Keresés

Részletes keresés

Bilby Creative Commons License 2018.09.04 0 0 4427

Gyönyörű. :)

Előzmény: csoer (4425)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.09.04 0 0 4426

Nagyon szép!

 

Előzmény: csoer (4425)
csoer Creative Commons License 2018.09.02 0 0 4425

Lehet hogy késő ősz lesz, mire mindegyik virágcsokor kinyílik. jelenlegi állás: 4/2

 

csoer Creative Commons License 2018.08.27 0 0 4424

Ha valamiért probléma van a növénnyel, pld. gyökérprobléma, akkor a kevés vizet sem tudja felvenni és túl öntözés jelei mutatkozna. Lágy szárú révén, könnyen rohad a szár, megpuhul, természetesen nincs tartása és lehajlik. Én megpróbálnám átültetni a szokásos fele-fele kókuszrost és perlit keverékbe. A megpuhult ágakat levágnám, ahol már nem puha. Ha a gyökérnyak környéke is puha, kidobnám.

 

Előzmény: Lilu_Kss (4422)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.08.27 0 0 4423

Esetleg a kevés víz is okozhatja a tüneteket ráncosodást például.

Előzmény: Lilu_Kss (4422)
Lilu_Kss Creative Commons License 2018.08.25 0 0 4422

Sziasztok, szerintetek mi lehet a probléma akkor ha az ágai megpuhultak és az egyik meg is hajlott??? Túl locsolva elvileg nincsen, nagyon figyelek erre! Köszönöm!!!

 

Olivérhunor Creative Commons License 2018.08.23 0 0 4421

Segitsegetekre lenne szükségem! Szerintetek mi a baja a plumimnak. Világosak picik a levelek  nem nőnek, meg a legtöbb leesik.

 

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.08.20 0 0 4420

Köszönöm szépen!

 

Előzmény: csoer (4419)
csoer Creative Commons License 2018.08.17 0 0 4419

Nálam nem a kiegyenlített tápszer a lényeg (hiába írják néhány helyen), hanem a virágzás serkentése.

Elvégre én már nem akarom a további bősz növekedést, inkább a virágzást.

Így kétfélét vegyesen használok (márka nem izgat): Vitaflóra 5: 4,5-4,5-8 NPK; illetve Garri virágzásindító és serkentő: 3,4-7,8-5,1 NPK + mikróelemek.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4418)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.08.17 0 0 4418

Te akkor melyik fajtát használod a kiegyenlített tápoknak (20-20-20)?

Előzmény: csoer (4417)
csoer Creative Commons License 2018.08.17 0 0 4417

Lehet, hogy ha kevés tápot kap, vagy rövid távon nem gond a túl savas. Csak azért tűnt fel az általad említett tápszer, mert én is szoktam használni. De nem a plumériához, hanem a 4,5 PH igényű tea cserjémhez, fahéjhoz és még néhány savanyú növényemhez.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4416)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4416

Én ezt használom a plumériáknak is és a sivatagi rózsáknak is és köszönik jól vannak! A tavalyi vetésű sivatagi rózsámból kettő virágzik virágzott az idén. Az biztos a plumiknál nem vagyok ilyen szerencsés!

Előzmény: csoer (4411)
Zagjudit Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4415

Csak ennyire nyílik ki, de miért?

Zagjudit Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4414

Segítsetek! Miért nem nyílik ki a virág?

kicsinikol Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4413

Köszönöm! Hm... Nem értem miért kell savanyú növénynek való táp amikor nem is savanyú földet szeret... 

🤔 De veszek akkor mindenképp ilyet mert jelenleg csak ez van itthon de ez 180 napra elegendő löket akkor még még zavarná a téli pihenőidejét nem? Átültethetem virágzás után is, dehogynem ezért kérdeztem mi a jobb😊 Köszönöm! 

Előzmény: Lisznyai Imréné (4409)
csoer Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4412

A pluméria-nak egy a baja, nem lehet megörökíteni az egyik legszebb tulajdonságát, az illatát.

Pedig az illata legalább olyan finom, mint a virág és a növény szépsége.

Érdekes, hogy mennyi időkülönbséggel nyílnak a virágcsokrok.

A másik három ágon lévő igyekszik utolérni az elsőt, de az egyik még duplázni is fog.

Egy tőből két virágszár.

csoer Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4411

Nem tudom a plumériának miért kell nagyon savanyú tápszer, amikor is semleges talajt igényel, 7,0 PH érték körül, 6,0-7,5PH-

Az igaz, hogy ez a Substral kiegyenlített tápszer, 20,20,20 NPK, de nem a pluméria-nak, hanem savanyú kémhatású növényeknek, 6,0 PH alatt.

Szerintem, nem lényeges a kiegyenlített tápszer, alacsony nitrogén és magasabb foszfor, kálium összetevő legyen.

 

 

Előzmény: Lisznyai Imréné (4409)
Bilby Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4410

Szia! Plantafol most nincs a gazdabolt.hu-n, pont most rendeltem, nem tudják mikor lesz megint. Viszont van egy másik, ami összetételben ugyanaz, Agroleaf nevű, tudni fogják, épp ma mentem érte.

Előzmény: kicsinikol (4408)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4409

Én Gazdaboltból rendeltem keress rá, hogy Gazdabolt. hu ez az a kiegyenlített táp!

De van egy sokkal hatásosabb igaz ez virágzás indító nagyon sok foszforral! Külföldön is előszeretettel használják ezt az összetételű tápot. Ez is kapható a Gazdabolt. hu!

A növények általában nem szeretik ha virágzásközben ültetjük át! Esetleg nem lehetne megvárni, hogy elvirágozzon és akkor átültetni.

Előzmény: kicsinikol (4408)
kicsinikol Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4408

Szép estét! Új vagyok a fórumon és nem sokat olvastam vissza de szeretnék kérdezni olyantól akinek virágzik a pluméria. KB 1 hónapja vettem a növényt bimbósan.Azóta ug, án növekedett de még nem nyílt ki. Ki milyen tápoldatot ad neki? Mert egyenlőre N P K 20 20 20 arányban nem tudok venni sehol, pedig rajta vagyok csak azt sem tudom mit keressek😞 Átültessem most virágzás elött? Vagy mikor jó? Köszönöm ha valaki megírná... 

Zagjudit Creative Commons License 2018.08.14 0 0 4407

Sziasztok! Nekem magról kelt növényeim vannak, melyek közül egy már két éve is virágzott, s idén is. Sajnos az a bajom, hogy a virágok elkezdenek szépen kicsavarodni, de ezt a műveletet nem fejezik be, azaz a bimbók nem nyílnak ki. A növények sok napfényt kapnak, vizet is rendesen, tápozom is, s mégsem. Van- e valaknek valami ötlete, hogy mitévő legyek?

csoer Creative Commons License 2018.08.12 0 0 4406

Gyönyörű. Nézd meg a többi he3lyet is, nem bújik-e virág kezdemény.

Előzmény: Bilby (4405)
Bilby Creative Commons License 2018.08.12 0 0 4405

Nekem még csak egy ág virágzik, de majd jövőre...

 

 

 

 

Előzmény: csoer (4404)
csoer Creative Commons License 2018.08.12 0 0 4404

Köszönöm szépen.

Végül is a növénynek a tápanyag a lényeg, amiből él, nő, virágzik.

Hogy ezt a friss talajból, vagy jól megválasztott tápszerből kapja majdnem mindegy.

Négy ágból indult egyenlőre a virágzás, ebből még csak egy nyílott, a többi igyekszik utolérni.

Majd, amikor mindegyik kinyílott, lefényképezem.

Igaz csak távolabbról tudom, mert igencsak méretes lett a "korona".

Talán még abban is bízok, hogy nem csak négy, hanem több helyen is fog virágozni.

El tudnám képzelni (még nem ebben az évben), hogy egy közel összefüggő, hatalmas "virágcsokor" legyen.

Hogy ősszel hogy fogom bevinni, az még érdekes lesz.

Előzmény: Bilby (4403)
Bilby Creative Commons License 2018.08.12 0 0 4403

Nagyon szép, gratula! 😀 A növény is gyönyörű.

Szerintem ez az átültetés, tápozás dolog olyan, ami így és úgy is működhet, sok ilyen van a növényeknél, nem csak egy jó út van, a lényeg, hogy kapjon tápanyagot.

Előzmény: csoer (4400)
Bilby Creative Commons License 2018.08.12 0 0 4402

Igen, szerintem is túl van misztifikálva kicsit.

Jó amit írsz, mondjuk abból csak egy lep meg, hogy nincs annyi napfényed és mégis virágzik. Azt gondoltam ez a legfontosabb feltétele a virágzásnak, növekedésnek. Mondjuk nekem van helyem ahol reggeltől-estig kap napot, de láthatőan szereti is és virágzott is már a 2.nyarán.

A locsolás nem lep meg, én is naponta öntözöm, ebben a nagy melegben, aztán majd csökkentem, szeret inni, le is kókad a levele, ha nincs vize.

A teleltetéssel is egyet értek, szobában van télen, locsolás nélkül. 

Előzmény: In Lak'ech (4399)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.08.11 0 0 4401

Nekem eddig az volt a tapasztalatom (nem túl mély mintavételezés, mivel nem régen virágoznak a növényeim, de két évben átültettem, egyben nem. És pont ilyen arányban virágzott. Tehát nekem az a tapasztalatom, hogy átültetést virággal hálálja meg. Abban viszont igazat adok neked teljes mértékben, hogy átültetés után erősen megindul a növekedés, ezáltal terjedelmesebb lesz a növény, nem utolsó sorban pedig nehezebb a nagyobb ültetőedény miatt.

Mi már nem férünk az erkélyen. :-))

Előzmény: csoer (4400)
csoer Creative Commons License 2018.08.11 0 0 4400

Minden úgy van ahogy mondod, de néhány dologban más a véleményem, vagy kiegészítem a teáltalad elmondottakat.

Azt, hogy évenként legyen az átültetés alig tápozva, vagy maradjon átültetés nélkül, de erőteljesen tápozva a növény én maradok az utóbbinál.

Van, amikor már teljesen kinőtte a növény az edényt és óhatatlanul jönni kell az átültetésnek, de ez a végszükség.

Én úgy gondolom, egy átültetést követően (lehet nálad esetleg más tapasztalat volt) nagyon-nagyon előfordulhat a virágzás elmaradása.

Míg, ha nem ültetem át, helyette tápozom nyert ügyem van. Először is tápanyag terén legalább ugyan ott vagyok, mintha nagyobb edénybe ültettem volna.

 Másodszor nagyobb esélye van a virágzásnak, harmadszor sokkal könnyebb mozgatni, késő ősszel behurcolni.

Én se tavalyi évben, se idén nem ültettem át. A nyolc ágából négyen hozza a virágot, talán még a többin is fog hozni.

Alig fogom tudni a mérete miatt behurcolni ajtókivágás nélkül és szerencsémre a súlya nem lett nagyobb.

Előzmény: In Lak'ech (4399)
In Lak'ech Creative Commons License 2018.08.10 0 0 4399

Sokan túlmisztifikálják amúgy a plumériatartást. Annak idején (7 évvel ezelőtt), miután hazatértem Ausztráliából, ahol először találkoztam a plumériával, elkezdtem utánaolvasni magyar nyelvű oldalakon e gyönyörű növénynek. Az esetek többségében azt olvastam, hogy a mi éghajlatunkon szinte lehetetlen virágzásra bírni. Nos, ennek éppen eme oldal is igencsak ellentmond. :-)

Igazából van néhány alapszabály, amit betartva a növény meghálálja azt. Ilyen pl. az évenkénti átültetés. Persze ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. Ha más túl nagy a cserép, érdemes átdugványozni néhány ágat, és újrakezdeni. Hacsak nincs trópusi üvegházunk.

Sokan esküsznek a tápoldatozásra. Én ezt nem nagyon szoktam csinálni. Inkább az évenkénti átültetéskor adok nekik bőséges, tápanyagban dús talajt. És virágzunk, rendesen. :-)

Sok helyen említik a bőséges napfényt. Hááát, sajnos ennek én igencsak híján vagyok. Első emeleti, és bár déli fekvésű, de fákkal nagyon betelepített parkra néző erkélyen nevelem a növényeket. Évente kérem a fák gallyazását, de így is egyre romlik a helyzet. Úgy saccolom, hogy naponta négy órányi közvetlen napsütést kapnak.

Sokan félnek a locsolástól. Pedig a most is tapasztalható kánikulában akár naponta is öntözöm. Úgy, hogy a cserép alatti tányérban éppen megjelenjen a víz.

Télen szobában, 20 fokon teleltetek. Sokan kísérleteznek hidegben, sötétben teleltetni. Szerintem helytelenül. A pluméria trópusi növény.

Remélem nem írtam hülyeségeket. :-)

 

Előzmény: anlu2 (4396)
Bilby Creative Commons License 2018.08.10 0 0 4398

Egyetértek In Lak'ech-al. Ha egy növény nem virágzik vagy nem jól fejlődik (itt most más növényekre is gondolok), akkor annak mindig oka van és nem valami szeszély, hogy ez ilyen, nincs kedve stb., hanem valamit nem kap meg, sajnos az a tapasztalatom, hogy többnyire mi vagyunk a gyenge láncszemek. Tehát valamit változtatni kell, én legalábbis ezt szoktam, ha meg nem tudom az adott fajtának megadni az igényeit, akkor sajnos lemondok róla. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!