Keresés

Részletes keresés

ertal Creative Commons License 2013.09.08 0 0 17109

Sziasztok!

Nem jelentkeztem, mert képetszerettem volna feltenni. Aztán meg....

Peti örömmel és jól kezdte a sulit. Sajnos már szerda estére belázasodott. Remélem, nem lesz gyakran beteg, mert elsősen pótolgatni...

Nálunk a mindennapi tornaórát részben néptánccal, részben nem tornatermi tornákkal váltják ki. Van egy délutáni tömegsport óra hetente, amit igazolt sportolással lehet kiváltani. Ki is fogjuk, mert akkor fogunk úszni járni. Mivel Budakeszin csak egy iskola van, de pl. Petiék évfolyamán 7 oszály, elég sok ideiglenes épület van, és meg kell tanulnunk, mikor hol lehet átvenni a gyereket. Ebéd előtt a Zeneiskola épületében (ott van a termük), ebéd után nem tudom, hol (udvar?), tanulás után a napközis teremben (főépület). Őrület lesz, mikor ebéd után átmennek a napközibe, de szolfézsra leviszik őket a zenesuliba, aztán vissza, tanul, és ha igaz, 4-kor el fogja vinni a focitanár megint egy másik iskolába a focira. De meg fogjuk szokni. Legalább két napon anyukám fog érte menni, és itthon tanulni vele, mert az ún. védett tanulási idő alatt (negyed 3 és háromnegyed 4 közt) nem engedik el, és akkor nem érnénk oda úszásra.

Peti az évnyitó után:

jazmine35 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 17108

no, van remény, most kb. 6-7.sek ebédeltek mellettem (a felsősök többnyire nem a suliban esznek, mert kevés a kaja, a mi menzánk meg a sulival szemben van) és persze kergék voltak, vihogtak stb. - de normálisan beszéltek. Nem tudom, mitől függ.

Előzmény: jazmine35 (17106)
jazmine35 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 17107

Vagy 3/4 2 (de csak ez a hét) vagy 4.00. 3/4 2-kor én még dolgozom, jövő héttől meg 3 úszás a 7. órában van, onnantól meg azért nem.

Nem iskolaotthon, mert du nincs óra (csak úszás), de váltva napközisek a tanítók és fix, h melyikőjük milyen órát tart. De a könyveket pl. hazahozzák.

Előzmény: kicsinap (17104)
jazmine35 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 17106

Kedden vártam Matyira és konkrétan lesápadtam (tényleg) úgy káromkodtak körülöttem a kb. 2-3.-os gyerekek, csak sima kötőszóként. Jó suli, jó összetétel stb.

Ez a hét arra jó volt, hogy a kicsik tuti 2 év múlva mennek, 6.5 évesen egyszerűen ledarálná őket a suli.

Előzmény: kicsinap (17105)
kicsinap Creative Commons License 2013.09.06 0 0 17105

Ti mit tapasztaltok?

Én ugye csak ebben az iskolában forgok jobban, ami egy nagyon picike, csak alsótagozatos suli. De milyen egy átlag magyar iskola? Tényleg ennyi a neveletlen (vagy problémás), ocsmány módon beszélő gyerek? Nem tudom elogadni, hogy már alsóban megy B..+. Áront zavarja.

kicsinap Creative Commons License 2013.09.06 0 0 17104

Mert iskola otthonos? Vagy miért csak 4-kor?

 

Az enyémek ezen a héten minden gond nélkül jöttek haza ebéd után, a jövő héttől ott maradnak még játszani egy kicsit, és utána jönnek majd haza. Egyelőre még senki semmilyen papírt nem kért, állítólag majd lesz, de még nincs, és simán eljöhetnek.

Előzmény: jazmine35 (17102)
kicsinap Creative Commons License 2013.09.06 0 0 17103

Akkor az valami tagozat?

Áronnak minden nap 5 órája van, tehát heti 25. Ennyi a kötelező minimum. Megmondom neked, hogy még ez is sok. A 6,5 évesnek sok.

Előzmény: Fogár (17101)
jazmine35 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 17102

Sok. Mára végül lett órarend, a-b hét, az úszások miatt 10 napból talán 1-n van "csak" 5. Matyi 4-ig marad, teljesen pontosan akkor hozható el...

Most a kaja miatt tiltakozok, mert kevés...

Előzmény: Fogár (17101)
Fogár Creative Commons License 2013.09.06 0 0 17101

SHAISH,JASMINE,KICSINAP

 

a ti elsőseiteknek heti hány órája van?

tegnap volt Jankáéknál szülői,és állítólag a mi sulinkban az elsősöknek majdnem minden nap 6órája van...

shaish Creative Commons License 2013.09.03 0 0 17100

Csabiéknak ma már órák voltak, persze nem szakadtak meg a tanulásban, de dolgoztak kicsit mindenből:). Hozott két pirospont helyett nyomdát, itt azt kapnak:). Házi is van.

Közben kiderült, a kivágós könyvnek a darabjai (kivágva) megvannak a közösben, használni fogják. (már ki vannak vágva)

 

Ja, hát sajna itt is drága a lózás, még több is kicsit, egyelőre nem a mi lovunkon mennek, de a cél persze ez...talán hamarosan. bár a lovastornát akkor sem...

 

Erkölcs, hátizé, világot megváltani nem fognak, rengeteg órájuk van, ez egy beszélgetős óra lesz..

Előzmény: Fogár (17099)
Fogár Creative Commons License 2013.09.03 0 0 17099

az első nap még a 2. osztályban is játszósan telt-sőt még sztem ma is

ugyan minden könyvet becipelt Janka,de csak azért,mert közösen megnézegetik őket-átnézik melyik mire való

 

így,hogy van lovatok azért talán nem annyira költséges nem?

erre felénk fél óra lovasoktatás 2000-2500 Ft között mozog/alkalom

 

na az erkölcstanra kíváncsi vagyok miket mondasz majd róla...

Jankának olyan nincs

majd Pannának lesz jövőre...vagy hittan...fogalmam sincs melyik a jobb választás-mi nem vagyunk vallásosak

Előzmény: shaish (17098)
shaish Creative Commons License 2013.09.02 0 0 17098

Hazaértünk, hát ma még főleg játszottak, még a játszótérre is kisétáltak, rajzoltak, iylesmi, szóval mint oviban kb:). Csabi élvezte, lett egy új barátja, aki másik városból jár, minden simán ment, ős em kapaszkodott belénk, egy kisfiú volt aki nagyon sírt, és semmit nem hozott (se füzet, se tolltartó, se kaja, innivaló...) nekem ez fura, még ha nem is volt szülpin, akkor is mindezek nélkül elengedni a gyereket?...biztos volt oka, csak furán jött ki nagyon, tanítőnéni adott neki enni, kölcsönkapta a színeseket..

 

Játékház, igen, sorozat, az olvasókönyv, két írásfüzet (1 és 2.félév) és egy feladatoskönyv..nekik ennyi van belőle.
Tartós cucc csak az olvasókönyv és az erkölcstan azt hiszem....hát ezeket sztem úgysem akarja senki bónuszba olvasgatni nyári szünetben már:d. szóval simán visszaadhatóak...

 

Holnap már tanulnak elvielg, két betűt is:D A és I.

 

Oviban is rendben volt minden, Verus cuki és ügyes volt, meg Bogi is:).

 

Kamillánalk jobbulást!!

 

Lovaglás, igen, eleinte (első év kb) elég a fél óra, később majd több lezs úgyis.
Egy lovunk van, és hát járnak lovagolni a csajok, meg mos tlehet h lovastornázni szeretnének, hát nekem is pörögnek a forintok a fejemben, mert mindkét nőszemély szeretne, az külön heti egy torna meg heti egy lovasedzés, ja és mellette lovagolni is mennénk, hát meglátjuk.....

jazmine35 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 17097

A munkafüzetekbe szabad írni! Csak a tartós (kemény fedeles) könyvekbe nem, szerintem amúy nem reménytelen, Mnak 11 könye lett (ebből 3 2. féléves; ill. nem világos, angol könyv lesz-e még), meg van 9 olyan füzete amit ő használ - azaz holnaptól 15 akármibe írhat, plusz rajzcuccok, 1-be nem (a 2. tartós 2. féléves).

 

Fél kettőre megyek érte, reggel alig várta, hogy kirakjon az ajtón, pár gyerek két kézzel és sírással kapaszkodott a szülőkbe; ő tök csalódott, hogy ma egy árva óra sem lesz, tesi sem lesz és úszás sem, hát minek kellett akkor ma jönni?! :D Remélem így marad egy ideig, külön bónusz, őt a férjem is jobban el tudja majd hozni,, ill. a házból is van 2 osztálytársa.

Előzmény: Fogár (17096)
Fogár Creative Commons License 2013.09.02 0 0 17096

hát a Játékházas az eleve egy sorozat-gondolom egymást kiegészítő könyvek,munkafüzetek sora

lehet,hogy pont azt a "vödrös"-et nektek nem rendelték be...vsz függ tanítónőtől is,hogy az adott kínálatból ő mit választ,miből szeret/tud dolgozni,mit tart hatékonynak...

 

nagyon kíváncsi vagyok,hogy pl az Írás munkafüzetet hogy a fenében tudták úgy átdolgozni,hogy ne kelljen beleírni-így visszaadható legyen...

Vagy a matematika munkafüzetet-vagy még nekik volt egy ilyen nevű,hogy Kis(s)zámoló 1. (most kaptak 2. kötetet is) az pl csakis feladatok...

 

nálunk is csönd van...Kamilla alszik

szegényke hasmenéses tegnap óta...és éjjel is vagy 4x kelt-mostmár marja a fenekét a cucc...

 

1re megyek Jankáért-ez a hét még ilyen belerázódós lesz...aztán jövő hétre szerintem kiderül milyen foglalkozás mikor van (művészeti suli,úszás,Janka jelentkezett néptáncra...és várom a pillanatot amikor bedobja a lovaglás témát...már nézegetem neki a helyi lovardákat...és peregnek a Ft-ok előttem :S )

 

shaish: erről te tudsz jobban...30perc lovasoktatás valóban elegendő egy alkalomra? Bnőm szerint 30perctől az ő lánya másnak izomlázzal kel :)

nektek megvannak még a lovak? gyerekek járnak ki lovagolni?

Előzmény: shaish (17095)
shaish Creative Commons License 2013.09.02 0 0 17095

Azért elég furcsa ma csak egy gyerekkel itthon:). Mindneki szyvesen ment, még a beszokós kis ovisom is, remélem nem lesz gond:).

Fogár, nem ez a füzet, gondolom átdolgozták, nem vagdosós, de játékházas:D.

Csabinak ma még csak tolltartó, egy füzet, kaja volt a táskában, hát könyvekkel kicsit nehezebb lesz, de ha esetleg neki kell vinnie akkor sem szakad bele 2x5percbe...

 

Tesi, hát itt nagy a terem, de még így is nehezen suvasztják be, meglátjuk hogy működik majd...az egyik azt hiszem néptánc lesz nekik, egész osztálynak.
Izzadni sztem tudnak:D. Hogy fognak-e az majd kiderül. Max a pólót kicseréljük hétközben, vagy rögtön kettőt visz be...

Fogár Creative Commons License 2013.09.02 0 0 17094

nálatok meg tudják tartani mind az 5tesit? lesz terem rá?

nálunk sajnos nincs...

és abban sem hiszek,hogy ilyen osztálylétszám mellett lehet értelmes/rendes tornaórát tartani amiben valóban leizzadnak-bár nem is tudom...tud izzadni egy 7-8éves? :)

Előzmény: jazmine35 (17092)
toria78 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 17093

No várom a napi beszámolókat (addig hátha lesz időm visszaolvasni...)!

jazmine35 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 17092

a cucc miatt írom, hogy heti 5 tesinél azért elég durva szaga lesz a zsáknak, ha hétfőn viszem, pénteken hozom. Az úszás is csak ezért releváns hogy nyilván naponta visszük, hozzuk.

 

Nem, eddig amúgy nem így volt, heti 2 tesinek beszámították aki igazoltan sportolt/tagozatos volt stb. Idéntől van, hogy nem, mindenképp KELL 5 tesi óra/hét; akármit csinál a gyerek mellette - csak hát kapacitás nem nagyon van rá, mert pl. a fiam imád minden mozgást, az más kérdés, miben ügyes és hogy melyik számt majd - azaz sikerül-e vele megutáltatni; remélem, hogy nem. Tegnap ~3 órás hegyi túrájuk volt pl, és mind bírta.

 

Holnapra már lecuccoltam a kocsiba...

Előzmény: Fogár (17091)
Fogár Creative Commons License 2013.09.01 0 0 17091

gondolom az úszást sejtetted előre-hisz azért ide irattad

5 tesi meg már tavaly óta van...ebben sincs meglepi

sztem inkább legyen elég és jó könyv,minthogy ne... :)

Előzmény: jazmine35 (17090)
jazmine35 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 17090

Nekik heti 5 tesi és 4 úszás lesz.

Előzmény: kicsinap (17089)
kicsinap Creative Commons License 2013.09.01 0 0 17089

Tesi cuccot nem szoktuk hurcolni, hétfőn beviszik, pénteken haza hozzák. Bár Ajnának eddig csak 3 tesi volt/hét.

Könyveket nem kell cipelni egy csomót Áronéknak mind Apáczais van, abból egy csomó második féléves, de ott is volt, amit befejeztek előbb és nem kellett akkor vinni. Annyira nem húzós.

Nálunk engedik az átlászósat, és mondták, hogy a munkafüzetet vagy nem kell visszaadni, vagy ha igen, akkor úgyis kuka. Azokba amúgy nincs is bepecsételve a könyvtári pecsét, csak a könyvekbe.

És Matyi jóval-jóval nagyobb, mint Áron, Áron olyan 118 cm most.:-)

Előzmény: jazmine35 (17084)
Fogár Creative Commons License 2013.09.01 0 0 17088

azaz pontosítok...Janka sem jegyezte meg

van/volt/lesz leckefüzetük

eleinte szó szerint lerajzoltál melyik könyv/munkafüzet kell másnapra-mindegyik elején van vm jellegzetes motívum

végén már dátummal írták-oldalszámmal jelölték hol a házi

nameg ugye erre van a napközi,hogy ott megcsinálják a házit

így egy jó napközis tanítónéni legalább olyan fontos,mint aki délelőtt velük van

Előzmény: Fogár (17086)
Fogár Creative Commons License 2013.09.01 0 0 17087

hát kíváncsi vagyok

jövőre megint lesz elsősöm...akkor majd összehasonlítjuk

nem dobom ki Janka könyveit-munkafüzeteit-bár fullosraq vannak írva...nem tudom mire lehetne jó...

Előzmény: kicsinap (17083)
Fogár Creative Commons License 2013.09.01 0 0 17086

hát szerintem meg megjegyzi a gyerek,hogy melyiket kell vinni

Janka legalábbis megjegyezte

tesicuccot meg nem kell nekünk minden nap vinni- bent hagyjuk és pénteken hoztuk haza

másrészt-lesz órarend-és amíg nem tudnak olvasni a SZÜLŐ feladata pakolni...nem nagy dolog,kicsit túl van ez fújva...túlproblémázva

Előzmény: jazmine35 (17084)
jazmine35 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 17085

ja, NÁLUNK 2 tartós van, mondta a tannéni, hogy kevesebbet vettek hogy beférjenek a 10e-be.

Előzmény: jazmine35 (17084)
jazmine35 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 17084

2 tartós van, amibe nem szabad írni; a többibe igen - de azokat is le kell adni évvégén. Tényleg nem tudom, van-e értelme, szerintem eleve nincs értelme ennyi könyvnek ;) OK, egy része majd a 2. félévben kell, de akkor is, a minadennapos tesi miatt naponta tesi cucc + ennyi könyv és füzet - nehéz és nemhogy egy elsősnek reménytelen észben tartani, mi kell, melyikra napra/órára, NEKEM IS. Majd nagyon igyekszem, csak hát akar a szösz elsős lenni, köszi, már voltam - nem lehetne hogy a gyerekekre szabják a dolgokat, nem a szülőkre??

 

A fedéshez: az nagyon szupi, hogy a nyár eleji szülőin külön megkértek mintek, hogy átlátszóba fedjünk, mert az a gyerekeknek is egyszerűbb, meg is vettem az öntepadós cuccot - most meg itt fő a fejem, mit csináljak vele. Esetleg bekötök pár mesekönyvet :D

Előzmény: kicsinap (17083)
kicsinap Creative Commons License 2013.08.31 0 0 17083

NEked most nincs elsősöd, szóval elmesélem, hogy átalakították a könyveket olyanná, hogy nem kell, és nem is lehet beleírni. Nem az összes könyv ilyen, a rajz, az olvasás és a ének Áronéknak.

 

Nálunk másodikban nem kérték vissza a könyveket, értelme úgy sem lett volna. De most elkezdik átalakítani így a könyveket, hogy ne kelljen beleírni, hát nagyon kíváncsi leszek.

 

Jasmine!

Megkérdezte a férjemet, mert ő vette át a könyveket, nem mondták, hogy ne lehetne a tapadósba kötni a könyveket, sőt azt mondták a könyveket osztók, hogy irreális elvárni, hoyg egy elsős ne írjon bele semmit, szerintük nem lesz ebből semmi. Hát nem tudom. Azért én mondom Áronnak, hogy vigyázzon rá.

Előzmény: Fogár (17082)
Fogár Creative Commons License 2013.08.31 0 0 17082

nem értem hogy oldják meg a könyvek visszaadását majd

csomó feladatlapos...beleírós-összekötős,színezős...ennek így mi a franc értelme van?

lehetett volna esetleg opció,hogy pl meg lehet venni-de aki nem akarja/tudja annak nem kell,viheti ingyen-de akkor bizonyos darabokat-pl olvasókönyv-vissza kell adni

 

nem értem,hogyan fog ez működni így

mi ingyen tankönyvesek vagyunk-gondolom jasmine/kicsinap ti is

tudom,hogy ez most ilyen féligmeddig kampányfogás,hogy ingyentakönyvet az elsősöknek...na és 2.tól majd hogy lesz? Szerintem sokaknak nem arról van szó,hogy ingyen kéne-inkább vm kedvezményeket adnának,vagy tudomisén...

 

shaish:

erre gondoltam :)

http://webshop.animare.hu/jatekhaz_feladatlapok_i_nt_98489_i+132598.html

 

nekünk is ez a Játékházas sorozat volt

volt olvasókönyv, 2féle munkafüzet-íráshoz, ez a kivagdosós feladatlapos, és még egy vm olvasóshoz abban sok színezés összekötős feladatok voltak...

 

amúgy én is az öntapadóssal kötök,sokkal jobb-gyerek felismeri...és nem egy szadi senkinek sem csomagolni a könyveket...persze van aki szerint annak is meg van a hangulata-nekem asszem elég hangulatot ad majd a 12 db füzet amit csomagolni kell :D

persze lustábbak vehetnek abból is előre gyártott fedlaposat...horror pénzekért :)

 

 

 

kicsinap Creative Commons License 2013.08.30 0 0 17081

:-(( Füles átlátszót nem is nagyon láttam már.

Én már bekötöttem, totál mindegy. Szerintem a többiek is. Mivel az van kiírva a suli ajtajára, hogy hétfőn az összes könyvvel menjenek a gyerekek, majd hagyják ott és délután szülőin átnézzük meg haza visszük mi.

Előzmény: jazmine35 (17080)
jazmine35 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 17080

Vagy sima papírral és matrica rá vagy füles átlátszóval - no ilyet veszek majd hétfőn, mert papírossal fedjen, akinek 2 anyja van, az kitolás a gyerekkel. Persze a fülesből majd kibújik, de legalább látja, hogy melyik könyv az.

Előzmény: kicsinap (17079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!