A susan, a liliflora (kinai liliomfa) nemzetségbe tartozó magnolia. Amik igen érzékenyek a lisztharmatra. Sajnos saját tapasztalat is.
Ez is lisztharmatosnak tűnik. Sok fajta lisztharmat elleni vegyszer létezik, Kén tartamú vegyszerek, illetve a Topas 100 EC is egy kiváló felszívódó vegyszer lisztharmat ellen.
Sziasztok! A tavasszal ültetett susanom betegeskedik,visszaolvasgatva a forumot ,gombásodásra tippelek.Szerintetek?Nagyon szeretném ha rendbe jönne,mivel,-ha jól látom- pont most kezdené a másodvirágzást.Várom észrevételeiteket illetve tippjeiteket.Köszi.
Valószínűnek tartom, hogy az alany is grandi. Én is kaptam anno egy grandiról magokat, kb. 100-ból 90 kelt ki, nem győztem elajándékozni kis magoncokat. Miért oltanának másra, ha ennyire jól csírázik.
A nemes (oltó) vesszőt érdemes választani egy jó fagytűrő példányról.
Érdekes egyébként a grandiflora, mert rendkívül nagy szórás mutatkozik fagytűrés tekintetében az azonos fáról gyűjtött magoncok között is. Kinn a szabadföldbe kell elvetni jó pár darabot és 1-2 éven belül a téli mínuszok úgy is kiszelektálják a fagytűrő példányokat, és azokat érdemes tovább szaporítani.
Bocs kicsit ismétlek, de ezt feltettem egy másik topicban is , mivel fontos lenne a számomra. Hátha tudja rá valaki a választ.
Valaki azt mondta, hogy az a fajta örökzöld magnólia amelyiknek a levele hátulján nincs rajta az a barna réteg, hanem csak simán zöld a levele hátulja is, az jobban tűri a fagyot. Ez vajon igaz-e?
A m. grandiflora gallioniensisnek milyen színű a levele fonákja?
A barna pöttyök miatt gondoltam a gombára. Az enyém is volt már vashiányos, tavaly tavasszal az egyik ága úgy hajtott ki, hogy nagyon apró, sárga, csak az ereknél zöld, barnán bepöndörödött leveleket hozott. Keserűsóval való lombtrágyázás után nagyon gyorsan helyrejött. A vasat is lombtrágyaként adom, könnyebben felszívódik.
Én egyértelműen vashiányosnak látom (frissen kihajtott levelek sárgulnak, csak az erezetnél zöldek) . Nem fog egy hónap alatt meggyógyulni, de azért nem reménytelen.
És beszereznék vasgálicot (mondjuk legalább 5 kg-ot) amiből ősszel és kora tavasszal is szétterítenék a növények törzse körül, + még egy kis savanyú tőzeget is, majd sekélyen bekapálnám. A prevenció itt is sokkal hatásosabb, mint a gyógyítás.
Valószínűleg gombás betegség, vágd le és égesd el a beteg részeket. Gomba ellen permetezhetsz is gombaölővel. A vason kívül keserűsót is lehet adni a magnóliának ,levéltrágyaként.
A magnóliáknak van másodvirágzásuk, ilyenkor, úgyhogy nem bolondult meg a növényed.
A Stellatámnak elég kicsik a levelei. Tavasszal szépen virágzott, de a levelei valahogy nem akarnak megnőni. Hiánybetegség? Esetleg vashiány, vagy valami más lehet?
Ha szép zöld a levele, akkor mészbetegsége nem lehet, szóval nem sárgul és nem sápad a levele. Akkor tényleg tulipánfa ( Liriodendron tulipifera) lehet és ez esetben nem csoda, hogy még nem virított, hisz az akkorára nő meg jó helyen ,mint egy hatalmas tölgyfa és nem kezd azonnal 1-2 év alatt virítani. Ezt nem a virágáért tartjuk elsősorban. Örülj neki , mert különleges fád van.
Ha netán magnólia azaz liliomfa lenne, akkor ilyen egészségesen már rég elkezdett volna virítani.
Esetleg lehet , hogy örökzöld magnóliád ( Magnolia grandiflorád) van ? Annak meg olyan a levele mint a fikusznak. Az nem tudom, hogy hány év után kezd virítani.
Valaki esetleg tudna tanácsot adni a következőkben: már a második tulipánfát veszem. Az első legalább 10 éves, a másik 1, de nem virágoznak. Földet cseréltem, savanyút tettem kb.80cm-es sugárban. Már az idősebbet anyu egyx ki akarta vágni, mérgében, de én megmentettem. Szépzöldek a levelek, nem betegek. De minden tavasszal reménykedem csak, ők meg tojnak a fejemre....tipp esetleg?