Keresés

Részletes keresés

L-MÉS Creative Commons License 2014.11.23 0 0 6937

A galambok évtizedek óta piszkitanak,és mutassatok olyan házat,ahol ennyi galamb tanyázik.

L-MÉS Creative Commons License 2014.11.23 0 0 6936

Tetszik hogy mindenki a saját környzete miatt aggódik.Mégis ajánlom mindenki figyelmébe a Pöttyös utca 11-es házat,ami alatt pékség üzemel,korommal festve a házat,és éjjel 2-kor kezdenek sütni.A belső udvarában hajléktalanok szemetelenek,de évek óta a lépcsőháztól jobbra egy lyuk tátong.Néha egy rövid séta,és megtudjátok melyik a lakótelep legélhetetlenebb háza.

seva1971 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 6935

Kedves István! Örülök, hogy ennyire tájékozott, de én meg itt lakom. Minden reggel látom, hogy kik szállnak ki az autóból és merre mennek. Bocsi, engem nem érdekel, hogy a Gundel előtt kik állnak. Engem az érdekel, hogy ha a nap bármely szakában hazajövök, tudjak megállni a házunk előtt.

A ballagás téma az más, ezt az ember tudomásul veszi.

Előzmény: Kürthy István (6934)
Kürthy István Creative Commons License 2014.11.23 0 0 6934

A Gundel előtti parkolóhelyek nagy részében a Közterület-fenntartó dolgozói parkolnak. Akik az iskola belső udvarára is szívbaj nélkül beálltak... Egészen addig tartott ez a helyzet, amíg az iskola az udvart lezárta. A munkahelyükre autóval bejáró dolgozóknak kapunyitót kellett vásárolnia. 

Az iskola előtti közterületen pedig igazából senki nem parkolhatna, hiszen az egy "vadparkoló". Valaha lánccal volt körbekerítve. Az oszlopok a betontuskókkal és a rájuk tekert lánccal félre vannak dobva az "útból". Gondolom a 70 -es években így oldották meg a parkoló hiányát...

Szóval a Gundel dolgozóinak saját zárt parkolója van. A diákok között pedig nem tömeges az autóhasználat. A Gundel miatt a környező házaknál parkoló autók leginkább ballagások alkalmával jelentenek komolyabb terhet. Ilyenkor előfordul, hogy a házak parkolójába beálló autók kerekeit leeresztik...

A diákok iskolán kívüli magatartását az iskola igazgatója nem szankcionálhatja. Szépen persze kérheti az igazgató, de ha valaki emlékszik a saját diákéveire az pontosan tudja, hogy mennyit is ér... Egy költői kérdés: Mi legyen azzal a diákkal, aki egy társasház parkolójába hagyja az autóját?                  

Előzmény: seva1971 (6933)
seva1971 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 6933

Én arra szeretnék már valami megoldást, hogy a Gundelesek ne parkoljanak az Epres 2,4,6 elé, mivel nekünk tényleg semmi más lehetőségünk nincs a parkolásra, csak a ház előtt, mivel mögötte park van. Közösképviselő már írt az iskola igazgatójának, de semmi. Csak azt tudjuk tenni, hogy minden alkalommal a fiatalokat megkérjük udvariasan, már ha találkozunk velük.

Előzmény: Törölt nick (6931)
Blobov Creative Commons License 2014.11.23 0 0 6932

A P+R parkolás lényege az lenne, hogy nem fizetős azért, hogy ösztönözzön arra, hogy a kocsit letéve a tömegközlekedésre szállj. Minél több autó megy be a belvárosba, annál rosszabb lesz a lakótelepieknek is.

Előzmény: zonee (6930)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.22 0 0 6931

Kerületi lakos igényelhet 2000 Ft/év ellenében ingyenes parkolást. Egyébként mivel én is itt lakom nap mint nap szembesülök azzal, hogy idegenek parkolnak a házunk előtt. A lakótelepnek ezen részét P+R parkolónak használva. Sokan estére a X. kerületből is ide parkolnak, mivel itt nagyobb biztonságban tudják az autójukat. 

Azzal, hogy ezt a pár utcát fizetőssé teszik feltehetően ki fognak szokni az autóval érkezők a Köki illetve a Határ útnál található parkolóhelyekre valamint a Wekerlére. Ugyanezt lehetett megfigyelni a középső Ferencvárosban is ahogy ki lettek alakítva a fizető részek egyre kevesebben parkoltak oda. Akik ingáznak nagyon kevesen vannak akik mennének még pár 100 m-el többet a metróhoz, inkább mennek egy állomással messzebb

 

zonee Creative Commons License 2014.11.22 0 0 6930

2., Az alapvetően P+R parkolóknak használt parkolók fizetésessé kényszerítéséért megint csak gratulálni tudok

 

Most vagy viccelsz, vagy a lakótelepieknek akarsz kifejezetten és szándékosan rosszat.

Előzmény: Blobov (6923)
Bibi123 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 6929

"most már az egész lakótelep egy merő autó, és csodálkoznék, ha mind itteni lakos lenne, illetve, ha a nagy részük az lenne"

Szerintem pedig akár elképzelhető! A lakótelep fiatalodik. Azoknak az időseknek a lakásába, akiknek nem volt autójuk, fiatalok költöznek, s néha nem is 1 autójuk van. 10 emeletes panel sorház előtt nem csoda, hogy tele van a parkoló.

 

Ha meg P+R parkolót szeretnének, akkor nem kéne parkolási övezetté tenni a lakótelep egy részét. Vicces, hogy a metrók ajtajai feletti matricákon a környék állomásaihoz fel van tüntetve a P+R parkoló. De hol vannak azok???

Előzmény: _Haszi_ (6928)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.11.21 0 0 6928

Nem a pénzszedéssel van gondom alapvetően, támogatnám a fizetőssé tételt a lakótelepen, simán megérne nekem pár ezrest éves szinten, hogy szabadon parkolhassak, mint ahogy a VII. kerületiek 1500-ért.

Inkább azt csinálnám, hogy fizetős övezet lenne, bizonyos helyeken feloldva, esetleg, de ezt meg talán lehetne rendszámhoz kötni. Ezzel azért lehet szűrni azokat, akik itt dekkoltatják a kocsijukat. Amivel egyébként alap esetben nincs bajom, de most már az egész lakótelep egy merő autó, és csodálkoznék, ha mind itteni lakos lenne, illetve, ha a nagy részük az lenne. Persze arányszámokat, nyilván annak tudatában ez módosítandó lehetne, de a lényeg, hogy a kerületi-lakótelepi autótulajok parkolását elő preferálni kellene, és alkalmazkodjanak valóban a más honnan érkezők. (Persze ezzel rögtön családon belül is gondot okoznék, hisz mikor jönnek nagyszülőhöz-szülőhöz pl. a már elköltözött csemeték, unokák, akkor szimpla rokonlátogatás miatt nehezebben fűlhet a foga az embernek a fizetéshez, de talán itt jöhetne képbe a feloldott zónák esete...)

Előzmény: Francoise Pignon (6926)
L-MÉS Creative Commons License 2014.11.21 0 0 6927
Francoise Pignon Creative Commons License 2014.11.21 0 0 6926

Mindegy. Lényeg a pénzszedés.

Előzmény: _Haszi_ (6924)
sz332 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 6925

Ó, szuper, akkor januárban megkereslek ...

Előzmény: pirinyo1980 (6922)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.11.21 0 0 6924

Ezt egyébként hogy mérték fel, hogy az ott lakók nem tudnak parkolni a bejárósóktól?

Csak mert az esténként is dugig volt mindig, legyen szó a nap bármely szakáról munkaidő után.

Olyan nagy jövés-menést pedig én sose láttam ezekben az időszakokban, nem hinném, hogy azt csinálnák az emberek, hogy máshol parkolnak ,aztán hirtelen átállnak, ahogy megürülne a hely, mert idő se lenne rá meg honnan is tudnák. Pár biztos van, talán több is, mint kéne, de tényleg érdekelne hogyan szűrik ki az ilyet.

Előzmény: bakeroll (6921)
Blobov Creative Commons License 2014.11.21 0 0 6923

1., És olyan jól kihasználtak lesznek, mint az Epreserdőn a bicikliút helyére épültek?

2., Az alapvetően P+R parkolóknak használt parkolók fizetésessé kényszerítéséért megint csak gratulálni tudok - ugyi minden ezért inkább a belvárosba behajtó autó majd a lakótelepi lakos autózását is nehezíteni fogja. De ez ugye egybevág a helyi közlekedéscsillapítási mozgalommal is...

Előzmény: bakeroll (6921)
pirinyo1980 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 6922

Igen, vállalunk kisebb munkákat is. 

Előzmény: sz332 (6906)
bakeroll Creative Commons License 2014.11.20 0 0 6921

Na végre hogy történik valami!!! Hosszú évek óta húzódó problémák reméljük jó megoldása lesz :)  

Készülnek az új parkolóhelyek
http://www.ferencvaros.hu/index0.php?name=hir_141120_ltp_parkolo

 

seva1971 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 6920

Hehe:)) Nem lehetett elszokni, mert a csuklós pótlóbuszok gondoskodtak a hangról. De én a kanyart hallom és ott jobban dübörög. Az egyenes szakaszban biztos csendes.

Előzmény: Sherlock20 (6918)
Francoise Pignon Creative Commons License 2014.11.20 0 0 6919

Ja, nem szerintem hangos. Ahol most lakom, ott egyáltalán nem hallom a villamost.

Előzmény: Sherlock20 (6918)
Sherlock20 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 6918

Ezen a szakaszon nem cseréltek sínt, csak az ágyazatot hozták rendbe.

Amúgy szerintem halkabb lett a villamos. Lehet hogy azért hallod hangosabbnak, mert már elszoktál a hangjától... ;) :D

Előzmény: Francoise Pignon (6917)
Francoise Pignon Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6917

De hát nem most újították fel a vágányokat?

Előzmény: seva1971 (6916)
seva1971 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6916

"Megnyugtatlak", az Epreserdő u. az új villamossíneknek köszönhetően nem hogy csendesebb lett, hanem zajosabb. Ezeket a villamosokat nem erre a sínre gyártották. Dübörög sajnos. Amiket zajokat leírtál, mind hallom. Akkor lehet, hogy egymáshoz nagyon közel laktunk, csak én az 1. emeleten:)

Előzmény: Francoise Pignon (6913)
Francoise Pignon Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6915

Nem akartam helyi érdekű Böhm bácsit játszani, mundus senescit=vénül a világ.

Előzmény: _Haszi_ (6914)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6914

Nem szeretném azt sem, ha kétszer három sávos autópálya vezetne el az ablakom alatt.

 

Mi eleget szívunk az M5 bekötő miatt, az 2x2 sáv...

 

De elborzaszt ennek a fórumnak az alaphangulata, ahol emberek hangosan követelik, hogy szüntessék meg a teljes átmenő forgalmat azon a Napfény utcán, ami azért a nap minden órájában kiválóan járható. Minek?

 

Egyetértek.

 

A latinnal meg ne operáljunk, ha lehet, nem mindenki érti - én sem:P. Tudom, gugli a barátom, de akkor is:)

Előzmény: Francoise Pignon (6913)
Francoise Pignon Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6913

Nézd, az én véleményem az, hogy csend az van.

Tavaszig az Epreserdőben laktam, harmadik emeleten, most a körforgalomnál, földszinten. Paradox módon az előző lakás volt zajosabb. Odahallatszott a villamos, a pályaudvaron a gurítás, a rendelkező megafonja, a villamospótló buszok, a Budapest Park és a többi. Megmondom őszintén, engem nem zavart. A tévét mindig hallottam, ha meg aludni akartam, akkor aludtam, aztán szevasz.

Itt a földszintet kicsit szoknom kellett, még sosem laktam ennyire alacsonyan. Ha valaki nyitott ablaknál megszólal az ablakom alatt, az olyan, mintha itt beszélne a lakásban. De hát elmúlt egy hónap, megszoktam.

Ilyen a város. Az emberek azért építettek városokat, hogy egymás közelében lehessenek, együtt dolgozzanak, szórakozzanak. logikusan a közlekedés és ellátás rendszere is megváltozott ezzel. Nyilván más a zajszint, mint egy nyírségi tanyán, ahol este hat után már a galambok is elhallgatnak. A város sosem alszik igazán.

A József Attila egy lakótelep. Nem bulinegyed és nem is várom, hogy kiülős teraszokon folyjon a mulatság hajnalig.

Nem szeretném azt sem, ha kétszer három sávos autópálya vezetne el az ablakom alatt.

De elborzaszt ennek a fórumnak az alaphangulata, ahol emberek hangosan követelik, hogy szüntessék meg a teljes átmenő forgalmat azon a Napfény utcán, ami azért a nap minden órájában kiválóan járható. Minek?

Elborzaszt, amikor úgy látom, hogy jogot formálnak arra, hogy hetedhét határon innen bezárassanak, korlátozzanak bármit, ami hangosabb, mint a légy zümmögése és keservesen panaszkodnak, hogy nem tudtak aludni, mert a Gyáli úton egy csöves hangosan harákolt.

Hol a fenében van itt életveszélyes forgalom? Hol itt a tűrhetetlen, környezetidegen zaj? Ha nincs, akkor meg mi igényel beavatkozást? Minek átrendezni a forgalmat? Minek kihívni a rendőröket ha egy szórakozóhelyen, kilométerekkel arrébb valakik jól érzik magukat?

Mi ez a harsogó,  legörbedt szájú, pelenkaszagú mundus senescit? 

Bozasztóan bízom benne, hogy huszonpár év múlva sem veszem át ezt a mentalitást, ha érted hogy mondom.

Előzmény: seva1971 (6912)
seva1971 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6912

Amiről te írsz, az elvárható, de nem egyenlő a hangosabb teleppel. Szerintem.

Többen csak arra vágyunk, hogy este , alvási időben legyen csend. Természetesen lehessen közlekedni kocsival, de ne átmenő forgalomban lakjunk.

Igen, legyen nagyobb élet, legyenek programok, legyen beülős hely, zenével. De ez nem zavarja a nyugalmat. Úgyhogy egyezik az elképzelésünk, csak félreértettük egymást.

Előzmény: Francoise Pignon (6886)
seva1971 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6911

A torony milyen jó kis hely volt. Állítólag a diet abc tervez oda élelmiszerallergiásoknak éttermet.

Előzmény: easy77 (6891)
seva1971 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6910

húú, de kár, hogy nem előbb leltem rád. Már tetszikeltelek is a facen:)

Előzmény: pirinyo1980 (6897)
sz332 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 6909
Előzmény: easy77 (6908)
easy77 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 6908

Nem hiszem, hogy 20000 ember lakna itt, de ahogy már régebben ecseteltem, a kereslet határozza meg a kínálatot. :(

Előzmény: zonee (6900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!