Keresés

Részletes keresés

Kazi2 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1120

A pdf 24. oldalán a tervezett KKK nem is a vasútvonalat követi...

Vagy ez csak az Üllői után lenne így a Gyömrői útig?

Vagy ez a mélyvezetéses terv (volt még...)?

fater69 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1119
secperc Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1118

Maximálisan egyetértek Veled.

Ezek már megnyomták a pánikgombot és sem Isten sem embert nem kimélve hozzák a döntéseket mindentől és mindenkitől függetlenül.

A vesztüket érzik, s nekik már úgyis mindegy, mert nem hiszem, hogy akadnának még olyan barmok ebben az országban, akik rájuk szavaznának.

Éppen kiszámoltam, hogy kvázi 20 éve költöztem ide, azóta a Mester a polgármester. Akkor az hány ciklus is? + a második parlamenti képviselői ciklusa. Ahhoz képest, hogy én egyáltalán nem szavaztam rá.....

Igazad van abban is, hogy a Strassbourgi Emberi Jogok Biróságán fogunk kikötni, csak legyen erőnk odáig eljutni......

Előzmény: fater69 (1117)
fater69 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1117

Hát, igen. Úgy fest, hogy minden eltérő véleményre, javaslatra (legyen az civil, vagy nem civil) magasról tesznek.

A jelenlegi városvezetés elkönyvelte magában a várható politikai vereséget, és minden döntésük ennek megfelelően meglehetősen kapkodó, lekezelő jellegű, és diktatórikus. Sértődöttek, és utálnak jóformán mindenkit, aki másképpen mer vélekedni a "csodálatra méltó" ötleteikről.

Egyben viszont biztos vagyok: hasonlóan a kiírt népszavazási kérdéshez, a továbbiakban is elkövetnek még jónéhány törvényt sértő, jogszabályokba ütköző hibát, ami egyszerűen a hatalmi gőgből fakad, és ami a lakosságra nézve súlyos hátrányt jelent. A civilek egyetlen lehetősége, hogy ezeket a feladott labdákat bíróságok útján lecsapja, és így próbálja normális emberi keretek közé visszaterelni az eseményeket.

Sajnos nem fogjuk tudni elkerülni, hogy nemzetközi felügyeleti szervhez forduljunk, de ezt már írtam lejjebb.

Előzmény: cs.adri (1115)
secperc Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1116

BIZONY!!!:CCCC

10 év alatt nem változott semmi, miért pont most változna?

Kisértetisen hasonlit minden azokra az eseményekre.

Egyben bizhatunk csak: nem lesz rá pénzük....

Előzmény: cs.adri (1115)
cs.adri Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1115

Akkor megy tovább a hazugságlavina, minket teljesen hülyére vesznek, "éljen" a parasztvakítás!

Akkor már nagy valószínűsége van annak, hogy megy itt a suskus a kkk-val is.

Előzmény: fater69 (1114)
fater69 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1114

Egész pontosan: a 1111 hsz-ben szereplő linken található dokumentumból azt olvasom ki, hogy holnap a Fővárosi Közgyűlés a Cséry-telep üzemeltetésére vonatkozóan hoz módosító határozatot. A módosítás szerint a főváros által kezdeményezett közbeszerzés útján kiválasztásra kerülő vállalkozót fogja illetni a telep üzemeltetési joga. A közbeszerzés kiírása az előterjesztés szerint folyamatban van, és változatlanul a Cséry-telep az elsődleges célpontja a Csepelen megtermelt szmötyinek.

Ez csak azért izgalmas, mert többek között már Csepel polgármestere (aki mint tudjuk, nem ellenzéki) sem tartja jó ötletnek a közúton való szállítást, és levélben kérte (ő is) a főpolgármestert alternatív megoldás kidolgozására (mondjuk uszályon történő elszállítással). Na most ehhez képest ez a határozati javaslat úgy szövegeződött, mintha az égvilágon semmi nem történt volna, semmilyen racionális vélemény, javaslat el nem hangzott volna.

Előzmény: cs.adri (1113)
cs.adri Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1113

Jól értelmezem, hogy ezek a rakpartlezárások, úgymond "csatornázási munkák" nevezhetők inkább előkészületnek?

Előzmény: fater69 (1112)
fater69 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1112

Még egy kis érdekesség:

15. Külső keleti körút (Gyömrői út-Csévéző u.)                                       Tervezett előirányzat:       450,0 millió Ft

Az Auchan és a Fővárosi Önkormányzat között létrejött megállapodás értelmében a beruházás fedezetét, 450 millió Ft-ot az Auchan az útvonal építési engedélyének kiadását követően bocsátja a Fővárosi Önkormányzat rendelkezésére. 2008 januárjában az építési engedély kérelmet az illetékes hatósághoz benyújtottuk, véleményünk szerint az építési engedély kiadásának sem jogi, sem műszaki akadálya nincs.

Forrás: Fővárosi Közgyűlés 2008.04.24.

http://www.budapest.hu/resource.aspx?ResourceID=TirPortalBinary&documentversionid=59790

fater69 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1111

2008. június 26-27-i Fővárosi Közgyűlés határozati javaslata (Cséry-teleppel kapcsolatban is)

http://www.budapest.hu/engine.aspx?page=tirhidden&command=showagendaitem&agendaitemid=63474

fater69 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1110

Ahhoz, hogy érdemben megkezdődhessenek a lakókkal a kisajátítási tárgyalások, elfogadott nyomvonal-, kiviteli- és ütemterv szükséges, amiről - tudtommal - még nem született határozat. Persze nem kizárt, hogy előzetesen már "puhítják" a tulajdonosokat.

A változtatási tilalom már rég be lett jegyezve a tervezett nyomvonalon érintett ingatlanokra, de az önmagában még nem jelent semmit, bármikor visszavonható.

Viszont ha fű alatt elkezdődött valami suskus, azt tényleg nem lenne rossz megtudni még időben...

Előzmény: cs.adri (1109)
cs.adri Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1109

Nem tudom olvastátok-e a Városképet? A Cséry telepi beruházásból már kifarolna a vezetés, viszont a KKK-ból nem. Nem tudom pontosan idézni, de valami ilyesmi hangzik el, hogy a körút megépül vagy alagútban vagy  mélyvezetésben, de mindenképpen megépül.

Félfüllel hallottam egy ismerősömtől, akinek van egy önkormányzati műszaki szakember ismerőse (elég pletykaszagú, remélem az is) , hogy a kisajátításokról már tudnak az érintett lakók, és nem lesz alagút, hanem felszíni vezetés.

Ennek utána kell még járnom, meg kell kérdeznem a szomszédomat, ugyanis ő a legszélső ház.

Az aláírásgyüjtő ívet küldöm.

fater69 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1108

...és akár az ég is leszakadhat!!!

http://keletikorut.fw.hu/erdomento2.htm

Előzmény: fater69 (1107)
fater69 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1107

Ezért kellenek az ilyesfajta megmozdulások:

http://keletikorut.fw.hu/erdomento.htm

Előzmény: Pepin (1105)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1106
azt azért ugye kikérnéd magadnak, hogy egy biológus beleokoskodjon a te szakmádba...
Előzmény: Pepin (1105)
Pepin Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1105
secperc Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1104

Sziasztok!

Köszönjük a cikket.

Végre valami értelmes, alternativ javaslat.

Nemcsak kötjük az ebet a karóhoz, hogy - "denekünkazértisközútkell":CCCC 

Bár Hagyó urat ismerve, nem sok jót remélek.....

Előzmény: Pepin (1103)
Pepin Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1103
- cikk -
fater69 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1102

Szia, Astrás!

Csak apró kiigazítás, nehogy valaki félreolvasson valamit: az IGEN nem a népszavazás eredménye, hanem egy állítólagos közvéleménykutatásé. A népszavazás nem valósult meg, mert a feltett kérdés nem felelt meg a törvényi előírásoknak (nem volt egyértelműen megválaszolható + manipulatív volt).

Egyelőre még semmi nem biztos, az sem, hogy egyáltalán lesz-e itt út valaha is. Ez egy eszement kapkodás volt a főváros és a kerület részéről, naprakész tervek és konkrét forgalmi számadatok nélkül. Papagáj módjára hajtogatták a magukét, a feltett - abszolút jogos - lakossági kérdések megválaszolása nélkül. Egyetlen érvelésük: "A kerületnek nagyon kell ez az út". Ez sokunknak elég szegényesnek tűnt, de úgy látszik, ennyire futja ettől a vezetéstől.

Sajnos nincs más út, harcolni kell az ilyen lekezelő stílusú, abszolút átgondolatlan, mind a kerület értékeiben, mind az érintett lakosság vagyonában kárt okozó magatartással szemben.

Üdv.: Fater

Előzmény: Astrás (1097)
lászlómester Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1101
Értem. Így már világos.
Előzmény: Pepin (1098)
Astrás Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1100
Szia!
Sajnos még semmilyen aláirásgyüjtő ívet nem irtunk alá,megköszönném ha küldenél.
Előzmény: cs.adri (1099)
cs.adri Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1099

Szia!

Üdvözlünk a fórumon, itt azért igen sok információhoz hozzájut az ember, a jelenlévők igen aktívak és tájékozottak.

Nem tudom, hogy írtatok-e már alá aláírásgyüjtő ívet. Tudok küldeni.

Üdv,

Adrienn

Előzmény: Astrás (1097)
Pepin Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1098
Elmentem mellette és csúnyán ránéztem. Ő meg csúnyán visszanézett.
Ennél többre nem futotta. (Az elkapást nem rendőrségi értelemben gondoltam.)
Előzmény: lászlómester (1096)
Astrás Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1097
Sziasztok!
Most bukkantam rá erre a fórumra,és örülök neki hogy van ilyen is!
Én a 18kerületben lakok az Ipar vasút mellett a Kis erdő közelében.Itt akarják elvezetni alagutban az erdő végétől a Körútat az erdőben pedig a felszínen menne az út!
Undóritonak tartjuk(az itt lakók) hogy egy kertvárosi részt ennyire szét akarják verni,az erdőből még több részt kiirtani és itt a házak között meg nagy levegöztető kopoltyúkat épiteni hogy szellőzőn az alagút.
A másik érdekes dolog az volt hogy amikor szórták szét a szavazó cédulákat erről az egészről,elősszőr a Havanna lakótelepet szórták be akiket rohadtúl nem érint az egész
és rengetegen IGENnel szavaztak hogy legyen.Az egész kerületet beszórták és mi a közvetlen itt lakók meg egy hónappal később kaptuk meg a cédulákat.
Rá 2héttel meg közölték hogy a Kerület sikeresen megszavazta a Külső Keleti Körút megépitését.

Még arról is volt szó régebben hogy a Vasút mentén lévő házakat lefogják bontani..

Én szerintem Undoritó az egész ami itt van...
lászlómester Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1096

"Ráadásul ma reggel egy roma faszit is elkaptam, ahogy a szigetelést égette le vezetékekről."

Bátor vagy! Hogy sikerült?

Előzmény: Pepin (1094)
lászlómester Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1095

Közben meg eladhatatlanok az újépítésű ingatlanok.

Én nem tudom, micsoda kerületi "vezetés" történik itt.

Ha mondjuk belegondolok, hogy Mester László nem is él a XVIII. kerületben, akkor már érthetőbb...

Itt egy cikk arról, hogy a mi kerületünkben az egyik legtöbb az eladhatatlan újépítésű ingatlan:

"A pesti oldalon az aktuális projektekben, 17 177 aktuális újlakás található, ebből 4031 vár még eladásra (23,4 százalék eladatlan). A 2007. júniusi állapotokhoz (23 326 / 5018 / 21,5 százalék) képest ez szintén a piac szűkülését mutatja. Itt is megfigyelhető az a tendencia, ami Budán, miszerint sok nagy lakásszámú projekt került ki a beruházók ajánlatai közül, ezért esett le a projektben szereplő lakások száma. Az eladásra váró lakások száma ezzel együtt hozzávetőleg 1000 darabbal csökkent, míg az eladatlanság enyhén nőtt. A XIII. kerület eladatlan kínálata 1200 lakásról visszaesett 624-re, nagyjából megfeleződött, a XVI. kerület 592 lakása 537-re, a VIII-é pedig 570-ről 502-re esett vissza. Szembetűnő, hogy a XVIII. kerület kínálata 436-ról, 502 darab eladó lakásra bővült, a vizsgált projektekben."

http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=370273&place=

Előzmény: PriceJ (1093)
Pepin Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1094
Magunk között szólva, a darugyár környéke eléggé tré. Nem tudom, mennyire legális, de vele szemben, azon a nyúlfarknyi műúton folyamatosan nyitva van a szennyvízcsatorna, olyan sűrűn járnak oda a szippantósautók leereszteni a szmörtyit. A mellette lévő szemétkupac sem sokat javít az összképen. Ráadásul ma reggel egy roma faszit is elkaptam, ahogy a szigetelést égette le vezetékekről.
Előzmény: PriceJ (1093)
PriceJ Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1093
Nem csak oda, a volt laktanya területén is lakópark lesz, az sem kicsinyke... Oda pedig olyan gyönyörű parkot lehetne álmodni....

Nna, ezeknek a forgalmát kéne valahogy elvezetni, meg hazavezetni, bár ha én döntenék, biztosan nem adnék ki több építési engedélyt lakóparkra. Az is döbbenet, hogy a 120-150 négyszögöles telkekre sorra húzzák fel a 2-4 lakásos társasházakat. És hirtelen elcsodálkozunk majd, hogy nincs elég bölcsődei, óvodai, iskolai férőhely, egészségügyi intézmény. De út, ami mindezen keresztülvág, na az kell..
Előzmény: lászlómester (1091)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1092

pedig én szívesen beköltöznék abba a lakóparkba...

(így személyesen is tundnánk beszélgetni a kákákáról... :-)

Előzmény: lászlómester (1091)
lászlómester Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1091

Azt hallottam, hogy a darugyár helyére is lakóparkot álmodnak. Nem is akármekkorát.

Egyébként pont tegnap volt egy nagyon szomorú tapasztalásom: kint tevékenykedtem a kertben, miközben állandóan hallottam a szirénázó autókat. Tisztára, mintha a belvárosban élnék :(((

S minél több embert idehoznak, annál több ezzel járó civilizációs ártalmat kell elviselnünk.

Előzmény: PriceJ (1083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!