Keresés

Részletes keresés

falum Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6010

Köszönöm kedvességed Huyghens úr,de én az oroszoktól rendeltem meg és pár perc múlva megérkezik villámpostán.:))Meg van az esti altatóm.:))

Előzmény: huyghens (5997)
falum Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6009

Viccet félretéve,persze,hogy az ambient-meditatív vonal miatt tetszik.CSodálatos lemez,az utobbi idők egyik legjobb lemezek a nagyok közül.sokat kellett böjtölni egy ilyen jó lemezért.GG íta korábban,hogy megújult az elektronikus zene.Igaza van.Jarre, Oldfield,Eno,Schulze mind kiválót alkotott az elmúlt években. Boritékolható nálam,hogy ezt a emezt még sokszor fogom hallgatni.:))

Előzmény: Törölt nick (5998)
chris83 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6008

Ez pontosan így van. Ahány ház.. :D

 

Van hogy megpróbálom meghallgatni, de folyamatosan az az érzésem van, hogy nem tud magával mit kezdeni és csak összevissza prüttyög, és ez idegesít XD..... :D így se vmi dallam, se felvezetés, semmi. Valahogy nem találta nálam értő fülekre :D

 

Az említett hosszú trackek közül, nálam mind visszatérő, főleg a The Music Box, és a klasszikus Nuff Said' Mondjuk a Babel vmikor tetszett :D Lehet újra kellene hallgatni. XD

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6006)
inthewoods Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6007

A Machine de Plaisir, az azért kemény dió, meditálni lehet, hogy jó, de eléggé be lehet fordulni tőle.

Előzmény: Törölt nick (6003)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6006

A Dresden nálam örök kedvenc. Dehát kinek a pap ...

Előzmény: chris83 (5999)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6005

Az Angst-al kicsit én is így vagyok, de amióta megjelent a kibővített változat (+ Silent Survivor) emészthetőbbnek tartom. A Babellal és is bíbelődtem kicsit. Az első kb. 24 perc ritmusos rész mindig is nagyon tetszett, a következő 35 perc ambientet sokáig emésztettek, de most már azt is jólesik hallgatni amikor előveszem a lemezt. A Dreamst nagyon tudnám szeretni, ha nem lenne az az utolsó 6-8 perc szörnyű vokál a Klaustrophonyban, de így is elég sűrűn hallgatom. A Time Actort én valahogy mindig szerettem. Nagyon őrült zene, de bírom!

Előzmény: chris83 (5999)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6004

Eddig csak szuper pozitív véleményeket olvastam a Silhouettesről és ez annyira jó!

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6003

Igen. Meg is köszönte nekik Klaus a borítón!

 

Ami a hosszú számokat illeti: nekem is nagy kedvenceim. A leghosszabb Schulze opusz (Picasso Geht Spazieren) rendszeresen hallgatva van. Ugyanez a helyzet a Tradition and Visionnal, ‘Nuff Said-al, Machine de Plaisir-al és The Music Box-al, hogy csak párat említsek!)

 

A Cyborg-al és Blackdance-el nem voltak hasonló élményeim, de szeretem mindkettőt!

Előzmény: chris83 (6002)
chris83 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6002

Tom és Georg mindig ottvannak mellette. Köszi az infokat!

Előzmény: Törölt nick (6001)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6001

Annyi még az új infó, hogy a számokat Klaus Tom Dams-al (Solar Moon) együtt komponálta

chris83 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 6000

Nem kozvetlenul az uj lemezhez tartozik, de van erdekes megfigyelesem. A korabban emlitett lemezekkel ellentetben van 1-2 album, ami kifejezetten feszultsegoldo. Nemigazan hiszek az ilyesmiben, lehet bebeszelem magamnak, de a Cyborgnak, es legfokepp a Blakckdance-nek eleg elkepeszto hatasa tud lenni.... Xdxd szinte atmossa az ember agyát... Ez csak sajat tapasztalat? Xdxd

chris83 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 5999

Hirtelen nem tudok hozzáfűzni semmit. Nagyon elfogult vagyok, ezt már kismilliószor leírtam itt. Tudom hogy csinál Vangelis is és Schulze is szart: (my opinion) Pl.: A 90-es évek forduloja; Schulzenél az Angst, Dreams, Dresden, Babel, Time Actor, számomra szinte hallgathatatlan lemezek, szabályosan idegesít. 

 

A Silhouettes ambientes, meditatív, szétcsúszós, zseniális....

Egy dolog volt amit megemlítenék: szeretem a hosszú, 30 - 40 -70 perces trackeket, nagyon szeretem a hosszan elnyújtott történeteket, amiket olyan mesterien épít fel KS. Ez most itt kevésbé érezhető, gondolom, a Vinyl kiadás miatt. 

 

Teljesen újat hoz, úgy érzem új korszak nyílt a Silhouettes-el. Valahol kapcsolódik a Kontinuumhoz, és teljesen elhagyta a (számomra azonban nagyon kedvelt) Lisa Gerrard-os korszakot).

 

És ahogyan az interjúban fogalmazott, nem ez az utolsó lemeze..... :D

Előzmény: Törölt nick (5998)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.26 0 0 5998

Sajnos nem tudtam ellenállni a kísértésnek és 2 x is meghallgattam a Deezeren.

 

Nekem 1995-1997 választóvonal az elektronikus zenében. A Nagyok közül legtöbben akkor / akkoriban adták az utolsó szvsz zseniális lemezeiket (pl. KS Tradition and Vision, JMJ Oxygène 7-13, Vangelis Voices, Oldfield The Song of Distant Earth, TD Goblins Club, Wendy Carlos Tales from Heaven and Hell).

 

Azóta legtöbben csak vonglanak (főleg Jarre, de a TD, Oldfield is).

 

Eddig 1 előadó sikerült fejbe verjen egy lemezzel azóta, ez pedig Vangelis volt a Rosettával. Na, ez most sikerült Klaus Mesternek is a Silhouettes-el!

 

Szerinten egy kib@szottkurvárajólsikerült anyag! És még egy pluszt ad hozzá az, hogy a Mester mennyire beteg! :(

 

Szóval Schulze-nal sikerült az, ami csak Vangelisnak! Úgyhogy chris83 Kolléga jubilálhat!

 

Simán veri (nálam) a TD utolsó pár évtizedes (de főleg utolsó évekbeli) munkásságát! Mondhatni egyszerű (de azért nem annyira az ám!) de nagyszerű!

 

Persze ez az én véleményem!

 

Ha átnéztem a TD fórumba olvashatjátok, hogy Schulze zenéje annyira sz@r, hogy az alá már nemigen lehet menni!

 

Jól van, nekem is ez a véleményem pl. a The Rolling Stonesról meg a Yesről ... Kinek a pap ...

 

 

Kis mellékinfó, hogy megjelent cd-n Robert Schröder  Mosaiqueja egy bónusszal (sajnos csak CD-R-en:(, van új Klangwelt, megjelent CD-n egy a Benelux államokban ikonikus lemez a 80-as évek elejéről (Age - Landscapes, pár bónusszal) és hamarosan lesz egy dupla Matthew Stringer (Perge) kiadás, régi, ki nem adott anyagokkal.

Előzmény: falum (5991)
huyghens Creative Commons License 2018.05.26 0 0 5997

Falum kedves úr, megküldjem ?

25.e volt a megjelenési dátum, tegnap hozta is a postás.

Kitűnő anyag.

Előzmény: falum (5991)
chris83 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5996

Igen, végül a nagy Box lett. :) 

Előzmény: Törölt nick (5995)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5995

Akkor Te is jól döntöttéll (a Ltd. Box mellett:)

Előzmény: chris83 (5994)
chris83 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5994

Nem spoilerezek én sem, a JPC- csütörtökön feladta az LTD Boxot. Bízom benne, hétfőn, kedden ittlesz. Spotifyon is fenntvan már, érdemes meghallgatni. :)

Előzmény: falum (5989)
falum Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5993

Khm...khm...khm...nagyon ösmersz engemet.:)))

Előzmény: Törölt nick (5992)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5992

Lehet, hogy tényleg nagyon Ambient? (abból kiindulva, hogy Neked az Ambient a kedvenc stílusod:)

Én megvárom a csomagot.

Egy albumot hallgattam meg Deezeren mielőtt megkaptam volna CD-n - a TD Quantum Gatejét, ami azóta sem tetszik. Nehogy így járjak a kedvenc elektronikus előadó al is:)

Előzmény: falum (5991)
falum Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5991

Nagyszerű! Kíváncsi leszek a véleményedre.Remélem flacban nekem is meglesz a hétvégén.

Előzmény: Törölt nick (5990)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5990

Szuper! Közben írt az Anazon, hogy a Big Box úton van ... 

Előzmény: falum (5989)
falum Creative Commons License 2018.05.25 0 1 5989

Én  a Deezeren meghallgattam a lemezt.Nekem nagyon tetszik.Hogy miért? Egyenlőre nem mondom meg nem akarok spoilerezni.:))

Előzmény: Törölt nick (5988)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 5988

Ma van a nagy nap! Sajnos nekem még nem küldte el a német Amazon, de még rendelhető náluk, úgyhogy biztosan van belőle elég. Sajnos nem tudtam ellenállni a fehér/fekete dupla vinylnek sem (normális esetben ilyet nem teszek:). Ma megrendeltem azt is, az Enigma MCMXC a.d. 2018-Ben remaszterelt piros vinyljével együtt, így még a postáért sem kellett fizetni. Na, majd csak megjönnek valamikor (a német Amazon június 6-rá ígéri a big box-ot - ami késik nem múlik!).

Kis mellék infó, ha van itt Enigma rajongó (nekem az első lemezen kívül nem jön be Cretu ezen munkássága, de az első lemez nálam alap) - megjelent az összes Enigma katalógus különböző színű vinyleken és a német Amazonon sokkal olcsóbbak a lemezek mint az angolon!

chris83 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 5987

Ha nem bírjátok ki péntekig, már itt egy kis előzetes a juno-tol.

 

https://www.juno.co.uk/products/klaus-schulze-silhouettes/687665-01/

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.19 0 1 5986

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm elismerő szavaidat.

 

Letöltés/lemez.

 

Egy előre úgy néz ki a dolog,hogy függőben van a letöltési lehetőség,mivel éppen folyamatban van egy managerrel az egyeztetés,esetleges közös munka miatt,és abban maradtunk hogy ha vállalja a produkció managelését,akkor mindent egyeztetünk előtte mielőtt bármit is lépek.

Viszont,ha valamilyen oknál fogva nem lesz közös munka,akkor már nincs akadálya a letöltésnek.

 

Lemez: Gondolkodtam rajta,sőt azon is hogy vinylbe vágassam az anyagot.

Azzal viszont az a gond,hogy a legjobb minőség elérése miatt kb 13 perc fél fel egy oldalra,viszont nekem a lemezanyagom 40-45 perc között van,ami ugyan felférne egy vinylre,de az már kompromisszumos megoldás lenne.

 

Tehát egyelőre várok,illetve készül új lemezem is,mely a "Plasma" munkacímet kapta.

 

Előzmény: flipper1 (5985)
flipper1 Creative Commons License 2018.05.19 0 0 5985

Szia. Meghallgattam, nagyon rendben vannak, gratulálok! Esetleg le lehet tölteni valahonnan vagy cd?

Előzmény: Törölt nick (5977)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 0 5984

Nem akartam akkora hatalmas keretet :)

Előzmény: Törölt nick (5983)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 0 5983

Szeretnék bulikat mindenképpen,ezen dolgozom hogy elindulhasson valami,és ne csak a fióknak dolgozzak.

Nemsokára elkezdem "Plasma" című új anyagom feljátszását.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: inthewoods (5982)
inthewoods Creative Commons License 2018.05.17 0 0 5982

Ezek jó cuccoknak tűnnek-bár nem értek hozzá- de amit létre lehet velük hozni, az jó.

 Valamiféle élő fellépés volt már/tervezel?

Előzmény: Törölt nick (5981)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.16 0 0 5981

Durván ős TD rajongó vagyok, Froese-Franke-Baumann.

Szóval nekem az ő munkásságuk a minden.

Mikor 77-ben Baumann kiszállt a zenekarból,már akkor érezhető volt az Encore utáni változás.

Onnantól kezdve kezdett megváltozni a TD zenéje,de a Poland-ig még jónak volt mondható,legalábbis ez a véleményem.

 

Roland Juno-DS keyboard+Korg SQ1 Step sequencer,és Pro Tools-ban rögzítek/keverek.

 

 

Előzmény: inthewoods (5980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!