Keresés

Részletes keresés

Qti Creative Commons License 2006.11.25 0 0 79

Bocs Csinyke, avítottam a képen , kicsit sötét volt!

Előzmény: Törölt nick (77)
Qti Creative Commons License 2006.11.25 0 0 76

Örülök neki hogy sok közös ismerősünk van!

Buldi már régen nem lakik itt, Pesten nősült maszek zöldséges. Nagy f@sz volt, de bírtam. A Gimpla megmaradt vagongyári bérencnek, sűrűn találkozunk.

Zsiga Pityuval is összejárunk nejestül, együtt nyaralgatunk .Neki is nagy fia van már.

Egon teljesen leszakadt , Gödön lakik, és a nyáron beszéltem vele. Teljesen megcsömörlött a Dunakesziektől......... Megfejthetetlen számomra a pali, pedig együtt lógtunk hosszú éveken át!

Ha van valaki, aki érdekel hogy mi van vele mondjad! 

  

Előzmény: OLD FOX (75)
OLD FOX Creative Commons License 2006.11.24 0 0 75
Hat a B.Földvarra kicsit durvan reagagaltam, de a poent nem tudtam kihagyni...
Aki akkor nem jart a hetvegeken a Balcsira az nem is volt gyartelepi !
Mindenkinek szemelyzeti vagy szabad jegy, szallas ingyen, reggeli szintugy ismertem olyanokat/pl Buldi/ is akik az önkibufekbe pofatlanul tudtak elsetalni a kassza mellet a kajaval, csak a vacsit kellet fizetni esetleg ,+ a tintara dobtunk össze este es stiröltuk + beprobalkoztunk a nemzetközi mezönybe egy hang nyelvtudas nelkul ,habar az orosz közös nyelv volt ,de monnyuk a BOCI- tol nem lehetett tökeletes a ruszkink hiszen ö se volt valami nagy szam .
De ugy latszik valakivel keversz ,en mar az elsö foto/furdönacis/ utan + a csinyke hozzaszolasaibol levagtam hogy ki vagy.
Demajd eccer bemutatkozok csak meg nem tudom hogy szinesbe vagy fekete feherbe tegyem fel a csapatkepet.
A VIA az egy szep emlek, kulönösen a Radicsra emlekszek, jobban ? gitarozott mint a Jimmy Hendrix,/sajna ö is az a önegetö tipus volt,az uditös uveget amit +huzogatott tömennyel volt+ töltve ö is kb. annyi evet elt mint a Jimmy/ de a kiscsajok a Generalba gyönyöruek voltak + a parketton is voltak jo csajok.
A Karcsika az tenyleg nagy szam volt csak azt emlegette hogy ö a SZEP RUHAJABA VAN 2 vizezett kola utan !!!
Na meselj mi van a Gimplaval, Zs .Pista ,Egon ?

Előzmény: Qti (73)
Qti Creative Commons License 2006.11.24 0 0 74

 

Lehet csodálkozni! Ilyen képeket a Telepről nem nagyon láttam még én sem.

Qti Creative Commons License 2006.11.24 0 0 73

Nem sajna Bankok csak álom részemről, de egyszer ott is bekávézok, feltett szándékom! A feltett képeken szerepelek , és töredelmesen bevallom tisztelt bíróság: a Kutács én lenni vagyok:-)

Amit a Balcsiról írtál szent igaz!!!!!!!!! Camping Tábor feliratán mindég dagadtra röhögtük magunkat, de nagyon jókat bírtunk csövezni ingyér náluk!A pupákok egyetlen egyszer fogtak fülön, amikor is 10-en aludtunk békésen a Hárfa csehszlovák fenekes sátrában. Igaz ott a hatóság is résztvett az éjjeli molesztálásban, és a baj az volt hogy a mi Gyurink fizetett egyedül belépőt :-)

Gyorsan kilöktek reggel bennünket a gyökerek. A reggeli az megoldott volt a hajnali szállítást mindég leellenőriztük a közértek előtt, hogy minden friss-e? nehogy gyomorrontást kapjanak azemberek...........

A Vijába ( Danuvia Kultúrház) bírtunk rumoskólázni szombatonként, a Generál zenekarra gerjedtünk.Rákosrendzőn leszálltunk, és a trafikban vásárlottunk eredeti hosszú Multifiltert ,mer az nagyon rajos volt.... Édes Istenem mennyi jó csaj volt ott! Szenzációs emlékek azok is!!!! Odu egyszer -mikor még szenes volt-úgy becsápolt két darab rumoskólától, hogy hazáig húztuk, mint a faszánkót :-) 

Egyetértek veled: mi még tudtunk élni. A fiamnak, meg a haverjainak,_többségük a haverjaim gyerekei_ jókat röhögnek a sztorikon. Sajna nekik kevesebb élmény jutott :-(

Hát most ennyi egyszuszra

Előzmény: OLD FOX (71)
Zsuzsa1965 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 72
Megtudhatom a korodat? :)
Előzmény: OLD FOX (71)
OLD FOX Creative Commons License 2006.11.24 0 0 71

S ha sejtenéd hogy nem is olyan régen láttál... 

Miert ?, a mult heten elmentel mellettem Bankokba az uj repteren es meg nem  is b@sztal hatba , megittunk volna egy Singhat es elbeszelgettunk volna B.Földvari Express taborrol + NDK-s,Cseh szöszkekröl akiktöl + lehetett tanulni hogy a sexhez le se vetközni csak eleg ha beallsz a fuzfa ala es lehuzod a slicced.

Kesö ejjel +beugrottunk a kempingbe mindig volt ures nagy katonai sator ,betakarodztunk az egyszal törulközönkel es reggelig hunytunk,reggelire egy kisuveg kakao 2 vajas kifli es irany a strand ,ebed  langos + 1 sör, vacsora kelkaposzta fözelek pörkötel es lehetett nyomatni +int az ejszakat. Mi meg tudtunk elni !!! jaffagin,rumkola ismerös ?

Előzmény: Qti (66)
OLD FOX Creative Commons License 2006.11.24 0 0 70

Hat mit monnyak se ertelmisegi se hatizsakos inkabb olyan naylonzacskos/szigoruan MARLBORO esetleg Styvisant, J.Players/ furdönaci + turölközö es irany a Balcsi.

Kecskevel jartam egy osztalyba is, mar akkor se tudta hogy Fradi vagy Dozsa most + a partokat valtogatja...

De epp a jomultkor melaztam el a termelesi ertekezleten hogy egyedul vagyok kulfödi se technikusi,mernöki papirok oszt 20 eve vezetö beosztasom van lehet megse vagyok olyan luke ,csak regen leginkabb a hulyesegeket adtam elö I . osztalyon...

A templomi kispiacon finom tavaszi primöröket lehetett venni a parasztoktol,retek,ujhagyma + ilyenek,de meg emlekszek arra is amikor jöttek a nyar vegen a lovaskocsival es arultak a paradicsomot 1 Ft/kg....

A jegpalyat voltam en is hizlalni ,es kaptunk finom citrompotlos teat ,a tornatanar ur /B.G./ viszon a forralt bort szerette ...

Olga nenemet en is  +kukkantottam volna hogy hogy rumbazik ,habar az egesz csalad jol tudott tancolni !

Előzmény: Törölt nick (65)
Qti Creative Commons License 2006.11.23 0 0 68

Haló!

 

"Mondjuk én rátok azokból az évekből nem nagyon emlékszem!"

Te kis Te! Hát a csattogós szárnyú lepkét tologattad a házkörül ,mert akkor mi már nagyok voltunk ! :-)  :-) 

Előzmény: Törölt nick (67)
Qti Creative Commons License 2006.11.23 0 0 66

  Hi Old Fox!

 

"A kepek es a regi gyartelep ismereted I. osztaly !!!"

Kössz! Én itt születtem meg, ahol most is lakom!!!Naná hogy vágom a pitét....:-)S ha sejtenéd hogy nem is olyan régen láttál... 

A Fityek,(mert ezis Ő volt!)nagy fazon volt, a Balatoni turnéink-mindörökké 

B. Földvár!- hát...........órákig tudnék mesélni  sztorikat ,bepisilnétek a röhögéstől!

 

Csinyke 222,2!

Elismerésed zene füleimnek:-), egye fene toljad a lavórosat, had emlékezzünk a csóróbb időre, mikor még nem volt fürdőszoba a Telepen:-(

A gáztot a hatvanas években vezették be, és micsoda nagy dolog volt! Emlékeim szerint utóbb a vezetékes telefon bekötése  volt hasonló izgalom.

Előzmény: OLD FOX (64)
OLD FOX Creative Commons License 2006.11.23 0 0 64

Hat igen a Pityko egy idöben nagyon ravolt kattanva az Astorra nem is szivta hanem ette öket ,pedig 27 kemeny Forint volt doboza az oraberunk + 7,10/ora.

De volt egy haverja a Buxaszaju akivel egy nyaron at tancoltak Siofokon a szallodasoron, kepes volt atmenni a Marinaba Furedre hogy csak Gordons Gint ihasson...micsoda fazonok voltak akkortajt .

A kepek es a regi gyartelep ismereted I. osztaly !!!

Előzmény: Qti (58)
Zsuzsa1965 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 63

:)))

Látom remek a humorod:)

De szívesen néznék még képeket, akinek van tegye már fel lécci.

Előzmény: Qti (62)
Qti Creative Commons License 2006.11.23 0 0 62
Háncor mondtam már, hogy csak óvatosan azokkal a mindenféle szines italokkal?! :-)
Előzmény: Zsuzsa1965 (61)
Zsuzsa1965 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 61
Már teljesen elszédültem :)
Qti Creative Commons License 2006.11.22 0 0 60
Arohadt indekc megkeverte: Az utolsó két kép helyet cserél!
Előzmény: Qti (59)
Qti Creative Commons License 2006.11.22 0 0 59

Na folyt. köv. ahogy igértem

 

Fordulunk Dél irányába, a vasút felé!

Első kép a mostani Magyarság sétány ház helyei, aztán a Béke út poros nyomvonala,a régi állomással, majd az Állomás sétány eleje,(merőlegesen a vasút felé) a Mindszenty sétánnyal súlyosbítva

Qti Creative Commons License 2006.11.22 0 0 58

Ebben az időben a Liget utcától az önkormosig csak egy sor ház volt a túl oldalon .

 Az első képen a túl oldalon az utolsó előtti ház Vác irányában a Maszi kocsma.         A második képen látható kis erdő helyén épült a három tíz emeletes.                         A harmadik képen az első ház a vasút felöli oldalon most az ideg gondozó.

 

Old Foxnak: A Pitykó halt meg előbb, rákos volt  aztán a kis Bodó:-(

A kis Moha már régen elment.....

A csajszit Magdinak hívják!

Előzmény: Zsuzsa1965 (56)
OLD FOX Creative Commons License 2006.11.22 0 0 57

Na vissza a szabirol, es micsoda 70-es evek eleje keporgia ,a Patkanynak mar akkor eleg magas volt a homloka, az O.Pista + meg nem kezdte el magat kigyurni egyedul a kiscsaj neve nem ugrik be .

A masik kep se rossz ,aki a Szondi Se taska mögött fekszik annak is elment az öccse nagyon koran + kisbodo + meg valaki ??

Szelid ,Varkutacs,Nyetnya ,Pecsenye stb. nem rossz banda...a kiscsaj csak valami nyarolo volt ,de nagyon jol nezett ki.

A kepeken egyebkent nem vagyok rajta ,de ki tudja mit hoz a jövö vagy mik vannak meg az Oti kepesbanyajaban....

Marjaiba ,Gabineni + vannak de meg azis hogy fölszedtuk a Liget u.-on  kanalist fedö tetöt es lecsusztunk a Dunaba hudejo volt az furdönaciknak +micsoda illatok voltak ott !  + rausztunk az uszalyokra a matrozok + ha eszre vettek +probaltak lespriccelni katrannyal.

Előzmény: Qti (44)
Zsuzsa1965 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 56

Köszi az infót!

Tulajdonképpen akkor szinte csak a Fő út mellett voltak csak házak? 

Érdemes lenne utána nézni, akkor menniy volt a lakosok száma :)

Előzmény: Qti (55)
Qti Creative Commons License 2006.11.22 0 0 55
A befejezés idején '43- ban  amikor még be volt álványozva a torony.
Előzmény: Qti (54)
Qti Creative Commons License 2006.11.22 0 0 54

Római katolikus templom (Jézus Szíve)

 


Pázmándi István építész és Csetényi Antal iparművész tervei szerint 1944-ben épült a templom. A főoltárkép Károly Gyula festőművész alkotása.

Az I. világháború után a dunakeszi vagongyár és a hozzátartozó lakótelep növekedése szükségessé tette az önálló római katolikus templom megépítését. Korábban az iskolakápolnában tartották a szentmiséket, 1944-re elkészült a templom. A háború ezt az épületet sem kímélte, de a gyár dolgozói igyekeztek kijavítani a hibákat. Elkészült az egész falat betöltő, vászonra festett főoltárkép, a keszthelyi Károly Gyula festőművész alkotása. A templombelső fából készült berendezési tárgyait, így a padokat is Csizmadia Károly faszobrász irányításával az itteni munkások készítették.

Az évek során többször felújították, korszerűsítették a templomot.
Zsuzsa1965 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 53
Mikor készültek ezek a fotók?
Előzmény: Qti (52)
Qti Creative Commons License 2006.11.22 0 0 52

 

Ezek a képek a Jézus Szive templomtorony készítésénél az álványokról készültek.

A Gyártelepről készített képeket Hernádi István készítette, aki a vagongyár hivatásos fotósa volt.

Ha egymás mellé tesszük őket remek panoráma képet kapunk.

Folyt. köv.!

Qti Creative Commons License 2006.11.15 0 0 50

De! Sajna Ő. A kutya(Zivatarhegyi Astor- tigriscsíkos boxer kan ) mögött mindég a gazdája van! Ezt tudnod kell!

Szondy S.E. = Nyónya= Nyitnyenzon- Svédországban Ő tartja a melegítőt. Akit takar a melegítő felső , annak horpadt a tarkója, és Fater ( Mukha)

Előzmény: Törölt nick (49)
Qti Creative Commons License 2006.11.14 0 0 48

Upsz! Mit rejt a bozót? Gyávaszívű habozót?

 

 

 Az előbbi képen  balról a harmadik barátunk sincs közöttünk! :-(

Ezen a képen középről balra térdelő fiatalemberre hívnám fel a figyelmed. Milyen ösmerős......

Előzmény: Törölt nick (47)
Qti Creative Commons License 2006.11.13 0 0 46
Tóth Pityu a neve, a neje lakótelepi lány. Nálam két-három évvel idősebb.
Előzmény: Törölt nick (45)
Qti Creative Commons License 2006.11.13 0 0 44
Sajna nem jutottam még ilyen strandos csónakos képekhez, de azért egy darab van a kincstárba. Remélem nem orrolnak meg rám a képen lévők, de azért hazardírozok: felteszem! Felüvölteni tilos!!!!
Előzmény: Törölt nick (42)
Qti Creative Commons License 2006.11.13 0 0 43

Igen igen. A Barsi bácsiék cserkó fája volt a király,aki nem ezt mondja... az életébe nem volt ott szüretelni:-)

Igaz Csinykének írtad, de nem vagyok benne biztos hogy Ő ismerte, bár lehet.

Nagyon sokszor segítettem jómagam, és barátom a 9-ből aki "Jenzen" egy pohár szotyi fejében. Ugyanis az ő lépcsőházukban tárolta "azárút".Huzatos sötét alagút,....Brrrrr.

A trafikot sokáig a Fekete néniék csinálták, az országút, és a Béke út sarkán laktak. Előttűk a Kovács bácsi vitte az Állomás sétányon laktak.Mindég egy Csongor csutka volt a szája sarkában  hát én még olyan büdös szagot nem éreztem, mint amilyen sz@rszaga volt annak.

Emlékeztek a Hegedűs Bácsira? Ő volt a kártyaterem gondnoka?Később a Marjai Feribá volt helyette. Biliárd dákók,  golyók, kréta,  csak tőlük a szekrényből, majd személyesen vissza!

Árpibá a söntésben Gabinénivel? Megvan? Délután háromkor kriglik félig töltve, hárm húszkor fújt a gyár, azonnal tölteni kezdte a tálcánlévő félig töltötteket, aztán másodperceken belül berobbantak a "muslicák"!Hatalmas volt,észbontó sebeséggel felöntötték, és spuri a csörgőhöz! Sokszor megnéztem a jelenetet!

Előzmény: OLD FOX (39)
OLD FOX Creative Commons License 2006.11.13 0 0 40

Hat ami leginkabb beugrik az a szotyisneni a hatalmas hatival es arulta a napraforgot,tökmagot,ragot es a cukorkakat ....

A trafikba + lehetett venni cigit /Mentha,Tulipan.../5-db-ot olyan kisugyes papirzacseszba es belehetett melegiteni veluk a komolyabb cigikre.

Reggelente jöttek a melosok a vonattal es nyomtak be a ½ dekas palinkakat a melo elött ,tiszta aranybanya volt az a trafik hajnaltajt.

Locsolkodni a Banktelepre jartam, de a suli melle jartam veluk kulönösen ugy majusba amikor mar lehetett snecizni a Dunan.

Cserebogarak nagyobbak voltak mint a Kolibri akkoraban ,a pokokkal  versenyeztunk inkabb, egy spargara erösitettunk egykis szurok darabot es leengedtuk a pok lukba es kihuztuk öket es utana összeeresztettuk öket ,valami merges fajtak voltak neha pillanatok alatt vegeztek a masikkal, barbarok voltunk na !!

Előzmény: Törölt nick (36)
OLD FOX Creative Commons License 2006.11.13 0 0 39
Hat igen az aktualis gyumölcs dutesbe en is benne voltam ,emlekszem eccer ½ 12-ig cseresznyeztunk, mire a Barsibat betudta hivni a felesege mert ott szobrozott a fa alatt mi + fönt csemegeztunk, de volt hogy csak lespricceltunk a farol es harman hat fele futottunk.
Előzmény: Qti (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!