Keresés

Részletes keresés

saeflkjhsdfj Creative Commons License 2006.12.31 0 0 240
Ok, köszönöm!

Most láttam 4 GB-os kártyát, itt:

http://www.vatera.hu/sandisk_extreme_iii_4_gb_uj_original_cf_kartya_16934761.html

Előzmény: Zeus SH (239)
Zeus SH Creative Commons License 2006.12.31 0 0 239
Boldog Új Évet!

Két gigást biztosan kezel. Ennél nagyobbról nem is tudok hirtelen, hogy létezik-e. Mindenesetre tényleg érdemes kipróbálni a készülékben, mert a noname márkákkal be lehet fürödni.

A gyári Nokia az amit ajánlanak, de szerintem a Kingston vagy a Sandisk is remek.
Előzmény: saeflkjhsdfj (237)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.31 0 0 238
nekem 1gb kingston van benne. valahol olvastam hogy a 2 gb-ossal lehetnek gondok. egyszer látja máskor nem. de a mai világban semmi sem biztos. tényleg próbáld ki ha 2gb-osat vennél.
Előzmény: saeflkjhsdfj (237)
saeflkjhsdfj Creative Commons License 2006.12.31 0 0 237
Igen, olykor elég fárasztó a kezelési útmutató is.
Pedig ennek az e-mail dolognak még értelme is lenne...

Újabb kérdésem: mekkora memóriakártyát tud kezelni a telefon?
Mert a leírás nem említi, a T-mobil oldalon pedig nemes egyszerűséggel annyi áll, hogy próbáljam ki vásárlás előtt.

Ettől nem lettem okosabb.

Ha valaki tudja, kérem írja meg!

BUKÉ!
Előzmény: gerion (236)
gerion Creative Commons License 2006.12.31 0 0 236

Ez az a terület, ami nekem sem, megy, plusz az autó bluetooth-a, beviszem a szervizbe és állítsák be, kissé elfáradtam tőle.

 

Bár szerintem manapság elég sz.r meló lehet mobilos ügyfélszolgálaton vagy szervizben dolgozni, mert olyan tempóban jönnek ki az új készülékek, hogy minden nap egy új megtanulandó kezelési útmutatóval mehetsz haza a munka végén. És  ennek az indokolatlanul túlhajtott fejlesztésnek a másik "előnye", hogy átgondolatlan, előzetesen rendesen le nem tesztelt telefonok jönnek piacra.

 

G.

Előzmény: saeflkjhsdfj (234)
gerion Creative Commons License 2006.12.31 0 0 235

Leszedtem a netről, onnan simán települt a PC Suite és kevés állítgatás után a telefonnal is kapcsolódott, sőt egy software upgrade-et is sikerült megcsinálni, most v4.0623.042 lett, ami szeptemberi softeware-verzió.

 

G.

Előzmény: OPi (232)
saeflkjhsdfj Creative Commons License 2006.12.30 0 0 234
Sziasztok!

Az automatikus e-mail letöltést hol lehet beállítani?
Zeus SH Creative Commons License 2006.12.29 0 0 233
...vagy a Microsoft Defendert a microsoft.com-ról...

Egyébként tényleg érdekes, hogy mi a francot akarhat a PC Suite a Defendertől...
Előzmény: OPi (232)
OPi Creative Commons License 2006.12.29 0 0 232
szedd le a PC-Suite legujabb változatát a Nokiától, hátha segít
Előzmény: gerion (226)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.28 0 0 231
nálam ilyenkor a kijelzőn dátum és az idő van csak kint háttérvilágítás nélkül, ami nem hiszem hogy többet eszik mint a kék led.
Előzmény: mgy (230)
mgy Creative Commons License 2006.12.28 0 0 230
no igen, de akkor a kijelző marad, az aksi megy...
Előzmény: mgy (229)
mgy Creative Commons License 2006.12.28 0 0 229
nahát... :-O
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.28 0 0 228
hali.

a kék led akkor villog ha az alvás mód be van kapcsolva. kikapcsolni az
eszközök->beállítások->telefon->kijelző->alvás mód KI menüpontban lehet!

zoli.
Előzmény: gerion (226)
mgy Creative Commons License 2006.12.28 0 0 227
A kék villogó arra való, hogy idegesítsen. Mellesleg jelzi, hogy a telcsi él, csak alszik.
Kikapcsolni nem nagyon lehet... :(
Előzmény: gerion (226)
gerion Creative Commons License 2006.12.28 0 0 226

 

Az N80-nal való barátkozás továbbra is nyűgös, pedig több telefonom volt, de valahogy ezen átok ül. Ma a PC Suite programot akartam a mellékelt CD-ről telepíteni, "természetesen" ez sem sikerült, a mellékelt hibaüzenettel fagy le. Az általam nem ismert .dll file nem tudom, miért van kapcsolatban az MS Defender-rel, de semmi más program futása, vagy telepítése esetén nem volt eddig ilyen gond.

Netről töltöttem le egy friss verziót, onnan települt.

 

A másik kérdésem, hogy a telefon frontján lévő kis kék LED-villogót hogyan lehet kikapcsolni pl menüből, és egyáltalán mi a célja ennek? A telefont letéve egy idő után ez bekapcsol, és az autó esti sötét utasterében még akkor is szembántóan bevillog lentről, ha próbálom a készüléket elfordítani.

 

G.

saeflkjhsdfj Creative Commons License 2006.12.28 0 0 225
Köszönöm, így már működik!

BUKÉ!
Előzmény: OPi (224)
OPi Creative Commons License 2006.12.28 0 0 224
stimmt, a duplikációkat kell megszüntetni
Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.27 0 0 223
A SIMről le kell törölni a neveket, mert ha egy név 2x szerepel akkor nem fogja kiírni...
Előzmény: saeflkjhsdfj (221)
gerion Creative Commons License 2006.12.27 0 0 222

Karácsonyra leptem meg magamat a masinával, korábbi Nokiáimmal (pl.: 6670 legutóbb) jól elvoltam, de itt egy kicsit nehezebb a barátkozás valamiért, pl. autós bluetooth kihangosítóval és főként az email és netes beállításokkal küzdök a korábbiaknál elsőre jóval komplikáltabbnak látszó menü- és ikonrendszerben.

 

Egy kérdés: beállítom a postafiókot, minden paraméter elvileg stimmel. Majd jöjjenek a mail-ek! kiírja hogy kapcsolat létrehozása, ezt mutatja vagy 2 percig, majd kiírja, hogy időtúllépés miatt megszakadt és ennyi.

 

Nézem a firmware frissítések lehetőségét is a későbbiekre, ugye a korábbi Nokiákon bevált *#0000# kód itt is él a jelen software-verziószám megnézéséhez?

 

Minden tippet és tanácsot előre köszönök!

 

G.

saeflkjhsdfj Creative Commons License 2006.12.27 0 0 221
Sziasztok kedves emberek!
Van egy "kis" problémám, remélem, valaki tud segíteni.

Nokia N80-om van, és a készülékben sehol sem találtam lehetőséget a SIM-kártyáról történő nevek átmásolására. Mivel 230 telefonszámról van szó, a régi telefonomról csináltam egy biztonsági másolatot a számítógépemre, ahonnan aztán visszatöltöttem az új telefonra. Így most minden szám névjegyként ott szerepel, ennek ellenére a bejövő híváskor nem írja ki a nevet, csak a számot. Ez elég kellemetlen és zavaró, mert fejből gyakorlatilag csak néhányat tudok. Ráadásul ugye nem is akarok mindig minden hívást fogadni.
Az üzeneteknél ugyanez a helyzet, csak a számot írja ki.
Mit csináltam rosszul, vagy esetleg valami beállítási hiba lehet?

Ha tud valaki segíteni, kérem tegye meg!

Boldog Karácsonyt!

András
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.26 0 0 220
Nekem a chello speed teszt ami laptopon 350KByte/s, az N80-on 250KByte/s D-Link wifi routerrel. Mondjuk a laptop ethernet kábellel van a routeren, úgyhogy nem biztos hogy pontos az összehasonlítás.
kcst Creative Commons License 2006.12.25 0 0 219
Jé, ezt a topicot én nyitottam annak idején. Mennyi mindenről írtatok... :-D
sanyisoft Creative Commons License 2006.12.22 0 0 218
Nekem N80-am van és szerdán hozzák meg a WiFi routeremet. Majd beszámolok a mobilon való netezés élmény(telenség)éről.
Zeus SH Creative Commons License 2006.12.21 0 0 217
Én elhiszem hogy lassú, nem is azért "reklámozom" ezt a wireless dolgot.

Nincs is N80-am (pedig nagyon szerettem volna). Csak az miatt mesélek a wireless kényelméről, mert nekem marhára bejön. Igaz, nekem PDA-m van, bár a laptopot is kellemesebb extra zsinór nélkül használni. ;)
Előzmény: mgy (216)
mgy Creative Commons License 2006.12.21 0 0 216
Hidd már el, hogy katasztrófa netezni az n80-al. Lassú, nehezen kezelhető és olvasható.
Három betűs szóval tudnám jellemezni, de árulom a telefont, így inkább nem teszem.
Előzmény: Zeus SH (213)
Zeus SH Creative Commons License 2006.12.21 0 0 215
Ez a wireless router dolog akkor érdekes, ha a lakás minden részében (s legfőképp bármikor) akarsz netezni. Mondjuk az ember reggel a lakás legkisebb helységében nyugodtan el tudja olvasgatni a híreket, vagy efféle.

Egészen meg lehet szokni a dolgot. Mondjuk ha lusta vagy valamiért elmenni a számítógépig, még így is elég jól elboldogul az ember a nettel. Meg hát előbb-utóbb eljutunk odáig, hogy a háztartásban bármit irányíthatsz wireless-en át.

Offtopic, de most láttam neten át irányítható borkészítő készüléket, a kenyérkészítő gép mintájára. Beöntöd a szőlőt(!), s onnantól kezdve dolgozik a gép... Te pedig a webes felületen (internetre is köthető a kütyü) nyomon kísérheted a borod érését, sőt bizonyos funkciókba bele is avatkozhatsz... Szóval teljesen jó ha van wireless, mert még a bor érését is kontrollálhatjuk. ;))
Előzmény: asx (214)
asx Creative Commons License 2006.12.21 0 0 214

Nekem havi 1MB benne van az alapárban, itthon meg nem használom a mobilt netre. Útközben is csak akkor ha nagyon muszáj, különben a laptop. Itt meg már nem mindegy, hogy tud HSDPA-t vagy nem. De ezt már megoldottam egy Data Carddal.

 

Köszi az infokat, mint már említettem nem gondoltam arra, hogy az N80-as nem HSDPA telefon ezért nem értettem az egészet a routerral.

A telefont én egyébként nem netezésre használom, hanem telefonálni. De az UMTS viszont nagyon jó dolog.  :)

Előzmény: Zeus SH (213)
Zeus SH Creative Commons License 2006.12.21 0 0 213
HSDPA szolgáltatás talán nincs is Magyarországon, úgyhogy mindenképp gyorsabb a wireless router. De komolyra fordítva a szót, így totális ADSL sebességed lesz, és csak a telefon adatfeldolgozási sebessége fogja "korlátozni" a netezést.

Ja, meg a legfontosabb: ha bármilyen mobilszolgáltatást veszel igénybe, az keményen PÉNZbe kerül. Az ADSL-t meg már úgyis fizeted, miért ne használd otthon a mobilon is? ;)
Előzmény: asx (210)
asx Creative Commons License 2006.12.21 0 0 212

Nem csak ezért akarok mobilt váltani, hanem mert az enyém már elég régi és közben  a 2 év is lejárt.  :))

 

Erre viszont nem is gondoltam, hogy a NOKIA N80 nem HSDPA. Most már értem az egész kavarást a ruterrel. Köszi az infot!

Előzmény: mgy (211)
mgy Creative Commons License 2006.12.21 0 0 211
az n80 nem hsdpa.
a mobilos netezésbe meg bele fogsz őszülni/unni. ezért ne válts telefont!
Előzmény: asx (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!