeti vitába; vajh melyik a fontosabb.
Előzmény: Törölt nick (1118)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1125
Nem ertek egyet az osszegzeseddel, inkabb amolyan"befogjuk a szajukat"-nak erzem.

Nem lehet kiloni maskor, csak ha a kobor allatot karteves kozben talalod - es az maskepp nem harithato el. Ha elharithato, es a vador (vagy akinek a kezeben a puffka) ennek ellenere lelovi, akkor a vadort kell(ene) megbuntetni. De ez olyan Hofis. . .egy loves a raboloba, egy a levegobe, talaljak ki melyik volt elobb. . .

A helyzet ha karositotta a vadallomanyt az sem egyik naprol a masikra tortent. Ha az okos felelos elvtarsak ennek ellenere ragaszkodnak a kiloveshez mint megoldashoz, az azt mutatja, nem alkalmasak a feladatuk elvegzesere; poriasan, szel ellen pisilnek. . .
Hivatalunkal fogva kotelesseguk mast kiprobalni, ha meg akarjak tartani a poziciojukat (no ezen jot nevettem) es a vadallomanyt komolyan meg akarjak vedeni a kobor allatoktol.
Ha meg tovabbra is csak a puska. . .


Akkor ott nagyobb a gond mint a vadallomany megvedese, es akarmit is csinalunk itt a forumon, semmi nem fog valtozni. . .
Előzmény: Törölt nick (1111)
T61 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1124
Láttam már, hogy korrigáltad. (Egy modi is lehet álmos.)
Előzmény: caterina3 (1121)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1123
Egy példa volt. A kóbor kutyáról akkor is lehet tudni, hogy veszélyes a vadállományra, amikor éppen nem űz vadat. Minek megvárni, amíg tetten érjük?
Előzmény: ZsuR (1112)
Dogfüggő Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1122
Ezért is említettem a Mowat-könyvet.. : )
Amúgy, amíg Mo-on élt farkas, ugyanúgy irtották, mint most a kutyákat.
Előzmény: Törölt nick (1115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!