Keresés

Részletes keresés

MrJones Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8833
SzvSz - már ha nem kalózpéldányokat használnak - nincs abban semmi rejtegetnivaló.
Előzmény: Törölt nick (8831)
MrJones Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8832
Nem mondod, hogy a szervszakértők is kalózok?????
Előzmény: Törölt nick (8831)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8831

Mondjuk ha használnak is, azt nem fogja neked ide beírni egyik sem. :-)

Előzmény: MrJones (8810)
MrJones Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8830
Navazze, teveled aztán kint vagyok a vízből. :)
Előzmény: feketemadár (8814)
MrJones Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8829
"Persze lehet, hogy a képleteket a legszebb álmomból kirúgdosva is gondolkodás nélkül "elszavalom", talán még rímeket is faragok belőlük, de monjuk egy olyanban, mint áramlástan, sokra nem megyek azzal feladatmegoldásnál, ha nem értem, mi-miért-hogyan..... :-)))"

Vizsgán nem is kell a megoldáshoz vezető képletet érteni, csak ledarálni vele a feladatot.
Pölö a másodfokú egyenlet megoldóképletét legtöbbször nem kell érteni (vö levezetni, bár a levezetés maga is bebiflázható). Használni kell a képletet.

A négyjegyű függvénytáblázattal volt egy trükköm, amikor még a képletet se tudtam. :)
Lényege, hogy ha az eredmény mértékegysége meg van adva, maga a képlet a függvénytáblából kikövetkeztethető.
Egyszerű fizikapélda:
Az eredmény wattban kérik (a feladatban watt van elvárva).
A watt az "kilógrammszorméterperszekundumnégyzet" (négyjegyűből), akkor a képlet ugye tömeg szorozva a sebességgel szorozva az idő reciprokával.
És gól.

Ucsítszja, ucsítszja, ucsítszja.
Előzmény: Törölt nick (8812)
MrJones Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8828
"Erre nyíl, arra nyíl, betű szám... mit jelentenek?"

Nyilván az elrejtett kincs hejét.

Báááár....

Szerintem aszondja, ha kicsúszol a járgánnyal, akkor vagy tolass vissza 0.8 métert, vagy menj előre 26-ot. Ha ezzel megvagy,akkor szállj ki a kocsiból, majd told el a kocsidat oldalra 2.2 métert.

Nno.
Tudsz mindent te is.
Előzmény: Törölt nick (8811)
feketemadár Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8827
Nem is hinnéd mennyire :-)
Előzmény: Törölt nick (8824)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8826
Ahh, azok semmik... :-)))
Előzmény: SamuraiJack (8825)
SamuraiJack Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8825
Az nem a nindzsa?
Előzmény: Törölt nick (8824)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8824
Beleolvadsz az éjszakába, majd váratlanul és kegyetlenül csapsz le gyanútlan áldozataidra... :-)))
Előzmény: feketemadár (8823)
feketemadár Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8823
Fekete ! Mármint madár :-)))
Előzmény: nectec (8819)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8822
Itt mindig nyugalom van, csak néha írogatunk egy kicsit.
Tudod, csak úgy, az unalom ellen... :-)))

Én is mindjárt írogatok, csak előbb kitalálom, mit akartam írni. :-)
Előzmény: nectec (8819)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8821
Jaaa, így már értem... :-))

Köszönöm szépen! ;-P
Előzmény: SamuraiJack (8818)
nectec Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8820
Ez bizony egy kincses térkép. :)
Előzmény: Törölt nick (8811)
nectec Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8819
Egy pár napig, milyen nyugalom volt. Még a madár sem járt erre. :)

Bátorkodom megkérdezni:
Fekete, fehér?
Igen, nem?
:)
SamuraiJack Creative Commons License 2008.04.09 0 0 8818

Ezen mitnemérc?

Az oldalsodródási nyomaték 0,8 Km/pascal, a tengelytávhossz 2 amper, a norvég királyt meg Bélának híjják.

Előzmény: Törölt nick (8816)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.08 0 0 8817
Mi is örülünk neked! :-)
Előzmény: SamuraiJack (8815)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.08 0 0 8816
Akkor ezt még elolvasom úgy kétezerszer, és talán érteni fogom. :-)

Sebaj, idővel remélhetőleg tényleg érteni fogom!? :-)))
Előzmény: feketemadár (8813)
SamuraiJack Creative Commons License 2008.04.08 0 0 8815

Izé.

:)

feketemadár Creative Commons License 2008.04.08 0 0 8814
Szerintem a rendőrség nem hanem a szakértők, akikkel dolgozunk. Ez szinte biztos :-)
Előzmény: MrJones (8810)
feketemadár Creative Commons License 2008.04.08 0 0 8813
Valami olyasmi, hogy van egy oldalsodródási nyom, ami 26 méter hosszú és 2,2, méterre van az úttest szélétől. A gépkocsi tengelyközepe 0,8 méterre van a rögzítési pontra merőleges vonaltól.
De persze a tévedés jogát fenntartom :-)))
Előzmény: Törölt nick (8811)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 8812
Ahoj!


"Asszem az az egyetlen hátránya van, hogy nem képességfejleszt, hanem csak bifláztat. Tehát igazából nem tanulsz vele.
Ott van nagy előnye, ahol sok a megjegyzendő adat és keveset kell gondolkodni (például meg kell tanulni egy verset kívülről)."



No igen, hát ezzel x@rt se érek az egyetemen... :-)
Persze lehet, hogy a képleteket a legszebb álmomból kirúgdosva is gondolkodás nélkül "elszavalom", talán még rímeket is faragok belőlük, de monjuk egy olyanban, mint áramlástan, sokra nem megyek azzal feladatmegoldásnál, ha nem értem, mi-miért-hogyan..... :-)))

Úgyhogy erre a legjobb módszer Lenin. :-) Mármint a szavai.

"Tanulni! Tanulni! Tanulni!" (Lehetőleg éber állapotban)
(oroszul nem tudom leírni. :-D)
Előzmény: MrJones (8809)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 8811
Aloha!

BB!

Mi látható a lenti képen?

Nem a családi bicikli túrára gondolok, hanem azokra az aszfalt "firkákra" a kép alján.
Erre nyíl, arra nyíl, betű szám... mit jelentenek?
Az "m" betűről talán van némi elképzelésem... :-)))

suzuki
MrJones Creative Commons License 2008.04.03 0 0 8810
Aggyisten.

A minap találkoztam egy érdekes kis programmal. A neve X-ways forensic. Ez egy speciálisan zsaruk részére kifejlesztett adathordozóvizsgáló szoftver.

Az a feladata, hogy a lefoglalt lemezeket átnézve bizonyítékokat kutasson fel - gondolom, a páciens ellen.
Kulcsszavaktól kezdve a pedofil képekig mindent keres. (Mellesleg ezt a teljes adathordozón teszi, tehát nem számít, hogy mit törölt le az illető és mit nem.)

Szóval az a kérdésem, hogy a rendőrségnél használnak-e ilyen programokat?
Előzmény: feketemadár (8785)
MrJones Creative Commons License 2008.04.03 0 0 8809
"Az alvás tényleg jó ötlet, csak az a baj vele, hogy alvás közben nem tudok tanulni. Találhatnának egy olyan gént, ami, ha aktiválódik, akkor az agy REM fázisba kerül, de ébren maradunk, és olvashatunk, tanulhatunk. Így a tudás is nő, meg az agyunk is pihen."

Génről ugyan nem tudok, de létezik olyan ketyere, amivel "alva" lehet tanulni.
Relaxának hívják.
Tulajdonképp egy agygép és egy magnó összekapcsolása.
Az agygép (mind machine) egy olyan szerkentyű, amelyik úgy buzerálja az agyat, hogy hang és fényjelekkel rákényszeríti a megfelelő ritmusra. Asszem 10 Hz-nél vannak az alfahullámok.
Trükkös egy valami, mert a fül nem hallja a 20Hz-nél kisebb frekvenciákat. Nomeg olyan fejhallgatót sem igen lehet csinálni, ami azt lesugározza.
Ezt úgy hidalják át, hogy az egyik fülhallgatóból épp 10 hertzzel alacsonyabb frekvenciájú hangot adnakki, mint a másikból. Az agy összerakja a kétféle jelet és hipp-hopp: kialakul a tíz Hertz. Az agy átveszi a ritmust és kész.
Ha erre még rásegítnek egy pulzáló fényforrással, akkor még gyorsabb a dolog.
Leviszi az agyhullámaid frekvenciáját a mgfelelő (félálmos) szintre - alfába -, aztán egy kazettáról a füledbe játssza a tanulnivalót.

Régen játszottam ilyemivel. No nem tanulással, de meditációval/lazítással igen. Arra tulajdonképp bevált.
Volt egy program, amivel elő lehetett állítani ilyen agybefolyásoló hangot. Egész kis "utazást" lehetett vele csinálni a frekvenciák közt.
Aztán csak föl kellett tenni egy jó fejhallgatót, lefeküdni, aztán pihizni egyet.

De mondok mást is.
Ugyanezt a hatást le lehet csekkolni a Tubular bells II-n is. :)
Ha szunyálni akarsz, csak beteszed az első oldalát és lefekszel. Kábé a harmadik számnál már aludni fogsz.
És ami ezer százalék - innen jöttem rá én is, hogy ittn trükközés van -, hogy a The Bell-nél (1. oldal vége - a hangszerbemutatás) bárhogy is alszol, halálbiztosan felébredsz!
És nem a zavaró hangok miatt, mert szépen szól... hanem a ritmus miatt. Olyan kellemesen fel lehet rá ébredni, hogy ihaj.

Visszatérve erre az alvatanulásra...
Asszem az az egyetlen hátránya van, hogy nem képességfejleszt, hanem csak bifláztat. Tehát igazából nem tanulsz vele.
Ott van nagy előnye, ahol sok a megjegyzendő adat és keveset kell gondolkodni (például meg kell tanulni egy verset kívülről).

Hmm...
Volt egy osztálytársam még a programozói tanfolyamon... előttem szóbelizett és szó szerint köpte az anyagot. Nem kicsit. nagyon. Leesett tőle az állam.
Viszont egy kukkot sem értett abból, amit mondott.
A vizsgáztatók meg hiába kérték - mert persze kiszúrták, hogy biflázásról van szó -, hogy mondja el máshogy, de nem igazán ment neki.
Viszont hosszas erőlködés után azért megadták neki a NÉGYEST, mert hát olyan pontos volt.
Lehet, hogy ő is így tanult. Ki tudja?
Előzmény: Törölt nick (8758)
MrJones Creative Commons License 2008.03.31 0 0 8808
"Így este tíz fele ez komoly eredmény tőlem... :-)))"

Valóban. :)


"Igazából, nem értem, hol ebben a felbújtás?!"

Ott, hogy a nyilvánosság előtt állította. Ezáltal egyesek érezhetik úgy is - a saját környezetükben előforduló khmm... problémákkal kapcsolatban -, hogy ők is beszélhetnek ugyanígy.

Csak hát akkor ugye... kiborul a bili.
Nem kicsit.

Ezért aztán igyekeznek elhallgattatni SZJ-t.
Előzmény: Törölt nick (8807)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 8807
"jól vág az eszed"

Így este tíz fele ez komoly eredmény tőlem... :-)))


A másikat már én is olvastam, igaz, a Kurucon. :-PPP

Tényleg groteszk. Abszurd.

Igazából, nem értem, hol ebben a felbújtás?!
Tényeket írt le (amik szerintem valósak), nem pedig arra szólította fel a rendőröket, hogy tagadják meg a szolgálatot vagy valami hasonló.

:-///

Egyébként meg nem ő kelt elégedetlenségeket, ezt szerintem bármelyik rendőr (nem vezető!) alá tudja támasztani.

Nno mindegy, mondanám, hogy meglep, de ez nem igaz. :-)
Előzmény: MrJones (8805)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 8806
Nem tudom, mennyi a hírértéke, de ha igaz, elgondolkodtató.

Bencze József fiatalítana
MrJones Creative Commons License 2008.03.31 0 0 8805
"A minap (valamikor szombaton vagy vasárnap) kicsiny városkám főrendőre pusszantotta meg a vonatot, számomra érthetetlen módon."

A "dzsordzsó" elég régi, sorkatonai szleng. Főnököt/tisztet jelent. :)
Ettől függetlenül: jól vág az eszed. Valóban róla volt szó.



Itt a másik.

De azért volt ebben egy érdekes hsz is.

lopikula válasz | megnéz | könyvjelző 2008.03.31 12:08:24 © (147)
Végigolvasva ezt krónikás gyűjteményt kissé groteszknek tartom ezt a mai hírt:

Felbujtással gyanúsítják a rendőrtisztet

MAGYARORSZÁG–Rabosították a legnagyobb magyar rendőrszakszervezet, a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetének főtitkárát. Szima Judit alezredes
asszonytól ujjlenyomatot, DNS-mintát vettek, és körözési fotót készítettek a katonai ügyészségen. Mindezt azért, mert az ügyészek szerint Szima Judit több esetben olyan dolgokat állított a nyilvánosság előtt, amelyek elégedetlenséget keltenek a rendőri vezetőkkel és a szolgálati renddel kapcsolatban.

Lássuk, miket állított – többek között – a főtitkár a vád szerint.

1. „Egyre több az alkalmatlan, hátszéllel rendelkező rendőri vezető”

2. „A legtöbb kerületi kapitányságon a vezetők »adományokat« kapnak autókereskedésektől. Ez a korrupció melegágya”

3. „Nyilvánvaló járandóságokat nem fizetnek ki évek óta a kisrendőröknek”

4. „A politikusok felelősségére vezethető vissza mindez, akik elnézik, hogy rendőri vezetők kétes vállalkozói kapcsolatokat építsenek, hogy lábbal tiporják a munkajogi és emberi normákat, hogy pazarló és bűnös módon herdálják el a közpénzt…”

Szima Judit kitart álláspontja mellett: – Igazságtalan, amivel vádolnak! Törvény szerint szakszervezeti vezetőként bírálhatom a rendőrséget! Sőt amiket mondtam, nem veszélyesek a társadalomra, hiszen ma Magyarországon demokrácia van! Egyébként viszontperelem az ellenem eljárást indítókat hivatali visszaélés miatt – közölte a főtitkár asszony.

T. P.

( http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=97070 )
Előzmény: Törölt nick (8802)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 8804
A Blikk honlapján olvastam, hogy alkoholt fogyasztott a dunaújvárosi főkapitány a vezetés előtt.
Gratula.
Ugye rajta is bevasalják a 300 ezret? De inkább a dupláját!
Előzmény: Törölt nick (8802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!