Keresés

Részletes keresés

kentaur99 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 66

Ez egy elég időigényes technika,valami frtanciás neve van,most nem jut az eszembe.Az a lényeg,hogy leengóbozod egy szinre(itt fehér)kiégeted,rákerül egy frittes máz,ami szépen hajszálrepedezikaz égetés során,ez átlátszó,úgyhogy ekkor még nem látszik csak közelről,leöntöd egy híg szines engóbbal(ezen piros)és még egyszer kiégeted.Elég kényes,mert a mázra engóbozás során,és után csak belül érhetsz a tárgyhoz,mert azonnal lejön ugye.Meg ha vízállót akarsz, belül sima máz kell.A mázról lejön,a repedésekbe meg szépen beleég,és kész a szép erezet.Macerás,meg háromszori égetés,de megéri,most akarok egy feketét csinálni,fehér erzettel,csúcs lenne.

Előzmény: darklight (65)
darklight Creative Commons License 2006.09.26 0 0 65
Wow! Ennek a felső edénynek hogy csináltad ezt az erezetes mintáját?
Előzmény: kentaur99 (64)
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 64
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 63
Ezt mondom:zárt légtér,csak ennyire nem akartam belemenni.A kiállítás nemtudom,hogy van-e még,a megnyitó most szombaton volt,általában még egy hétig megnézhető a dolog.Neked érdemes lenne.
Előzmény: darklight (62)
darklight Creative Commons License 2006.09.19 0 0 62
:-) Nem én voltam... de majd utánanézek...
a feketére égetésről: az így készített cuccok nemcsak a füsttöl lesznek feketék! Hívják ezt a módszert redukciós égetésnek is. Ez azt jelenti, hogy a kerámiától elvonjuk az oxigént és ilyenkor más reakciók jönnek létre a kemencében, az agyag feketévé válik. Ezért nem lehet igazán elektromos kemencében csinálni ezt, mert az "szelel". (bár valahol láttam egy olyan fémládikát ami hermetikusan lezárható és ebbe belepakolva a cuccot akár az elektromos kemencében is lehet feketét égetni...) (sorry, remélem nem veszitek okoskodásnak...)
Előzmény: kentaur99 (56)
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 61
Ez nyomott minta,nem karcolt,hanem csak belenyomva az eszközzel(így nem marad sorja)kiégetni gödörbe,aztán mész,egy kis homokkal keverve,meg vízzel,és beledörzsölni.Ha jól kavicsoltál,akkor a fényes részre nem tapad,csak a mintába,beleköt,és kész.a fekete kerámiák,általában mind vörös agyagosak(nem tudom miért,talán azzal sötétebb),maga az agyag úgy tudom,nem spéci,csak a füsttöl olyanok.Minél több a füst,azaz minél zártabb a légtér,annál feketébb a tárgy,de ennél a madárnál pl még szöges fa is került bele,mert attól még fémesebb,feketébb(ez már az égés rejtelme).
Előzmény: Lila Pereszke (59)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.09.18 0 0 60

Rakuzol is? Vagy az nagyon más világ... :)

Mindenesetre a gödörégetettek és a feketék mellett az a harmadik kedvencem! Mástól nem is vagyok nagyon elájulva... pl. a mázasok közül is csak nagyon kevés tetszik, meg a népi motívumok sem feltétlenül a szívem csücskei (emellett persze minden tiszteletem a népi kézműveseké...) 

Előzmény: kentaur99 (58)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.09.18 0 0 59

Húú, ez csillogó fekete szín is nagyon bejön... Bár mondjuk nem gondoltam volna róla, hogy ez is vörösagyagos-gödrös! Jó, mondjuk nem is értek hozzá... :))) Sajnos! (De azért majd előbb-utóbb remélem csak lesz időm kitanulni egy kicsit a kerámiázást is... :)

 

Addig is elméletben próbálok fejlődni: 

A mintája hogyan készült? Nyilván belekarcoltad frissen és utána?

A "hagyományos" fekete kerámiáknak (pl. a nádudvari feketék) csak az égetése más, vagy az anyaguk is spéci?

 

Köszi...

Előzmény: kentaur99 (58)
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 58
Azon a kettőn kívül,csak ez van egyenlőre.ez is vörös agyagos,csak annyira füstös lett,hogy már fémesen csillogó fekete,mondjuk ennek ez áll jól,a mészbetétes dístítéshez.
Előzmény: Lila Pereszke (57)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.09.17 0 0 57
Szia! Nincs még egy-két gödörégetett cuccod? Nagyon kiváncsi lennék rá... Amúgy is, de ha van olyan vörösagyagos, akkor meg főleg tehetnél fel róluk néhány képet! :)
Előzmény: kentaur99 (54)
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 56
A kerámiaparkban most lessz(vagy már volt,nem tudom)maszkok témájú kiállítás.-Nem te voltál?:-)-
Előzmény: darklight (51)
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 55
hahoooo!Hova tűnt mindenki?
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 54
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.02 0 0 53

Hát bizony én sem tudok erre jó megoldást.Én még nem láttam olyan jól kikavicsoltat,vagy beviaszoltat,ami ne eresztett volna...nem kell vázának használni:-)

a korsót nem tették asztalra,és ennyi.Csinálni kell hozzá illő kis alátétet...régen ugye vagy a földre állított korsóbol ittak,vagy ivócsanakból,amit le se lehet ugye tenni,csak merítesz,kiiszod,visszaakasztod a helyére.A pohár "modern" találmány.

Előzmény: Lila Pereszke (52)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.09.01 0 0 52

:) Nem kell megrémülni, még nem lakkoztam le egyet sem... Annyira azért nem vagyok elvetemült! :)))

De valamit ki kellene találni, hogy ne tocsogjon alatta az asztal, ha víz kerül bele... :( A lakkozás, belülről, csak mint elvi lehetőség merült fel bennem, de lelkesen várok minden egyéb, jobb javaslatot! (Pl. a meleg viasszal bedörzsölés nem bizonyult elég hatásosnak...)

Előzmény: darklight (51)
darklight Creative Commons License 2006.09.01 0 0 51
Hmm.. szerintem lakkozni eléggé "barbár" dolog lenne, megölné a tárgy "szellemét"... de ez persze csak magánvélemény. Elvileg a polírozással valamennyire csökkenthető a vizáteresztő képesség hisz ilyenkor eltömődnek a pórusok. Egyébként régen ezt a vizáteresztést ki is használták, mert a határban dolgozóknak direkt mázatlan, úgynevezett "vászon" edényekben vitték a vizet. A viz átjárta az edény falát, "kiizzadt az oldalán" és ez pedig ahogy párolgott, hűtötte az edényt. Így akár a tűző napon is hideg maradt a korsóban a viz...
Előzmény: Lila Pereszke (50)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.09.01 0 0 50

Ja, ez a baj vele, hogy nem vízálló! :( Szerinted nem lehet valahogy belül lelakkozni, vagy valamit csinálni vele?  

Oké, hogy az nem épp bronzkori megoldás, de valamit ki kellene találni... De egyébként ezekből régen is pl. ittak, nem? Akkor sem volt vízálló? Vagy elveszett a technika azon része... :(

 

 

Előzmény: kentaur99 (48)
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 49
Ja,még annyi,hogy a ball vörös agyagból van,a másik meg fehérből,nekem is a vörös szinhatása tetszik jobban.
Előzmény: Lila Pereszke (47)
kentaur99 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 48
Nem az,nagyon jól informált vagy,igen ez gödörégetéses,attól ilyen.Nekem is nagyon bejön ez a technika,hátránya,hogy a tárgy nem vízálló ugyebár,és tapasztalatom szerint nem bír túl sok megterhelést,kézbefogdosós,mindennapi használati tárgynak nemannyira alkalmas.Viszont dísztárgynak,ilyesminek,meg tökéletes,a fa füstje által kölcsönzött szin,és rusztikus hatás utánozhatatlan.
Előzmény: Lila Pereszke (47)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.31 0 0 47

Szia! Az első képen lévőknek nagyon bejön a színe! A baloldali főleg izgalmas! Az a gödörégetéstől lett olyan vagy esetleg valami mástól? Hmm?

Ha szakami titok, akkor bocs... :)

Előzmény: kentaur99 (46)
kentaur99 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 46
kentaur99 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 45
vilkas Creative Commons License 2006.08.22 0 0 44
Köszi, én csak motoros fazekaskorongra kerestem. De tulajdonképpen tényleg gép :)

Így se lett sokkal több találat, de előbb-utóbb remélem sikerül találni valamit. Az interkerámnak írtam is, de sajna most csak új korongjuk van (amiből tűnik, hogy azért szokott lenni használt is).
Előzmény: kentaur99 (38)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.22 0 0 43
Hálás köszönet mindkettőtöknek! :)
Előzmény: darklight (42)
darklight Creative Commons License 2006.08.22 0 0 42
Ha agyagot akarsz venni akkor én az interkerámot ajánlom, márha a hajógyári sziget útba esik, mert ők ott vannak. A fazekasagyagok 15 kg-os kiszerelésben 650 ft körül vannak, de van itt mindenféle más nyalánkság is...
www.interkeram.hu
Előzmény: Lila Pereszke (39)
kentaur99 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 41
A legolcsóbb,és jó minőségű agyaguk,ha jól tudom700 ft 10 kg.6-7 ezer az egész kemence.Kb 1-2ezer egy raklap,darabja,ha nem túl nagy200ft körüli az égetésnek.De persze ez függ attól mit,hogyan,mekkorát égetsz,a honlapjuk fórumán lehet ilyeneket kérdezni,de a telcsiszámuk is ottvan.
Előzmény: Lila Pereszke (39)
sirocco Creative Commons License 2006.08.21 0 0 40

Szia! Megint a sárkányos a kedvencem, de a többi "se kutya"!

 

Előzmény: kentaur99 (36)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.21 0 0 39

Sziasztok! Nagyon szépek ám a műveitek... És ez nem kötelező udvariassági kör volt! :)

 

Véletlenül kiszúrtam, hogy többen a Kerámiaparkba jártok égetni. Nos őket én is ismerem, vagy legalábbis tudom hol vannak, már párszor (majdnem) jártam náluk... :) Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy milyenek a tapasztalataitok velük kapcsolatban? Én is szeretnék kerámiázni, de égetőm természetesen nekem sem lesz még egy jó ideig... Érdekelne, hogy pl. ők mennyiért vállalják az égetést+ agyag mennyi (ha azt is tőlük veszitek), stb.

Ha nagyon OFF a téma, vagy reklám/antireklám, akkor egy e-mail-nek nagyon-nagyon örülnék...

Cserébe lehet kérdezni egyet pl. a "Milyen növény?" topicban! :)))

kentaur99 Creative Commons License 2006.08.19 0 0 38
Én azt hiszem az interkerám,vagy valami hasonló honlap(de szerintem az volt)apró rovatában láttam ilyen hirdetéseket.De keresgélés helyett,írd be a keresőbe,hogy használt korongozó gép.Én is így találtam az aprót.De tényleg ne számíts túl nagy választékra...
Előzmény: vilkas (37)
vilkas Creative Commons License 2006.08.16 0 0 37
Sziasztok!

Talán nem teljesen off: a barátnőmnek szeretnék egy használt fazekaskorongot találni. Elsősorban motoros kivitel érdekelné, de a lábbal hajtóstól sem zárkózik el.

Azt hittem, nyüzsögnek a neten az ilyen hirdetések, de semmit se sikerült találni. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!